CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: transporter

UMRAH & HAJI IX, PENGALAMAN KE TANAH SUCI MADINAH DAN MAKKAH (HARAMAIN)

Close [Copy link]
بسم الله الرحمن الرحيم
Assalamua'alaikum
lama tak jengah sampai dah masuk rumah baru, hajat di hati nak umrah DIY tahun depan 1-15 Feb memandangkan tahun ni tadi dah tak jadi. anyways kalau sape2 berminat bole pegi skali, tarikh tu dipilih sebab byk cuti waktu tu spt hari wilayah, CNY, thaipusam &  maulud dan menggunakan visa ziarah. bagaimanapun ia masih di peringkat planning berkemungkinan kl-dubai, sharjah-madinah, mekah, jeddah-kl.

Salam Larkin, alhamdulillah dah selamat kursus dan dah tau serbi sedikit berkenaan group dan jug ...
aily Post at 10-7-2010 21:04

Betul la apa yg Aily ckp tu. Mesti ada hikmah. Cuma saya ni yg jahil yg tak nampaknya. Apa2 pun, bab bertawakkal dan sabar  ni mmg terasa.

Amin. Terimakasih atas doa yg diberikan. Saya doakan juga Aily sekeluarga senantiasa sihat dan berada dlm rahmat Allah. Amin.

Reply 115# HUSSAINTAHIR  & Reply 117# ungu_violet191

Ish...takkan seat nanti dia tak bg utk saya sebelah isteri saya? Pelik jugak ni. Kalau lelaki tercampak ke mana2 seat tu saya paham, ni bila kita dah check-in bersama suami-isteri, still jgk dipisah2kan?

So, kpd senior2 sekalian, apa yg perlu saya lakukan dlm situasi mcm ni? Fight jgk utk pastikan isteri duduk dgn saya atau sekurang2nya sebelah wanita lain, atau saya kena diam dan bersabar...

selamat berangkat larkin... semoga pulang dgn umrah maqbool.

ingat... doa ketika pertama kali mel ...
ustaz Post at 11-7-2010 13:44

Amin. terimakasih ustaz atas tips berdoa tu. Insyaallah akan digunakan sebaiknya.

salam larkin

satu lagi tip penting... pergi dgn ilmu di dada.
Kena yakin atas apa perbuatan yg kita buat semasa beribadah...
jangan sekali2 was2... kalau was2, maka ibadah itu dikira batal...
jin & syaitan banyak sangat kat sana...
apa2 pun kena sabar dan jangan sekali2 complain.

Salam Husain..
Juga sentiasa dalam kerahmatan Allah..

Al Tabrani meriwayatkan di dalam al- ...
aziefa Post at 11-7-2010 11:29

wsalam makcik aziefa...

thanks for the hadis....

Follow Us
sy pun ingat hr tu nk ttpkan seat ,skrg2nya dpt duduk dekat dgn mana2 ahli keluarga ok la,kami ...
ungu_violet191 Post at 11-7-2010 10:51

hehe..dia tak faham..atau dia buat2 tak faham hahaha....actually kadang2 we should minta for seat change after the plane take off...kaalu kita kita masa kt ground..kadang2 menyebabkan flight lambat take off...kadang 2 kelam kabut kalau ramai nak tukar....

Nostalgia kita berdua hussain...

Tahniah... dah rumah ke IX sekarang!
ustaz Post at 11-7-2010 13:38

nostalgia...duduk bersila kt dataran luar masjid sambil pekena nasik arab dengn jus mango...sedap....siap pakai kain ihram lagi....

kenangan yang indah

Reply  HUSSAINTAHIR  & Reply  ungu_violet191

Ish...takkan seat nanti dia tak bg utk saya sebelah isteri saya? Pelikjugak ni. Kalau lelaki tercampak ke mana2 seat tu saya paham, ni bilakita dah check-in bersama suami-isteri, still jgk dipisah2kan?

So, kpd senior2 sekalian, apa yg perlu saya lakukan dlm situasi mcm ni?Fight jgk utk pastikan isteri duduk dgn saya atau sekurang2nya sebelahwanita lain, atau saya kena diam dan bersabar...
larkin Post at 11-7-2010 16:14

because we check in in group by the agent..so tmpt duduk kt dlm saudia dia..ikut alphabet...kadan2 tak dpt duduk dgn family/ wife..

tapi boleh minta tukar

dlm kes macam nie ikut saudaralah..

tapi bagi saya it ok kalau wife tuan duduk sebelah perempuan lain...so easy..lelaki..duduk ngan lelaki....

perempuan..dgn perempuan...

tapi anything such arragement should be after take off n flight dn stabil...

jgn masa kita boarding tue kita berebut..samapai marah...sampai..bising..samapi kita paksa orang...sampai kita tak hormat orang..

takperlu sampai kita bersuara keras dan lantang...suami isteri harus duduk sekali...bertekak dgn steward n stewardess...dia pun byk benda nak uruskan utk pre take off procedure...nie flight bukan bas express wei.....pernah berlaku....masa my 1st umrah..

i senyap jer...orang tak tahu pun saya nak pi umrah pakaian selamba...takde nak kecoh2...relax jer...

seluar slack...baji long sleeve...kasut kulit...bergaya sakan...kopiah pun takde...beg sandang dlm luggage....takde gaya umrah haha...

orang siap tanya nak gi pakistan ke...urusan apa...hahaha....dgn selamba"saya pun nak gi umrah..."

nasihat saya"bertimbang rasa..sabar...n bertenang..." cuba uruskan dengan baik...

Post Last Edit by aily at 11-7-2010 19:38
Reply  HUSSAINTAHIR  & Reply  ungu_violet191

Ish...takkan seat nanti dia tak bg utk saya sebelah ...
larkin Post at 11-7-2010 16:14

Nak crita pasal seat, memang seat selalu jadi masalah pada ahli group yang berkeluarga sebab kadang kadang tak dapat bersama sama. Nanti atas kapal terbang minta budi bicara dengan ahli group lain untuk tukar. Teringat lagi masa akak pergi Umrah 2008 naik Saudi Air dari Colombo semua terpisah, dah lah plane tu 2 tingkat. 2 anak kat tingkat bawah berlainan seat, 2 adik kat tingkat atas, yang kesian sangat dengan Ibu sebab dia dapat duduk tingkat bawah (tak larat nak naik atas) dah tu seat tengah di kepit 2 pak arab besar2. Pramugari suruh duduk dulu ikut boarding pass. Pramugari kata kalau nak ubah seat lepas take off. Lepas takeoff je kami paksa dia naik (nasib baik ada seat kosong kat atas).

Kadang2 tu jadi kecoh ada jemaah kita pentingkan diri nak jugak duduk dengan pasangan masing2 tapi seat dia penumpang lain punya time ni tak nak beralah langsung macam mana. Pada akak kita kena bertolak ansur supaya perjalanan kita berjalan lancar tanpa perlu kita bising2 pasal seat.

hehe..dia tak faham..atau dia buat2 tak faham hahaha....actually kadang2 we should minta f ...
HUSSAINTAHIR Post at 11-7-2010 18:31

Last Umrah, lepas dapat boarding pass dapat seat no. kami sesama group tengok masing2 punya seat, kami arrange sesama sendiri sebelum naik plane. Jadi time naik tak kelam kabut smooth je.

Nak crita pasal seat, memang seat selalu jadi masalah pada ahli group yang berkeluarga sebab kadang kadang tak dapat bersama sama.aily Post at 11-7-2010 19:35

Salam
Last Umrah dulu, agency kami dah re-assign seat utk semua jemaah group kami (40+ orang) sebelum naik k/terbang.
Walaupun b/pass dah ada nama dan seat kita, nombor seat telah di re-assign antara kumpulan kami sebelum boarding.
Jadi ahli keluarga tidak terpisah. Klau belaku pun terpisah sebelah aisle saja. Time balik pun arrangement begini.
Satu service yg efficient dan creative.
Tabik sping kpd ageny kami

Nak crita pasal seat, memang seat selalu jadi masalah pada ahli group yang berkeluarga sebab kad ...
aily Post at 11-7-2010 19:35

kes bertaburan...susah mcm nie..

kami ok...40 jemaah duduk dekat2 bcoz.check in skali..'

tapi memang dgr kata saudia ikut alphabetical order...

Salam
Last Umrah dulu, agency kami dah re-assign seat utk semua jemaah group kami (40+ orang) s ...
transporter Post at 11-7-2010 22:43

good management...kalau travel agency pergi skali...ni kedua2 umrah takde wakil syarikat ..urus diri sendiri..so pandai2 lah..

hot season but still i think ok..because hot and dry..less humid...

jemaah malaysia

yeahhaa..syukur nampak mcm hujan..sejuk sket..

semua gambar adalah dari blog hj arshad...terima kasih hj...

Post Last Edit by nenektua at 12-7-2010 19:55

Hari ini rasa rindu sangat. Sangat! So belek2 gambar, dan tepek sini sket.

Gambar bawah ni pemandang dari tingkat 2 di masjidil haram. Lepas asar banyak yang melepak-lepak dalam masjid.

Gambar bawah ni, kat stesen bas bawah masjidil haram.