CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: FadzliAmri

Melayu Mudah Tertipu? - Massimo Vs Gardenia

Massimo pun ada keluar yg jenis sihat tu.
emasriba Post at 8-1-2012 13:37

so , u beli tak itu ?

And all along aku ingat massimo ni, massimo ducati, the bike....huhuhuhu
stinger_attack Post at 8-1-2012 13:37

bike ni semahal mahal pun kan i tengok kan waktu hujan basah jugak / atau kena tempias jugak pada  si penunggang regardless..

tapi kenapa dalam thread kalau sorang tu buat kebajikan kita lekehkah dia? walhal di abukan sokong s ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:38

Penghayatan Nilai diri...bila tangan kanan yang memberi, jangan sampai tangan kiri tahu, sudah hamper pupus ditelan zaman.......

tapi kenapa dalam thread kalau sorang tu buat kebajikan kita lekehkah dia? walhal di abukan sokong s ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:38

memang sepatutnya kebajikan seseorang tu tak patut diperlekehkan sebab kebaikan walau sebesar zarah pun tetap ada NILAI kalau IKHLAS.

cuma, terpaksa sentuh gak perkara ni sebagai respon kepada peminat2 fanatik Moktar Bukari ni yg terlampau overrated sangat kebaikan mOktar. Sehingga tergamak lak nak instill perasaan bersalah kalau beli produk pesaing Gardenia atas dasar Moktar ni pembela Melayu, Isele etc. So I pertikaikan, ACTUALLY berapa besar sgt sumbangan syed moktar ni sampai produk dia patut diberi darjat setinggi itu sehingga patut dibeli oleh Melayu semua?

so , u beli tak itu ?
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:39

aku ada beli sekali. tapi mmg taste aku dgn roti ni nak yg lembut dan tak fibrous camtu. Fiber consumption aku rely tru other method iaitu melalui diet sayur dan buah. Selain tu aku ada ambik supplement fibre drink sekali sekala.

sb dah korang dok kecoh2 pasai roti Masimo ne..............

smlm aku beli 2 buku roti 1 yg ada wheat & putih sedap gak....lagi tebal dr gardenia

aku pas mkn rasa nk beli lagi masimo ne.....

Follow Us
bike ni semahal mahal pun kan i tengok kan waktu hujan basah jugak / atau kena tempias jug ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:40

Biar hujan membasahi badan, lebih mudah rasanya untuk diharungi...DARIPADA hujan yang membasahi hati.....

wat sendrik roti....abes citer.....

beli mesin buat roti tu.....mesin tu uli, bakar sendrik....senang jah.....huhu

beli mesin buat roti tu.....mesin tu uli, bakar sendrik....se ...
iza_yuss Post at 8-1-2012 13:52

Beli tepong, Bubuh ibu roti...dah siap...eh betul ke?huhuhuhu

sb dah korang dok kecoh2 pasai roti Masimo ne..............

smlm aku beli 2 buku roti 1 yg ada wh ...
mixed Post at 8-1-2012 13:47

kejap lagi ada yg tanya ko dah ukur ke ketebalan massimo tu dengan alat ni hahahaha

memang sepatutnya kebajikan seseorang tu tak patut diperlekehkan sebab kebaikan walau sebes ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:44

ada juga yang menyokong  produk islam atas dasar itu , jadi patutkah mereka diselar atau ia satu pendpaat subjektif? apa yardstick yg kita ambil? apakah salah ke mereka berpandangan sedemikian ?

ada yg membeli atas pelabagai sebab dan ada kelopmpk yg saya pernah jumpa macam ni lah - yg sokong their fellow brothers' product dan itu sahaja , apakah ini salah pada perkiraan kita - sebab pada saya apa salahnya /

yg jadi salah ialah perbuatan mencerca produk org lain tu buruklaa apalah sedangkan satu pihak tu hanya membela pihak yg difitnahkan itu.

apakah ini perlu dilekehkan?

pada saya - itu pendapat dia ...
dan thread ini sepatutnya kalau TT ni kreatif boleh kembangkan pada sejauh mana produk bumi  atau yg ada pemilikan bumi ni berkualiti - you boleh kemudikan thread ni ke arah itu jadikan satu perbincangan yg sihat  dan payah gaduhs esama islam pun atas dasar speculative tokoh ini tulah  dan cerca itu ini ...

Beli tepong, Bubuh ibu roti...dah siap...eh betul ke?huhuhuhu
stinger_attack Post at 8-1-2012 13:55

tgk kat bod resepi......macam2 resepi roti ada....idok ler mahal sgt mesin buat roti tu

~kat umah aku ni, skang nampak mak aku duk beli high 5...kdg2 gardenia...kdg2 beli roti kat bakery anak kawan dia......almaklum kat sini kg, so idok ler penah merasa massimo ke apa......

beli mesin buat roti tu.....mesin tu uli, bakar sendrik....se ...
iza_yuss Post at 8-1-2012 13:52

u suka makan roti , ek? yup ada bread maker pun kan senang je masuk semua bahan dan siap ...ni kawan saya laa citer sebab dia suka makan da buat roti - i suka beli dan makan roti je kah kahkah

Biar hujan membasahi badan, lebih mudah rasanya untuk diharungi...DARIPADA hujan yang membasahi  ...
stinger_attack Post at 8-1-2012 13:49

hahah badan tu poros ke hahaa....hahah....hujan itu rahmat dan antara waktu doa yg mustajab saya pernah baca ketika hujan ...kalau snow i dunno  haha

ada juga yang menyokong  produk islam atas dasar itu , jadi patutkah mereka diselar atau i ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 14:02

takde masalah kalau consumption behaviour ko nak based on ethnocentrism, patriotism, religous sentiment and whats not instead of the real fundamental value proposition offered by the particular product. Tu hak masing2, duit masing2.

Yg jadi masalah adalah apabila cuba nak instill rasa bersalah, rasa bodoh, rasa mengkhianat kepada agama, bangsa dan negara kepada orang lain yg tak share NILAI pertimbangan yg sama.

Simple je apa yg aku nak sampaikan.

tgk kat bod resepi......macam2 resepi roti ada....idok ler mahal sgt mesin buat roti tu

~kat  ...
iza_yuss Post at 8-1-2012 14:03

ala Iza kalau dah roti tu rotilah jugak  kot hahaha makan yg wholemeal tu bagus sangat ...lantaklah apa apapun asalkan halal.

~korang duk bertengkar2 kan.....wat penat jek....kalo dh rasa xnak makan gardenia, silakan.....kalo rase nak makan gardenia atau brand apa2, silakan......ade je JAKIM cakap gardenia ataupon massimo haram?

satu lagi, aku xleh la dengor ayat bantu org melayu....cettt.....kalo melayu tu betul2 baru nak mula meniaga, ok la jugak nak tolong.....ini kaya bagai nak rak, pakai keta besor, umah besor n lawan, untung berlipat kali ganda, tapi kaum lain meniaga benda yg sama dengan harga murah dan halal....of coz la pembeli akan pergi yg murah punya......

aku ada beli sekali. tapi mmg taste aku dgn roti ni nak yg lembut dan tak fibrous camtu. F ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:46

i guess kan awak beli juicer pun okay ...fresh gitu , and more natural

u suka makan roti , ek? yup ada bread maker pun kan senang je masuk semua bahan dan siap . ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 14:04

suka sangat2.....member pon pelik tgk.....derang satu roti sandwich gardenia yg pendek tu pon x lalu nak abeskan......i boleh jek dlm beberapa ari.....ada roti, xde nasik pon xpe.....hehe.....

i x penah buat roti sendrik.....penah buat donut jah.....huhu.....tu pon lama dh x buat.....

kalo ada bread maker ni, i rasa mak i akan buat jek tiap2 ari....my father likes it so much....especially french baguette.....i x suka, i suka yg sandwich, white bread (high calories....huhu)

ala Iza kalau dah roti tu rotilah jugak  kot hahaha makan yg wholemeal tu bagus sangat ... ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 14:07

ha a.....makan wholemeal bagus....tp i penah baca somewhere saying that wholemeal gardenia tu idok ler bagus sgt dr segi low caloriesnya.......ada satu jenis roti tu, i forgot the brand......tapi obviously its not massimo i guess