CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12723|Reply: 21

Serum dan ampoule ? Pernah dengar ?

hai , tentu ada diantara anda yang pernah dengar..kan .. ampoule dan serum ni kita guna selalunya di salun ..dalam treatment kecantikan...

but nowadays ampoule dan serum dah femes dan mudah didapati di internet...so kita boleh guna kat umah ajer ...dah ..harga pon murah ..dan kesannya cepat...

step guna serum ni termasuk dalam facial treatment seharian kita ..... kira macam tambah satu step dalam penjagaan wajah...

beza ampoule dan serum memang besar....dalam erti kata yang mudah difaham semua org ..ampoule agak cair dan susah nak simpan..serum pulak pekat dan tahan lebih lama....

sekarang ni dah ada serum berteknologi nano pulak...jadi kesannya lebih cepat dan memang best...

saya sendiri selalu sibuk dengan kerja luar , jadi muka macam ada pigmentation ,dan kalau kene  jerawat parut susah nak hilang...
muka pulak kusam ...kalau tak pakai make up muka nampak gelap..

sebab tu saya guna ceutical whitening colagen serum.... result memang best....sehari je saya pakai muka saya dah nampak glowing dan bersih....bersih means cerah lah ...walaupun tak pakai apa2 make up lagi...

dengan hanya 1 botol serum , sapuan tangan tak pakai mesin yer...

bila terkejut tengok muka sendiri...terus update kat facebook pagi-pagi subuh lagi....

sambutan kawan-kawan juga ok....  so saya nak share dengan anda tentang ceutical whitening colagen serum ...ini..serumnya memang best....

selain ceutical nano whitening colagen serum , ia juga mengeluarkan banyak jenis lagi seperti caviar, botox,scar, hyaluronic acid(good for photoshoot) dan banyak lagi lah....

akhir kata saya baru lagi kat cari , selalu lepak kat forum sebelah..kalau salah silap minta maaf dan minta tunjuk ajar.

gambar bawah ni  antara gambar serum ceutical tu

haiii...pernah dengar tak kecantikan tu bukan berdasarkan rupa paras saja....tapi ia bermula dari dalam bawa ke luar...dan pastikan dulu produk yg diambil selamat tiada bahan kimia yg berbahaya yer...banyak cara neutral yg lebih baik untuk sehat n cantik.....kecantikan itu neutral so bahan yg neutral dari alam lagik baik kan kan kan kan.......resepinya ada tomato tak....leh rendam tomato ngan madu...ni air enzim kecantikan dan kesihatan namanya....tak mahal sangat, susah sangat bedak sejuk pon ok berapa ringgit jer atau pon air ais juga dapat bagi kulit ko" ketat" lagik....ialah sekarang ni dunia ni kapitalis...berorientasikan pasaran...nak menjual untuk buat duit...kena buat produk...kan kan kan kan kan...lepas tu  juru jual kena promote baik punya........sehari saja nampak result gilllerrr gempak.....apa kandungannya ?????lagik 10 tahun mcm mana kesannya baru ko promote kat aku...bolehhhhh

haiii...pernah dengar tak kecantikan tu bukan berdasarkan rupa paras saja....tapi ia bermula dari da ...
ratu_cinta Post at 15-2-2011 19:26

sayawifenikmie Post at 15-2-2011 19:36

makan limau terlebih dos ke

makan limau terlebih dos ke
ratu_cinta Post at 15-2-2011 19:51

tahun inilah paling sikit kak lid makan limau-------

tahun inilah paling sikit kak lid makan limau-------
sayawifenikmie Post at 15-2-2011 22:26

sikit  ??? berapa sikit ialah sikit??? to me lah 1 biji pon banyak

Follow Us
sikit  ??? berapa sikit ialah sikit??? to me lah 1 biji pon banyak
ratu_cinta Post at 15-2-2011 23:26

sikit------macam---3 kotak utk kami berdua (suami isteri) ---  kami beli sekaliharung--letak dalam peti ---habislah lam masa  1 minggu

haiii...pernah dengar tak kecantikan tu bukan berdasarkan rupa paras saja....tapi ia bermula dari da ...
ratu_cinta Post at 15-2-2011 19:26

ha ni ingredient untuk serum ceutical  whitening colagen serum adalah water,hydrolyzed soy protein dan root powder tak banyak...  serum ni hanya seperti vitamin ...ada pakai ada kesan tak de pakai tak de kesan ..berbanding dengan suntikan...serum berbentuk sapuan tidak kekal dalam badan dalam tempoh yang lama,so kalau berlaku macam tak ngam ker kita boleh remove dengan segera. if inject kita kene amik masa nak cure...
base yg saya ckp diatas kesan jangka masa panjang tak ada...kalau kita pakai buat masa ni..jeragat kita akan hilang...for certain time and of course lah kalau kita tak pakai lagi ..jeragat akan ada kan..apalagi kalau kulit kita tak begitu jaga...

sekiranya kita menjaga kulit dari 20 an kita boleh jimat banyak duit apabila kita berumur (aging) nanti....kita tak perlu spend banyak untk beli set itu set ini untuk kembalikan wajah kita yang 40 an ini kepada 20 an...

dalam dunia zaman skrg yes, memang dah ada teknologi skin care awet muda, satu set penjagaan nya saja rm 1 k lebih boleh pakai sebulan ajer ...pada yang berduit why not ....kan...memang dah ada he..he.

tapi kepada golongan kebanyakan seperti saya ...saya memilih advance sikit dari skin care biasa ...saya memilih ampoule dan serum dan share dengan kawan-kawan...lagipon harga tak mahal..lainlah kalau kita nak dapatkan khidmat salun, kita kene bayar konsultasi mereka....so bende yang boleh dapat murah pon jadi mahal kan...

cara nak pakai serum ni begini....cuci wajah dengan bersih, kalau boleh pakai scrub halus , selepas dah bersih,keringkan muka ....lap bersih...ambil tisu kecik tu dan apply toner serata wajah....bila dah siap ..kering...apply serum ini disekitar muka...ambil masa 5 minit untuk lakukan urutan dari bawah keatas....

sebotol serum ni boleh pakai 3 x memang jimat ...jadi sapukan ....memang melekit sikit...sebab colagen base..lepas dah kering melekit tu dah tak de.... kemudian apply pelembab siang atau malam...kalau nak gi kerja ..make up macam biasa..

kalau kita pakai serum sebelum make up ..biasanya ..make up tahan lama sikit berbanding biasa....

alamak lupa nak pesan , sapa alergik sea food...tak leh pakai ..yer...

jom kita berSERUM jugak--------------

harga2.....antar kat peti pos k...

hai kak lid...hmmm....ada dimana2 tau kakak ni...

aweks Post at 16-2-2011 11:03

hmm done ....tqvm

thanks to kak lid too

aweks Post at 16-2-2011 11:03

awekssssssss-----kijam tau----nak buat macam mana------wajahku di mana-mana--------

jom berSERUM pulak-----

hmm done ....tqvm

thanks to kak lid too
sitimasturah Post at 16-2-2011 13:03

CT---hehe---akak ni orang warga emas---dorang memang cam---

jom kita sama-sama up kan thread ni---

malam tadi saya pakai strawberry sheet mask ,so wet...lambat benor nak kering.......tapi sebelum tu saya dah cuci muka , dah scrub ...dah pakai hidrating toner...pas tu saya apply ...mask ni lah...

tepek kat muka ni  dan rilex jap...tapi baru awal pukul 8 lepak depan tv tengok buletin utama ..
strawberry mask bezanya lambat kering ..lain biasa..baunya harummmmm...seger gitu...
dah cukup 15 minit..saya buka , but the mask still wet tak kering....mask ni tak payah bilas...balance yang tinggal sapukan lagi pada kulit sampai kering...boleh juga sapu kat tangan.....

fulamak flawless skin....he,,he dah kering ..amik whitening colagen serum ..sapu  dan massage my face 1/3 dah cukup ..urut dari bawah dagu keatas..

dah kering...seger ..bersih...tak caya ..try ler...

Reply 15# sitimasturah

sy pn pakai ampoule brand ni..tp yg botol coklat.
    sy pakai collagen ampoule as a makeup base...
    baru2 ni sy ada beli purifying,soothing dn apple 3d mask.
    coz muka sy brjerawat bila period.masalahnya sy x tahu nk
    pakai yg mana dulu..pury atau soothing?

Reply  sitimasturah

sy pn pakai ampoule brand ni..tp yg botol coklat.
    sy pakai collag ...
winda_klose Post at 20-2-2011 21:19

apa-apa pon elok start dengan purifying dulu , sebab ia boleh detox kulit muka kita , insyaallah jerawat akan kecut dan hilang, soothing pulak mampu mengawal minyak dengan itu jerawat takkan kembali...

Post Last Edit by sitimasturah at 25-2-2011 16:37

kalau u all baca majalah midi latest issue ada facial treatment mengunakan botox serum yang tidak menyakitkan malah mudah...

ye lah kalau wat kat salun memamg ler mahal....sebenarnya boleh wat sendiri kat umah beli ajer serum botox ..tak mahal ..

convinient ,murah dan mudah....

serum ni hanya seperti vitamin
sitimasturah Post at 16-2-2011 09:13

dan vitamin pula boleh didapati daripada sumber makanan...jika tak cukup seimbang pemakanan harian kita boleh makan supplement vitamin...jadik adakah serum ini sepert vitamin yg boleh dikelaskan sebagai supplement...yg perlu ada dalam pengambilan makanan seimbang seperti yg disyorkan oleh pakar pemakanan jika tidak ia bukan seperti vitamin bukan???? ia hanya spesifik  untuk skin care item even ia mengandungi bahan kandungan vitamin...vitamin adalah untuk keseluruhan badan makanan sel badan dan sumber vitamin yang paling baik adalah dari sumber yg neutral...dan serum bukanlah neutral...jadik bolehkah kita sama kan kebaikan vitamin yg neutral dengan serum yg mengandungi vitamin????? adakah kebaikan serum telah dibuktikan?????

sekarang ni dah ada serum berteknologi nano pulak...jadi kesannya lebih cepat dan memang best...

teknologi nano ni apekah?boleh explain?dan macamne so called teknologi nano ni boleh mempercepatkan kesan dan rasa best?dan kesan ape tu?

12Next
Return to list New