CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Awang Ganu

Backpacker Tour Europe with AWANG GANU: .. meh aku cerita kan.

Close [Copy link]
morningdew This user has been deleted
Originally posted by insignia at 5-1-2005 11:40:
bole joint samer...nak try gak backpack nie...

tul ker...NZ dlm RM4500...

Backpacking ini budget sebenarnya bergantung kepada
pengalaman dan bagaimana individu itu sendiri.

Rasa macam nak curahkan Ilmu dekat sini, tetapi ada yang
hendak tahu ke?

Originally posted by abeb at 3-11-2004 17:06:

abeb memang jeles n salute la dgn mornigdew ni... pelik gak u ni keje apa yer..byk cutiker?

kirim tshirt cun2 la dr nepal bleh tak? mcm mana nak masuk duit.? heheh

jgn lupa tangkap gambr ...

Tshirt memang murah, dalam 10RM aje..
Kerja... em... kejap kerja, kejap tidak...

Gambar.. cuba tenguk dekat Photography, Videography Forum.

Originally posted by morningdew at 2005-1-5 03:17 PM:

Backpacking ini budget sebenarnya bergantung kepada
pengalaman dan bagaimana individu itu sendiri.

Rasa macam nak curahkan Ilmu dekat sini, tetapi ada yang
hendak tahu ke?

ya...bagi la tips. thank.

Perancangan kena ada kalau hendak travel, so kita tahu apa kita mahu dan
apa kita hendak buat, kalau terpinga-pinga tanpa rancangan... membazir wang dan masa.. well.. that's my prinsip.

1.        Jangkasa masa travel
2.        Transportation
i.        From Origin country to

Originally posted by morningdew at 2005-1-6 10:33 AM:
Perancangan kena ada kalau hendak travel, so kita tahu apa kita mahu dan
apa kita hendak buat, kalau terpinga-pinga tanpa rancangan... membazir wang dan masa.. well.. that's my prinsip.

1.        Jang ...

terimakasih morningdew, panduan berback pack you boleh buat buku ni....

Originally posted by pitoq at 15-3-2004 11:43 AM:

korea tak besh beb.. aku dah p.. nothing much laa.. communication is the major barrier.. mahal plak tu.. ko nak backpack to NZ?? count me in.. serius.. tapi timing kena canteek laa ...

ehm... just cameback from korea....i went to seoul... tapi pi winter time..sesaja je...ehm...korea dilitupi 70% with mountain....cantik juga view..tapi kalau pi time winter ni pemandangan sama je...pi le time spring ke..autumn ke kot..ehm..tapi best juga ..pi ski di alps ski resort...beshhh...
yes..korea memang mahal....nasib baik dah budget....pi ngn travel agent...jimat sikit...kalau tak nak makan pung...kalau convert dia kita memang tak makan...pi makan kat pakistan restoran..uhh..mahal...sekali makan dalam 15 ribu won -20 ribu won (15-20 dollar) (area itaewon)..erk..air kopi secawan pun dekat 3.5 dollar...maybe ada yg murah lagi...tapi takde masa nak explorer..nak shopping tak berbaloi di seoul...sempat shopping sikit di beijing ,china yg jauh lebihh murah..before ke seoul, catz 4 hari di beijing.. tapi catz dapat banyak experience..dan dapat ramai kwn baru..thats why i love travel..

Follow Us
nurzett This user has been deleted

Back pack...

I just got back from Auckland, but not backpacking...but got the tickets cheap from MATTA Fair.  We travelled by fourwheeler, and it's easier that way in NZ.  And rental is cheap.  Can drop by anywhere and bed breakfast or hostel are cheap too.  Ppl are friendly and the view there are breathtaking.

I can say a lot more about backpacking in Australia, since I did there whilst was studying there.  We get student rates on rail, so it's cheaper.  But Australia is big, depends on where you want to go.  I got to cover most of the places..but not in one go.  Went to Perth, Darwin, Melbourne, covered all of NSW incl. Kiama, Jervey's bay, Wollongong, Byron Bay,etc (I studied in Sydney), Alice Springs, Gold Coast, Brisbane. Depends on your budget and what you would like to see..

Once balik Malaysia, my travel seems to revolve around, ASEAN Countries.  Basically, beach travel to Thai beaches, Malaysian beaches, Indonesian beaches...backpack. cheap2 in Thailand

Now due to work, I get to travel to Indian subcontinent, e.g. was in Mumbai and Kolkata last month, and travelling again to Sri Lanka this sunday.
And I got cheap tics to Bali, RM 150 via Airasia...and I have local friend there.  The goodthing about back packing is the number of people you meet along the way.  And most of them are still my friends till today!

jauh tenggelam dah story aku nih.. meh naik atas semula..

Originally posted by Awang Ganu at 30-3-2004 10:58 AM:

cik juanalisa81,

Backpacker ni simply mean orang yang galas bag atas belakang.. sebab tu orang kalau gi travelling tak bawak bag James Bond, bawak bags macam orang ni gi Mekah tu boleh jugak ...

aku setuju yg ini, rasanya kalau diupah skalipun pun belum tentu aku setuju nak travelling backpacker camni, nak bawak beg tu satu hal, dah tu macam2 boleh berlaku, paling takut kena rape laa..lagi satu org pompuan bila 'time' tu mmg susah nak handle, mesti nak ada toilet. dah tido pun mana sempat jerk, ee tak dapat aku bayangkan.:malu:

Originally posted by alovera at 15-2-2005 12:37 PM:

aku setuju yg ini, rasanya kalau diupah skalipun pun belum tentu aku setuju nak travelling backpacker camni, nak bawak beg tu satu hal, dah tu macam2 boleh berlaku, paling takut kena rape laa ...

aku baru tersesat kat bod ni....(tu pun tersilap klik tadi)
aha betul tu, lecehlah travel camni....
lelaki lain la...

aku baru ja baca cerita ni sikit2...
just nak tanya hang Awang atau forumer lain yang travel kat oversea tu...korang ni kalau travel tak makan nasi 2-3 hari boleh hidup ke? :bgrin: hehehe
hidup tu hidup la kan...tapi cam tak sempurna ja hidup rasa...bagi aku la, ...
aku kalau travel siap bawak ricecooker lagi masak dalam hotel...

aku pun baru baca thread ni, nasib baik ada org bawak naik.. aku hope aku belum terlambat nak komen yg cite Awang Ganu ni memang best.. terhibur aku membacanya.. cuma byk gambo yg kena X la pulak...

aku penah gak tour europe in 2000 tapi tak byk sgt country, setakat London-Amsterdam-Brussels-Paris je.. tu pun bukan backpacking la, duduk hotel/hostels/dorm.. betullah, perempuan leceh sket nak backpacking ni.. pas tu kitaorg bawak electric stove yg kecik tu.. boleh la setakat nak masak nasik & goreng telur.. kalau tak kebulur nasik ler.. dah la perut aku ni jenis mengada2, kat m'sia ni tak heran dgn nasik, tiba kat obersi pening kawan2 aku nak layan aku carik nasik gak.. hehehehe

Originally posted by alahai at 2005-2-15 14:33:

aku baru tersesat kat bod ni....(tu pun tersilap klik tadi)
aha betul tu, lecehlah travel camni....
lelaki lain la...

aku baru ja baca cerita ni sikit2...
just nak tanya hang Awang atau forumer lain yang travel kat oversea tu...korang ni kalau travel tak makan nasi 2-3 hari boleh hidup ke?   hehehe
hidup tu hidup la kan...tapi cam tak sempurna ja hidup rasa...bagi aku la, ...
aku kalau travel siap bawak ricecooker lagi masak dalam hotel...

err baik bawak kuali, sudu, garfu, pinggan mangkuk, gula, garam, ajinomoto, ikan kering, ikan basah, kunyit hidup, lengkuas, serai, talam, tikar mengkuang sekali.. lagi best..

:bgrin:

Originally posted by Awang Ganu at 15-2-2005 11:29 PM:

err baik bawak kuali, sudu, garfu, pinggan mangkuk, gula, garam, ajinomoto, ikan kering, ikan basah, kunyit hidup, lengkuas, serai, talam, tikar mengkuang sekali.. lagi best..

:bgrin:

setengah yg. hang sebut tu aku bawak time travel...:bgrin:
tapi aku travel sekejap2 je la....paling lama ari tu pun hampir 2 minggu sahaja...susah travel ngan anak2 ni...time derang menjerit minta nasi jenuh gak la( kat malaysia lain la). tapi budak2 bujang tu mmg. buat cam hang buat tu...depa  cakap pi travel naik train, pastu kadang2  2-3 hari tak mandi..ish tak dapat kubayangkan...tido pun dalam train ja...
waktu dulu2 sebelum ada anak2 ni (kat jepun) pernah la ngan somi aku travel camni...tapi time tido tetap pi cari hotel...

Originally posted by alahai at 2005-2-15 23:45:

setengah yg. hang sebut tu aku bawak time travel...
tapi aku travel sekejap2 je la....paling lama ari tu pun hampir 2 minggu sahaja...susah travel ngan anak2 ni...time derang menjerit minta nasi jenuh gak la( kat malaysia lain la). tapi budak2 bujang tu mmg. buat cam hang buat tu...depa  cakap pi travel naik train, pastu kadang2  2-3 hari tak mandi..ish tak dapat kubayangkan...tido pun dalam train ja...
waktu dulu2 sebelum ada anak2 ni (kat jepun) pernah la ngan somi aku travel camni...tapi time tido tetap pi cari hotel...

ya la alahai.. ada anak ni kalau nak travel agak cerewet sikit.. la ni pun aku dah gian nak travel sebelah sana tu, tapi anak-anak kecil lagi lah.. sian gak kat dia nak acik nak acik.. dulu lain lah bujang, time study lagi.. feel pun lain. Cuma duk berharap kena posting kat mana-mana negara sebelah sana, OK apa.

Dulu tak mandi 3-4 hari alah biasa lah, minah saleh seminggu tak mandi pun ada, lagi lah masam bau.. muka kiut tapi bau masam. Puak2 homeless lagi lah berserabai duk lepak dengan anjing 24 jam tepi corridoor.. kadang2 sempat tengoh orang lalu-lalang campakkan sisa burger kat anjing tu, kongsi sikit sorang.. :lol

Originally posted by Awang Ganu at 16-2-2005 12:07 AM:

ya la alahai.. ada anak ni kalau nak travel agak cerewet sikit.. la ni pun aku dah gian nak travel sebelah sana tu, tapi anak-anak kecil lagi lah.. sian gak kat dia nak acik nak acik.. dulu lai ...

depa sini tak mandi time winter tu takpe lagi sebab tak berbau..(cam aku pun terberjangkit penyakit malas mandi pagi ni kalau time winter)...

lagi satu kalau korang travel ni time nak ke toilet tu camna hah? selesa ke guna tissue saja...aku tak dapat bayangkan..:lol :lol..pernah anak2 aku buat hal time camni....tersumbat bowl tu jadinya,,,maunya tak habis satu roll aku bedal cuci derang...pastu tgk.takde orang (kat rest area la ni) aku angkut anak aku masuk sink... kasi mandi terus....:lol  :lol

mana awang ganu ni? kepada awang ganu, please reply my pm msg yer..urgent..thanks

Originally posted by atira at 2003-10-23 09:47 AM:
Awanggggg....
Ko summarised laaa dulu secara kasar route ko bila ko tour europe tu...
aku nak check ngan aku nyer route... hehehe....
bukan apa... nak gak tgk route2 n planning2 korang mula2 sbl ...

atira, kau nak pegi europe ke? samala dgn aku nih..hehe, kau pegi bila ? aku plan pegi bulan 9 nih insya allah kalau takde apa2

sapa yg perempuan yg ada study kat europe... aku rasa baik ambik peluang tour europe...tak de le leceh sgt pon... bila dah balik m'sia mmg tak de chance dah...
aku pon dulu dah bantai tour sebulan....
so skarang tak nyesal

Originally posted by sam_survivor at 2005-2-23 08:43:
mana awang ganu ni? kepada awang ganu, please reply my pm msg yer..urgent..thanks

aisehh.. terlupa nak reply :bgrin:

Cam ni Sam,

masa aku gi tour dulu tahun 1997, currency rate masa tu 1

[quote]Originally posted by Awang Ganu at 2005-2-26 12:16 AM:

aisehh.. terlupa nak reply :bgrin:

Cam ni Sam,

masa aku gi tour dulu tahun 1997, currency rate masa tu 1