CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3452|Reply: 21

Dilaga teman-teman...Fantasi @ Realiti?

hi semua,Masalah aku ni tak lah besar sangat..tapi tak besar pun aku fikir hari2....aku fikir adakah si dia ni benar2 suka pada aku..atau hanya nak main2 saja...kisahnya begini, aku kenal dgn si dia ni sebab kami bekerja sama dalam satu building...sejak bertentang mata kami berdua selalu diusik2 oleh teman opis...aku tahu dia pun sama kena macam aku...aku rasa aku bukan syok sendiri..(aku rasala..)..masalahnya dia pun selalu tanya pasal aku melalui teman opisnya yang juga kawan aku juga....cara dia bertanya dan bercerita dia memang suka pada aku....jadi aku rasa aku tak bertepuk sebelah tangan...kami mungkin suka sama suka...sehingga kini kawan2 opis suka melagakan kami berdua seolah kitaorang dah rapat dan berjumpa...padahal kami tak pernah dating pun...aku bukan tak pernah ajak dan dia keluar..sidia pun pernah ajak aku keluar..tapi disebabkan kesibukan kerja asyik tak menjadi je nak jumpa....sekarang ni aku seolah2 ternanti-nanti dan tertanya2 adakah dia benar2 suka pada aku....sebab aku sudah mula suka pada dia....untuk pengetahuan korang dia ni sukar sikit nak paham kerana pemalu, tak banyak cakap dan kalau hantar sms belum tentu dia nak jawab...jadi kekadang sakit jiwa jugak dibuatnya.....susahnya aku nak kenal hati budi dia....tapi melalui teman aku yang kawan si dia jugak tu...si dia ni memang baik dan malu dengan perempuan....dia pun takde adik beradik perempuan semua lelaki...aku risau juga...aku takut dia ingat aku ni terhegeh2 kat dia...korang fahamlahkan bila dah dilagakan teman2 tu macam2 citer kuar...ada yang bagitahu kat dia..konon aku rindu kat dia la...aku kirim salam la...macam2...hehehhe..kelakar pun ada.....(memang aku rindu kat dia pon...hemmmmmm )

[[i] Last edited by  adelin at 1-11-2007 03:48 PM [/i]]

Reply #1 adelin's post

jgn biarkan anda diselebungi .....misteriiii... cinta... heheheheheh....

aku rase ko ni pompuan kan.... dia lelaki....
maybe susah nak ajak kuar berdua... lagipon ko pompuan.. org kater ishhh.. susahlahh kl aku kat tempat ko pon tertanye gitew.. tp nak taneyr face to face malu. tp mau.... jeng..jeng.. jeng.... ahaksss

pada pendapat aku,,... ko wat selamba jer... cari mase kebetulan korunk bertembung berdua jer... cthnyer kat pantry ker... kat bilik fotostate ker.... soo ko leh wat small talk skit2....

pastu kl nak kuat berdua... aper kater kuar ramai2 dulu ngan kawan2 opis.... g makan ramai... g nengok wayang ramai...

pastu biler dah kurang tensein malu2 tuh maybe ko leh bg hints.... kl dia pon ske 7 avaiable.. aper lagi teruskan ....

but then terima hakikat kl di reject... errr terima lahs seadanayer.. dan mintak kengkawan secara baik  ko stop all the jokes...... tp yg penting at least ko tau camner kedudukan ko kan...

reply #1...

1. abatar ko tu, pics ko ke?...

2. smpena romadan yg mulea ne, ahkak rase perkataan laga2kan tu mcm x menggambarkan situasi yg sbenar...ekceli ko nk ckp, mmber2 ko kenen2 kan ko ngan laki tu (vice versa) kan...kalu lage2kan maknenyer derang jd batu api, dgn niat jahat...x same tu..

3. sempena sha'aban yg sudah berlalu, ahkak rase ko bleh ajak laki tu kuar g bukak pose same2...ahkak andaikan ko kt kl, ko bleh ajak die bukak pose di menderin oriental, bufet br RM100++ per pax...

4. sempena shawal bakal menjelma, pe kate ko ajak die beraye kt kg ko... (ahkak reserve right utk withdraw sajestion ne..)

5. sempena umat Islam di mesia bakal bukak pose dlm 12 jam lagi, ape kate ko buang rase malu utk tego die...ajak le lanch kt stabak times skuwer ke, dinner di 4 sizen retoren jln imbi ke dan sbagainye...wat pe nk malu, yg nk bercinta ko kan, yg nk kawen kang pon ko jugak...kalu laki tu wat derk or wat bodoh atas alasan mulia konon2 die pemalu, ko carik je laki laen...

6. tiada bintang, yang dapat menerangkan  hatiku....sape tawu lagu ne...xde le best mane, cume bleh aa kalu nk layan time bohsan...

to be continued...

Reply #1 adelin's post

aku penah kene cm nih....

tetibe jek xde ribut, xde ape dh heboh kt 1 opis psal kitorg berdue... kengkwn aku ngn kengkwn die mule laga-laga kn kitorg....

smpai la 1 day die mintak no tipon aku.... start from that day kitorg msg2...

psal kuar sesame tuh... kitorg xkuar berdua terus... memule kuar ngn kengkwn rermai p lunch.... kt ctu start borak-borak... psal general jek la...

then cm kt opis dok tego2 cm tuh jek... mmg start mcm kwn la... mintak tlg die... tanye die itu ini...(psal keje la)...

pastu bile dh rase selesa... kitorg berdua p minum lps keje... hehehe...
then mule la episod deting mendeting....
hehehe....
tp alhamdulillah xde jodoh....

tp main point is.... buat cm kwn dlu... tp mmg la prasaan kite tuh cm dh suke kt die kn... tp jgn tunjuk sgt... nnt org tu ingt awk yg tergedik-gedik nk kt die... buat cm jual mahal sket pn xpe...

ok.... :victory:

Originally posted by True-X at 14-9-2007 09:08 AM
jgn biarkan anda diselebungi .....misteriiii... cinta... heheheheheh....

aku rase ko ni pompuan kan.... dia lelaki....
maybe susah nak ajak kuar berdua... lagipon ko pompuan.. or ...

aku memang buat selamber...tapi kang aku selamber2..terlepas pulak True-X..hehehhehe

Originally posted by philipinoe2 at 14-9-2007 10:16 AM
reply #1...

1. abatar ko tu, pics ko ke?...

2. smpena romadan yg mulea ne, ahkak rase perkataan laga2kan tu mcm x menggambarkan situasi yg sbenar...ekceli ko nk c ...

sempena tahun 2008 yang bakal menjelang aku memang berazam nak tackle dia...hahhahaha....tapi nape susah sangat???.....tensen aku..!!!

Follow Us
Originally posted by reewanie at 14-9-2007 10:32 AM
aku penah kene cm nih....

tetibe jek xde ribut, xde ape dh heboh kt 1 opis psal kitorg berdue... kengkwn aku ngn kengkwn die mule laga-laga kn kitorg....

smpai la 1 day die mintak no tipon  ...

itulah yang aku takut Reewanie..kang iya-an orang dok laga2...lepas tu dating2...sumer org tahu...lepas tu tak jadi...yang busuk nama pompuan jugak....

cinta sudah berputik yaaa...
cepat bertindak sebelum kumbang berhijrah ke bunga lainnn...

tip berguna utk hari ini
ko mesti tau nombor opis dia kan.. (ext dia) ape lagi buat2lah tersalah ext.

adelin : bole saya ckp ngan eiyo..
    mr.X  : eiyo xde.. dia karaoke ngan pinoe.. sape tu?
    adelin : oo xde ye.. ni adelin la.. si eiyo kata suh call...
    mr.X   : ooo.. adelin.. eiyo xde lah
    adelin : emmm... ni sape ye... mr.X ke
    mr.X  : iye saye..
    adelin : hi.. ape khabar.. sorilah salah call ext. tadi

dan ayat seterusnya... ajak berbuka pose la...

Adek...jangan tunggu lama lama....jika kau suka cakap jer terus terang   
Adek kalu tggu lama2  kutakut nanti...dirinya disambar orang...
Kubimbang kau nanti jadinya kalu sampai  berputih mata
Rapat2 la daun pinang...cepat2lah soh dia pinang...Bulan depan boleh bersanding

X salah kau berterus terang dgnnya..tanya kat dia..apakah dlm hatinya ada cinta...Kalu x der...x der apa2 yg rugi....Jgn melepas sudahlah....Lebih rugi kalu ko dok berangan lama2...tp akhirnya kecewa....masa kau tgh berangan tu tentu hanya dia dihati ko...so ko merugikan diri sendiri..

Originally posted by eiyoei at 14-9-2007 11:59 AM
cinta sudah berputik yaaa...
cepat bertindak sebelum kumbang berhijrah ke bunga lainnn...

tip berguna utk hari ini
ko mesti tau nombor opis dia kan.. (ext dia) ape lagi buat2lah tersalah ext.

adelin : bole saya ckp ngan eiyo..
    mr.X  : eiyo xde.. dia karaoke ngan pinoe.. sape tu?
...

cmne name ahkak bleh ade dlm muvi ne?!!!

Reply #8 eiyoei's post

hehehe...
buat salah tekan no ext kn....
aku dlu pn gayut pkai tipon opis gak.....
hehehe

ahkak punyer sajesyen plak...

ko jumpe die time lanch kang, ko tros jumpe die, kt lobby building ke mane2 aaa..

lin: eiyo (katekan laki tu name die eiyo), i denga citer u gay, betol ke?

eiyo: kurang aja!! sape bwk citer saye gay ne?!!! saye bkn bengkok ler!!

lin: ade la rumes ckp mcm tuh..tu yg awak mcm x  berminat ngan pmpuan je org2 laen tgk...

eiyo: sape ckp saye x menat ngan pmpuan ne?!!:@  saye cume pemalu laaa...

lin: owh yeke..eh awak arini bukak pose kat mane?..dgn sape...

eiyo: saye bukak pose kt rumah je.. maklomla bujang xde gepren...

lin: eh, awak nk join x saye bukak pose kt restoren ABC...arini kakak saye ngan laki die nk banjer...(ekceli ini hanyelah penipuan smate2..)

eiyo: xpela, saye segan le ade akak awak ngan laki die...xpela time kaseh je..

lin: kalu segan, per kate kitr bukak pose bedue je...xpon kiter bleh ajak kawan2 kiter...

eiyo: xpe la..saye nk bukak pose kt umah je..

lin:

*kerna geram, slepas ittew jgn lupe lempang muke eiyo tu 5 kali taw..

Reply #12 philipinoe2's post

aku ngan adelin mmg ada bibit2 cinta..

cuma aku malu

hahaha..kelakor la korang ni..aku yg tengah lapor ni bole gelak sensorang...ooo...korang buat muvie lak ek....

memangla aku suka kt dia..bila kawan aku cite pasal dia rasa berbunga2 kembang bermangkuk2 dalam hati ku ni..kalau tak tgk dia lalu atau tk dengar citer pasal dia tak ceria hari2 aku....korang tau tak..kalau dia lalu depan aku punya jauh dia mengonarr (konar laaa...)...tapi kalau dia senyum kat aku tak boleh tido dibuatnya....(start dah angau aku tu..)

aku pun tensen..kawan aku dok tanya dh kuar dating ke belom..lepas tu buat citer aku dah kuar dating pegi tgk wayang segala....kawan2 aku yg bersungguh nak kenen aku...

Originally posted by eiyoei at 14-9-2007 02:54 PM
aku ngan adelin mmg ada bibit2 cinta..

cuma aku malu

sume org tawu ko ade bibit2 cinta ngan adelin aman ramli...

tak salah kalau adelin mulakan langkah pertama...tgh panas ni baik start dulu kang dah sejuk malas plak kang...kesimpulannya jgn tunggu lama2 nanti dia diambil org. & jangan pendam perasaan nnt diri sendri yg rugi

Reply #15 philipinoe2's post

ahkak (ke abg??)pinoe...

nape tukar avatar tu??

mn avatar pinoe cun yg ku kenali dulu??

suker banget bila kak pinoe bagi nasihat

Reply #18 Prags's post

yup..aku sokong :pompom: :pompom:

kalau hantar sms blom tentu nak jawab?
dah pernah hantor ke blom?
kalo dah pernah hantor sms tapi tak nak jawab
maknanya dia memang tak nak ler tuh..
takkan main sms pon nak malu malu kot