CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aziefa

Pengalaman Menaiki kapalterbang... Traveling

aku setiap kali naik flight mesti kena makan gula2...
selalunya mentos jadi pilihan...
sejam boleh habis 1 batang mentos...
sentiasa kena mengunyah, kalau tak mesti rasa nak termuntah...

pengalaman latest, time naik AA ke padang...
flight almost full, i punye seat row 12 sebelah emergency exit.... i antara penumpang terakhir yg naik sbb pakai staff travel (kwn punye).... nak dijadikan cite, tmpt letak barang atas tu dh penuh, i cakap dengan FA philipine rasenye, yg tmpat kat atas dh penuh dgn harapan dia akan himpitkan je lah bag i kat atas tu.. bagpack comel yg hanye ade ipad, buku cerita & telekung... dgn penuh yakin dia cakap, sorry miss, pls put your bag at the back... i bgtau my seat dekat row 12, are u sure u want me to put my bag at the back?? dia jawap, yes or else we off load your bag... ok.. malas nk ckp ape, i letak my bag tu kat row 21... dlm hati rase mcm nk je ku luku2 sesape yg bwk barang punye bnyk ke dalam cabin tu... huh memang stress time tu rasenye....

Reply 442# casay

aku selalu gak kena mcm ni...
aku masuk lewat, seat lak kt row 9 dan compartment atas dah penuh dan terpaksa letak kt belakang...
memasing bukan main banyak bawa hand luggage kekadang sampai kita nak letak beg kita pun takde ruang lagi...
kalau flight dari Kl ok lagi sbb ada staff AA jaga kt pintu masuk balai ketibaan, diorg cek setiap pax, kalau luar dari KL tu susah sikit sbb jarang staff jaga...

Reply 443# mijot

AA KL jaga tp diaorang cume tak lepaskan yg mane beg besar2 je... yg ni ber'recycle' bag tu ha... hadoii la.. klu xpikir seat aku dekat emergency exit aku buat vongok je letak kat bawah kaki.. tapi sbb seat sblh emergency exit, xboleh la buat...

bulan mei lepas naik flight MAS dari jeddah - kul.. bumpy ride sebab hujan lebat kekdahnya..

asik laa airpocket .. mcm ketebang tu nak jatuh dah ai rasa.. ai rasa nak nangis pun ada sebab sebelum ni tak penah experience airpocket walaupun journey lagi jauh tu.. ai sampai dah genggam2 tangan kakak sebelah (not my family member tapi kenal masa kat mekah, sama tour group).. nasib baik dia genggam balik.. kalau dia tepis2 tak ke malu

Masa naik Ryan Air dari London Luton ke Orio al Serio
Dah nak landing time tu tp cuaca x ok, cm ada kilat sabung menyabung gituhh
Jadi plane tu pusing2 je la airport tersebut dekat 1 jam
Semue org dah cm panic dah napa la x landing2
Bila bley landing semua italian dalm tu tepuk2  sorak2 sakan bagai
Dah ler sepanjang journey tu cakap kuat2 x hingat duniaaa
Bukan weols je pandang theyols semacam, non italian pun tgk2 dorang cam nak hempuk2 jahhhh :@

Follow Us
ha time ni i naik flight g s.korea ..well base r i ni mmg suka sakat2 org ni..kan masa naik crew ada ...
bebah Post at 28-2-2012 01:21

X kelakar lsg.childish.hormat org buat kerja, boleh?

Pengalaman aku duduk ngan jiran sebelah yang ada penyakit kulit agaknya.
Habis mengelupas kulit2 dia bertaburan dekat sebelah aku
Ya allah jauhkanlah lau dia ada penyakit berat 2 kena pada hambanYA
Bau sesangat. Sampai tak selesa aku nak Makan. Nasib baik transit HONG KONG dia pun cow
agak kalau dia follow sampai japang mahu aku gak KRONIK
Aku dapat seat tefi tingkap nak pandang bawah tengok moment pun jadi x selesa jadinya..dugaan

Pengalaman aku duduk ngan jiran sebelah yang ada penyakit kulit agaknya.
Habis mengelupas kulit2 di ...
dilaOHdila Post at 16-7-2012 09:19

Dila Oh Dila..hang tau tau tak..me ni depan lappy..dari tadi bukak tab lain..tapi terlupa nak search apa..bila tgk hang punya gambo ni..baru me teringat..me nak g tgk website KLM..hahhahaha...terima kasih kerana mengingatkan...

Dila Oh Dila..hang tau tau tak..me ni depan lappy..dari tadi bukak tab lain..tapi terlupa nak se ...
vios880 Post at 16-7-2012 13:20

hehehejangan terlepas flight erk Vios

Reply 449# vios880

caya lah! vios nak pegi jalan mana lagi ?

ada ke forumer cari yg dah naik a380 MAS tu?..
sapa2 dah naik cerita la xperience cemana?..

Reply 451# cassriena

haha..cass...me nak tgk rege tiket KLM jer ler.. sbb kadang2 KLM ni lagi murah dari MAS. haha..me tak der nak g mana lagi pun.. cukup ler year end trip..next year nyer trip pun me dah plan..heheh..

Td hubby me tetibe sms ajak g Thailand..sebelum g year end trip.. tapi next month me g Kuching dulu..saja nak g berbuka kat sana..keke..yelah sementara me tak ada 'handbag' nie.. boleh la me jalan2 dulu....

hhehe..kalaka baca post2 korg..mcm2..tp cite aku ni len skit, bkn pax, tp crew...hehe
latest aku g london sbb nak tgk bola live feberet team men pya pasal..ptg before aku depart aku nye last paper..punyalah hapy aku flight esok paginye stlh skian lame stress exam hahah..aku g ngn member2 aku 4 org temasok aku..
so citenye bemula, before nak takeoff, crew akan bg safety demo bagai..kitorg besela bujang2 sakat2, gelak2 kat sorg stwrdess ni tgh demo..hehe..dia senyum2 je..
pastu on board dah bape jam pjlanan, crew mcm bese bg makan..(kitorg kerjakan makanan)...then after tu dia ade la tolak troley jual rokok, souvenir bagai, aku beli la rokok..ktorg mcm bese nakal2 skit tease2 dia..then aku g toilet, dia dtg, aku tgu toilet smntr occupied, so aku sembang la skit dgn dia..aku sj tya aku nk smoke, dia kate smoke la tp coverline la..haha..dlm hati betol ke dia ni spoting gile tp aku xsmoke..
then arrived,  diorg set crew jln masuk airport dgn bangganye senyum kat kitrg sbb dia ikot crew lane, diorg night stop kot..hehe..ktorg pon gosip skit je.haha
after 2 weeks kat sane aku pon nak balik KL, aku masuk je flght..tepampang muka minah ni lg sebut "hye welcome"..aku tekejot..haha..aku pon steady je la masuk dgn senyum..aku dok seat dgn member2 aku satu row tgh2 yg ade 4 seat tu(airbus kot 3 4 3 seat)..aku dok tepi skali
pastu mcm bese, tgh2 on board dlm 7 jam cmtu sme bangon ade annoucement sesi kerjakan makanan, aku pon makan..then,aku rht2 smbl tgh mamai nk tdo....
pastu tbe2 dia dtg kat aku, dia ckp  'ade apa sy boleh bantu' aku tkejot, aku ckp, 'eh xda ape2' dia ckp aku ade tekan service button..tp mmg xda pon (xmenyala pon service indicator tu) dia pon bla..
setau aku, aku tgh dgr lagu smbl pki earphone dok diam2 je,dlm hati aku ape minah ni dtg, nak sembang2 ke?dia saje je ke?
aku sambong balik program tido aku..
Then, after beberape jam , aku plak tgh tdo nyenyak xdengar ape2 annoucement  sesi tolak troley jualan sourviner bagai pon bermula ..
aku x sedar, dia smp je sebelah aku, dia men ape ntah sourviners bila tekan, bola tu mcm melantun2..tp bola tu ikat dgn tali bounce2..
dia men benda tu kat muka aku, tkene la muka aku, aku tekejut then aku tejerit tp x kuat sgt 'ya Allah' sme tgk temasuk kawan aku, igt flght ni emgency ke ape..
dia pon tekejot senyum2 dia ckp soryyyy, kawn crew dia yg tolak skali torley  gelak besar..haha
blushing aku, dh la rmi pax, nsb bek 1,2 row je perasan..haha..aku pon x tdo sbb lg tgl bape jam nk smp, aku pon sembang2 dgn member2 aku.
then smp, kitorg pon kuar...xjmp dia pon..
ktorg tgu kat conveyor belt mase tgu beg, aku tenmpk dia tgu kat luar sorg2..tgu  mak dia kot..kawan2 aku pon dah smp..nk amik aku..
hahaha..smp sni je la ceritanye, ok dah cukup xnak sambung lg, if sambung nnt jd topic len..haha
tula pengalaman aku, bkn pax tp crew..haha..sometime aku tepikir mcmmane dia men bola mainan dpn aku..haha