CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salimrock

cara2 membeli minyak wangi

salim...cuba ko bili prfm cK,euphoria nama dia..sedap wangi...
bau dia ada value woooOOOOooo...ada staf kat upis aku ni pakai prfm tu...
tergoda iman aku menghidunya...sampai aku suruh dia pakai hari2..

benny_07 This user has been deleted

Reply #1 salimrock's post

Kene tengok samader ada kandungan alcohol ker tak...baru beli
sedekahler kat kengkawan..

My collection from top to bottom..

1. Burberry London...bau sweet, tahan lama, my fav.
2. Versace blue jeans...bau sporty skit..
3. Bvlgari xtreme...selalu pakai g ofis
4. Escada sentiment...awek suka bau ni..menggoda katanya
5. YSL Drakkar...wifey suka..bau jantan katanya...aku x suka sgt...

Pasni nak cuba Hugo and DKNY lak...

Drakkar Noir pon ok gak...

kalau nak btol2 pilih perfume nih... kena amik masa...
sbb bau perfume ni akan berubah bila kena ngan peluh kita...
kalau kita jenis yg pakai perfume on skin laa...
sbb ada juga yg pakai perfume kt baju...

ada 1 perfume... cartier.. jenis ape aku xingat...
bila bau direct dr btol mmg kureng... tp bila dh campur ngan peluh..
wangi beb... macho btol bau dia...
tp tgk org gak laa... sbb peluh kita ni lain2...

clinique happy for men mcm avatar aku ni memang masyuk wa cakap lu...ada campuran cyprus tree..masyuuuuuukkkkk gile...

Rate

1

Follow Us
kalau aku...

biasa siang2 ni.. gi kedai or gi office... aku pakai...
davidoff - cool water / paul smith...

mlm... kalau ade function or lepak2... pakai CK be...
lembut ckit bau dia...

Rate

1

Reply #1 salimrock's post

kesahnya tatau minyak wangi apa yang sesuai dengan ko la nih...pertamanya ko kena rajin membau beb.....jangan masa nak beli masa tu lah baru nak carik mana yang sesuai...kalau gitu gayanya mmg jadik sangat lah dengan kes ko nih...kecundang!!

aku rasa ko tak suka yang bau kuat....oppss fragrance lelaki mmg tak banyak yang bau lembut....kalau ada pun kurang sangat...disebabkan aku pun bkan jenis yang pakai perfume keras so aku suggestkan kat ko kat bawah ni k...ada duit lebih ko g beli...or kalau dah tedesak sangat nak tukar yang mont blanc tu...

1. Jean Paul Gaultier (JPG) - Classic - bau dia mmg lembut dan tahan lama...walaupun lembut sangat sesuai untuk orang yang kuar peluh sebab dia melawan...kalau ko smoking pun tarahal mau pakai jenis nih...harga tak silap RM265 untuk 100ml...aku tengah pakai...puas ati la..

2. Yves Saint Laurent - Cinema - dia ni pun jenis bau lembut...kalau tanya kat sesetengah kaunter dia akan kata ni perfume fo woman...but actually yang ni unisex...bau dia lembut but yet still jantan....kekurangan perfume nih dia tak tahan lama kalau ko kuat peluh...kalau merokok pasti lagi kantoi...mamat2 jambu boleh la pakai kot...aku beli ni x sampai 3 bulan dah habis....geram sebab aku ni jenis peluh dan merokok...so, out!!!...EDP RM265 90ml

3. Paco Rabanne - Colors Of Summer - very nice!!...RM168 for 100ml...boleh try...aku pakai nih 2 botol turut2...lepas habis beli gak lagi yang sama....

4. Paco Rabanne - Ultraviolet - botol kaler purple...botol dia unik sebab cara ko sembur macam pistol...bau dia lembut dan tahan lama....aku tak pernah try yang nih tapi aku bau member aku je la....sedap!!

5. Paco Rabanne - Black XS (botol hitam) - sebelum tu jenis nih ada dua jenis satu botol jernih dan satu lagi botol hitam....perfume nih aku still pakai la nih...ada kot separuh lagi...aku pakai pagi/malam....bau dia seducing habis....tak caya g kaunter PR and try bau...+-170 100ml..

6. CK One - Summer....masih lagi pakai....baru je beli minggu lepas....bau dia orang lain sebatu dah boleh bau tapi ko tak bau apa2...ntah ek aku pun x faham...serius aku x puas hati gak sebab aku x dapat bau perfume aku sendiri...tapi orang lain jauh dah bau...lagi bagus kan?...ok, g beli RM177 100ml..

7. Versace - Blue Jeans...nih perfuma dah lama, tapi aku still pakai lagi....dok ada lagi atas meja baru suku botol pakai...bau yang nih masa memula pakai tajam sket...tapi bila dah lama dia jadik lembut....bau versace nih gak agak pelik dari perfume lain...kiranya brand lain susah nak cari bau nih...sedap, tersendiri....RM165 100ml...

aku cuma senaraikan perfume2 yang mungkin sesuai untuk kau...dan lebih penting ada yang aku tengah pakai..tapi ulang alik aku akan beli perfume2 nih jugak la kalau dah habis....perfume lain belum jumpa yang suke...so gua tak kincing lu beb...semua kat atas tu original...long lasting....try arr!!!

[ Last edited by  chupa-chups at 1-7-2007 08:36 PM ]

Rate

1

banyak sungguh yang korang rekemen.....ada lagi ker yang nak cite perfume apa yang korang selalu pakai...bagus jgak untuk panduan.......cam aku nie..jenis pakai jenis minyak wangi tempatan jer......teruja sungguh tengok korang rekemen....best best best nih....nak kena usha dulu....

mm aku baru pakai sean john punya unforgiveable,,, bau ok gak ... beli kat jusco RM295 package...sblm ni pakai hugo boss je tak pernah tukar brand lain...

Rate

1

Reply #17 salimrock's post

Mak nak rekomen da following perfume kalau ko suker nah ngan chevignon. Perfume2 ni bau dier sewaktu dgn chevignon.

Aigner In Leather - Aigner
Jade East Musk - Songo
Fujiyama Black Label - Fujiyama
Bogart Pour Homme - Jacques Bogart
Derrick Black - Orlane

Kalau JPG lak

Polo Double Black - Ralph Lauren
New Ego - Christine Darvin
Paul Sebastian - Paul Sebastian
Baryshnikov - Baryshnikov
Creed Bois Du Portugal - Creed (ni fav mak pasal best n tak koman)

Rate

1

Smlm minyak wangi baru aku dah sampai......Bvlgari Extreem.....berpeluh gak kuar duit beli benda nie......banyak yang komen ...jenis nie paling teruja kalo orang bau......

dah lah mahal.... jenama pon jarang2 dengar....

Reply #33 KaramSingWalea's post

Mahal? Yg maner satu? Brand per yg jarang dgr? Setau mak ader brand2 yg femes kat overc takder kat mesia.

kamudo This user has been deleted
avoid ler toommy hilfiger...tak kuat langsung bau die...

Ari nie dah start pakai Bvlgari Extreem...perghh boleh tahan bau dia......bau cam limau mandarin...cam nak makan limau lak rasanya.... Ada sapa sapa yang ada koeksi minyak wangi yg nak kongsi.....

Aku setuju tu. Disebabkan kandungan dalam peluh kita berbeza, jadi efek bau pun berbeza untuk jenis perfume yang berbeza.

Antara personal cadangan aku untuk sesiapa yang nak beli perfume :

1. Burberry Brit - Sesuai untuk perokok sebab bau dia akan lebih best jika kena asap rokok.

2. Dunhill Desire Red - Satu lagi perfume unik untuk perokok.

3. Polo Black - Bau yang klasik. Pompuan cukup suka bau perfume ni.

4. Yves Saint Lauren pour Homme - Bau dia pun best.

5. Hugo Boss in Motion - Bau yang unik..lebih pada citrus skit

5 jenis ni aku rekomen sebab bau yang tahan lama, tak kuat sangat..just nice dan yang penting pompuan suka. Harga perfume tersebut adalah mengikut standard perfume branded di pasaran..

Memang kena ambik masa untuk beli perfume bukan bole beli macam beli sayur kat pasar. Belek lebih kurang dan terus beli..

Biasanya ambik dalam satu atau dua hari gak laa nak pilih perfume.
Sebelum masuk ke kedai perfume, mesti dah ada target dalam kepala nak test perfume apa. Kalau takde idea, nak perfume apa, tengok budget pulak. Dalam range berapa ringgit kah budget anda.

Lepas tu, anda boleh test perfume yang disyorkan oleh pekedai. Hati-hati kadang-kadang tu bau perfume tak best tapi promoter nak abihkan stok, so dia akan 'kencing' kita supaya kita terus beli. Lebih-lebih lagi kalu promoter tu cun. Kalu dapat no phone promoter tu lepas beli takpe laa jugak...ni hampess..lepas bayar terus buat dono je..

Biasakan diri anda untuk test hanya maksimum 4 bau sahaja untuk setiap kali cubaan.. test dekat kulit dan bukan di kertas uji yg diberikan.. tapi pada mereka yang sembur kat baju aje, lantak laaa mana-mana cara pun..

Lepas semburan dilakukan, pegi jalan-jalan dulu dalam 15 minit, biar bau perfume tu resap dalam kulit anda. Lepas tu anda test bau lagi sekali dan pilih yang terbaik...

Selamat mencuba dan membeli..

Antara  cadangan aku untuk sesiapa yang nak beli perfume : Sbb aku dah pakai...dan bini aku dah 'lulus' bauannya.Aku jenis suka bau lembut.

1. Bvlgari Exreem - Bau lembut n sedap.Bini aku cakap ok jer.(ori)

2. JPG Classic - Bau sedap gak....Bini aku suka bau dia. (ori)

3. Polo Black - Aku suka bau nih .Bini aku cakap boleh la tetapi lebih suka no. 2 lagi. (ori)

4. Escada Sentiment - Bau yang unik..bini cakap ok. (ori)

5. Yang terbaru CK Ephoria - bagi aku ok. bini aku lom bagi komen lagi.(pirate).kalo bili aku lulus. Aku beli ori nya.

Reply #38 siberilmu's post

JPG memang klasik bro.. Takde lagi aku jumpa lelaki tak suka bau JPG..

Try  Yves Saint Lauren pour Homme - bini ko mesti lulus dengan cemerlang punya laa..

CK Euphoria memang best bau dia..tapi jenama CK nie ada satu masalah di mana org yg menyembur tak leh bau, cuma org yg mencium di sebelah bole bau dengan kuatnya..jadi ko tak puas hati pakai... aku dah kena dengan CKin2u..dekat suku botol aku sembur, lepas 5 minit aku dah takleh bau..tapi org kat sebelah aku nak pitam bau kuat..dan satu lagi, jenama CK nie amatlah tidak sesuai untuk perokok (jika anda seorang perokok). Pekena sebatang je, dah takde bau perfume dah, bau asap je yg lekat kat baju.

saya memang gila perfume,botol kosong dah beratur macam botol kicap,.saje nak kongsi pengalaman,bvlgari memang best,Bvlgari Black,Bvlgarie notie,Bvlgari Aqva,
burberry brit,salvatore ferragamo..boleh juga sedap bau nya,yang mengacam baunya-YSL L'homme
kalau utk bersukan saya rekemen kan ultraviolet Paco Rabanne dan aigner blue emotion..
nak tau lagi...or mcm mana nak dapat perfume murah?????pm le saya...