CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6707|Reply: 50

Tempat / Negara yang anda dah pergi dan tak akan datang lagi???

Sesuai dengan tajuk marilah kita berbincang dan berkongsi  Tempat / Negara yang anda dah pergi dan tak akan datang lagi......

Pasti ada sebab-musababnya  serta pengalaman yg anda telah tempuhi menyebabkan anda berkata begitu....

Jom  kongsi....

korea sbb makan tak sedap.

bali sebab banyak sangat patung berhala

India sbb bau hancing & kotor

Brunei sebab boring

Hong Kong sbb org2nye rude & food dia almost triple harga msia

Follow Us

YUP...

korea...

makanan xsedap...
orang2 dia cm jinjang suka berebut2..

mesmerize replied at 1-12-2015 09:04 PM

sama la kita

Edited by mesmerize at 3-12-2015 11:18 AM

pengalaman ai gi korea ok pulak makanan dia sis.. ai ikut tour halal so dia bawak gi makanan halal.. ada jugak la tak sedap macam ayam masak ginseng ai takleh masuk langsung, tapi kebanyakkannya dia bagi makanan sedap2 eventho local food ikan masak apa entah rasa macam asam pedas pun ada.. pastu merasa la ikan bakar, lempeng seafood korea tu semua.. memang sedap makan ngan nasi panas2 n sup n kimchi

BEIJING - sebab ganaz gila depa..huhu..maki kita depan2..
pastu kena p setiap kedai yg depa dah plan..huhu..mengarut ja kata kain sutera bagai...kain dah la corak oldist..mcm semeter rm5.50 ja kt m'sia...agent siap bgtau, kalo agent tak bawak tourist ke kedai2 kerajaan, agent akan di blacklist..
tapi pemandangan sangatlah cantek..tasek permaisuri, great wall, istana larangan, tapi masa utk melawat tempat2 cantek pendek je sbb kena p semua tempat kedai kerajaan depa tuh..

Semerahpadi replied at 3-12-2015 11:30 AM
BEIJING - sebab ganaz gila depa..huhu..maki kita depan2..
pastu kena p setiap kedai yg depa dah pla ...

kalau amek pakej dari agent biasanya memang wajib pergi semua kedai2 kerajaan tu baru dapat harga murah. aku ada minta gak quotation kalau taknak pergi kedai2 kerajaan tu tapi harga mahal sekali ganda lebih bila sembang dengan tour guide baru tau rupanya boleh murah sebab diorang dapat subsidi dengan syarat kena pergi kedai2 tu la. since diorang tak paksa beli so aku ok je. untuk repeat beijing tak la sebab tempat2 yang aku nak pergi semua dah cover. better aku gi p.r.c area lain pulak.

mesmerize replied at 3-12-2015 11:16 AM
pengalaman ai gi korea ok pulak makanan dia sis.. ai ikut tour halal so dia bawak gi makanan halal.. ...

Aku Korea ok saja. Makan pun aku ok. Mgkn ada yg tak sesuai dgn tekak kita but hey!! tourist luar Msia pun blh ckp benda yg sama psl Msian food

Aku takkan pergi China lg. Serik aku. Org kat China serupa sakai. Takde istilah beratur, takde istilah berhemah. Suma pakai ikut kepala masing2.

Ko patut pergi China. Kat situ lg dasat dr Korea. Dah serupa mcm beruk perangai derang.

Peterpan17 replied at 7-12-2015 09:05 PM
Aku Korea ok saja. Makan pun aku ok. Mgkn ada yg tak sesuai dgn tekak kita but hey!! tourist luar  ...

sayang kan china ada banyak tempat2 menarik tapi rakyat dia nauzubillah .. kitorang siap kena tipu naik beca awal2 janji 100RMB, dah turun kena charge 200 pulak ..ai siap dapat duit palsu entah dari siapa tak ingat la.. banyak lak tu 100 RMB .. pastu ramai la penjaja2 n pembawa teksi sapu / beca sapu duk kejar2 kitorang.. kawan ai plak chinese so dia rajin pulak melayan rakyat PRC guna bahasa mandarin taim kena approach ngan penjaja2 n pembawa kenderaan sapu ni ..  udahnya asik kena tipu jah..ai siap marah lagi kat dia cakap lain kali jangan rajin n baik sangat layan warga tempatan ni

tapi ai suka giler panjat great wall.. masuk forbidden city.. pergh majestic habis.. dahsyat sungguh diorang punya emperor dulu2.. semua nak grand jah..
tapi grand2 pun ciptaan diorang, public toilet tehtap tak grand kat sana.. haru tiap kali nak buang air

mesmerize replied at 7-12-2015 10:01 PM
sayang kan china ada banyak tempat2 menarik tapi rakyat dia nauzubillah  .. kitorang siap ken ...

kih kih..toilet 1 km ble bau..toilet takda pintu..pandai plak depan toilet jual payung..utk lindung kita nak shi shi..kihkih.. kita beratur nak masuk toilet sambil bole tgk apa org kt dalam buat..tak jadi nak lepas hajat..

medan...boring tambah2 pegi tmpt org asli apa nama tun ngan kotornyer..erghhh

jakarta, singapore, gold coast, sydney - boringggggg.

Peterpan17 replied at 7-12-2015 09:06 PM
Ko patut pergi China. Kat situ lg dasat dr Korea. Dah serupa mcm beruk perangai derang.

china aku dah p beijing....
ok lah PRC ttp PRC...
xde higher ecpectation pun...

aku ingat korea majulah sangat...
sbb ramai sgt yg suka ke negara kpop itu
rupanya hmmmmm...
sekali tu je lah pi...

kucingpia replied at 3-12-2015 09:46 AM
Hong Kong sbb org2nye rude & food dia almost triple harga msia

org2 HK mmg rude ..esp kat Ladies Market tuh, laki ku mmg menyampah sesgt dgn HK, dia dah merata jalan ke seluruh dunia, ni lah satu2 negara yg dia kata dia takkan jejak lagi..puas aku pujuk dia , nak ajak gi disneyland HK utk bwk anak2 merasa (sbb at tht time aku, laki dgn anak bongsu jer yg pegi), dia kata takyah..kita pegi disneyland Paris or USA jer nnt...adooiiii tu lagik larr mahal kannn...masih tak berjaya aku pujuk dia ke HK

mesmerize replied at 1-12-2015 09:04 PM

ntah kenapa, aku rasa Bali ni overrated larrr..dah pernah sampai kat sana, tapi takde larrr aku teringin nak gi 2,3 kali...slah satu sbb bau setanggi merata2 n bykkk sgt berhala n anjing2 ke hulu hilir, kat tepi2 laut pun byk jer anjing2 duk main air ....esp kat pantai kuta tu