CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: FadzliAmri

Melayu Mudah Tertipu? - Massimo Vs Gardenia

Post Last Edit by flydragon at 10-1-2012 09:39

Reply 340# attyra

Saya tak pernah dengar orang cina pakai tahi babi utk membaja. hebat betul, ko dengar dr mana?
    tepung gandum ada dna babi, mana buktinya? atau semata2 fitnah, taktik kotor utk menyerang saingan???

bahaya ni, indon berak dan kencing dekat pokok kelapa sawit, ikut teori awak, minyak sawit ada dna manusia

Reply  attyra

Saya tak pernah dengar ornag cina pakai tahi babi. hebat betul, ko dengar dr ...
flydragon Post at 10-1-2012 09:33

aku pon pelik mcmmana dna gandum boleh bertukar jadi dna babi....
teori baru ke hapa

bukan sbb sapa pemilik; tp sebab dh terkebiasaan so ttp dgn gardenia.. sementelah massimo xdok lagi  ...
fida75 Post at 10-1-2012 08:57

dah lebih seminggu pun tak berkulat...ntah brp gantang bahan pengawet letak tatau lah

sokong produk orang islam...

dah lebih seminggu pun tak berkulat...ntah brp gantang bahan pengawet letak tatau lah :lol ...
hzln Post at 10-1-2012 09:35

x kira la brapa gantang ke deme letok... nok mati, mati jugokkk...

Reply  attyra

Saya tak pernah dengar orang cina pakai tahi babi utk membaja. hebat betul,  ...
flydragon Post at 10-1-2012 09:33

haha..tu la pasal..aku dapat tahu dari FB kawan..dia bgtau PPIM (Persatuan Pengguna ISlam MAlaysia) yg kuarkan statement tu..
since ada member2 lain yg bagi komen ala2 betul la apa yg PPIM tu cakap..aku tanya la depa..kut celah mana babi blh masuk dlm gandum
baja babi digunakan tuk suburkan pokok gandumkan?
kilang/ladang  gandum tepi ladang babi kah sampai berlaku kontaminasi?
babi2 diupah tuk angkut2 biji2 gandumkah?
kat mill, pekerja2 nya adalah babi kah?
atau pekerja2 di mill makan babi?

gigihaku google tuk tahu mcmn gandum diproses sampai la ke end user...tapi tak jumpa kut mana babi2 blh mnyelit..
yg paling mungkin pun ialah penggunaan L-cystein..bread enhancer....tapi benda tu biasa guna kat kilang roti..bukan kilang gdm..

tu aku nak tanya sapa2 yg berpengetahuan lebih...blh bg pencerahan...kalau ada le..hehe

Follow Us
sokong produk orang islam...
shamsadis Post at 10-1-2012 09:39

kalau produk orang Islam ambil keuntungan/riba berlebihan sementara produk kafir hanya mengambil keuntungan setimpal ngan ciri2 Islam, produk mana yg kamu sokong?

kalau produk orang Islam ambil keuntungan/riba berlebihan sementara produk kafir hanya meng ...
gogo2 Post at 10-1-2012 10:58

produk orang islam...sebab riba lebihan itu untuk orang miskin...

haha..tu la pasal..aku dapat tahu dari FB kawan..dia bgtau PPIM (Persatuan Pengguna ISlam MAlays ...
peachRose Post at 10-1-2012 10:55

hang penah baca sendiri x website PPIM ni? aku penah. and aku gelak je la{:4_241:} seriously biskut lambang salib? prffghhtt.. orang2 mcm ni la yg akan marah lambang kereta chevvy bentuk mcm salib langsung x de research credible.. yg dia tau, sokong starbuck, sokong israel.. sokong coke, sokong israel..

Soalan 9: Biskut berlambang salib. Apakah yang perlu dilakukan?
.
Jawapan: Isu penghinaan terhadap umat Islam bukanlah perkara baru. Dari isu kartun Rasul, ke isu ayat Quran di baju , kasut, seluar dalam, bola, ke isu lambing salib kepada isu penipuan logo halal dan banyak lagi. Keadaan ini seolah-olah melambangkan betapa lemahnya umat Islam sehingga tidak mampu melakukan apa-apa bagi mengembalikan hak dan maruah kita.
.
Isu salib di biskut dan batang ice cream Walls merupakan antara kejadian yang mendapat perhatian pengguna Islam yang nampaknya amat marah dan tidak selesa. Cubaan PPIM untuk memanggil Walls ke PPIM untuk penjelasan tidak mendapat sebarang respon. Apa yang akan dilakukan oleh PPIM adalah membuat laporan Polis dan Kementerian Dalam Negeri atas asas penghinaan Agama Islam sebagai Agama Rasmi Negara. Apapun itu kita serahkan kepada Kerajaan.
.
Di masa yang sama bagi memberikan isyarat yang jelas kepada Walls yang kita amat jelak dengan perbuatan sedemikian, PPIM ingin mengajak para pengguna untuk memulaukan produk Walls secara terancang.
.

produk orang islam...sebab riba lebihan itu untuk orang miskin...
shamsadis Post at 10-1-2012 11:06

riba tuh utk lembu tinggal kat kondo kot..

lebihan riba utk org miskin? ppprrrffftttthhhhhhhhhh

fatwa baru: dihalalkan ambik untung berlebihan hingga cekik darah, mark up tinggi ke langit sbb riba lebihan itu adalah utk org miskin

fatwa baru: dihalalkan ambik untung berlebihan hingga cekik darah, mark up tinggi ke langit sbb riba ...
hzln Post at 10-1-2012 11:57

miskin kalu, boleh amik rasuah x?

aku aritu bertekak gak ngn adek badek aku pasai gardenia vs massimo neh....kata depa robert kuok sudah buat onar ngn membekalkan gandum murahan dr China yg mengandungi DNA babi kpd kilang Gardenia.....disebabkan tu Robert kuok sudah buat roti dia sundri menggunakan tepung babi dia tuh bernama Massimo bagi balas dendam kt Gardenia....

aku tanya betuika ada DNA babi? kalu mcm tuh awat tak ban ajer Massimo dr pasaran? pung pang sana sini tp Massimo laku ajer dijual.....aku antara org yg beli sbb mmg sedap dan murah dr Gardenia yg cekik darah mahal tp roti nya kecik dan lembik....kalu dikepal2 tinggai secoet jer roti tuh....nmpk sgt byk penaik.....

aku mmg dah lama tak puashati ngn Gardenia neh....bila ada massimo aku bersyukur sgt....pedulik haper aku saper tokeynyer, asal aku sbg pengguna untung dah cukup....

riba tuh utk lembu tinggal kat kondo kot..
gogo2 Post at 10-1-2012 11:21

fitnah jerk keje dia...seb bek aku dah bese ....

aku mmg dah lama tak puashati ngn Gardenia neh....bila ada massimo aku bersyukur sgt....pedulik haper aku saper tokeynyer, asal aku sbg pengguna untung dah cukup....
melia_star Post at 10-1-2012 12:17

...aku dah lama hangin dgn Gardenia, even sebelum al-Baukari take over lagi, dulu aku dok makan High 5, la ni aku gasak Massimo plak sebab lebih sedap & murah....dan paling aku hangin sekarang kaya Auntie Rossie Gardenia, rasa macam haram lepas masuk bawah al-Baukari....

[size=14.1667px].dan paling aku hangin sekarang kaya Auntie Rossie Gardenia, rasa macam haram lepas masuk bawah al-Baukari...  ...
pyropura Post at 10-1-2012 12:30

haah...betui....aku pun prasan kaya auntie tu rasa dah cam cibbey jer....tak sedap dah mcm dedolu....dolu aku selalu gak beli...ntah haper yg dorang ubah resepi dia.....hampesss sgt....

Persaingan antara org melayu dan Cina mmg tak bole dinafikan lagi.....cina cuba kuasai politik yg di pegang org melayu dan org melayu cuba kuasai ekonomi yg di pegang org cina.....cuma ia berlaku dengan tidak di war2 kan....

mana2 roti yang sedap. tu la yang akan aku pilih

aku antara org yg beli sbb mmg sedap dan murah dr Gardenia yg cekik darah mahal tp roti nya kecik dan lembik....kalu dikepal2 tinggai secoet jer roti tuh....nmpk sgt byk penaik.....
melia_star Post at 10-1-2012 12:17

kalau gardenia white bread tu mmg lembik.Kalau nak buat sandwich lebih sesuai kalau pakai wholemeal. Kalau pakai white bread tu nanti lembik dan 'berkecai'