CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: goodshot

‘Tsunami berlaku kehendak Abuya’

Close [Copy link]
taksub gila bini abuya ni
kawaq83 Post at 26-5-2010 09:40

mana la g jabatan agama ni? xde amik tindakan ke? aku rasa mcm semakin ramai je percaya abuya ni

Tsunami dah biase berlaku kat Nusantara ni,, yg December 2004 tu bukan yg pertama..

Tu la,,suruh belajar sejarah, tak nak,,

asik nak tipu orang aja

itew worng kata namanya statament dan2 jah
nanat87 Post at 27-5-2010 08:54

pengikut abuya ni memang la dah taksub sangant nanat oi....
    hang ajaq sikit depa ni...

Perjuangan dlm Islam mane pakai Akal?

Ini soalan atau ayat penyata?

ke propaganda kerajaan jer ni..supaya rakyat m'sia tgk pengikut abuya ni taksub...dan pembohong...jd pengikut abuya akan berkurang...wa tau kerajaan ni memang dengki dgn pertubuhan abuya ni dr dulu...

Akal Allah kurniakan kegunaan utamanya adalah untuk kenal perbezaan antara kebenaran dan kebat ...
blastoff Post at 27-5-2010 09:27

dah bagi tau kat dia dah
mana boleh samakan sumber Quran/sunnah dgn cerita ceriti khatijah aam...
tapi dia blurrrrr gak...

Follow Us
Perjuangan dlm Islam mane pakai Akal?

Ini soalan atau ayat penyata?
king_kenny Post at 27-5-2010 09:48

ikut pamahaman saya itu ayat penyata...

Aku rasa yang bodoh tahap gaban ni bini Abuya.  Orang dah meninggal, lagi nak buat statement yang menyesatkan orang..Kalau dah power ranger sangat, kenapa kat Acheh.  Pi buat kat Israel ke, Amerika ke, Korea Utara ke..Tapi sebelum buat tu bagitahu dulu, bila nak datang tsunami tu, kat mana tempatnya.  Barulah org boleh percaya so called 'karamah' tu.  Ni bila dah terjadi, suka suki je claim tu Abuya punya kerja...

nanti REBORN la tu.. {:2_66:}

1. Lihat dari sejarah . Sejak bila kepulauan Nusantara yang merangkumi Malaysia , Thailand , I ...
syeikhbelalang Post at 27-5-2010 07:07

pemimpin Islam mana yg mintak tsunami nih?

abuya?

tapi aku bajet rata2 pemimpin Islam waktu tuh tak pernah dengar pun apa itu tsunami...

Macam Tok Ku Paloh buat . Dia goyang serbannya kat pantai terengganu . Maka bergegar kapal puak Ingg ...
syeikhbelalang Post at 26-5-2010 22:44

Ada tulis dalam sejarah ke cerita nie? ke setakat dongeng rakyat mcm cerita Hang Tuah, Puteri Gunung ledang..

Aku ada baca buku 'Tersungkur Di Pintu Syurga", Abuya kata dia jadi PM Malaysia sebab Arwah Ghafar Baba akan serahkan pada dia...Apasal tak jadi kalau betul ada karamah nie..

ramai kat CI ni abuya apa......
slalu je relate natural disaster dengan pembalasan tuhan.....
the thing is....
gunung berapi meletup sebab its the natural land for earth to expand more land.....
gempa bumi berlaku  disebabkan bumi perlu mengimbangi komposisinya....
taufan berlaku sebagai cara menangani pemanasan global.....
duhh......

Aku baru jer pi tengok anak Ustaz Ashaari ni semlm kat hospital serdang.. pak sedara aku ni pon sakit jugak kene heart attack... kesian pas bapak die meninggal die pulak sakit.. dulu masa aku sekolah dulu aku penah jumpa Ustaz Azhaari memandangkan mak lang aku dok kat situ pas jadi bini no. 2 anak Ashaari.. aku tengok pengikut2 die ni mmg obses.. masa tu Ustaz Ashaari dah tak bole berckp.. mcm org ckp dari anak tekak je.. bini die yg nombor satu yg terjemah kan ape yg die cakap.. aku tengok pengikut2 die dok tulis catit ape yg die ckp.. siap tulis dlm PDA pun ade.. aku dengar Ustaz Ashaari cakap Dr Mahathir akan letak jawatan 5 tahun akan datang.. tak sangka aku bila aku dah besar ni Dr M betul2 letak jawatan.. Ustaz Ashaari ade cerita lagi pasal peristiwa2 dimasa depan apa yg bakal berlaku.. tapi aku dah lupa ape dia cakap..

walau camne nampak alim pun pengikut2 dia ni... tapi asas akidah diorg dah salah.. ada ke dlm tahiyat akhir solat die masukkan nama Ustaz Ashaari.. aku tengok sepupu2 aku yg cucu2 ustaz ashaari ni.. diorg belum masuk sekolah darjah satu lagi pun dah pandai bangun sendiri waktu semayang subuh tanpa perlu dikejut!  aku tertanya2 camne kumpulan diorg ni bole didik bebudak sampai patuh camtu sekali..

Aku rasa yang bodoh tahap gaban ni bini Abuya.  Orang dah meninggal, lagi nak buat statement yang me ...
sallycity Post at 27-5-2010 09:56

tapi abuya memang power ler...
katanya dia bagi tsunami itu untuk elak perang antara acheh ngan indon...
tapi siotnya abuya bagi berlebih2 pulak...
tengoklah berapa ratus ribu nyawa melayang... syahid kununnya
itu belum lagi kerosakan harta benda yg aku pasti jumlahnya billion2 yg kalau jual semua reta benda ikhwan pun takkan mampu nak tampung...
rosak keluarga dan masyarakat tak kira lagi
jika perang betul2 jadipun berapa banyak sgtlah korbannya...

ini habis abuya bagi kaw kaw punya...

itu tak masuk korban nyawa dan kerosakan harta benda dll kat negara2 lain...
kira gila babi punya penangan ler... tak semenggah dgn menda yg dia cuba nak elak

adakah abuya guna taktik bakar kelambu untuk bunuh sekor nyamuk?

kalau yang mati  kat aceh tu syahid...bagaimanapula yang mati tu kafir ?

nak tanya lah satu kat Syeih belalang.., ? dlm ramai x2 ulama yg besar dlm dunia ni .., ulama mn yg mengiktiraf abuya tu pemuda bani tamin ker.., wali kerr., ?

syeih umar dr yaman , syeih yusuf qaradawi , habib munzir dari indonesia.., ulama besar archeh ..., dan lain x2 ada tak yg iktiraf abuya ni..? diatara mereka ini adalah wali Allah..,

aku rasa takder kan.., hanya puak kau saja yg taksud gila x2 .., walaupun menyimpang dari
ajaran Islam..? kan ada yg tak kena dgn jemaah kau tu ..?

mcn seorang Walilullah syeih tarikat kat Terengganu..,   ada ulama yg mengiktiraf beliau wali.., tapi dia tak ngaku  pun...,pengikut dia pun biasa jeee..tak lah taksud sangat..

iblis ni , dia boleh tipu manusia walaupun dgn hujah agama sekali pun.., walaupun nampak mcn betul , tapi hakikat ia telah jauh terpesong dari ajaran yg benar ...,

ku sangkakan permata , rupanya kaca..,

Tokku paloh , meninggal org meningati jasa beliau.., abuya meninggal org hina..?

Aku baru jer pi tengok anak Ustaz Ashaari ni semlm kat hospital serdang.. pak sedara aku ni pon saki ...
darkcloud Post at 2010-5-27 10:12 AM

Sedih ler cara pembawaan Islam dalam Al Arqam ni salah kalo betul ikut syariat

rakyat pun dapat manfaat dan peluang besar bagi umat Islam untuk maju ke hadapan..

Sheikh Belalang,

Insaf lah selagi pintu taubat tu terbuka luas

Al Arqam = Abuya = PAS

Lepas tu dok konar masuk cerita Nik Aziz la..Najib la...
Insaf lah..

Forumer kat sini cuma nak bimbing kau ke jalan yg benar, supaya kay tak hanyut dalam kesesatan yg amat nyata.