CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Awang Ganu

Backpacker Tour Europe with AWANG GANU: .. meh aku cerita kan.

Close [Copy link]
Originally posted by mocha at 2004-2-18 12:56 PM:
aku wud highly recommended ko gi backpack kat Nz..besh , beri the safe one and beri the senang one..hostel bersih and byk la besh things.

citer la sikit pengalaman anda backpack di NZ mocha.

[ Last edited by shahgti at 30-3-2006 11:44 PM ]

Originally posted by shahgti at 28-2-2004 08:25:
citer la sikit pengalaman anda backpacker di NZ mocha.

YES mocha, your experience nak gak orang lain nak tau...?

Originally posted by piqra at 27-2-2004 21:47:
aku baru aje jadi member.  selalunya aku baca aje.  tapi bila baca pengalaman awang, aku terus jadi member forum ni.  seronok baca.  bila nak sambung lagi?

selamat datang ke Board ni Piqra....

kalau kau ada cite yang boleh dikingsi bersama..silakanlah...

aku nak joinn..jgn lupa ajakk aku...

aku baru balik dari backpack vietnam, cambodia jer...bessssss...aku amik masa 3 minggu lebih....lepak lepak...tak rush pon...

Originally posted by Ekka at 2004-2-20 02:28 PM:
Tak boleh tinggal anak kat sesapa ( bayarlah) buat sementara ke ?
Pegi backpack dengan suami .  

Ada seorang rakan wanita saya , pegi haji , tinggal anak kecik kat Ms'ia.

rasa mcm tak sesuaiii le pegi jenjalan tinggal anak kat org.. lagi pun my baby tu kecik lg, belum 1yr pun..
pergi haji tuh lain la.. tu pergi menunaikan rukun islam..
anyway.. bila dah kerja ni rasanya mcm wife shah gak le kot.. nak dok hotel yg ada air cond!! heheheh
tingin nak pi spain, hungary, russia (esp moscow), poland & scandinavian countries tp tak mampu le rasanya..
france, germany, italy, swiss, uk, rep chec (sp?), luxembourg dah pi.. tp kalau ada rezeki of course tingin nak gi france lg..

Originally posted by tampoi_mari at 29-2-2004 12:42 PM:
aku nak joinn..jgn lupa ajakk aku...

aku baru balik dari backpack vietnam, cambodia jer...bessssss...aku amik masa 3 minggu lebih....lepak lepak...tak rush pon...

kau pakai lonely planet map tak? tempat mana paling best nak pegi kat hanoi?

Follow Us
kepada penggemar2 backpack, ini ada satu website yg boleh dijadikan sumber inspirasi. malu aku kat minah ni. dia dah pi satu dunia. sorang2 lak tu.

http://www.geocities.com/deuter0/

[ Last edited by shahgti at 30-3-2006 11:45 PM ]

Originally posted by shahgti at 1-3-2004 02:04:
kepada penggemar2 backpackers, ini ada satu website yg boleh dijadikan sumber inspirasi. malu aku kat minah ni. dia dah pi satu dunia. sorang2 lak tu.

http://www.geocities.com/deuter0/

anak jati johor... dah pun cross antartika.... pompuan lak tu... nak jadi cam dia payahla.... tapi kalau ada semangat macam dia pun kira ok...

argh...

teringat euro96 aku dulu...

Originally posted by HangJebat at 3-3-2004 01:09:
teringat euro96 aku dulu...

ahh kau ni,  napa ngan euro96 kau?... kat mana masa tu plak?

nak tanya la cik awang...sket jek...gi backpackers ni ngan lelaki2 je ke?ader gurls x yg ikut?yela..dah nama backpackers pun bagi kaum prmpn mmg suatu yg agak melecehkan.tapi saya betul2 berminatla setelah baca pglmn awang.so kalo gurls nak join x der masalah ka?janji ble tahan okla la ek??jgn byk cerewtla ye?x nak ikut sudah,dok ko sowang2 kat situh...hehehe

tul ckp casio tuh.patutnyer awang buat buku la pasal unforgettable jouney yg dilalui.ble jadik panduan kitowang plak nanti..sapa setuju???

piqra This user has been deleted
aku memang setuju bebenor.  boleh includekan sekali the do's and don'ts

tapi awang ganu kita ..tak jugak muncul...

Originally posted by shahgti at 19-2-2004 11:25 AM:

Aku akan backpack to Europe next year & NZ in 2006. tahun ni nak habiskan malaysia dulu (target pulau2 seluruh semenanjung). di europe akan mula dari london, ambik ferry di dover, terus ke  ...

beb.. wa nak follow bleh... serius ni...

Originally posted by NurAlara at 18-2-2004 12:45 PM:
em..ada tak sesiapa nak pergi tour secara back pack?.. Nur ada intention nak pegi..nak cari geng... rasanya 4 org is the best... ehm..tour ke Australia ke..newzealand ke..shanghai ke..korea ke.. or ...

korea tak besh beb.. aku dah p.. nothing much laa.. communication is the major barrier.. mahal plak tu.. ko nak backpack to NZ?? count me in.. serius.. tapi timing kena canteek laaa..

Originally posted by pitoq at 15-3-2004 11:43:

korea tak besh beb.. aku dah p.. nothing much laa.. communication is the major barrier.. mahal plak tu.. ko nak backpack to NZ?? count me in.. serius.. tapi timing kena canteek laa ...

kalau serious..nuata planned baik2 ngan dia... kalau sapa2 nak join bleh OPEN invitation..

Salam semua, maaf aku lama menghilang. Sibuk sikit. La ni aku free 1 week sebab aku kena chicken pox. So aku sambung lagi perjalanan kami tour Europe. Kisah kali sebenarnya malas aku nak tulis sebab?.. Baca lah..

20th July 1997

Dari Venesia jam 00.10 kami menaikki train menuju ke destinasi seterusnya iaitu Vienna, Austria. Perjalanan malam itu telah meredah beberapa buah bandar di Austria antaranya Salzburg Klagenfurt dan Bruck an der Mur.

Aku pun tak tahu apa yang menarik di bandar-bandar tersebut, sedar-sedar dah sampai di satu Imegression Passport Control.. kat kawasan mana aku pun tak tahu. Officer tu checked kawan-kawan aku punya passport. Masa aku duk mencari passport aku tu, aku rasa macam ada benda yang telah hilang. Pouch aku tidak kelihatan.. panic jangan cakaplah. Train terus berlalu walau pun aku sepatutnya dihalau keluar sebab takde passport perjalanan. Kira-kira pendatang haram dah aku ni. Ketika tu jam lebih kurang 2.30 pagi.. aku tak pasti.

Tiba di Vienna jam 7.30 pagi, waktu Vienna. Aku terus ke lost and found utk mencari pouch aku yg hilang. Dulu dah hilang sekali di Vanice, Italy. Tapi takde pulak yg membuat laporan tentang pouch aku. Dalam pouch aku tu yg tinggal hanyalah passport dan traveller cheque dan Inter rail Pass. Tanpa ke tiga-tiga perkara tersebut maka elok aku balik ke UK semula, sebab no money, no passport and no train pass!!

Selepas membuat laporan polis di Bundespolizeidirekton Wien, Wachzimmer 4, Taubstummengasse 11, dan dapatkan salinan laporan tu, (Punyalah susah buat laporan pada polizia Austria ni.. baik aku cakap Malayu dgn dia hahahah, tak tahulah pronounctiation aku salah atau dia yg tak faham English version aku hahaha) aku berkumpul dgn member aku di train station Vienna. Berbincang 4 orang ni maka 2 dari mereka akan meneruskan perjalanan, dan aku akan ditemani dan ditanggungi salah seorang dari mereka. Maknanya 2 terus tour dan 2 balik UK.

Salinan police report kehilangan di Vienna

Aku terus ke Malaysia Embassy di Vienna dan bertemu dgn sorang rakyat Vienna yg mendapat pangkat AMN dari salah seorang sultan di Malaysia. Entah apa namanya aku tak ingat tapi very nice person.

Akhirnya aku di bawa berjumpa dgn Third secretary of Embassy of Malaysia dan dia telah mentranslated salinan report tersebut dari bahasa Austria ke dalam English. Karang aku bawak balik Malaysia susah pulak Wisma Putra nak faham hahahah..

Aku bertemu pula dgn wakil Embassy iaitu En Ismail Hj Zainal, seorang yang peramah. Dia bersusah payah lalu memberikan aku Emergency Certificate iaitu document pengganti passport yg membenarkan aku memasuki hanya beberapa buah negara untuk laluan pulang dari Austria ke UK, seterusnya ke Malaysia. Dan dia berbesar hati meminjamkan aku 200 Syiling, alhamdulillah di tengah-tengah Vienna itu masih ada manusia yg berhati mulia.

Kepada En Ismail, anak-anaknya atau keluarganya, sekiranya membaca catatan perjalanan ini, saya ingin mengucapkan jutaan terima kasih atas pertolongan yang diberikan. Semoga Allah membalas jasa baik En Ismail sekeluarga. Dan errrr jangan dedahkan identity saya, please.. .

Abis settle bab tu, tinggallah aku berdua dgn geng aku sorang ni.. alang-alang dah sampai di Vienna, biarlah malapetaka dah menimpa aku namun Vienna dah di depan mata, kami terus berjalan menikmati pemandangan yang cukup menarik di sini. Sesambil tu kami mencari mana-mana hotel murah sebab malam tu kami nak tido kat hotel, malas nak tidur merempat.. sebab esok dah nak balik UK semula.. nak travel mana dah ada mood bang, duit takde, Inter rail pass takde.. semua takde.. batu je ada hahahahah.. just kidding. :lol

So di bawah secara ringkas aku paste kan mana-mana gambar yg menarik sepanjang aku di Vienna. Harap manjadi panduan pada anda kalau nak ke sana nanti..

Sch鰊brunn Palace, the summer residence of the Habsburg family. Masa aku asmpai tu dah petang, warna kuning kekuningan perhhh cantik.

Ini aku, membelakangkan Belvedere Palace yang dibina dalam tahun 1721-22. Hari ni menjadi Austrian Gallery, with 19th and 20th centuries Austrian and International works, antara yg glamer ialah hasil kerja Amerling, Hausner, Hundertwasser, Klimt, Kokoscha, Romako, Schiele, Waldm黮ler, and some French impressionists too.

Melk Abbey, entah kah mana locationnya aku tak pergi tapi cantik tempat ni..

The Hohe Tauern National Park.. aku tak pergi tapi sinilah yg dikatakan one of the last great wilderness areas in Europe

The Imperial Palace ini merupakan singsahsana Habsburg emperors, who's empire lasted until 1918.

Sebenarnya masih banyak photo yg sepatutnya aku paste kat sini. Tapi kira OK lah tu.. lagi pun Vienna ni banyak meninggalkan kesan dalam hidup aku, sama cam Vanice Italy.. kehilangan banyak berlaku di sini.

Malam itu kami akhirnya dapat jugak sebuah hotel, tak murah tak mahal lah.. 2 bintang jek.. iaitu Rosen Hotel Kavalier di Schelleing 36 1040 Wien.

Ni le hotel yg kami lepak malam tu..

Malam tu aku rilex secukupnya sambil kepala duk memikir apa akan berlaku seterusnya. Perjalanan aku selama seminggu ini penuh dgn ke happy an dan ke tension an .. hajat di hati nak jalan lagi, tapi apa nak buat takde rezeki.

So kepada korang, kalau pergi tour sekali lagi jaga lah barang-barang, document penting elok-elok.. jangan jadi macam aku.. takde IC, takde passport.. anytime boleh kena lockup. Aku ibarat pelarian haram di bumi asing.. ecehhh!! :lol

OK lah, keesokkannya kami check out dan menuju hingga ke Vienna rain Station. Cari ticket on way to Paris...

Continue..

thank you awang ganu....

kau ni memang traveller sejati...semangat mau ada... aku nak tunggu kau abis cite kau ni...pastu leh compile....

just carry on jer supaya forumer lain dapat bacer JOURNAL kau ni....

one thing jer: ENGLISH BORDER kau dah sampai x?...

casio thank you maa..