CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syikin

LAX-5 & LAX-9 ~ Atasi masalah sembelit, susah melabur

minum Lax5 ni memang puashati dgn bahan `pengeluaran' dia.. bau bahan tu memang busuk tak hingat.. segala lendir semua keluar.. tapi lepas melabur, rasa lapar sungguh.. kalau tak control, memang kita makan berganda-ganda..

Rcvd from ny:

i nak cuba tapi, masaalah i bukan la gemuk sgt cuma perut ni je buncit, you rasa - rasa boleh tak agaknye perut i susut kalau minum yg ni.

makan aje plenty of fruits and vege...then minum air byk.

Originally posted by yela at 5-9-2006 09:23 AM
makan aje plenty of fruits and vege...then minum air byk.

Mama menyelit sket.....

masalah nya..ramai org2 kita..malas nak mengunyah buah dan sayur...

napa ek:jeling:

Tambah sket lagi....pastu bila suruh minum air byk2......ada alasan lagi...MALAS nak pi  bilik air..sbb asyik nak terkucil....:geram:

[ Last edited by  mama_boomboom at 5-9-2006 09:29 AM ]

hehhehe...normal la if terkucil tu. if minum byk,tak terkucil, something wrong alredi!

dijamin tak cirit birit ker kak syikin?

sebab perut saya ni mmg tak tahanla... masa makan phyto fiber hari tuh.. ya Rabbi, tak boleh pegi mana... 4 jam lepas makan saya bantai pegi toilet setengah jam sekali... kebetulan pulak that day pegi shopping barang dapur kat tesco.... sekali punya memulas perut.. hubby tension jer.. asyik ke toilet jer... dah nak balik masuk keta pun sempat lagi berlari gi toilet... (just imagine jauhnya dari parking nak ke toilet tesco puchong.. rasa nak tercicir tgh jalan jer...)..

lepas tu try pulak produk fiber dari revell... tak ingat nama dia... yang ni penangan cirit birit pun sama.. cuma tak seteruk phyto... tapi still gak jadik penunggu toilet... sib baik bilik air dua.. kalau tidak mesti jenuh nak rebut toilet ngan hubby n anak2.. :lol

nak gak cuba lax5.. sebab ada nampak kat warta bangi... tapi takut jadik cam makan dua2 fiber tuh...

Follow Us
Originally posted by yela at 5-9-2006 09:49 AM
hehhehe...normal la if terkucil tu. if minum byk,tak terkucil, something wrong alredi!

Itu mama setuju...tapi ada gak orang tak suka benda2 normal..
mereka nak benda tak normal....

sudah minum.....tapi tak perlu terkucil...:nerd:

Sudah minum byk2...pastikan terkucil supaya proses penyingkiran toksin terjadi..

Originally posted by white pearl at 5-9-2006 09:52 AM
dijamin tak cirit birit ker kak syikin?

sebab perut saya ni mmg tak tahanla... masa makan phyto fiber hari tuh.. ya Rabbi, tak boleh pegi mana... 4 jam lepas makan saya bantai pegi toilet seteng ...

yup.. kesan dia lebih kurang cam phyto fiber juga.. kalau white tak berapa sesuai dgn kesan Phyto fiber, akak tak galakkan ambil lax5 ni..  sebab kesan dari pengambilan, PF dgn Lax5, tak jauh beza.. perbezaan cuma dari segi harga dan rasa.. yg lain, sama...

Originally posted by syikin at 4-9-2006 02:37 PM
minum Lax5 ni memang puashati dgn bahan `pengeluaran' dia.. bau bahan tu memang busuk tak hingat.. segala lendir semua keluar.. tapi lepas melabur, rasa lapar sungguh.. kalau tak control, memang ki ...

tu yg boleh buat porumer kat atas tu tambah berat ekkkk.... isskkk kalu nina mmg xleh la... sbb mmg kalu ari x keja tu... asik nak mngunyah je kejenya :geram:

dania04 This user has been deleted

Reply #89 hainina's post

sesaper yg nak cuba LAX 5 ni pun boleh ctc dania..MMg bagus sbb dania dah abis berbotol2 ..perut mmg kempis..

tel 012-2599304 or ym=kzie77. Penghantaran percuma ajee..

lax-5 mula2 aku try mmg power..betul2 berkesan...tp masuk botol yg ke dua ...betul2 aku sakit hati..melabur nya tak tp sakit perut saja yg aku rasa...aku rasa dia punya kualiti dah tak ada..menyesal aku beli ..hasilnya tak ada..dia punya rasa dah lain so aku sarankan tak payah laa beli buat bazir duit je...sekian terima kasih

betul tue sanidazz....Lax5 dalam tempoh seminggu kegunaan tue kesan dia memang superb sangat......lepas tue...kesan dia agak kurang sikit....perasan tak lax5 nie kandungan dia agak pelik sikit....sbb masa kita bancuh dalam gelas dan kacau ....lepas minum i nampak ada kesan kaler oren melekat didinding gelas...apa nie lax5 banyak letak pewarna ker???? kalau betoi dia letak banyak kandungan bahan pewarna...bahaya lar cam gitue....boleh rosak usus kita nanti......hari tue ada tanya kat pengedar pasal benda nie..tapi depa tak tahu nak jawab......tue yg i dah stop makan lax5.....

Originally posted by sanidazz at 23-9-2006 12:23 PM
lax-5 mula2 aku try mmg power..betul2 berkesan...tp masuk botol yg ke dua ...betul2 aku sakit hati..melabur nya tak tp sakit perut saja yg aku rasa...aku rasa dia punya kualiti dah tak ada..menyesa ...

maaf nak mencelah sikit. saya ni makan lax-5 bukan sebab nak turunkan berat. cuma saya ada masalah pembuangan. 4-5 hari sekali. so far sejak ambik lax-5, pembuangan jadi lancar dan hari-hari, dah makan abih botol ketiga. nak masuk botol keempat. so far tak de masalah pulak mengenai perut memulas tapi tak nak membuang.

pasal benda yang melekat kat tepi2 gelas tu boleh katakan semua produk fiber pun mcm tu, kita kena kacau betul2...

sekadar satu perkongsian pengalaman..

errr..nak menyampuk jap2 erkk..so far, den ado supply utk kawan den...dia xpernah pun komen apebende..tiap ujung bulan, sure dia akan list down lax 5 as dia punyer benda wajib laa dia nak kena beli..

hermm..ada gak tanya ngan dia,..aper kesannyer, dia kata..if amik lepas makan malam...dia akan selalu lerr terkucil2 tu..sehingga kul 5 pagi pun blh bangun nk buang air..(kira oklaa..peh tu, leh standby bangun sahur tuk bulan posa ni...ahakssss :D)

n klau aritu dia termakan lebih dr luar biasa...heheh, terlebih makan...sure nyer dia akn bancuh lax 5...dia kata utk melancarkan pembuangan esok hari...(sedangkan dia xder masalah membuang cam den ni sangat)

klau rasa nak membuang, tp xterbuang2 tu...tgk, berapa gelas air putih amik sehari..(sbb dr pengalaman sendiri..makan ala2 yg fiber2 ni...~ lax 5,tnk, fiber dr luxor...phyto fiber...pendek kata:mmg kena manyakkkkkk minum air putih...utk proses godek2 tu lancar dan sonanggg...idoklaa rasa sangkut2 godek2 tu...)

itu sahaja bebelan di pagi 2 Ramadhan ni...

aku rasa sekarang banyak lax-5 yg tiruan punya...bila banding ngan yg botol pertama banyak bbezanya...bila bancuh banyak sangat pewarnanyanya n macam tak mau sebati je ngan air..kemudian dia punya  kow tak macam yg botol pertama...rasa macam minum airsejuk yg dicampur tanah liat je..so aku dah serik..tp tak tau laa orang lain plak camna

hermmm..jdi moral value nyer..dptkan dari pengedar yg sah dan terpilih

rasanya beli.ngan wakil pengedar yg sah dah...botolpertma tuh ok dapat minum sampai habis tp botol kedua tu dua paket je blh telan...sampai sekarang ada laa lagi kat dalam almari..jadi pekasam kat situ..

sekarang ni dah ada LAX-9 utk pengguna yg mempunyai berat baan 60kg ke atas
ada sesiapa yg dah mencuba?

semalam first time cuba lax-5.. minum lam pukul 7 pm.. pas tu perut memulas sangat2 ard 1.15 am... pg toilet tapi tak nak kuar2.. sakit gila babsss... after 5 mins baru kuar.. tu pun liat sangat... biasa ker cam tuh?

dah beli gak lax-5 coz masa g umah member 3 ari x melabur rasa x selesa sgt... mmg xleh kalu sehari x melabur... so nak melancarkan tu.. beli la... masa tu jln kat tesco s alam... dealer tu bg rm37 sebotol tu... balik try minum... uweekkkk x sukala rase dia..... nak abiskan segelas tu seksa gak la.... pastu pembuangan xdela lancar sgt pon..... cam x puas gak... ingatkan leh buat kuar sekaligus tanpa tersekat2.... ni mcm x puas... cam x abis..... cuma x dela keras..... wpon 3 ari x melabur.....

skrg simpan je bakinya... coz nak guna bila perlu jek... ekekekekeke