CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aily

UMRAH & HAJI VIII, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
Post Last Edit by aziefa at 6-3-2010 14:14

Assalamualaikum...
Mana orang ni...bercuti ke..   
aziefa Post at 6-3-2010 14:12

waalaikumusalam acik azie

razs pun baru balik dr kursus anjuran tiram travel pagi tadi...dgr kata now mekah dalm penghujung musim sejuk..
rzman_07 Post at 6-3-2010 18:03

salam..

rzman pergi bile?

Walaikumsalam..
Baguslah Kak Ailly ni...
Pi dah banyak kali pun..masih lagi pi Kursus..
Ilmu tak akan habis..
Alhamdulillah..
aziefa Post at 6-3-2010 14:16

Azie, masih banyak yg akak perlu belajar he he

salam ummi..best nye dapat extend hari...
aduh x sabar pulak
freshoren Post at 6-3-2010 18:06

Salam freshoren

Wah dah tak sabar ya he he, nanti makin dekat hari makin dup dap dup dap

Post Last Edit by aily at 6-3-2010 18:36

Kat mana ni? Di Makkah atau laluan ke Makkah

Photo credit to yukiba.com

Post Last Edit by aily at 6-3-2010 18:47

Saya diberitahu kalau di Jeddah, perempuan yang menetap dan berkerja di sana walaupun non Muslim kena pakai jubah hitam juga, kalau Muslim dimestikan pakai Jubah hitam & bertudung (boleh nampak perbezaan).  Semasa di Airport Jeddah (waktu nak balik), saya pernah ternampak warga filipina (dari gaya percakapan, mungkin dia bekerja disana) masuk Airport mula2 tu berjubah lepas pergi tandas, jubah pun hilang he he

Follow Us
insyallah berlepas pada 10 apr via changi - SV
salam..

rzman pergi bile?
freshoren Post at 6-3-2010 18:09

Salam
Sabtu baru ni jumpa mak mertua dgn adik ipar, dah confirm mereka nak pergi umrah pd 12 April ni dgn Andalusia. Alhamdullilah , tercapai juga hasrat allahyarham suami nak hantar emak dia pergi umrah. Sebelum ni dia merungut bila lah emak ngan adik dia nak pergi, dia kata takut tak sempat mak dia nak pergi , rupanya dia yg tak sempat nak tengok. Alfatihah utk allahyarham.....

salam semua...

kawan saya sepatutnya pergi hari ni, tapi tak jadi sebab tak dapat visa

risau la saya pegi hari sabtu nih

Salam
Sabtu baru ni jumpa mak mertua dgn adik ipar, dah confirm mereka nak pergi umrah pd 12 April ni dgn Andalusia. Alhamdullilah , tercapai juga hasrat allahyarham suami nak hantar emak dia pergi u ...
tia1960 Post at 8-3-2010 07:50

Alhamdulillah, semua telah ditentukan olehnya.

salam semua...

kawan saya sepatutnya pergi hari ni, tapi tak jadi sebab tak dapat visa

risau la saya pegi hari sabtu nih
al-asil Post at 8-3-2010 08:38

Salam Al-asil

Kawan tu pergi dengan agency mana? Itu lah yang paling paling takut sekali. Akak masa kursus sabtu lepas, agency ada bagi tau rombongan yang akan berlepas pada 13hb Mac ni visa semua dah lulus. Visa rombongan akak masih dalam proses insyaallah by minggu ni dapat tau. Harap-harap dipermudahkan oleh Allah swt segala urusan di sini juga disana.

waduh
akang sudah kangen nih:cf:

Salam semua...terkenang kembali bila lihat pic ttg pertukaran kelambu Kaabah nie.. trime kasih kak azie...tetiba rasa rindu kat mekah. Gambar2 kat thread nie boleh mengingatkan kita nostalgia lama dan dpt mengubat rasa rindu kita kat sana.

Post Last Edit by transporter at 7-3-2010 18:50

Pindah list ke rumah baru

JEMPUTAN UMRAH/ZIARAH 2010

Minta bakal jemaah jika boleh ambil gambar hotel dan bilik sekali.
Juga minta details seb ...
transporter Post at 2-3-2010 23:28

Tuan,

Satu usaha yang baik lagi murni. Tetapi apakah mungkin sekiranya dapat dipohon untuk mengisi jumlah kos yang terlibat.

Terima kasih.

Salam Al-asil

Kawan tu pergi dengan agency mana? Itu lah yang paling paling takut sekali. Akak masa kursus sabtu lepas, agency ada bagi tau rombongan yang akan berlepas pada 13hb Mac ni visa se ...
aily Post at 8-3-2010 11:28

Salam kak Aily...kekadang rasa pelik gak dalam ramai2 jemaah yg apply visa mesti ada yg kandas. Atau visa lewat terima. Boleh dikatakan semua travel Agency mengalami masalah yg sama setiap kali apply visa. Masa rombongan kami aritu pun ada yg tak dapat visa masa dah nak berangkat...sian dah sampai Airport tp tak boleh fly....terpaksa balik dgn beg2. Salah seorang jemaah rombongan kami drpd Penang aritu pun kena jugak. Dia kata mmg sedeh masa tu hanya dpt tengok kengkawan pegi tp dia kandas. Tapi Allhamdulillah selepas 3 hari kami di Madinah baru group tu sampai..Sian kan kalau jadi macamtu?...nak pegi umrah atau haji ni mmg atas jemputan Allah s.w.t.  Oleh itu kita kena bebanyak sabar dan buat banyak2 solat sunat Hajat semoga di permudahkan Allah segala urusan kita.

Salam kak Aily...kekadang rasa pelik gak dalam ramai2 jemaah yg apply visa mesti ada yg kandas. Atau visa lewat terima. Boleh dikatakan semua travel Agency mengalami masalah yg sama setiap kali ap ...
jellybee Post at 8-3-2010 12:52

Jellybee, itu yang kita paling takut. Kalau ditolak satu rombongan tu kita fahamlah sebab apa, tapi kalau kena kita sorang je yang ditolak macam mana? Sedihkan. Selagi belum perolehi Visa ni hati tu dup dap dup dap. Dapat sms dari Ustaz pun kecut nak tengok.

Salam Al-asil

Kawan tu pergi dengan agency mana? Itu lah yang paling paling takutsekali. Akak masa kursus sabtu lepas, agency ada bagi tau rombonganyang akan berlepas pada 13hb Mac ni visa semua dah lulus. Visarombongan akak masih dalam proses insyaallah by minggu ni dapat tau.Harap-harap dipermudahkan oleh Allah swt segala urusan di sini jugadisana.
aily Post at 8-3-2010 11:28

salam kak. saya tak tau kawan saya tu pergi dengan agensi apa. saya dah call agensi saya tadi, dia kata kami mungkin pergi 17/3 ni, tak dapat pergi pada tarikh yang sepatutnya iaitu 13/3

akak pegi dengan travel apa yek, dapat pulak pergi 13/3 tu

Post Last Edit by aily at 8-3-2010 14:26
akak pegi dengan travel apa yek, dapat pulak pergi 13/3 tu

Akak ikut Shahid Travel & Tours tapi yang arrangekan Ustaz yang selalu bagi ceramah kat surau kami. Ceramah lepas CEO Shahid Travel sendiri yang turun padang kasi penerangan. Akak punya penerbangan pada 16hb Mac (memang dari awal pun 16hb Mac) cuma waktu balik di anjakkan ke 29hb Mac sepatutnya 27hb Mac (jadi dapat pergi 14hari lah). Yang pergi 13hb tu rombongan lain sama agency. Visa mereka dah dapat alhamdulillah. Visa kami je belum dapat lagi kata CEO Shahid Travel insyaallah dalam minggu ni.

Jadi Asil pergi 17hb Mac ni lah, kenapa tak 13hb seperti dalam perancangan? Visa tak lulus ke? Atau tak dapat ticket penerbangan pada tarikh tu? Penerbangan balik pulak bila?

Post Last Edit by aily at 8-3-2010 14:26

Jadi Asil pergi 17hb Mac ni lah, kenapa tak 13hb seperti dalamperancangan? Visa tak lulus ke? Atau tak dapat ticket penerbangan padatarikh tu? Penerbangan balik pulak bila?
aily Post at 8-3-2010 14:18

tak dapat pegi ikut tarikh tu sebab visa la kak...saya pegi 17/3 tu pun tak confirm lagi, dia cuma kata insya allah. kawan saya tu tak tau la bila dia pegi, patutnya hari ni tapi dah miss, tu pun sebab visa jugak

Rumah baru.. seronok tengok gambar.. terutama gambar yg lama2 tu.Harap2 saya dapat pi mengerjakan ibadat haji. Sedang dok jenguk-jengukkursus haji.  Di mana tempat yang paling bagus utk pi kursus haji disekitar Lembah Kelang?
norim Post at 5-3-2010 20:36

boleh cuba pergi ke masjid alam damai, cheras. kursus haji dia mula sabtu ni. dipimpin oleh ustaz rosli mokhtar, mantan imam masjid negara dan putrajaya. dia juga orang yang terlibat langsung dengan rayhar travel.