CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] 'Rotan, dendalah anak saya...'

kasi rotan je kaw kaw...kasi ajar cukup2..

tarak kalu, nanti anak dah besar jadi ateis jadi gay...baru lu nak buang nak salahkan anak..

sebenarnya lu yg salah...terlampau manjakan anak...

fail la jadi mak pak cam tuuu..

mzzenma replied at 8-1-2016 10:27 PM
Mzz memang anti sangat pukul2 budak2 ni

Yang dulu kecik2 kena sebat dengan hanger, paip getah bag ...

hahaha komen sis ni, i like.... menusuk ke kalbu sebegitu.

Entah2 sebab sewel kena rotan itue yang jadi rogayah kena rotan pungkok, fetish kena tibai pungkok degan rotan

ke jadahnya suruh rotan anak...hormat guru kununn...puiiii....

bodoh bapak dia ni cikgu sekolah rendah jht kot...
iols dulu ada cikgu lelaki dok cr keslhn iols..bengong pnya cikgu kata iols xpndi math br strt msk klas dh nk provokasi..iols ni trbaik math kot dr smua bdk hoki yg dia snjung..mcm2 la dia buat slama 3 thn...lg satu cikgu pmpuan putih melepak mata sepet cm opera cina dok tmpar iols hnya sbb brdiri kt koridor.. dua2 tu aku sumpah keturunan msa skola rendah..klu sumpah brjln iols snyum happy..

Kalau anak mmg dah baik didikan nya dirumah. Tentu tak bermasalah di sekolah.

Follow Us
Aku xkisah Cikgu nak rotan anak aku.tp pikir dulu,aku tgk benda ni Dr dua sudut.asik2 zaman aku dulu,zaman aku dulu,mak bapak aku nenek aku,tok wan aku jegil mata takut.skrg ko buat kat anak kau sendiri dulu,boleh pakai lg ke x??

Banyak kes skrg kan kau cakap xboleh anak kau ikut x? Tahu xpatuh pada kau? Kau xbg anak kau main tab kau jegil mata sampai biji mata nak keluar anak kau tahu takut x??? Ko rasa knp?? Zaman skrg dh berubah.dulu kau pukul dia terima,skrg di pukul lari beb,ikut bf semua.
Kena pukul masuk fb mengadu,bf 'alolo cian dia,meh dtg kat bee,bee manjakan bwk lari' jgn asik2 zaman dulu,zaman dulu.Cikgu zaman skrg sdiri dgn zaman dulu pun jauh beza.Cikgu zaman skrg bnyak beremosi lebih.beremosi pun sbb tekanan hidup,dgn murid2 yg mcm APA xdengo..

Dan puncanya satu je kalau xsuka anak kena pukul,mak pak jgn banyak cite,didik lah anak tu sendiri Dr rumah.anak dh beso panjang pun periksa lah kerja sekolah,luangkan masa Tanya perihal sekolah.ni anak perangai haprak serah kat cikgu,cikgu yg ttekan APA lg jd makanan lah.senang cite xnk anak Kena pukul sdiri didik dulu lah Dr rumah.anak tu anak ko,tahu huat tahu didik bukan serah smua bulat2 kat org dan bukan serah kat cikgu bulat2,kalau anak ko nakal selayaknya Kena pukul mesti ada sesuatu.cth xsiap kerja sekolah,xkn kot ko sbgai mak pak xboleh semak keje anak ko.xkn cikgu nak SMS nak call ko bgtahu.mak aku yg keje teruk sorg dulu,tiap hari periksa buku,beg sekolah dh kemas,dia periksa lg takut buku tertinggal.kalau xsiap keje sekolah siap bcengkang mata dia teman hingga pukul 1-2pg.anak sdiri tu tanggungjwb ko lah jaga nk didik.

Mesti sesetengah yang menyokong merotan ni belum.ada anak....ataw belum kawin....

hzln replied at 8-1-2016 11:37 AM
ada sorang setazah ni mmg anti giler dgn aku
ada sesetengah tu takde makna denda nak mengajar...nak ...

Aku pun ada cikgu cmni. Aku hantar buku kat dia,alih2 dia tulis "correction" tanpa bgtau apa kesalahan. Esok nye aku hantar lagi lepas buat yg baru. Dia tulis yg sama gak. Smpai kali ke3 dia panggil aku kedepan terus dia terbangkan buku aku ke luar kelas,soh beli buku baru dia xhingin tgk buku lama. Sakit hati aku.

Xlama pastu lama dia xdtg sekolah. Kandungan luar rahim xsilap aku. Padan muka!!!!

armin replied at 8-1-2016 02:32 PM
betul ada yg jenis macam tu. nak jatuhkan maruah org, tengking2, saja cari salah orang. kalau duk  ...

Eh,sama. Aku pun mak amik bwk blk kl. Result drop padahal nak masuk sek asrama bkn senang.result kena bagus.

dok hostel asyik soh gotong-royong bersihkan kwsn sek.nak jadi hostel tercantik lah,surau terbersih lah,kantin terbaik lah.

Dah ler budak2 aliran arab nampak jantan mcm jakun pastu nak tarbiyah org lak. Admire sgt2 cikgu laki bujang. Aku xjoin pun kelas cikgu tu.geli aku tgk perangai student pompuan bajet ustazah.

boleh merotan..tujuan mengajar..tp sebaik tmpt ditapak kaki...anak mar mmg trauma..kalau kena dkt tapak kaki..mmg jarang merotan..tp mesti kena jgk kalau dah overdose..mar dulu pernah kena rotan jugak..tp rasanya cikgu dulu mcm lepas geram je..birat betis mar kena..walhal trtinggal buku je..xberani nak ckp dgn abah mau kena sebat lagi..so mar mmg rotan ank..tp tidak sama sekali smpai meninggalkan kesan..dan mar xsetuju kalau rotan dilibas dibadan ank2 atau murid..sakit  sgt tu ada yg berbirat lebam...no..no..salah dah cara cikgu tu...merotan utk mendidik..bukan merotan utk melepaskan geram..

putehkundor replied at 8-1-2016 09:09 AM
Kak teh pernah kena rotan darjah 5 dulu.
Time tu aku rasa marah dan berdendam dgn cikgu aku sampai  ...

hang bukan patut kena rotan je bahkan patut dapat penumbuk.

aku tak berani nak pukul anak orang...
aku salu saiko jer bebudak...
tapi kalau aku rase cara saiko aku tu  teruk sangat aku akan minta maaf pada dorang...

macam tu juga anak murid aku pon dorang akan minta maaf if dorang rase dorang wat salah lepas aku dah marah2...
aku manusia biasa juga kadang terkhilaf juga....

lavadirham replied at 9-1-2016 12:48 AM
kasi rotan je kaw kaw...kasi ajar cukup2..

tarak kalu, nanti anak dah besar jadi ateis jadi gay.. ...

lu dlu cikgu tarak rotan, klo rotan lu x jaga cc mungkin lu sudah jdik engineer.

disebabkan aku pernah kene pukul ngan pembaris la aku rajin buat keje skolah...xde malas2 dah...alhamdulillah berjaya dalam hidup...time kasih cikgu dorohit situ ;)

Edited by amukgemuk at 9-1-2016 10:51 AM

aku mau reply cari gadoh boley--??

Jangan hidup in memory lane=== zaman lepas perang ya, cikgu nak orang pandai cepat fasal mereka faham zaman tu mesti tegas==baru lepas perang===kita mula nak maju dan berasa nak jadi generasi terdidik---so di samping tiada sejarah pendidikan yg bersistem sebelum ini (maka, bentuk pendidikan yg terbaik kena trial and error)---dan juga  keinginan untuk jadi satu bangsa yg berpendidikan---maka cikgu pun rata rata garang dan gemar merotan===

Sekarang cikgu ramai yang melihat profession guru untuk kesinambungan hidup==jangan marah-- ada ramai juga cikgu ikhlas==

Betapa ramai yg terjun jadi cikgu pasal nak survive bukan nak mengajar sangat==jangann marah==
betapa ramai yang bila tak da kerja bole dapat==pilih jadi cikgu==jangan marah

Orang macam ni yang kau nak suruh pukul anak untuk mengajar???---oii==sekarng orang tengah susah hati pasal duit==
kalau hidup zaman dulu= ya===cikgu pun bukan tertekan dengan ekonomi yg tak boleh cari kerja lain tu-----
AKu rasa kalau ada yg tulis surat kebenaran begini===sebenarnya hendak protes pada ibubapa lain yg suka komplen anak dipukul===

Tapi kau kena fikir juga===ada saja anak yg tak patut dipukul===
aku tak salahkan orang begini-==cuma merka perlu sedar===akan suasana perguruan hari ini
cikgu yg tak puas hati, aku tak salah kan kamu===mungkin kamu baik===tapi ramai jugak yg tak baik===
jangan cakap ini tak pernah jadi isu dalam mesyuarat perengkat sekolah atau pun kementerian===

zaman dulu cikgu2 lagi kuat memukul,sebut yg bukan2...cumanya  dulu parents x report...start iols sekolah menengah baru  dok dengar kes cikgu kene report sbb naik tangan....jadi cikgu dulu2 mmg tak stress lah kot...asal geram jer, terus bagi penampar sedas dua, bleh menyumpah pelajar directly....time darjah dua i penah kene penampar dgn cikgu bm sbb salah sebut perkataan...salah sebut jer hokkayy...bukannya terkinja2 pun...i taklah sampai berdendam dengan cikgu tu..tp bila org dok complain psl cikgu2 zaman sekarang, i rasa cikgu2 dulu pun ramai jer yg peel tahpape....cumanya beban keje x sebanyak sekarang...pastu kalu marah jer, terus naik tanga kat anak orang...mmg la tak stress jd cikgu zaman dulu...hihi

aku taktau la hgpa ni perangai @ mulut mcm mana time sekolah dulu2...
mcm2 kena & berdendam sana sini dgn cikgu2 hangpa, siap doa yg buruk2 kat cikgu tu semua...
maybe kena suluh diri balik kot, perangai mmg tak semenggah

kalo dididik dgn penuh kasih sayang oleh makpak & makpak mmg amik berat hal sekolah semua,
insyaallah elok jer anak2 tu kat sekolah... bak kata org menjadi...
tp kalo makpak lepas jer kat cikgu, mcm ni la jd nya ... sakit...
sekian dr aku yg sedari tadika smpai skrg mmg baik dgn semua cikgu...