CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Ibu Dah Macam Housekeeping! Kenalan Dan Saudara Mara Selalu Bermalam Di Rumah, Anak Syak Sebenarnya Nak Menginap Free Di Langkawi

Kalo org suka menyinggah dah boleh buat style ala Airbnb ???? sedare x sedare suruh booking bayar dulu

Edited by rosmahisham at 21-12-2023 07:27 AM

Ya Allah klu makcik pakcik,sepupu sepapat tu blh la bg tumpang tido..klu kita duk kat oberc,ko nk tumpang aku blh terima lg..aku blk kg pon duk hotel..nk bermalas2 nk melingkaw atas katil sampai kul 12 pon x pe..x de sape nk bising! Klu raya cantik2 je beraya rmh sedara mara.x de la serabai pakai baju kotor di pagi raya..x hbs2 memasak menumpang rmh org tu jgn diangkut ank menantu cucu bagai..aku lawat rmh makcik pakcik pon mesti bwk buah tgn takot sshkn derang nk sediakn mknan..walaupion aku tau derang mampu je mengadakn..aku beli je crispycream donut kat rnr sg buluh tu..cis tat ke.

Tak selesanya tido rumah orang. Plg best tido rumah mak sendiri dgn rumah Mentua. Heaven.

Budaya tido rumah saudara mara ni mmg belah mak ayah amalkan tp iolss syukur diorg pandai bw diri, duduk rumah org xjadi mem besar..bantu apa yg patut kalau rumah bersepah ke, tengah masak pun sama-sama rewang baik lelaki ataupun perempuan

Meols duduk kampung tak pernah offer orang tido di rumah acah2 homestay sebab tak suka .

sedara mara tu biasa la,tapi kalau kenalan dan org luar tu dah pelik sangai wei,iklas melayan tetamu sampaikan org amik kesempatan,

kesian anak2 xde privcy,lagi2 anak ppuan,dlm rumah sendiri nk bertutup bagai selalu,lain la yg jenis mmg freehair pakai short kat rumah mmg dikira penarik la hahahaha

Follow Us
Edited by syamzana at 21-12-2023 09:06 AM

iols paling tak suka tumpang rumah org lagi2 kita nak holiday. kot takde duit nak byr penginapan dok diam2 kat umah.
ms dok penang dulu, abg i sefmly suka buat umah iols mcm homestay pastu anak2 dia plak semua lelaki 3org lasak giler blh dia+bini tgk je bdk2 tu ngukah fridge iols. belum lagi tiba2 pagi buta pergi terjun pool jiran iols, terpaksa la iols tebal muka minta maaf mujur auntie tu baik giler ngan iols. depa suka mai umah iols katanya serba lengkap, hotel pun tak camni pagi2 celik mata suh iols cari bekpes. arghhhh stress aku. merempan iols mengadu kat mak
dlm ramai2 adikbradik, ade je sorg peel pelik sama naik plak tu dgn bini. sesuaiiiii betul.
skrg dah pindah selangor, ritu mai igtkan dia booking hotel eh rupanya nak tido umah iols. dah la tak inform awal, kita nak kene reg kereta lagi, bilik pun ada 3je sakan dia nak menumpang jugak. blh dia ckp, umah ko dok landed ke tggi kelangit confirm selesa cantik cukup serba serbi
pujian diterima tp tetap iols taknak terima tetamu
org lain elok je dok hotel/airbnb dia je kedekut yakmatss. time org p umah dia hidang air masak je tu pun bini kan main ckp penat blk kerja takdan buat apa. ehhhh geram aku.

edited: eh pnjgnya iols merempan

muka bangsa melayu ni jenis tebal...jgn kata dok rumah org, nak bayar hutang pun liat...sebab tu bangsa lain taknak bagi pinjam duit kat bangsa melayu

crinklecut replied at 20-12-2023 06:45 PM
ada u..i pun penah lalui..sedara i kalau nak holiday ke utara mmg akan lalu di kawasan i and akan m ...

sama!
jadi persinggahan.
apartment 3 bilik - kami 4 beranak, kucing 3 pun dah sesak.

banyak kali kena... family sama
ni mai 2 biji keter - terbongkang kat hall. siap bawa toto bantal dengan peta-peta dan bau nauzubillah nya.
bangun lambat. habis sabun syampu pencuci muka semua depa nak try. Towel minta kami punya.
masak sarapan, masak lunch, masak dinner - "Kami tak makan nasi. Jaga badan". Habis lauk depa ratah.
basuh kan baju depa - "korang ada dryer kan? senang la kami balik rumah nanti tak byk baju nak basuh".
then tiba-tiba, "kami nak keluar no. tapi tak tau balik pukul brapa lagi" ....
Nooooooh pukul 1 pagi baru balik. "Kami pi i-City tadi".
Tiba-tiba minta masakkan megi utk anak-anak depa. "Kesian kat tut dan tet, lapaq".
Esok aku kerja wei!

Then lepas kejadian kena masak megi 1 pagi, itulah last kami open rumah kami untuk depa.
no more. Call pun tak angkat.
Gigih call my mum suruh sampaikan depa nak tumpang rumah. Kami cakap tak boleh, ada event - kat luar rumah.

Susah kan nak deal dengan free loader ni...

shida81 replied at 20-12-2023 06:11 PM
Ada.... Kwn opis laki aku... Dia ckp ngn laki ak klu nk g penang bg tau la dia.. Dia ada pak sedar ...

Amboiiiii, rumah org lain dicadang cadangnya. Rumah dia sendiri, bagi tak kalau org nak tumpang tido?

isseliparjepun replied at 20-12-2023 05:57 PM
Ada ke orang jenis tak reti malu nak menumpang rumah orang ni? Kalau airbnb tu lain la.

ada. mak cik iols masa dia stay dekat uk. selalu ada orang nak menumpang rumah. betul2 buat cara macam stay dekat hotel. mak cik iols jenis yang bersangka baik, jadi dia bagi je. dah lah yang menumpang tu betul2 stranger (kawan kepada kawan, siblings kawan2, sepupu kawan2)

selalunya kes2 menumpang rumah terjadi dengan orang2 yang stay dekat europe

crinklecut replied at 20-12-2023 06:45 PM
ada u..i pun penah lalui..sedara i kalau nak holiday ke utara mmg akan lalu di kawasan i and akan m ...

dia nak melawat anak, tapi stay rumah u. siap anak dia pon stay rumah u. nampak sangat rumah anak dia kotor, rumah u bersih

AznieBunnie replied at 21-12-2023 09:32 AM
sama!
jadi persinggahan.

Sejibik perangai acik gundu kat porem acah-acah dia terhebat gitu uols..kalau sepecis menggundu datang umah org, kucing pun anoying nak berak pun susah.

AznieBunnie replied at 21-12-2023 09:32 AM
sama!
jadi persinggahan.

kesian cuols... nie mmg betul free loader....

Bergosip replied at 21-12-2023 09:53 AM
ada. mak cik iols masa dia stay dekat uk. selalu ada orang nak menumpang rumah. betul2 buat cara m ...

pergi jln2 overseas tapi bab accommodation kedekut, ntah apa punya perangai...lain lah kalu closed family yg mmg diorg jemput kita stay dgn diorg...

pasa replied at 21-12-2023 10:03 AM
Sejibik perangai acik gundu kat porem acah-acah dia terhebat gitu uols..kalau sepecis menggundu da ...

kucing sembunyi dalam toilet, bawah katil wei... kena sesah dgn tet dan tut...

takpe... sudah tiada dah drama tu

Euw...
Cari lah rumah tumpangan sundiri
Dolu2 iye.la...umah.ayah.iols.oung gitu juga tapi yang menumpang adalah sedara mara datang dari jauh....
Tapi yang Ni...isk..skang banyak dah homestay....

aku dah kena byk kali psal ni masa duk langkawi dulu..dahla time tu bodo2 lagi org amik kesempatan sokmo. umah tu aku dok sorg quarters staff aman-aman jah depan sawah padi datangla segala jenis manusia muka tak malu kenal org tu ini aku pulak jadi mangksa tumpangkan diorg free smpi berminggu. haa tahla manusia ni mmng suka amik kesempatan..duk umah free air api beli nasi lemak pun tidak. aku mmngla sorg2 keje manjang balik umah ada org ngan anak kecik bising. sial

lepas tu sorg minah ni sewa bilik umah aku tu jgak assik bawak femili dari johor sana penuh umah mcm kenduri kebetulan aku balik kpg sebulan kemain dia sedap je bwk sedara dtg langkawi. aku dh fedap halau mentah2 je diorg semua semakla korg ni asik nk duk free jah berambuss!!! akhirnya itulah last org dtg umah aku tu.

star_karat replied at 21-12-2023 12:23 AM
Aku tak suka tido rumah orang dan aku jugak tak suka orang tido rumah aku.

kita geng, memang sedara mara dah tahu dah...ko nak dtg lepak sampai mlm ok ja..tapi tidur memang aku bagi banyak alasan..adik beradik dok dekat2 ja..cuma aku suka bekumpul ramai2 kalau ada apa2 program mcm tgk bola ke..aku offer umah aku utk port dia org lepak..

kalau dulu2 ye la kot x bduit dan hotel pun x byk. kalau zmn skg, jgn bgerak ke mana2 esp nk berholiday bagai kalau duit x cukup nk menginap. aku x suka susahkan tuan rmh waima sdra rapat sklipun.