CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
haah 2B  misti duk level 00 ni  xpernah plak akak kena camtu  alhamdulillah sepanjang duk m ...
chit_ana Post at 4-12-2010 00:54

eh tak..dulu duk level 02..ustaz tu kate bende tu dr pokok kt blkg bilik tu...hee..akak dlu duk situ taun bape?

eh tak..dulu duk level 02..ustaz tu kate bende tu dr pokok kt blkg bilik tu...hee..akak dlu ...
armie90 Post at 4-12-2010 14:05

yeke..igat dulu duk baca yasin lepas maghrib depan pintu bilik masing2 org yg lemah semangat je mudah terkena kan.tahun 2009 masa tu last year ye.skrng ni adik kat uitm lagi ke lepas asasi

Reply 1642# chit_ana

huhuhu aah...mmg ade bace yassin depan bilik tu..dlu akak duk mane? skang kat uitm lagi..tp kt melaka..sambung degree pulak...

Post Last Edit by biskut_lemau at 28-12-2010 08:50

salam...
huhu panjang betul page nie...
jenuh nak baca... 66 m/s ko!
btw biskut pon ex uitm...
uitm shah alam & uitm merbok, kedah...

pernah gak alami pengalaman yg ala-ala seram gitu...
tp nantilaa biskut cite k...

skrg baru m/s 51... (nie pon dah 4 ari 3 mlm dok ngadap mende nih!)
nak kasi abis baca dulu baru biskut cite lak kisah biskut n kwn2...

tunggu...

KIsah 3...

ni kawan aku punye cerite..

time tu awal part 4..ramai budak2 tak balik lagi..w ...
Informer Post at 23-12-2005 09:36

En informer uitm mane??

UITM LENDU X ADA ORG CERITA KE PASAL NENEK TWEETY..??THN 1996-1999 FAMES

Follow Us
uitm jengka lagi scary.................byk cerita...tp xtau nk start dr mane!

Byk2 Uitm ...UITM Machang x ada story kee...x ada hantu kot

uitm machang?? eee lagi la sbb adik kwn belaja kat sane..mase mule pembukaan uitm machang teruk sgt kene kacau sbb adik ms tu die mcm batch awal la...die ckp hantu2 tu mmg x suka dorang masuk tmpt dorang sllu sgt dorang kene tolak dr katil ade yg sampai sakit pinggang...bukan sorang yg kene ade yg 2-3 bilik kene sekaligus semalaman..ade yg tdo tibe2 beralih tempat tdo...adik kawan ni siap cuti 2 minggu sbb cedera jatuh katil..sian sgt kn?

Reply 1599# AnimQue

aduh....

ak pnah kne lif tu berenti separuh level...camno nak kuar...tp few min pastu die slowly berenti tepat kt lantai level nak kuar tu,,,.
off topic - mmg kene berebut nk msuk dlm lif tu...ganas tgk stdnt berebut esp stdent pompan...yg laki brp ketul je nak berebut berhimpit pon nek segan..hehe

sonok baca ceta korank mmg mampu menegakkan bulu roma meh...
tp xde g ke ceta baru g..
xsbr nk baca..

aku budak UiTM shah alam.. aku tak tau la apa yg aku alami ni imaginasi aku ataupon betul2 terjadi. bilik kitaorg cam umah flat la, ada 2 bilik. umah sebelah kitaorg dgr2 citer mmg angker. tp aku mmg jenis yg tak ambik port sgt citer2 gini, sbb aku taknak menakutkan diri sendiri.
rupa2nya member skolah lama aku yg jadi jiran sebelah umah kitaorg. dia pon jenis selamba je, bukannya jenis yg nak citer benda2 gini kat aku. tp punya la diaorg takut dok umah tu sampai bila sorang nak gi toilet (toilet dlm umah gak) satu umah dok tunggu kat luar toilet.. mesti dah mcm2 benda jadik kat diaorg.. kalau setakat dgr org bukak pintu, bukak kasut dan letak atas rak kasut  (tp takde org masuk pon) mmg dah jd perkara biasa..

apa yg aku alami adalah hari terakhir exam final year aku. dlm umah aku, aku la yg paling senior. ada sorang junior umah aku amik satu paper sama cam, yg lain2 dah balik kampung sbb paper diaorg dah abih. kalau ikutkan blok aku time tu dah kira kosong dah. aku naik la bilik nak packing memandangkan bapak aku nak dtg amik ptg nnti. umah aku dah kosong, takde org. aku pon packing, dan aku menjenguk la kat balkoni umah.

tak semena-mena terdengar suara menegur aku kat belakang " buat apa tuuu???' aku sebetulnya mcm nak terjawab (sbb dah terbiasa ngn bdk2 umah aku yg riuh tu). pastu aku terus tertoleh ke belakang, sbb ingatkan junior aku yg tegur. aku tgk umah aku sunyi sepi, takde org. aku siap tgk tingkat atas ngn bawah kat balkoni ingatkan ada org tegur aku dari luar, tapi semuanya sunyi sepi..

alih2 aku tengok junior aku kat bwh baru je nak menapak naik tangga. terus je aku jd seram, dan tertanya2 sampai skrg betul ke ada 'benda' tegur aku. aku tak tau la kalau aku 'terjawab' apa la yg jadi..

sekian citer aku yg ntah seram ntah tak..

Rate

1

Reply 1652# cutie.pie

seram gak cite u tu.. siap tegur lg... hehehe...

cite biskut plak lebih kurang cam kene tegur gak...
cuma dia lebih kepada nak tumpang nyanyi same... hehehe...
k japgi biskut cite k.

perghh....akhirnya tamat gak pengajian aku selama 3 malam kt topic nieh....

aku ex-itm sarawak 97-2000
dr semariang then pindah kota samarahan..
da x berapa igt dah apa yg seram kat sana....
yg aku tau.....aku dr semanjung....life beshh kat sana...ekekeke

Akhirnye tamat gak baca2 kesah seram neh...
aku pown xstudent uitm gak..
jenkers...2003-2006..hmm banyak gak la pengalaman pasal bende2 neh...

Akhirnye tamat gak baca2 kesah seram neh...
aku pown xstudent uitm gak..
jenkers...2003-2006..hmm banyak gak la pengalaman pasal bende2 neh...

aku nk dgr balik citer hantu budak dalam buku tu yg antu jalan othman tu...puas aku belek... sapa yg tahu dia kat page mana bagitau

Emow Emow Emow...
citer kapel kat uitm arau...ada satu kes nie sorang siswi nie balik dari maner ta ...
Sonic Post at 17-6-2006 15:19

ok here the real story,

ada dua org kapel diorg gi study kat BLOK KAYU mlm2 dulu waktu tu bleh study smpi kul 12 lebih... so diorg ni dah cam lewat sangat and tiba2 ada sorg pak guard ni marah n suh si bf balik sendiri ke kolej sorg2 , nama kolej nya ialah KEMPAS , kolej tu waktu first masuk ditutup dan terbengkalai tak igt punya... pastu sext sem nya baru dibaiki dan diwarnakan warna pink untuk dak pompuan tinggal... sebelah KEMPAS ni ada laluan dari koles NYATOH ke mushroom or ke kelas.. laluan ni mmg horror gak.. nti aku citer pasni...

pas bf dia balik... gf dia kena rogol dgn pak guard tu... and suddenly gf dia dgr citer bunuh diri dgn terjun ke dalam tangkii air yg dekat dgn kolej mayang tu kot... sbb kat arau ada dua tangki air dan kedua2nya berhantu...
so bf dia jadik frust dgn benda yg terjadi so bf dia hentak kepala nya ke dinding sehingga mati... pagi nya dorg bawa keluar mayat.. kat dinding tu darah membuak.... dan bilik nya di kunci sewaktu kempas di buka... bilik nya terletak di tgkat bawah dan di tgh2 (antara dua bhgn, bilik tu kat penyambung... kat tangga tgh) sejak itu kolej ditutup utk siasatan...

Rate

1

ok here the real story,

ada dua org kapel diorg gi study kat BLOK KAYU mlm2 dulu waktu  ...
surfinv Post at 11-3-2011 08:53

waktu aku duk NYATOH semester kedua waktu tu KEMPAS baru buka... satu hari tu member aku gi turun tadah air kat watercooler yg terletak berhadapan dgn tangga turun ke laluan shortcut sebelah kempas tu.. so waktu dia tgh mengisi air dia saja2 je la pndang kat laluan tu... pastu dia nampak ada dua org , sepasang couple tgh berpeluk sambil pandang dia... couple tu berdiri kat tepi sign boar yg ada kat laluan tu....

teringat UITM Puncak Perdana punya kes tahun ni banyak student yg pergi perkhemahan etc ke hutan ape ...
ilihusna Post at 19-6-2006 02:29

hahah kes ni ada juga dlm nie?

ok citernya gini... waktu tu dekat nk magrib , umah kitorg adalah di tgkat tiga, hujung sekali betul2 blakang tu surau, tiba2 haritu member kitorg panggil kitorg turun bilik dia, bilik dia tgkat dua bawah bilik kitorg.. katanya ada budak kena rasuk kat surau.. so kitorg tgk dari atas... mmg ramai dan bising... oas sekejap tu tgk cam menjadi2 plak so kitorg decide nk turun tgk lebih dekat...

citernya, dorg ni budak PA - performing art, gi lawatan kat arau, dorg ada singgah gua kelam... so aku sbg ex-arau tau la juga betapa kerasnya gua kelam tu... so dia kata ada sorg budak ni , dia ada pakai cam tangkal mak dia bagi... so dlm gua tu dia cakap besar , dia kata dia takkan kena apa2 sbb dia ada tangkal tu... dgn tak semena2 dorg kena kacau kat dlm gua tu kerana secara kebetulan org yg wat tangkal tu , dia amik barang2 dlm gua tu... so budak ni kena serang kerana dituduh mencuri barang mereka...
benda tu adalah pasangan 7 beradik, kat gua kelam tu... so diorg mengamuk nkkan balik benda yg ada dlm tgkal budak tu...

sepanjang jalan ke puncak perdana... bas diorg kena kacau... mati tgh jalan la... mcm2 smpi drevar tu fed up dah... dak2 dlm bas byk nagis je takut dan histeria....

sampai je PP diorg turun bas trus masuk surau utk ubatkan budak2 tu...dari sorg ke sorg kena sampuk... memandangkan benda tu pun ada tujuh org... aku ni dari melihat dlam bilik trus turun tgk kat tgkap last2 aku terjebak skali masuk ke dalam tgk depan2 budak tu meracau... ustaz yg dorg panggil tu kira hebat juga... berpeluh2 dia nk lawan...

bukan satu ok... lebih dari sepuluh... tap kira handal juga dia... dia berjaya bunuh 2 klo tak silap... pastu dia bg amaran kat yg lain... baik korg balik... klo korg tanak aku berkasar... korg tgk... dah matikan? dah ada yg kena kan? baik korg balik klo taknak kena juga...so yg baki nya tu fly to arau back bila dorg dah puas hati sbb tangkal dak tu ustaz tu dh bg balik kat benda tu...

2,3 hari jugalah yg jadik tu... pastu ok dah