CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Isu Lynas-Loji Lynas sedia beroperasi dalam tempoh tiga minggu- MCA Bantah Kilan

Kekurangan pengetahuan dan pendirian sesetangah pihak di forum ini amat menyedihkan. Isu ini bukan 'simplistic' seperti yang dipercayai pihak tertentu. Ia ade diselidiki dan dilaporkan dalam 101 East Al Jazeera yang juga menumpukan perhatian kepada tragedi Bukit Merah. Simple chemical processing my foot!

Australia sendiri yang berpuluh kali ganda lebih besar dari Malaysia (ade gurun lagi) tak bagi lynas process bahan2 toksik mereka. Malaysia bagi sebab kerajaan sekarang apa pun boleh. Malaysia Boleh. Truly Asia.

China tak kisah pasal rakyatnya kena racun, kami di Malaysia kisah tentang kesihatan dan kebaikkan rakyat kami. Kalau kerajaan BN cuma tengok wang saja tak nampak kemarahan rakyat, die boleh belah! Biar Pakatan Rakyat ambil kisah dan membantu kami.

samseng UMNO yg jelas mukanya tp polis tetap tak leh dakwa

Umno dah semakin hilang sokongan...seluruh negara dah bersuara..klu wat degil gak..tak tau la pe nasib umno next pru nti...jaga2 la...

dah pakar kata selamat...selamat laa...aduii camner lagi nak yakinkan manusia ni...
abgboroi Post at 26-2-2012 19:14

kalau selamat knp tak wat saja di ostolis nuh...kan ostolia tu siap ada gurun..takde org lagi....buat kat situ...mesti takde sapa2 nak marah...gigih naik tongkang bawak bijih htr mesia..pastu plak wat tgh2 penempatan manusia yg padat
dan subber laut yg beribu2 org  duk bergantung ?
sekadar pulangan berbilion2 setahun tapi dgn gadaikan nyawa, tanah, sumber air?
selamat? pakar apa yg kata selamat..?
kes jepun pun depa kata selamat kan....dgn Jepun yg kepakaran 100x kita punya kepakaran tapi tgk apa jadi....?
Nak compare dgn malaysia yg pemimpin yg corrupt, track record keselamatn yg nan hado...sapa nak caya 'jaminan' selamat tu?

mamat afro ni kene sepak telur lagi

polis tengok je
an2toncit Post at 26-2-2012 23:30

ni gambar yang diambil dari video..start dari satu flying kick

Follow Us
Post Last Edit by cmf_herrhughie at 27-2-2012 08:05
ni gambar yang diambil dari video..start dari satu flying kick
animaniac Post at 27-2-2012 07:49

sila tengok tepat sikit...video ini tak ambil since it started, tapi dlm video, tak nampak ke mamak mula tolak wartawan?

kamu kenapa start half way?
di tempat kejadian byk witness, dan boleh nampak clearly mamak2 umno mmg tak berkelakuan baik langsung, setaraf samseng

bg aku org yg menentang lynas ni nak claim political millage je.....x usah gebang la....korang merokok lg bahaya dari lynas ni, I-phone, BB even nokia 3310 pon ada rare earth ni as long as ko guna ion lithium battery.... battery kereta hybrid pon ada menatang rare earth ni...asal tak tolak??? kan dulu IAEA dan kata selamat...asal nak jugak fakta...fakta apa lg??? Bkt. Merah??.. Mt. Weld Australia????? ....... paling kelakar, bila dah tak boleh spin fakta, ada pulak mulut2 puaka kata kilang yg dalam construction tu dah bocor la apa la.....gelak jela....ngeh ngeh ngeh ko ham....nga nga nga kor ming!!

kalau selamat knp tak wat saja di ostolis nuh...kan ostolia tu siap ada gurun..takde org lagi. ...
peachRose Post at 27-2-2012 07:43

macam saya cakap sebelum ni...saya pun x menyokong perkara yang boleh membahayakan kesihatan  manusia ni...tapi saya percaya pada pakar...pakar pakar terhadap radiasi bukan sikit di malaysia ni....di universiti seperti ukm juga ada bidang ni....kita tak boleh samakan dengan perkara yang terjadi di bukit merah sebab secara teknikalnya ianya berlainan...dan company jepun tu pada saya sangat bertanggungjawap dengan membersihkan semua sisa tersebut dengan pembelanjaan yang sangat besar....

masalah keyakinan...saya x nak fikir sejauh tu..pada saya projek ni agak telus...kalau ada apa apa yang terjadi mana boleh main tutup mulut...lagipun radiasi sentiasa dipantau secara konsisten didalam dan diluar loji ni...dan lynas adalah syarikat yang berreputasi tinggi dan menjalankan projek ni utk jangka panjang sama seperti resource alam yang lain....

politik....ehem...saya selalu diberitahu ttg masalah kerajaan yang korup dan sebagainya...minta maaf kata yang suka cakap camni adalah bangsa lain atau bangsa sendiri yang kurang mempunyai sifat kesabaran...apa apa urusan pun nak cepat dan ada bisness tersebut adalah salah dari segi undang2...yang paling penting bisnes mereka berjalan...akhirnya memberi dan ada pulak nak menerima...kerenah birokrasi  juga menyebabkan perkara ni terjadi....isu ni tak boleh disamakan dengan projek lynas ...kerana ianya dipantau sendiri oleh kerajaan..dan ada akses hubungan peringat tertinggi antara malaysia dan australia dan pihak pihak yang berkaitan...

radiasi....radiasi tetap ujud di malaysia walaupun tiada projek lynas ni...kita sendiri berada berdekatan negara asian lain.... radiasi yang dihasilkan oleh loji lynas ni sama sahaja dengan radiasi kita berada di hadapan komputer ni....

menakut menakutkan orang ramai....aha ini sama laa macam citer hantu...org kata kawasan tersebut berhantu semua org jadi takut...kalau org x pernah dengar citer tu...dan lalu kawasan tersebut x jumpa apa apa pun dan x rasa takut....ni menyebabkan manusia jadi panik...paranoid dan sebagainya....

faktor ekonomi....rare earth ni satu sumber alam yang terbaru dan menguntungkan dari segi ekonomi malaysia...sama seperti oil and gas semua tu....ini laa faktor utama loji tersebut disini....bukan sahaja menguntungkan dari segi ekonomi malaysia tapi juga memantu ekonomi tempatan dan memberi banyak peluang pada pekerja dan pakar pakar utk berkerja disini...malaysia adalah negara yang mengeluarkan pakar dari sains nuklear dan radiasi...kita juga ada institut dan kajian mengenai nuklear....

saya x boleh bagi pencerahan atau penerangan kepada mereka yang bermotif politik...sebab mereka takkan boleh terima apa pun alasan selagi kilang ni tidak ditutup...

ape kata karam singh walia?

negeri 9 dan johor pun banyak kilang yang lebih bahaya dari lynas ni...x kecoh pun...
abgboroi Post at 26-2-2012 13:57

Kilang apa yg lebih bahay dpd kilang radioaktif kat N9 & Johor tu?  

kalo ikut sentimen orang Malaysia (isu Lynas)

rasanya orang Malaysia tak bole terima lagi ada loji nuklear even untuk penjanaan elektrik..

macam saya cakap sebelum ni...saya pun x menyokong perkara yang boleh membahayakan kesihat ...
abgboroi Post at 27-2-2012 09:20

ko xmenjawab soalan, xpayah spin soalan orang lah... nanti orang P.A ko tahu lak marah

Manami Post at 27-2-2012 09:28

aku x boleh sebut sini...tapi kilang kilang kimia seperti klorin sangat bahaya pada alam sekitar dan manusia....

Manami Post at 27-2-2012 09:28

sabarlah dia dok google tu... xpun dia spin balik soalan tu

aku x boleh sebut sini...tapi kilang kilang kimia seperti klorin sangat bahaya pada alam sekit ...
abgboroi Post at 27-2-2012 09:36

kilang kimia lagi bahaya dari kilang nuklear ... info baru nie, bertuah LP ada momod macam nie

dah pakar kata selamat...selamat laa...aduii camner lagi nak yakinkan manusia ni...
abgboroi Post at 26-2-2012 19:14

Camtu lah pakar dulu kata kat loji Fukushima tu bhaiii ...

adohaiiii.. Telan jeklah apa yg org sumbat kat telinga nun

ko xmenjawab soalan, xpayah spin soalan orang lah... nanti orang P.A ko tahu lak marah :lol ...
B.K Post at 27-2-2012 09:36

aku rasa aku dah jawap...dalam posting aku tu...sila baca dan memahaminya ...aku x reti spin spin ni...lagipun aku x reti nak jadi pembangkang dan aku juga bukan pakar...

sabarlah dia dok google tu... xpun dia spin balik soalan tu
B.K Post at 27-2-2012 09:37

Tgh pikir nak spin lah tu...

Camtu lah pakar dulu kata kat loji Fukushima tu bhaiii ...  

adohaiiii.. Telan j ...
Manami Post at 27-2-2012 09:38

terpulang...ada kata radiasi fukushima tu dah sampai ke perairan malaysia....