CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faraway1

Budapest, Hungary, Slovak Republic dan Frankfurt, German.

Tumpang letak gambar Budapest lagi ya FAr... Gambar lama jek...

Hero's square.
sultana Post at 14-10-2009 11:07

as long as bukan spam, boleh aje nak share photo ni.....
lagi banyak, lagi meriah.

market I. Szamu Vasarcsarnok..
good place tuk shopping bebarang dibuat kenangan ni.....

Post Last Edit by faraway1 at 14-10-2009 13:27

Me jatuh cinta dgn cadar katil  tetapi 100 euro....
last beli alas meja aje, same design, jadi gembira jugaklah...

Paprika dalam gambar atas ni pun pun me beli...

nak tanya, ne guna camera apakah? nampak santek la...

Follow Us
nak tanya, ne guna camera apakah? nampak santek la...
diananisa Post at 14-10-2009 19:09

me guna canon powershot  sx10 IS aje.

royal palace castle hill budapest

Bratislava, slovakia.

bratislava

bratislava

just nak tanye sape yg penah g backpack sekitar europe...
de x try travel germany-hungary-czech republic...?
nek train ah...
just mau tanye experience dan harge tambang train sumer...

32# faraway1
bagi me pulok, lelaki yg hensem, well dressed adalah Germans...yg paling serabai (berdasarkan rambut) adalah Italian...may be derang ramai artist kot,  sukakan kebebasan melukis potret...tapi of course bukan semua lah...

just nak tanye sape yg penah g backpack sekitar europe...
de x try travel germany-hungary-czech republic...?
nek train ah...
just mau tanye experience dan harge tambang train sumer...
afheyz Post at 14-10-2009 22:11

ini yg me buat,

frankfurt - nuernberg - 48 euro (train)
nuernberg - prague - 48 euro (bus)
prague - bratislava (slovakia) - 12.40 euro (bus)
bratislava - budapest (hungary) - 16 euro (train)

kalau u booking lagi awal utk train ni, lagi murah u boleh dpt...

32# faraway1  
bagi me pulok, lelaki yg hensem, well dressed adalah Germans...yg paling serabai (berdasarkan rambut) adalah Italian...may be derang ramai artist kot,  sukakan kebebasan melukis potre ...
maxxsa Post at 14-10-2009 22:21

me setuju pasal lelaki german tu, dgn tinggi tinggi melampai
lepas tu well dressed... memang sedap mata memandanglah masa
travel tu ;)

Post Last Edit by faraway1 at 15-10-2009 19:12

budapest - bratislava

Dari budapest kami ke Bratislava, Slovakia, pegi naik train... ramai betul umat dalam train, aku tenguk luar sepanjang perjalanan, tapi apa pun tak nampak apa pun sebab pokok pokok sepanjang perjalanan menutup permandangan gitu, aku cam ''napalah dorang tak tebang pokok pokok ni, merosakkan pandangan betul, B cam ''mereng'' mendengar ayat aku tu... Oh ya, pakcik ni pencinta alam gitu, ada sekali syarikat pembinaan buat condo kat sini (QC) dan tebang pokok yang sepatutnya dilindungi, B yang panas hati bila habis baca berita tu, apatah lagi bila syarikat tu cuma kena denda 100 dollar bagi sebatang pokok ditebang... Lagi B mereng... dan sekarang dengar khabar nak buat kuatkuasa baru cam jika syarikat pembinaan tebang pokok yang mereka tak boleh tebang, denda 10 ribu dollar sepokok... baru B happy...
-------
Ok balik pada cita, B baca novel sepanjang perjalanan dan aku kejap kejap kacau B, B bukanlah orang jenis membaca sebenarnya, tapi masa holiday, pantang ada masa mesti dengan buku sampai aku rasa terabai gitu hahahahha, ayat B ni.... Dua jam selepas tu kami masuki slovakia, sepanjang perjalanan kat sini bolehlah nampak luar jugak cam kami nampak ladang buah buahan dan sayur sayuran... lama kemudian sampailah kami di Bratislava....
------
Dekat train station, ada orang menyapa kami tanya jika perlukan bilik, 50 euro semalam gitu, dalam 5 minit berjalan dari train station, B terus kata iya, dan aku cam ''okkkkkkkk''.... ok, aku ada baca tentang orang menanti pelancong di train station tanya nak bilik ke tidak, jadi oklah tetapi aku ni kureng sikit nak ikut orang jika tak kenal, tapi B dah jalan, aku nyekor ajelah... rupanya mamat tu ada hostel tak jauh dari situ, Juraj`s Hostel namanya, kami dapat bilik ngan toilet sekali, ada dapur, dan bilik depan kami budak dari jepun yang cam lama tak mandi, dia mengembara kat europe ni 3 bulan katanya, boleh guna pc dan kalau ikutkan takdalah jauh dari old town bratislava tu...
-------
Tapi satu aje aku tak berkenan pasal bilik dia, bau hancing kuat gila, dah jadi keja aku nak menyiram bilik air tu letak syampoo aku bagi wangi sikit, lepas tu cam pemalas pulak aku rasa tuan punya hostel ni sebab tak mengemas sangat, kalau kemas, lagi best aku rasa sebab aku dah nobatkan kat B cam nasib baik semalam aje, kalau tidak, memang aku suruh B cari hostel lain, takdalah aku ni banyak songeh, tapi aku rasa dengan bayar 50 euro tu, boleh dapat hotel jugak, atau atleast mungkin hostel lebih bersih dan kemas...
---------
Kami dah sampai, dah hantar email dan tepon martin bagitau kami dah sampai bratislava, aku dan B keluarlah merayap, sampai old town, cantik jugak old town tu, ada pesta masa tu, jadi cam ada hiburan semuatu, jadi kena dengan waktunyalah kami kat bratislava tu...
----------
* Martin adalah sahabat yg sama sama mengembara dengan me dekat india.

Bratislava, slovakia bukan cam budapest mahupun prague, old town dia setakat seperti satu pekan kecik sahaja, jadi itu yang menjadi tarikan, atau mungkin kami miss yang menarik di situ, mungkin kerana kami cuma kat situ semalam aje, jadi tak banyak sangat yang kami boleh melawat...
---------
Masa kami berjalan ke old town tu, ada cam pesta, jadi ramailah orang, ada musikal, ada hidangan makanan, ada kraftangan, kami jalan jalan pusing pusing... banyak bangunan moden dekat sini jadi old town dia dengan bangunan lama satu kawasan kecik tu, pusing pusing eh dah habis melawat.. jadi ini mungkin puncanya kenapa bratislava ni selalu orang tak melawat sangat.. ialah mungkin dipikir baik ke prague atau budapest yang menawarkan lebih dari segi perlancongan...
---------
Yang ajaibnya bratislava ni, kalau makan, katakan kita minta kopi, selalunya susu yang datang dengan kopi tu adalah percuma, tetapi bukan di bratislava, kopi tu harga lain, susu tu harga lain, 20 cent euro gitu untuk bekas verylah ciconet, inikah kali pertama dalam sejarah aku travel, kena bayar camtu, masa kami makan, minta mayonis, kena bayar jugak, aku hampir nak tanya jika jika pinggan mangkuk sudu garfu jugak kami kena bayar kalau nak guna.. Dan benda ni cuma di slovakia aje aku rasa sebab tempat tidaklah pulak camtu... B verylah tidak happy kerana rasa seperti diambil kesempatan gitu, ialah minta mayo kena bayar, susu tuk kopi kena bayar, tetapi itulah cam luar biasakan, walaubagaimanapun aku boleh katakan ianya masih murahlah sebab aku makan pizza segodang besar baru 5 euro, tetapi still masih menjadi kepelikkan kerana perlu membayar untuk benda benda yang selalu adalah percuma..... Kami bukan ditipu ke apa sebab masa jumpa martin, martin kata ianya adalah normal di slovakia..
---------------
Lama jugak kami berjalan kat luar sehingga malam menjelma, balik lepak ngan B sambil makan tembikai punyalah godang kat taman bunga yang macam tak terjaga tu, mamat tuan punya hostel ni datang tanya jika kami masih ada ticket ketapi budapest - bratislava - budapest, B jawab tanya boss merangkap aku (dalam travel kami, selalunya aku aturkan perjalanan search mana kami nak tinggal search pengangkutan dan B cuma bayar aje) ,aku kata aku pikir dulu walau sah sah macamlah aku nak kasi, aku nak simpan buat kenangan gitu lagipun aku pasti dia akan jual ticket tu... cita pasal ticket tu, masa kami beli ticket train budapest - bratislava, kami dikasi return ticket (31,93 euro dua orang), katanya lagi murah berbanding single ticket, tak taulah aku betul atau tidak, tetapi semua orang yang beli ticket depan kami, semua dikasi return ticket (untuk internation route).... jadi kesimpulan hampalah mamat tu kerana aku taknak kasi ticket aku..
---------
Besoknya pepagi kami bangun nak ke pasar tani, pasar dia kecik aje tapi masa aku dengan B masuk, aku rasa semua mata memandang, terutama pandang aku, takdalah ilusi halusinasi ke perasan, tapi kalau mata semua kat aku, sure kita terasa orang pandangkan heheh.. pasar ni jual sayur sayuran buahan gitu, kami tak lamapun menjadi pandangan ramai gitu sebab nak kejar train ke zvolen pulak... melawat martin, sahabat aku yang sama sama mengembara di india dulu, tahun 2002.