CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jackie

Jangan Percaya

oooo...begitu...
br ler aku tahu....
good info. sharing....

Originally posted by rzjs at 6-2-2006 09:46 AM
Jackie,
cuba u cite sket, u kerja apa? pakar pemakanan , doctor lawyer majistret?
bolehlah  kongsi info camna nak prevent lemak -lemak baru yang nak membukit...dan camna nak buang  yang dah ada  ...

keje kat fitness center kot..

jackie...jawabla soalan sofia tadi...

Originally posted by sofia80 at 6-2-2006 10:18 AM
jackie...jawabla soalan sofia tadi...

aa'ahhh .. :stp::stp::stp:
Nak tahu gak ........ :stp::stp:
kan dah kena sergah ....:cak::cak::cak:

ezinett This user has been deleted
saya faham apa pembuka thread ni nak sampaikan, cuma mungkin nampak agak "garang" nampaknya. :bgrin: tapi kita takleh nak paksa orang. itu pilihan masing-masing.

sebab saya pun pernah juga tembam. saya pernah makan macam-macam ubat. dan seperti biasa bila dah bergantung sangat pada semua tu, saya jadi malas. malas jaga makan, malas bersenam. dan akan naik juga semula. beli pakaian dalam pelangsing pun last-last simpan dalam almari je. beli ubat-ubatan pelangsing pun sampai bila la nak tahan poket ni. kalau yang ada income lebih ok lah. TAPI saya tak salahkan apa-apa produk. saya salahkan diri sendiri kerana menjadi insan yang pemalas dan hanya bergantung pada ubat lain untuk kurus tanpa mahu berusaha sendiri. jadi musuh utama saya sebenarnya adalah MALAS. MALAS nak jaga makan, MALAS nak makan sayur, MALAS nak makan buah, MALAS nak bergerak/bersenam, MALAS itu MALAS ini.. nak pakai baju pelangsing tu pun malas. MALAS nak sarung sebab ketat. berpeluh-peluh nak pakai.. :lol

akhirnya, saya diet sendiri. disiplinkan diri. muatkan diri dengan ilmu mengenai kesihatan. jaga pemakanan. bersenam masih malas tapi seminggu 2 kali tu tetap cari peluang keluarkan peluh. alhamdulilah. sekarang maintain. walaupun tak turun mendadak, tapi saya puas hati. tak perlu nak cuba itu cuba ini sampai keluar duit ada tu mencecah ribuan ringgit kalau dicampur tolakkan.. saya bukannya orang senang, jadi rasa bersalah tu sentiasa wujud.

tapi semua kesedaran tu saya dapat dari pengalaman diri je. takde pengaruh sesiapa.

Rate

1

Originally posted by rzjs at 6-2-2006 09:46 AM
Jackie,
cuba u cite sket, u kerja apa? pakar pemakanan , doctor lawyer majistret?
bolehlah  kongsi info camna nak prevent lemak -lemak baru yang nak membukit...dan camna nak buang  yang dah ada  ...

keje kat fitness center sebagai penasihat n trainer(gym consultant n personal trainer) n ada byk kerja lain lg, tp more towards kesihatan.

[ Last edited by Jackie at 6-2-2006 11:06 AM ]

Follow Us
Originally posted by ezinett at 6-2-2006 10:52 AM
saya faham apa pembuka thread ni nak sampaikan, cuma mungkin nampak agak "garang" nampaknya. :bgrin: tapi kita takleh nak paksa orang. itu pilihan masing-masing.

sebab saya pun pernah  ...

ini yg kita nak. perubahan. apa salahnya spend sikit masa, untuk kita, untuk org tersayang, yg penting kesihatan terjamin. jgn kerana nak kurus, bermacam product diambil yg mana hanya mementingkan 1 daripada kompenan kesihatan(body composition), statistik tahun lepas menunjukkan peningkatan mendadak sakit2 kritikal seperti diabetis mellitus, cardiac disease, hypercholestromia n so on. kenapa terjadi? fikir2kan lah sendiri, macam mana gaya hidup kita, disajikan dengan pelbagai kemudahan, kemewahan, kesedapan n bila gemuk, ada ubat pelangsing, hidup jd mudah

nak hilangkan lemak badan ni 1 perkara yg senang, bukan bergantung pada barang2 tak guna tapi dgn bersenam. bila dgr perkataan senaman, semua membayangkan senaman sebagai sesuatu yg 'susah', yg 'meletihkan', yg 'menyakitkan' dan lain2 yg sewaktu dgnnya. Dalam prinsip senaman yang betul, ada word menyeronokkan. senaman itu seronok sebenarnya kalau tau cara, tau tempat, n bila nampak result. senaman jd bosan bila berada di tempat yg salah, training yg salah dan x nampak result cepat.

Semua nak nampak result cepat, tapi cara yg dibuat tak betul. antaranya berjoging, dimana joging yg dibuat sampai letih, tercungap2, nafas pun x betul, betul ke joging begitu membakar lemak? for ur information, joging begitu tak dpt membakar lemak. joging yg bakar lemak tak begitu memenatkan, ketika joging masih lg boleh ketawa, boleh bercakap, boleh menyanyi barulah bakar lemak. result sure cepat dgn syarat mesti melebihi 20 minit. tempat senaman juga perlu menyeronokkan, ada sesuatu yg menarik minat kita, apa saja. kalau prinsip2 begitu yg diikut, senaman akan jadi 1 aktiviti yg menyeronokkan. tak kiralah sama ada senaman di luar, mahupun di rumah

senaman dah jd 1 aktiviti leisure untuk kebanyakan mereka yg tahu nikmat dan apa yg kita boleh dapat dari senaman. senaman boleh improve kompenan kesihatan termasuk body composition, muscular endurance, muscular strength, flexibility, cardiovascular yg mana tidak boleh didapati daripada product slimiming. Untuk jangka masa panjang, untuk jantung, untuk badan kita, BERSENAMLAH. kesan lebih dari apa yg kita impikan.

Bersenam...Satu nasihat yg sangat berguna. Balik rumah ni, kena start balik on treatmeal ku yg dah jadi tempat letak buku hehehe...

hazel This user has been deleted

lain sikit thread tu

hazel This user has been deleted
tak lain, kalau tujuan u nak saran cara diet sihat..
unless kalau u nak tekankan pasal protein tu jugak..

thread ni untuk lawan semua product pelansingan

oh ya, protein yg dimaksudkan dalam 1st post tu bukan product, ia 1 branch chain acid amino. cuma ada 1 acid amino yg membuka n menukar lemak kepada free fatty acid. kira mcm yg mengetuk pintu. boleh didapati dalam makanan harian.

kadang pikir betui gak..mcm baruy2 ni geb jumpa doktor pakar saja tanya pasal pil kurus....tgk dia nak suggest apa sekali kena balik...apa u ni nak makan pil2 ni ( tu semua ubat/dadah) yg bole memberi kesan jangka pangjang...pegi senaman...kena balik dia suruh senaman je pakar tu...

naz This user has been deleted
Jakie.. you ni ade finess center kat setapak ke
macam berminat ni coz kat my area ni

otro pon baru seminggu join fitness centre.. murah jek gym kat segamat ni..  RM50 per month.. so takde alasan nak keluarkan peluh kan..

Originally posted by Jackie at 6-2-2006 11:12 AM

ini yg kita nak. perubahan. apa salahnya spend sikit masa, untuk kita, untuk org tersayang, yg penting kesihatan terjamin. jgn kerana nak kurus, bermacam product diambil yg mana hanya mementing ...

:setuju::setuju::setuju:
Bagus info u ni..share lah ngan kitorang cara senaman yg betul. Dr segi cara menjaga pemakanan i dah ikut FFL mcm yg dlm thread Yela tu, skang nak tau pulak cara senaman yg betul.

citerla dgn jelas n nyata.. pastu camne nak buang MALAS nak senaman yg jd sahabat karib tu....

aku pun tak percaya ada produk yg boleh turunkan berat secepat mungkin....
yup...senamanlah ubat yg paling efektif nak kurangkan berat badan...
mmg tunggu