CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jerambatu

Style Melancung

aku suka travel dgn cara merayau sana sini, biasa mmg dah listkan tempat nak pergi dan sudah detect lokasi bergambar, sb x  suka pergi berkali2 tmpt yg sama, time management penting supaya 1 hari byk boleh pergi, apa yg dimaukan ialah picca kita dah sampai dan piica location wajib, picca budaya jalanraya kedai2 kampung2 haiwan2 peliharaan diorg lembu2 kambing2 tepi jalan bentuk rumah bangunan masjid sekolah2 gunung2 bukit2 jambatan2 sungai2 hutan semua, fridge magnet, brg yg mau dibeli, makanan yg mau dimakan, makan buah2 tempatan diorg, tegok budaya diorg, pakaian diorg, fesyen2 diorg, tgk cara hidup diorg, merasa naik bas sampan keretapi diorg pi pasar diorg masjid diorg.

yg penting ialah pengalaman sepanjang berada di sana apay yg boleh dibawa ialah picca/video yg menerangkan pengalaman itu

yup..pi local market tuh kira wajib,,,bestttt

Style ak plak aku jenis well planned punyer olang.. Aku akan make sure plan tip top dari A sampai Z..Itinerary mesti perfect utk senangkan haku gak nti.

Aku gak always akan pikir plan B if plan A tak jadi.. Aku sangat organise dlm bab2 mcm ni.

Hotel aku suka yg selesa tp bkn mahal2 punyer.Yg penting selesa tp in budget la mewah2 ni tak suka gak.. Aku prefer travel alone or paling ramai dalam 3 org sebab peel manusia ni x bole nk hadap r kang x best je cuti tu noks huhu..

Aku ske shopping..haha hilang stress dpt coping.. Suka tengok budaya orang tempatan, sikap dorang, makanan opkos la kan wajib try makanan dorang asalkan dari sumber halal.. Aku mmg suka nature dats why nk pegi Kashmir, Switzerland and NZ.. Last edited by Lion11 on 12-6-2014 12:25 AM

midori888 posted on 11-6-2014 08:08 AM
aku pun kalu jalan2 on wkend kat mall biasanyer t-shirt & jeans jer lah....pastu sandal....

o ...

sama2... dieya pun akan singgah hardrock kalau kat tmpt tu ada...
tp beli t-shirt bukan utk dieya la...
ayah dieya yg suka.. so mmg akan belikan utk dieya...
braun buffel mmg good quality...
dieya dgn mak dieya mmg x pakai handbag brand lain selain braun buffel...
beli mahal sikit takpa asalkan tahan lama...
sbb ktorg ni jenis 3 4 tahun baru tukar handbag...

Lion11 posted on 12-6-2014 12:19 AM
Style ak plak aku jenis well planned punyer olang.. Aku akan make sure plan tip top dari A sampai Z. ...

mmg bagus la lion ni...
dieya mmg tak de nak plan2 la...
main redah je...
cuma sebelum pergi sesuatu tmpt tu, dieya akan search
tmpt2 menarik, kedai makan dan hotel...
pastu dah sampai sana baru decide nak pergi mana dulu...
sbb tu dieya suka pergi travel sorg2...

Follow Us
nadieya posted on 13-6-2014 12:39 AM
sama2... dieya pun akan singgah hardrock kalau kat tmpt tu ada...
tp beli t-shirt bukan utk dieya ...

iols yg suka hardrock....sebab dari beli t-shirt mcm l love London, baik beli T-shirt hardrock London...tahan lama skit....

u should try other brand as well....mcm Michael Kors ker...i don't like Coach bag...pnh pakai a few, beli kat klcc, not factory outlet....but the quality not to my standard...hehe...opsss off topic citer psl hbag plak dah....haha.....sorry tuan tanah....

aku pun suka well-planned trip....
tq to forum cari la yg byk bagi info curlast....
including amount of cash to carry...
anak2 aku kuat shopping...
ATM Card/CC bawa tapi kalau boleh x mo guna...
cloning activities rampant kat obersi...
kena jaga2 sikit...kalau perlu cari tempat yg betul2 secured utk w/draw....
nnt bw cash sikit nak w/draw duit dlm akaun dah dikebas...

midori888 posted on 11-6-2014 08:08 AM
aku pun kalu jalan2 on wkend kat mall biasanyer t-shirt & jeans jer lah....pastu sandal....

o ...

Yup!! Braun Buffel bagus dan tahan lama. Hard Rock café tshirt aku beli utk adik aku psl dia collector. Aku pun jd terikut2 mcm dia. So far yg aku ada Tokyo, Jakarta, Bangkok, Ho Chi Minh. Psl aku start collect pun lambat. Baru2 ni je. Dulu tak.

Peterpan17 posted on 13-6-2014 10:53 AM
Yup!! Braun Buffel bagus dan tahan lama. Hard Rock café tshirt aku beli utk adik aku psl dia coll ...

hehe....am not a collector....kalu collector semua tempat pergi dia nak beli....aku kalu terjumpa jer beli....takdelah smp mencari2 sgt hardrock cafe tu...yg ada Berlin, Amsterdam, Paris, Oslo, Hongkong, Barcelona, Munich, Lisbon...t-shirt2 nie semua aku kerap pakai....

nadieya posted on 13-6-2014 12:42 AM
mmg bagus la lion ni...
dieya mmg tak de nak plan2 la...
main redah je...

Haha iols x berani la kalo tak prepare betol2..at least kita tau la mcm mana keadaan sesebuah negara tu especially India byk nau scam. Me mmg macam ni, nak g travel 5 bulan lg, awal2 da plan itu ini.

Sy ske travel solo.. To me group ramai2 ni leceh lagi melecehkan unless kita sorang gegerl yg len lelaki sbb org lelaki ni peel depa okla. Nk g indon solo overland next year..hopefully dipermudahkan..

Last edited by Lion11 on 13-6-2014 04:07 PM

Aku klu gi travel perkara wajib bwk travel cooker. Senang tak byk buang masa cari mkn halal. Suka dudok hotel 3 ke 4 bintang psal aku gi jalan nak relax and bilik tidur yg selesa mcm kat umah. Hobi aku suka dudok tepi jln tgk kereta dinegara yg ku lawat. Pelikan. Kurang suka shopping. Klu aku rasa nak jln2 aku pergi klu tak aku cari spa/tempat urut. Sanggup gi urut 2 hingga 3 jam

civicvtech2.0 posted on 11-6-2014 09:20 AM
hehee..macam2 kisah org travel..kitorg plak laki bini pon kaki travel. tapi baru lah jugak sbab sebe ...

Samalah kita, saya suka travel laki bini + anak2...
Macam sama je tapi umur anak saya 4 dan 9 thn semua pompuan pulak tu, memang mencabar...
Saya pun baru start tahun ni planning nak travel gi obersi jln2 makan angin, baru ada sedikit kemampuan...
Itu pun travelling pakai redah je, baca dlm forum ni. Nak pakai TA tak mampu...huhuhu
Bulan 3 baru gi korea dan insyaAllah bln 9 ni gi Ostalia...

Lion11 posted on 13-6-2014 02:45 PM
Haha iols x berani la kalo tak prepare betol2..at least kita tau la mcm mana keadaan sesebuah ne ...

travel ngan anak beranak sendiri je yg best....
ikut suka hati..no restrictions..tak yah kontrol sana sini...

ApaiSigat posted on 23-6-2014 11:16 AM
Samalah kita, saya suka travel laki bini + anak2...
Macam sama je tapi umur anak saya 4 dan 9 thn ...

G australia kat mana? Saya bln nov tahun ni pegi perth dari KK je sbb ktorg keje sini. Bln mei lepas masa balik kampung kat KL sempat ke Singapore kejap bawa anak g USS. Balik dari KL tu shoot ke bali dari KK je.
Kami pegi Seoul juga bulan nov 2013. Masa tu autumn. smgu je. Itu pun x cukup masa.singgah manila skali masa tu. So anak2 dah tahan lasak la skng ni. Hehehe..

Gi Melbourne...

Saya pegi seoul 13h12mlm pun tak cukup,
mklumlah jln dgn anak2 kecil ni tak boleh nak cover byk tempat dlm 1 hari...
Pagi 1 tempat ptg 1 tempat, kena jaga jugak jgn bagi anak2 penat...
Kalau anak2 penat kita jugak nanti penat....hahahaha

monreyes posted on 23-6-2014 11:49 AM
ikut suka hati..no restrictions..tak yah kontrol  ...

memang best travel anak beranak...
Yg peningnya budget je sebab kena tanggung semua....hahaha

nak share jugak. saya dan suami jenis suka berjalan tapi TAK SUKA SHOPPING. so memang kitorang tak menyinggah la factory outlet ke apa. prefer habiskan duit utk tour ataupun adventure sikit...
nasib baik la satu kepala. saya pun bukan kaki shopping hehhe

saya biasanya akan buat itenerary lengkap dengan budget semua dan suami akan semak. lepastu kami cuba untuk beli tiket online(parks/trains/metro). mana yg boleh online beli online supaya tak byk cash yg perlu dibawa...

www.kau5ar.com

ai gi mana2..my bff is my travel rice cooker & iron...dua2 cumil kecik cute jek. lps tuh foods pun hangkut gak
ai single and travel pun ngan cousins or kawan2 yg single tp benda2 nih mmg wajib kena bwk gak. sbb ai akan makan kenyang2 before kuar mcm dlm kul 9 pg camtuh...dlm kul 2-3 ptg  lepak local cafe try local specialties/foods & kul 5-6 ptg dah dinner kat local resto. malam baru balik bilik.
if pegi korea/lain2 tempat mcm thailand/china/manila sbb tgk retis koya pun lagik kena bwk...susah nak makan sbb tak sempat. kekadang sehari suntuk tak makan...wpun dia ada g lunch atau dinner..tempat2 dia makan tuh sume ada cik bab so ai akan duduk minum air jek tgk mmbers yg non-malaysian makan. nanti malam balik bilik baru nak tanak nasi and makan. yang ajaib mmg tak rasa lapar langsung...kenyang kot tgk muka dia

monreyes posted on 23-6-2014 11:49 AM
ikut suka hati..no restrictions..tak yah kontrol  ...

Dgn anak beranak mmg best sbb apart of ourselves kan.. org luar ni lain peelnye. Kang mkn hati huhu