CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Eisya

kECANTIKAN sELEPAS bERUMAHTANGGA

Originally posted by hunny29 at 16-6-2009 18:29

MANA NAK CARIK VIDEO BELLY DANCE NIE..TAK PERNAH NAMPAK PON..KALU PG KLAS DIA MESTI BEST..ADA ORG AJAR, BUAT RAMAI2..KALU SENGSORANG CAM X BESH SKET

mmg best wat belly dance i pernah join kat my gym
amoi yang ajar tue..pergh perut dia..ada 4 pax + sexy lower abs
dahler kulit cantik
dis friday nak pergi lagik arr..haha

Originally posted by hunny29 at 16-6-2009 18:29

MANA NAK CARIK VIDEO BELLY DANCE NIE..TAK PERNAH NAMPAK PON..KALU PG KLAS DIA MESTI BEST..ADA ORG AJAR, BUAT RAMAI2..KALU SENGSORANG CAM X BESH SKET

mmg best wat belly dance i pernah join kat my gymamoi yang ajar tue..pergh perut dia..ada 4 pax + sexy lower absdahler kulit cantikdis friday nak pergi lagik arr..haha

Reply #693 hemorion's post

yerp setuju ngan kak hemo..sebab kak lana pon penah mengalami situasi yang sama
penah czer (twins lagik)

utk soklan ina Maajon Bonda bole dicampo ngan mana2 set bersalin yang lain MELAINKAN JAMU a.k.a MAAJUN product tersebut..

Masa b'pantang dulu kak lana hanya makan ikan haruan bakar, minom air gamat serta makan gamat yang telah dikeringkan..nk baek kat dalam punyer pasal...sume sanggup ..
Bonda kak lana dulu selalu wat minyak gamat..so tahi2 minyak gamat tu kak lana amek & sapu kat jahitan tuh..alhamdullilah laa...jahitan cepat bertangkup

Lagik satu maajon mmg tak penah putus laa..

eh lupa nk bgtau kak lana sker makan pucuk mengkudu wat ulam..
memang bagus..walaopon kelat/lemak2 ..byk khasiatnya taw

harap leh bantu ina

ALHAMDULIILAH, AKHIRNYA KHATAM JUGA..

seronok baca experience korang2..sy pon share sket jek..
i'll be 30 this october, married for 3 years (this august), have 2 kids (1st setahun 8 bulan, 2nd 4 bulan)..normal delivery, both boys..

i think my weight before and after kawen& deliver x byk beza..b4 kawen around 46kg (a bit skinny for my height-162cm). now after delivery semua maybe around 49kg, so far x cecah 50kg lagik..i still look slim, but after delivery, perut a bit buncit, and peha dah besar, byk lemak..lemak masa pregnant tak ilang kat situ..itu je masalah i, perut & peha..

kadang kalu igt watla sit up, tapi jarangla, hehe..biasa sapu cream halia kat perut ngan peha semua..

for badan x masalah sgt nak jaga, cos i think my metabolism quite high..tho i eat quite a lot, especially nasi..suka sgt makan nasik byk2..tau tak bagus..

cuma i'm more concern to improve on face..now since kawen & pregnant semua dah x jerawat ngat, cuma tinggal parut2 jerawat yg lubang2 tu..tu yg susah ngat nak ilang..sapa ada petua/produk yg mmg berkesan tuk ilangkan tu leh bagitau i..and kulit muka i kusam..now tgh nak improve by makan jamu..

adeh..penat jek tulis pepanjang, tapi ilang ke mana

eisya, kamu pakai corset & girdle elken yg baru tu ya? cantik la kain dia skrg..dulu punya lain sket..now nampak mahal, mmg mahal pon, hehe..

best jek tgk badan org2 yg dlm blog u tu, cam patung jek body...

kalu bukak corset & girdle tu body maintain terbentuk or gelebeh balik?

Follow Us
Originally posted by ctsueraya at 17-6-2009 09:28

mmg best wat belly dance i pernah join kat my gymamoi yang ajar tue..pergh perut dia..ada 4 pax + sexy lower absdahler kulit cantikdis friday nak pergi lagik arr..haha

gym kat mana awak pergi ct?

Originally posted by hunny29 at 17-6-2009 18:49

gym kat mana awak pergi ct?

i join celebrity fitness, bangsar

Originally posted by hunny29 at 17-6-2009 18:46
eisya, kamu pakai corset & girdle elken yg baru tu ya? cantik la kain dia skrg..dulu punya lain sket..now nampak mahal, mmg mahal pon, hehe..

best jek tgk badan org2 yg dlm blog u tu, cam patu ...

aha...[size=180%]Corpsdereve DX

[size=180%]mmg selesa sangat n cantik...i pakai yang kaler brown..yang jenis body shaper tu

[size=180%]Mula2 pakai mmg la macam tu...tapi ngan DX ni dalam masa 6 bulan...lemak2 tu boleh ilang n balik kepada bentuk asal ...

Originally posted by hunny29 at 17-6-2009 14:56
ALHAMDULIILAH, AKHIRNYA KHATAM JUGA..

seronok baca experience korang2..sy pon share sket jek..
i'll be 30 this october, married for 3 years (this august), have 2 kids (1st setahun 8 bulan, 2n ...

heheheh...kita serupa... umur sama, anak ada 2 (4 tahun n 3 tahun)...tapi dah 5 tahun kawen
eisya pun sama...paha besar...bahagian atas tak besar sangat...tu sebab kalau org tgk org kata i dah kurus...padahal sendiri yang tahu...heheheh

So sekarang ni masuk gym so tumpukan pada part paha tu...satu lagi bila i pakai girdle DX  tu..lemak yang kat paha tu menolak sikit...so paha tak lah nampak besar sangat dah...

[ Last edited by  Eisya at 18-6-2009 13:31 ]

mcm bagus je girfle DX...

aiks.. ira pon umo 30 gak tahun ni.. cuma anak dah 3. hehe.. advance sket. kat opis nih majority ingat blum kawin lagik sbb i memang small size. cuma skangni tgh operasi nak turunkan berat sampai mcm blum kawen tu. ade lagik 5 kilo... adeiila.. susah woo. tak suka nak makan benda2 utk slimming sebab benda tu nanti ade side effect.. buat sendiri je plan nak kurus nih.

bab corset nih.. dulu lps bersalin anak no 1 asben belikan beautiful tuh sbb lps abih pantang pun debab gak. hehe.. jenuh nak kuruskan balik. lps bersalin anak no 2 pakai corset tu masa dlm pantang.. abih pantang memang slim abis mcm blm kawin. cuma masa anak no 3 vitamin 'm' banyak sket.. asyik malas nak pakai jek.. so skangni bykler 'bahan yg takdiperlukan tuh'. adeh.. payah woo nak ilang. pakai gak corset tu skang.. walaupun dah umo 5 tahun punye corset, takde cacat cela langsung walaupun pada getah dia.. bagus btul. cuma diri sendiri je yg malas nak pakai.

bab corset nih.. ikutler sapa pun, benda tu mmg elok.. kalo jenis malas nak pakai.. apo pun tak jadi gak.

vcd belly dance ade banyak kat tesco la.. bersepah je dlm seploh hengget je. pernah beli tapi takde masa nak bukak sbb sibuk maa.. keje, umah xde maid.. mana ade masa nak dok depan tv.

nak ty,
berapa rega satu set?
possible tak kalu kita nak exchange corset elken kita yg lama dgn yg girdle DX?
ade kenal sape2 agen di kajang kalu nak pi try?

tx

709# Eisya

nak maintain cantik senang je..kaka amalkan petua dibawah:
1. duduk rumah sentiasa kemas- pakaila pakaian yang agak comel dimata suami.
2. sentiasa apply makeup nipis
3. bila time pragnant tu memang la selera mencanak naik, beringat la jugak..takut nanti macam belon-amalkan selalu makan oat boleh serap kolesterol. insyaallah badan tak naik..
4. seminggu sekali kaka buat  facial kat rumah- untuk sentiasa pastikan kulit wajah tak kusam dan berjeragat.
5. sentiasa pastikan makan maajun- kaka makan majun pak tani je..murah dan berkesan.

setakat ni takde masalah lagi walaupun dah 6 tahun kawin dengan sepasang cahayamata yang sweet..

aku pon csect 2 kali.....tapi alhamdulillah aku tak der masalah perut buncit sangat...oklah....suar levis yang bikini line sumer aku boleh pakai....

ada gak org tanya aku makan apa.....yang aku tau aku tak pantang sangat....just observe makanan yg berangin ....yang aku tak tahan...aku taka makan..aku just take multivitamin...sbb rasanya byk vitamin yg nak kena top up masa dalam pantang..aku pon tak agree pantang yg keterlaluan.....pastu aku pon tak bengkung, tak barut....tak tungku..... tak makan jamu..benda2 panas aku mmg elak..sbb badan aku mmg panas...

tapi aku rasa yg betul menolong aku breastfeeding lah.....aku mmg byk breastfeed masa pantang..sampai boring2..susu aku sangat banyak....kalo baby tido pon aku kena perah....masa pantang freezer aku mmg tak leh taruk ais...penuh ngan susu jek..masa breatfeed aku mmg rasa rahim tuh mengecut....after 40 days...aku start urut minyak panas...kat paha, perut,...aku rasa lega dan best........lepas letak minyak panas, aku balut ngan cling wrap...pastu baru pakai girdle.....

pastu buat kije umah...mop ka, menyapu ke....kot tak pon cycle dalam umah...selalu aku wat masa baby tido lah.....so dalam 20 hari after pantang...nak masuk keje ...badan mmg back to normal....buleh pakai kebayalah....

cuma aku notice after aku stop, or kurang breatfeed then badan start naik.....by that time macam 6 bulan....anak aku start on formula....so i have to start aerobics......kalo full breastfeed tak exercise tak pe sbb burning calories tinggi cam wat cardio juga..cuma ko tak berapa fit lah....but aerobics pon slow2 dulu....tak leh wat all out...aku nih mmg ngeri part jahitan tuh.....

so aku naik jugakla after 5 years beranak aku naik dalam 3 kilo lah.....metabolism keep decreasing....

akubest, after 5 years kawen naik 3kg jek, cayalah..x byk berubah la tu..

nak ty,
berapa rega satu set?
possible tak kalu kita nak exchange corset elken kita yg lama dgn yg girdle DX?
ade kenal sape2 agen di kajang kalu nak pi try?

tx

709# Eisya
aryssaharris Post at 24-6-2009 16:40

kalu x silap satu set 2 ribu lebih..

aiks.. ira pon umo 30 gak tahun ni.. cuma anak dah 3. hehe.. advance sket. kat opis nih majority ingat blum kawin lagik sbb i memang small size. cuma skangni tgh operasi nak turunkan berat sampai mcm  ...
ira79 Post at 24-6-2009 15:10

untung husband tolong belikan beautiful..dia nak tgk wife dia kurus balik after pregnant

aku baru dpt berita.....

kawan aku di cerai kan suami nya....mak kawan aku ngan mak aku...member...

al kisahnya...

laki dia minta cerai sbb...

dia tak pernah masak...."....harap pakai mekap dan buat cantik badan je. Mana cukup.."

Akukenal laki dia..masa belajar sama2 kat UK...dia memang suka makan...kalau aku masak kari ayam...dia boleh bedal sorang (lepas tu..aku mula lahmasak kari ayam se periuk. Dia selalu datang rumah aku dulu). Bila aku dpt citer dia kawin...aku ada gak hint2 kat bini dia...dia suka makan dgn banyak )

so ladies..kecantikan bukan hanya pada luaran....tapi..pada hati dan minda jugak...

air tangan isteri tu penting woooooo...

*mlm ni nak balik buat stock sambal sardin untuk somi*

Other than that...laki dia pun sudah buka 'cawangan baru'..dgn sorang pompuan yg tua 3-4 tahun....dan suka masak...

hai..donya...donya..hidup mesti balance.

719# ladsyoul

tu la susah org laki ni...klu kta masak bucuk2 kat dapur n x sempat nk kemas diri bagai pun x suka, nk wangi2 jer...klu kta dh wangi2 lawo kat umah tp x masak pun x suka...pening2...
semua org x perfect pun...kwn mk suree, pompuan xpenah masak kat umah tp laki dia cool jer...depa suka makan angin laki bini...so dapur memang x berasap...tp xpe la dpt laki yg x kisah sgt...