CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mawarbaiduri

Penampilan Kaum Isteri

kalu x malu ngan anak2 suka gak nak pki seksi..tapi dah ada anak ni kena cover2 la sket..

i ok je make up kat umah..kalau kuar lg la sakan..sb i tgk my hubby suke menjeling tgk awek well groomed..so kite pun akan melawa la..skang die plak bengkek tgk i bergaya sakan..sb laki lain plak tgk kite..tu la dulu gatai tgk pompuan lain.. skang klw jln die nk sblh i, spy laki lain tau i da bpunye suami ahaks...

mmg da jd tgjwb isteri berhias utk suami... kalau tak ber make up bagai pun jgn la muka tu bertepek bedak sejuk mnjang, suami tgk pun x selera
lg satu biasanya laki ni bila dia" nak" bukan kita tau bila, so biarlah isteri sentiasa dlm keadaan cantik+kemas

ada lagi ke org tepek bedak sejuk...hehehe... sekarang mcm2 krim mlm dah ada... sampai xtau nak beli yg mana..

ni pun tgh ingin memberanikan diri pakai seluar jeans pendek ala ala amoi suk pakai tuh...hehehe dh 3/4 kali dia nk belikan tp mcm x cnfident plak nk pakai huhhu sebab klu pakai tuh kan bontot terponggeng sket mcm malu plak kena plak eden ni bontot yg besar gitu..klu pakai asyik tersepit je xselesa..dh la nk masak tertonggeng sana sini...tp akan ku usahakan..hehehhe cuma kat rumah jrg makeup erm nk kena try jugak nih...

Reply 41# hunny29

my son 6 yrs old this year mmg cerewet..pakai legging dia bebel "mama ni x malu pakai suar seksi...pakai la kain pompuan (kain batik) atau baju yg mcm batman (baju kelawar) kan lg elok?"   kono tul anak teruna mama ....xtau abahnye suka tgk ppuan seksi kat luor umah tu mama pakai kat dlm umah.....pakai baju xde lengan or tgkuk luas dia bebel lg "mama ni x malu la....nmpk n*n*n & tiak tau..gi la pakai baju yg tgn pjg tu..." klu kuar umah pulak klu pakai baju dia x kena di mata dia, mmg dia suh tukar on the spot.....hadui! pak dia pon x cerewet cmtu.....hahaha!

Follow Us
Reply 42# tightcherry

betul...dorg yg suka menjeling.....tp klu tak sebab dorg menjeling xde la kite nak buat makeover yg drastik

bg saya...ni bg saya ek....pandangan sayala,saya nak jaga dulu luaran,means berusha nak dapatkan badan ideal then baru saya rasa semangat dan confident nak berpakaian ala2 sexy+cntik depan suami..hehehehe..rase confident,sbb if badan saya agak berisi rase mcm burukla saya pakai baju/seluar yg ketat2/fashion2 ni...jadi saya dapatkan berat badan yg sesuai n selesa ngn saya,baru saya semagat nk cantik2 kat umah.kalo x...hurmmm..baju kelawar kot...hahahahaha....

Reply 48# ladymumy

hehehe..

pernah nonton 'shallow hal' x?

mcm tu lah rupa perempuan gemuk pakai sexy,kan kurang cantik..

memang lah seelok2nya lepas bersalin pandai2 lah jaga badan and kawal pemakanan so that x termasuk category obese..

byk makanan yg berkhasiat yg boleh menurunkan berat badan and sekaligus x effect bf pada baby..

jimat belanja utk beli baju jugak,boleh pakai baju sebelum pregnant,x perlu tukar size,kan?

make up or not,bukan isu besar,tapi bentuk badan lagi memainkan peranan..

boleh maintain fit and healthy suami pun senang hati..

Reply 44# Azmanja

mana plak takde... kat forum cari ni pun ramai yg menjual tp nama da diupgrade --> "masker".. ala2 bedak sejuk jugak la tu..

disebabkan sy dok serumah ngan in law,xde can la nak melawa sungguh2 sangat
tapi kalo melepak lam bilik akan pakai short n tshirt je..
hubby x kesah..asalkan tutup aurat kalo keluar dr bilik or rumah..

Kelakar pulak baca komen kengkawan kat sini..apa pon, byk ley dijadikan contoh
teladan...

putri pon sama ngan forumer bernombor, couple ngan hb kat skolah menengah..26 kawin..
tp putri biasa make up pon kat rmh sbb putri tak keje pon..so ari2 dok tonyoh make up..try tu, try ni...hahaha...so dah terbiasa

long pant,long skirt/baby T.kain batik pakai gak memalam.tp jarang..kdg2 pakai gak singlet/bj tdo yg sexy.tp my son dah 3 taun.sgt mulut murai..n dia kan tanye ibu x malu ke????everytime i pakai baju yg sexy.huhuhu..

hhahah i always told my doter..sebab pun kena sound jugak daa...hikhik mummy ni seksi seksi sgtla...then i told her i seksi seksi utk papa..pastu dia jawabbb oooooooooo...pastu klu keluar kita jgn la pakai seksi ckp dgn dia kat rumah jer...hahahah now dia dh pandai mummy ni seksi seksi utk papa la nih..huhuh...

Salam kawan2. tak tau da ader topik ni ke belum.
Nak tanya pendapat kawan2 ketika berada di rumah.  ...
mawarbaiduri Post at 6-1-2011 13:35

Kalau kat rumah, personally i like to wear mini dresses (cotton ones) yang takde lengan. The less kain the better sebab panas oo..

Tapi right now we are still living dgn keluarga so kena pakai sopan sikit so usually i'll wear tshirt with shorts.

kalau kat umah pakai long pant dgn baby t...kdg2 pakai long skirt or kain batik..
selesa skit..kalau orang datang, xdela kalut nk sarung baju..tinggal sarung tudung je..

make-up y natural je n wear lip bam je..

bg saya pulak..bentuk badan, pakaian dan muka mmg penting..ye la bila dari jauh hb tgk menarik je kan..\\

dan bila dekat..of course kena wangi-wangi..saya punya adik ipar dah bertahun tak disentuh suami..mungkin sbb mulut dia berbau kot..sbb dia mmg ada masalah itu..sedih betul..badan cantik, muka ok..tapi bab tu failed..saya pun tak berani nak berterus terang sbb takut nnt lain lak jadinya..

kat rumah....yg paling sexy...kalah pyanyi indon (lupa nama siap lagu paling sexy)
luar rumah...nmpk muka, pgelangan saja n bstokin.

Reply 57# aristi

mulut berbau tu boleh diatasi.....tp mustahil sbb tu je suami x sentuh? suami dia normal ke mati pucuk? tah2 suami dia xde kelakian tp org dok salahkan si isteri.....ada kawan sy penah ckp dekat2 dgn sy masyaallah...mulut dia mmg berbau.....tp suami dia mmg hari2 mau......

kat umah pkai cam amah

kay luaq pkai cam rosmah
aisha112 Post at 6-1-2011 16:02