CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: reenz

kawen oooo kawen....

Originally posted by badreena at 31-10-2006 09:55 AM

rieyna muda sgt...mcm bad..dah mcm2 bad lalui...tapi pengalaman tu mendewasakan fikiran...hehehe...dewasa ker..hik hik..

muda le sgt....heeeee:bgrin:

Reply #249 badreena's post

xbf aku dulu sebaya ko bad..nak kata dia look for younger gals takde plak..aku nie lagi tua dari dia..kawan2 dia pun sama gak..bagi diorg yg penting ppuan tu sedikit sebyk memenuhi ciri2 wanita idaman diorg..tu rasanyer lagi penting dari umur ppuan tuh..

Originally posted by Hana at 31-10-2006 10:05 AM
apesal ko gelak guling2 nie? aku salah cakap yg mana satu nie??

bukan salah statement..tp apa yg ko listkan tu..semuanya benar belaka...tiada yg tidak benar melainkan benarrr belaka....hehehehe

Reply #259 rieyna's post

ooo..tak penat..
aku lah ek..kasi contoh..bila aku masak..pastu adik2 aku ckp..sedaplaa kakak masak (padahal aku nie..mana pandai masak pun? aku tibai ajekk...)
sumer penat tu hilang...
bila badan kat katil tu..baru rasa..MAKKKK..PENATTTNYEEEEEEE..
pagi2 esok tu..otomatik bangun gak..sbb risau adik lapar la..risau adik tak bangun laa..
gitu2 laa..

aku rasa laa..bila kawen tu..bila korang nampak suami senyum or suami puji..otomatik penat tu hilang..itu pun kalau dapat suami yg baik dan pandai ambik hati ler..
kalau dapat suami yg hampehh..dikomplen lak kita..
MMG LER MAU PERANG BESAUUUU..BYK CANTEK..NAK KOMPLEN2..
errr..situasi diatas aku berangan ajek tau..sbb aku pun blum kawenn..

keh..keh..keh..keh...

Originally posted by midori88 at 31-10-2006 10:08 AM
xbf aku dulu sebaya ko bad..nak kata dia look for younger gals takde plak..aku nie lagi tua dari dia..kawan2 dia pun sama gak..bagi diorg yg penting ppuan tu sedikit sebyk memenuhi ciri2 wanita ida ...

tak le semua....hehehe...

Reply #264 Hana's post

baguslah ko nie Hana..rajin melayan adik2..aku plak adik aku melayan aku adalah..

Follow Us
PuteraSantubong This user has been deleted
Memang patut kalau kita rasa runsing dan gusar.Dunia ni dijadikan bertapak pada garisan 'simetri'.Berpasang-pasangan. Longitud dan latitude,stalaktit dan stalagmite,bulan dan matahari,sungai bertemu dgn laut,pohon berdiri di atas tanah,gelas dan pinggan,pensel dan pemadam,monitor dan keyboard,marker pen dan white board. So mmg patut kita rasa runsing.:love:

Naluri inginkan hidup berpasangan kurnia Ilahi.:nyorok:Very subjektif,no measurement tool can accurately measure this sort of things.Usaha adalah perlu,dalam usaha itu masa tu baru kita cari yang paling 'simetri' dgn kita,bahasa paling mudah serasi lah.Biasalah kalau ada lari sikit2 tak betul2 simetri.Jangan pk banyak sgt.

Macam kita nak beli keta, kalau kita pk nanti nak isi minyak lah,kena byar road tax lah, eksiden lah nanti,nak antar servis pulak ,kalau pk semua tu jawabnya tak berkeretalah kita sampai bila. Hidup ni hujung nya mesti ada junction.Tak bleh parallel n selari.Kalau sama2 selari kita takkan jumpa junction,bila ada junction ambil signal dan masuk simpang.Kalau ok proceed,if not keluar simpang balik,tp jgn u turn. Proceed lagi.

Bila sudah berkahwin tidak bererti masaalah selesai.masaalh rumah tangga lak timbul. Tu dah memang asam garam.Yg nasib baik dapat pasangan yg betul2 'simetri' ngamlah:pray:. Kalau tidak, adalah sana sini yg bocor 'rumah' tu nak kena diperbetulkan:gado:.Bukannya terus dapat rumah bagus.:ting:

Kengkadang kita nak partner yg mcm org lain, tp kita camna?:pmuka:

So baguslah kalau ada kerisauan pasal tak kawen lagi,at least kita akan berusaha kearah tu.Cuba tengok kiri kanan kita,rutin seharian kita,maybe someone is watching u rite now!!!!:hatdown:

Originally posted by PuteraSantubong at 31-10-2006 03:55 PM
Memang patut kalau kita rasa runsing dan gusar.Dunia ni dijadikan bertapak pada garisan 'simetri'.Berpasang-pasangan. Longitud dan latitude,stalaktit dan stalagmite,bulan dan matahari,sungai bertem ...

tak... tak setuju.. tak sependapat... tak dan tidak sama sekali. :bgrin:

apsal kena runsing dan gusar? hanya semata2 dunia ni dijadikan berpasangan kita kena runsing dan gusar ke kalau tak kawen2 lagik? kalau nak kata perkahwenan tuh penting.. mmglaa... tapi takdalaa sampai kena runsing, gusar dan mengganggu ketenteraman jiwa. Bukan semua org wajib kawen jaa.. hanya mereka yang mencukupi syarat je kena kawen. Benda dah disimplekan as that.. naper nak kena lebey2 tarok guideline sendrik lak. Kalau diri sendrik rasa kena runsing dan gusar kalau tak kawen lagik.. naper nak kena tarik org2 lain yg tak kawen lagi pon kena rasa gusar n runsing gak?

apa... mereka2 yg tak rasa runsing dan gusar tuh... tak pernah berusaha utk mendirikan rumah tangga ke? Tak kuasa nak runsing dan gusar sbb kawen semata2... cam takda benda lain nak dirunsingkan dan digusarkan... ada jodoh, adalaa.... takyahlaa over2 lak sampai nak kena runsing n gusar

sokong cyra...
'hidup mesti enjoyyyyyyyyy'

baik le single mingle dari ada balak yg puas kita ajak kawen tapi takmo pinang2 kita
lagi sakit ati tau kenkawan

Originally posted by penmerah at 1-11-2006 05:12 PM
baik le single mingle dari ada balak yg puas kita ajak kawen tapi takmo pinang2 kita

:setuju::setuju:

:setuju::setuju:

Originally posted by penmerah at 1-11-2006 05:12 PM

:setuju:
mmg buhsan tunggu balak begitu..tu ramai yang cabut lari..

nur_amin This user has been deleted
tak der perasaan ...tak payah la nak fikir pasal kawin...

bagi aku..aku tetap usaha nak kawen..aku nak rasa macam mana mengandung dapat  anak...walaupun memang seronok hidup single tapi naluri manusia aku tetap mahu kawen tak kira la mcm mana...insyaAllah..

Originally posted by namakurahsia at 7-11-2006 04:43 PM
bagi aku..aku tetap usaha nak kawen..aku nak rasa macam mana mengandung dapat  anak...walaupun memang seronok hidup single tapi naluri manusia aku tetap mahu kawen tak kira la mcm mana...insyaAllah..

insyaallah...mudah2an Allah makbulkan doa2 kita...amin...

Originally posted by badreena at 8-11-2006 01:11 PM

insyaallah...mudah2an Allah makbulkan doa2 kita...amin...

:hatdown::pray::pray:

Originally posted by afja at 31-10-2006 09:50 AM
hehehe....
byk pulak pengikut 'ajaran sesat' nih

betul jugak kata midori tuh...
idup kita... pilihan kita...
samada nk stress... nk happy.... nk sedih n so on... pilihan kita sendiri...
s ...

hahahaa.... :setuju:   :nerd:

nur_amin This user has been deleted
kawen kena cukup syarat zahir dan batin....sebab dah tak der perasaan pada perempuan jadi org macam saya ni hanya harus shj kawin tak wajib kalau tak mampu jika mampu baru wajib kawin...kena kaji sedalam-dalamnya bab kawen ni...
jangan asas jer...tak mencukupi...kalau tak cukup syarat tak mengenal Allah dgn sebenar-benar kenal dikhuatiri anak
zina jangan terlalu suka ikut org ...org kawin kita pun nak kawin...tanya la pada diri sendiri yang lebih mengetahui...
bukan nya org lain...yang ramai nya hanya pandai bercakap jer... \memang sunah tapi Rasulullah sendiri pun tak suruh
kita menyusahkan diri sendiri kalau tak mampu...

InsyaAllah tiada siapa wanita yang mahu berkawen sekadar utk main2..berkawen utk mendapat keredhaan Allah adalah yang penting...sesungguhnya perancangan Allah tiada siapa yang tahu...aku berdoa dan berusaha..bukankah itu hamba yang disukai Allah..berkawen itu sunnah dan aku mahu menjadi umat nabi saw mengikut sunnahmu..bukan aku berkawen utk mendapat dosa..jika ujian melanda dalam alam rumahtanggan..kepada Allah juga aku berserah agar dilapangkan dada ditabahkan hati..aku sekadar hambaMu ya Allah..Engkau yang berhak terhadap hambaMu ini...