CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

ampaian kain baju depan umah...

semua org ada masalah cam ni rupanye ...mmg x smua org paham bahasa dan adab berjiran ...jiran mak aku seblh umah lagi best...letak kucing dia dlm sangkar ...pas tu bila kemi nk masuk umah...konpom la tercium aroma semerbak kucing tu mencucuk2 hidung ... aku sampai rasa nak inject aje kucing tu senyap2 ngan ubat biar mampos....

kitorg punyer jiran dpn umah, slamber suke suki gak parking kat depan tembok pagar rumah aku...sampai husband hari tu bengang nk sound ckp kat dia " uncle !! meh parking dalam umah saya!!! mau kerr?

kikikikikikiki....belasah jer lah...

anis jenis tak suka bermasalah dengan jiran.Yerlah, nak hadap hari2 kan...walau tak sembang2 tapi mesti akan terserempak waktu pagi ke petang ke hari minggu ke...anis jenis mengalah jer sebab malas nak bergaduh2 bagai bermasam muka dan sewaktu dengannya.
Nak sidai baju kat depan rumah ke, tepi rumah ke, belakang rumah ke, luar pagar ke...bior lah janji anis tak buat mcm tu...sudah..ada org jenis tak boleh ditegur..dari ditegur dijawap dengan jawapan yang menyakitkan hati..baik diamkan saja lah.
Masa jiran reno rumah, abis bilik belakang kat rumah anis banjir, rak2 buku rosak, tilam basah,sebab air tu mengalir masuk dari rumah sebelah yang sedang direno tu sampai air bertakung dlm bilik tu...anis balik keje penat2...tengok banjir mcm tu...tapi sabar jer..mop..bersihkan..alihkan semua rak2 buku , meja komputer, tilam...selang beberapa hari...ujan lebat lagi...balik rumah bilik tersebut banjir lagi...call owner rumah tu...bagitau..tu pun tindakan lambat nak ambil walau kita dah bagitau secara elok..

Bila anis balik kg, balik jer dari kg...area car porch anis ada kulit pisang, kulit aiskrim, tisu2, ranting2 kayu berselerak...angin tiup kot?...dalam masa yang sama, kita ternampak kat rumah jiran sebelah ada setandan pisang yang kulitnya sejibik sejiban mcm yang dilemparkan kat car porch rumah anis...pun anis diam dan sabar je...suruh anak2 kemas, sapu..bersangka baik jer..angin yg tiup walau tinggi pagar tu 5'...pandai kan angin tu lompatkan sampah2 tersebut....

Sampah2 dibuang berselerakan depan rumah..tong sampah bertutup ada jer...tapi tak reti nak buang sampah dlm tong sampah..letak jer plastik2 tu kat luor...anjing lior mai...selongkar2...pagi2 nak pi keje tengok sampah bersepahan jer kat luor..tu pun bukan deme reti nak kutip sampah deme tu..dibiorkan jer...pun kitaorang dok diam jer...malas nak sound2...bila anak2 anis main kat area car porch...anak2 jiran sebelah dok sound suruh diam...bukan jerit pekik2 pun..cuma sembang2 adik beradik sambil gelak2...pun kena sound...tapi time deme terjerit2 terpekik2 kat ruang kete deme, anis n family pun tak der nak pi sound2...

Hidup berjiran ni kena bersabar...terlebih terkurang...adatlah dalam berjiran...anis lak jenis malas nak bergaduh2 bagai...

baguslah anis...org penyabar cam u skrg ni da hampir pupus.....
skrg ni org semua garang2 cepat melenting...
Allah sayang hambanya yang sabar...

241# cassriena

adoiiii....lawak btol cassriena citer awak tu
abih lepas usben awak offer uncle tu park dalam umah awak....uncle tu ckp apa?

242# AnisSuraya

baik-nyer Anis..kalo saya lah tu......heheeee

ada satu citer lagi...
mak saya tinggal dgn saya
so umah mak saya kat kampung...not really kampung...umah teres gak la kira-nya
umah mak saya kat kg tinggal ...tapi tiap2 minggu or 2 minggu sekali kitorang akan balik kampung
so ada sekali tu....hari ahad tu mak saya tinggal kat kampung tak ikut saya balik
pagi isnin tu masa mak saya bukak pintu umah...tekejut beruk mak saya
kete anak jiran sebelah parking dalam umah mak saya...ho ho ho...
terkejut beruk acik umah sebelah tu bila nampak mak saya menyapu kat porch

tersipu-sipu dia...malu...caught in the act...cpt2 dia suruh anak dia alihkan kereta
mak saya tak marah pun...

ni terlari sket dari topik...jiran sebelah umah mak aku ni katakan A...

jiran sebelah umah A pulak,umah B..jadi A n B ni share pagar la(mak aku lak share pagar dgn A)....erm...setakat tilam kencing kat pagar perkongsian A dan B tu kire mcm pemandangan normal la...(mujur bukan share pagar ngan umah mak aku)...

yang tak tahannya, setiap kali A ni balik kg atau bercuti panjang, nanti B ni akan panjat pagar tembok tu dan sidai baju die kat ampaian A ni...uwa...loya tekak aku tengokkan...kadang2 kain lap susu lembu die tu pun die sidai...

erk...masih dalam topik kan koko? ampaian kain baju depan umah jiran saya...ehehehhe...so korang2 yg share pagar tu tlg la bersyukur..kalau kena cam jiran aku ni, mau korang meroyan tahap ketujuh...

Follow Us
ni terlari sket dari topik...jiran sebelah umah mak aku ni katakan A...

jiran sebelah umah A pulak,umah B..jadi A n B ni share pagar la(mak aku lak share pagar dgn A)....erm...setakat tilam kencing ...
aku_blur Post at 18-3-2010 23:24

melampaunya si B itu... ish ish ish...

242# AnisSuraya
mak aihhh anis
penyabonyaaa
jiran ku nanti cemanala agaknya yer..

Post Last Edit by AnisSuraya at 19-3-2010 15:46
242# AnisSuraya  
mak aihhh anis
penyabonyaaa
jiran ku nanti cemanala agaknya yer..
nazha Post at 19-3-2010 01:30 PM

Nazha, terpaksa bersabar...nak buat mcm mana kan....nak kata jiran2 anis ni sekolah tak tinggi, jawatan besor2....nak kata sekolah tinggi tapi perangai mcm budak tadika pulak.Sudahnya anis dan suami diam jer lah..paling koman pun utk lepaskan stress, sembang kat sini, sembang kat bilik dengan suami...itupun tak ngutuk...cuma citer camner lah deme leh buat mcm tu.Kalau anak2 deme yang buat, takkan tak leh tegur kan...mmg sakitkan mata tapi takkan anis nak jerit2 kat deme kan...sabar jerlah yang anis boleh buat....harap bila pindah rumah baru nanti....jiran2 yang educated ni seelok budi pekertinya...aminnn

244# AnaMaria

hehe...husband saya x jadik sound la uncle tu...kang gaduh lak bawak parang ke hapa ker naya ajer

melampaunya si B itu... ish ish ish...
kismis Post at 19-3-2010 11:11

iyer...bagi aku die bukan tahap melampau, tapi zalim...kadang2 die bawak balik lembu 2-3 ekor, ikat depan umah (die ni tokey lembu)...bayangkan la umah taman tibe2 ko tengok lembu berikat 2-3 ekor depan umah...

pastu pekerja yg disuruh jaga lembu tu dibiar tido kat kaki lima pagar tu tanpa sebarang selimut, tikar...malah yg tak tahan, die tak bg tumpang tandas umah die...die suruh buang najis kat longkang....bluwek...bile A tanya kat pekerja tu nape buang najis sepah2, die kata bos suruh buang situ...nanti dihanyutkan la dek air longkang...

iyer...bagi aku die bukan tahap melampau, tapi zalim...kadang2 die bawak balik lembu 2-3 ekor, ikat depan umah (die ni tokey lembu)...bayangkan la umah taman tibe2 ko tengok lembu berikat 2-3 ekor ...
aku_blur Post at 19-3-2010 23:25

makk aii ni melampau tahap gaban nii. aper dia ingat kat india ke apa... (selalu kan kat india org ternak lembu untuk susu kekeeke)

nasib ler jiran2 area rumah rimbun ni ok jer. yg pompuannyer mostly kerja n weekend tak nampak sgt diorg keluar rumah. maybe banyak nak settle kerja dlm rumah mcm aku kut. kalau terserempak ada ler bertegur sapa, tanya itu ini. kekadang balik kampung ada makanan dr kampung hantar le jiran kiri kanan. parking pon diorg hormat depan rumah kita sbb rimbun selalu parking dlm carpoarch, so depan gate mmg kosong jer. anak2 selalu main depan rumah waktu petang2.. kekadang kelahi tp dah budak2, mak bapak mcm x de ler kisah sgt.. sama ler ngan anak aku.. kekadang nangis sbb ada org mengata dia.. aku selamba jer.. dah budak2 mmg camtu, kejap jer, nnt baik lerr

Post Last Edit by AnisSuraya at 19-3-2010 15:46

Nazha, terpaksa bersabar...nak buat mcm mana kan....nak kata jiran2 anis ni sekolah tak tinggi, jawatan besor2....nak kata sekolah tinggi tapi pe ...
AnisSuraya Post at 19-3-2010 14:13

kekadang hidup berjiran ni ikut nasib jugak n mmg kena banyak bersabar. even kat kampung yg mana jiran2 masih lg ada pertalian saudara pon, masih tak sekata. tp sabar2kan diri, kekadang diorg rasa apa yg diorg buat tuh dah betul dah, bg kita salah... different pemikiran...
kalau dapat kejiranan yg baik pon, mesti ada jugak cacat celanya, kekadang dlm ramai2 yg ok, ada satu yg tak ok kan