CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dellcom

Hotel yang kurang memuaskan yang pernah anda stay

Siapa ada info tentang hotel2 yg tak best kat Bali, I nak gi sana lepas raya nanti..beri info please!

kalo kat bali..bagi aku ler kan..hotel legian beach (tak ingat sangat nama nanti aku check)
tak best, tapi bfast ok je la ala-ala bfast by the pool (hotel lama pool pun lama da)

Quality Hotel Shah Alam.. Tak best langsung... berabuk sangat n kotor.., perabut pun ala2 70's... bilik air lak air bertakung je kalau mandi... tv pun satu color (ijau) je kuar.., mintak tukar bilik emm.. sama jer... Tak tau cam ne tis hotel leh dpt 5 star :geram: Pas tu servis tak bagus lak.., staff pun tak mesra n serius je.., peliknya ngan bangsa asing ok jer :geram:

Nak tau le sapa2 penah stay kat Naza Hotel Penang.. ok ke ??

[ Last edited by  dealova77 at 29-9-2006 02:01 PM ]

Originally posted by dealova77 at 29-9-2006 01:29 PM
Quality Hotel Shah Alam.. Tak best langsung... berabuk sangat n kotor.., perabut pun ala2 70's... bilik air lak air bertakung je kalau mandi... tv pun satu color (ijau) je kuar.., mintak tukar bili ...

rasanya kalo perabot ala 70's tu tk jadik hal asalkan selesa kalau duduk...

yg penting kebersihan & service kena jaga

kebanyakan hotel ni dpt pingat masa dorang buat audit kt hotel tu, masa tu la bilik bersih, service cemerlang dan counter staff ramah semacam....

aku pun tk pasti cmner audit tu dorang buat....

Originally posted by jeangrey at 29-9-2006 02:15 PM

rasanya kalo perabot ala 70's tu tk jadik hal asalkan selesa kalau duduk...

yg penting kebersihan & service kena jaga

Mmg tak ksah  gak tang perabut tu..., tp tang habuk n kebersihan tu.., carpet lak byk tompok2 sana sini..., bantal le lagi.., ada rambut n bau kepala orang... tension tul waktu tu... tak berbaloi rasa...

Follow Us
HOTEL TIARA MEDAN MACM GAMPANG

JGN GI HOTEL NI

1,BILIK KECIK ..BAYAR MAHAL

2,MAKANAN TAK SEDAP

3,SERVIS LAMBAT GILA

4.WAITER LEMBAP NAK MAMPUS

TAPI I TAK PERCAYA MCM MANA DIA KATA NI THE BEST HOTEL

KAT MEDAN N ORG MALAYSIA PUNYA.............ADUHHHHHHHHHHHH..JEMMMMMMMMMMMM

razak This user has been deleted
Swiss inKL lagi mcm binawe ...mcm duduk dlm penjara pudu...dahla x da tingkap pas tu nak gi bilik banyak sangat blok...

any info pasal hotel The Merchant Hotel, Penang...
nak pergi Chinese New Year 2007 ni...
:pray:

Grand continental Melaka, cam hampeh
1. Telefon rosak, mintak maintenance dtg baiki pun smpi check out besok tak nampak btg hidung
2. Aircond - central unit, sejuk nk mampos (sbb takleh control dlm bilik)
3. Bilik, very gloomy with water marks (mcm berkulat) kat dinding yg bersebelahan bilik air
4. Bilik air - astaghfirullah... berapa zaman tak pernah cuci pun aku tak tahu la, kotor giler, dinding berkerak dan kekuningan
5. Ada ke patut, iron diletakkan fix kat sebelah lift, so kalu u nak iron u kena iron kat sebelah lift tu, just imagine org keluar lift nampak u tengah iron baju, dh la tu tempat nk sangkut hanger pun takde, dibuatnya ada dua tiga helai baju nk iron takkan setiap satu aku nk masuk bilik letak baju kot, dh la jauh bilik ngan lift tu... bangang tahap cipan... i wonder samada aku ni sewa bilik hotel ke aku sewa hostel???
6. Toilet aku keep on flushing by itself... mmg menggangu ketenteraman
7. Rate mahal gak, RM144.50, bg aku tak berbaloi aku duduk situ, nasib baik co. bayar (actually diorang tersilap book hotel untuk aku, sepatutnya equatorial, ntah camner kerani aku tersalah dengar grand continental)

Nasib baik aku tak bawak anak ngan mak aku pegi sekali time tu... kalu tak kesian kat diorang... end up weekend tu aku pegi melaka balik tp dok kat equatorial, RM165 (without breakfast), bayar sendiri, hmmm mahal sikit pun takpe asalkan aku puas hati dan baby kesayangan aku enjoy duduk kat hotel tu...

hotel yg tak brapa best yg penah aku stay...
-promenade hotel KK - toilet takleh flush, lampu rosak.....mintak betulkan...berejam kena tunggu...menci.
-Emperor Hotel, Melaka- terpaksa sbb hotel lain semua penuh..time cuti skolah...aircond rosak, bilik berbau habuk.....eeee tak best...

I nak tambah skit2 la...
Kebanyakkan masalah kemudahan kat Malaysia ni adalah maintenance & service. Ramai org kata pergi ke sesuatu tempat semasa dia baru dibuka. Yang peliknya 5 star hotel pun so-so je kat sini. Kalau kat luar negara 3 star tu sama atau lebih baik dari 5 star kita. Pelik2...
Baru2 ni gi Lagend Water Challet PD, baru buka 2-3 bulan ni. Ingatkan samalah ngan Avillion PD. Nampaknya jauh panggang dari api. Service tak sampai par. Banyak lalat. Makanan below par. Camnner PD nak tarik banyak pelancong. Musykil.

hotel kok ping chow kit..kih kih kih..

Originally posted by tom_tombak at 6-9-2006 04:47 PM
tiara beach...
boleh la tapi mahal aaa
pehtu makan biasa jer..
air kolam pun kolam tiruan kan.. bolehhhhh laaaa
bilik dia ok laa... sebab dia macam resort so tak de ler kapet mapet nih
then m ...

TIARA BEACH, i pernah duduk kat situ 3 hari 2 mlm - sebab ada company family day. bilik dia tak dak carpet - tak best lah. makanan pun tak best, compared dgn hotel2 yang pernah i stay kat malaysia ni. tapi kelebihan dia waterpark tulah, boleh tahan lah kalau setakat nak main2 air ;)

i paling suka hotel THE LEGACY kat MELAKA town, rate 4-star. bilik + perabut cantik. bilik air dia besar betul! design bagunan unik sgt! swimming pool pun best + cantik. i pergi masa off peak season, so tak ramai org. mandi puas2 kat swimming pool dia.kalau pergi melaka nak stay kat situ lagilah...;)

pernah jugak sekali tu duduk kat budget hotel kat melaka (tak ingat nama apa budget hotel tu) sebab tak plan pun nak tido kat melaka masa tu, hotel2 lain penuh. serik betul, bilik air dia kotor + lantai berlumut!! geli, mcm public toilet yg kotor. serik dah, next time, kena reserve hotel + plan betul2!!

Sekadar nak menambah, dari pengalaman I
PD - Aviilion paling ok. Guamon dengar kata ok juga. lain2 on the par or below saja.
Penang - Gurney Hotel not bad.
Kuching - Hilton ok la. Holiday Inn - lama, kecuali executive floor ok.
Langkawi - Langkasuka not ok. Porto Malai - so,so saja. Berjaya - depends room mana la, kalau chalet atas bukit, gerun & menakutkan.
Kesimpulannya payah nak cari hotel elok & memuaskan, kecuali budget tinggi.

TIARA BEACH - bilik dia so so lah, since hotel tu kira cam water theme park, memang diaorang tak letak karpet sebab orang masuk keluar bilik basah & berpasir segala.. understood lah tu.  aku dah gie sana 3 kali sejak dia bukak... the last time tu memang buat laki aku berang giler .. terus blacklist.  masa tu kitaorang gie reramai, so bila nak balik member laki aku punya anak kasi anak aku pensel tanda kenangan, so anak aku nih minta gie kedai souvenir hotel nih kat lobi tu... so dia dua beradik gie lah masuk.. punyalah lama kitaorang tunggu kat luar.... pas tu diaorang keluar nangis... kitaorang pun panik ler.. apsal lak nangis nih.. rupanya staff kedai tu tuduh anak aku curik barang dalam kedai tu .. laki aku pun apa lagi.. meradang masuk kedai tu, panggil minah india jaga kedai tu .. tanyalah, mana bukti anak aku curi, dia kata dia tengok kat cermin nampak anak aku buka beg kecik dia tu... dah dia nak kira duit, mestilah buka beg dia kan.. so laki aku pun amik beg anak aku tu, taburkan isi perut beg tu .. hah mana barang awak kata dia ambik, tunjuk cepat!!!! obviously tak de lah... panggil manager, haram datang kata tengah mencekik...

Ada saper leh bagi suggestion hotel yg okay dkt Ipoh.
kalau blh dekat dgn area Lost World..

Sapa pernah stay kat Casuarina Ipoh?
Okay tak?

langkasuka langkawi... not maintained, bilik perabut semua dah lama sgt... same goes to batu ferringhi hotel, not worth the money. sutra beach resort pun sama. ada satu hotel kat trengganu, right tepi jalan, bilik outdated, kelam jer...
bayu beach resort pangkor (dah lama dah - rasa now dah tukar nama - hopefully better).  kat sini kitaorang kena tukar sampai 3 chalets.. no 1, tak de air & aircond tak sejuk (maintenance dah datang pun still tak elok gak), 2nd room, katil bau hancing, 3rd room, perabut buruk ler, dia punya jejaring kat perabut tu semua dah terkopak kopak .. tapi disebabkan dah dekat 11 pm, dengan anak 2 orang masih kecik, aku pun give up nak tukar bilik lagi..
mutiara hotel jb, old wing.. there is one time, kitaorang gie 3 beradik (family), so the kids tak sesabar nak gie swimming, so ingat dah besar benor le semua, 6 of them turun gie pool, tetiba lif stuck... lama gak diaorang dalam lif tu .. semua ingat dah nak mati dah (kelakar pun ada bila dengar citer bebudak nih).. dah dekat 15 mins baru ler they managed to open the lift doors.  pas tu bebudak tu semua phobia tul dgn lift.  elok gak kiranya tu ... lesson learnt

eden johor .. bilik ok, tapi bising sebab lounge dia tengah tengah building, pas tu keluar masuk mesti melalui kastam, walaupun ko jalan berlenggang jer ... tak worth pun shopping kat situ .. tak de benda pun yg murah.
baru baru nih, gie melaka stay kat legacy, masuk jer bilik semerbak bau minyak urut... panggil housekeeping datang spray, oklah kejap, pas tu bau balik.. ada one part of the carpet asyik basah jer.. memula aku ingat anak anak aku keluar bilik air tak lap badan kering kering, rupa rupanya memang basah tak tau kenapa.

Originally posted by adnil at 28-12-2006 11:22 AM
TIARA BEACH - bilik dia so so lah, since hotel tu kira cam water theme park, memang diaorang tak letak karpet sebab orang masuk keluar bilik basah & berpasir segala.. understood lah tu.  aku da ...

TIARA BEACH- kawan aku beli sebijik kat tiara ni.. so dapat 7 ari tinggal kt situ sethun lain kene bagi kat managmnt tiara... tak tau mungkin sbb aku pegi atas name owner sbb tu okay.. kire check in semua okay! bagi aku tiara sesuai utk famili yang ade anak2 kecik..budak2 suke water theme mcm ni.. utk yg suke layan2 laut...dok tepi pantai.. memang tak sesuai !! mcm aku! hehehe..

aktiviti weekend memang best! mcm 2 minggu lepas ..ujung minggu ade acrobatic, tayang filem ade la persembahan ..so ade aktiviti malam.. siang nye aktiviti mandi kolan sampai lebam.. heheh..

untuk ibu2 yang suke ke spa..kat tiara pun ade spa..so bleh rehat2 kan badan kat situ..