CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-Author

[Jenayah] Berisiko Mati Mengejut, Makanan Raya Tinggi Kandungan Kalori!

Edited by ChildrenOfBodom at 23-4-2024 08:47 AM

sblom posa dulu aku check gula bacaan dalam 4.6.... hari last remdon setengah jam sebelum buka posa, aku check 3.8.. nampak dak betapa posa boleh purify badan dari segala sampah sarap.. rugi laa sepanjang remdon badan dah purify,, makan pon teratur ikut jadual.. mai masa raya kedarah macam bapak setan sampai mampuih.. kalau mampuih masa bulan remdon ok la jugak kan,.

aku saspek yg makan tak kontrol ni jenis dapat makan free masa open house masa jemputan raya masa potluck di pejabat. kalau jenis iols yg masak sdri semua the best of the lauk tak heran pon nak melantak umah org / atau di majelis2. haritu gi raya umah org hef2 tu dia siap bawak iols ke dapo makan ala2 femili dia letak semua atas meja aku amik apa je 2 ketui nasik impit dgn seketui rendang dia duk pelik nampe makan sikit..nape makan sikit. risau pulak aku..cepat2 aku ckp nk balik. umah dah la besar tetamu ramai malu aku.

Apa ntah keperluan nak blur2 muka gitu. Ei.

ctaz replied at 22-4-2024 01:15 AM
MCM LA ZAMAN DULU2 RAMAI BENO YG MATI LEPAS RAYA...SEBAB MAKAN JUADAH RAYA YG TINGGI KALORI......

Hahahahahahahahaha

Khenst.

ctaz replied at 22-4-2024 09:15 AM
MCM LA ZAMAN DULU2 RAMAI BENO YG MATI LEPAS RAYA...SEBAB MAKAN JUADAH RAYA YG TINGGI KALORI......

Kau tak pernah jumpa. Mmg la sedap cakap. Aku sendiri jumpa org admitted lps makan juadah raya byk2 dpn mata aku. Dah arwah tak lama lepas tu. Famous, 1 Malaysia kenal.

Gingerly replied at 23-4-2024 02:11 PM
Kau tak pernah jumpa. Mmg la sedap cakap. Aku sendiri jumpa org admitted lps makan juadah raya byk ...

sorang jer.... bukan la 5-10 orng.....
so maknanya bukan la juadah raya puncanya...

kalau juadah raya punca nya mungkin ramai lagi org yg ko kenal jadi arwah

aku lagi kenal ramai member2 aku yg arwah sebab makan fast food....ada la 3-4 org yg dah selamat jadi arwah

so mana lagi bahaya...makan juadah raya dari zaman tok nenek kita tu ke....atau makanan fast food

Follow Us
takpe..nanti mati mengejut salahkan veksin aje la

takpe..nanti mati mengejut salahkan veksin aje la

ctaz replied at 23-4-2024 03:01 PM
sorang jer.... bukan la 5-10 orng.....
so maknanya bukan la juadah raya puncanya...

Mmg kurang arwah disbbkan juadah raya sbb raya bukan hari2. But be it fast food ka juadah raya ka. Faktanya bila makan berlebihan mknn tggi kalori dgn keadaan kesihatan yg sedia merosot memang mengundang ler ke alam barzakh.

Thank God aku takda kawan yg gemar makan fast food so tak jumpa lg yg arwah sbb fast food mcm kawan2 yg kau pernah ada.

Zaman dulu punya sumber makanan bukan sama mcm skrg. Plus, manusia dulu rajin bergerak.

raya thn ni aku blm lg mkn ketupat & lemang...rendang ayam & daging ada la mkn skit...

Edited by Suchi at 23-4-2024 10:19 PM

Iols pi raya mcm tak mkn sgt pun huhu sbb dh mkn kat umah pg raya tu jd pi umah org lain cuit2 gitu je laa.
Kat umah mil pg raya dh mkn kuah lontong amik byk sayur dan seketul nasi impit.
Ada rumah yg iols tak lalu sgt mkn sbb umah byk kucing.
Pi umah jiran mkn 2-3 biji popcorn je ada sate dan sik dagang tp tak mkn pun.

Umah jiran yg lain ada sate gak, tp iols cuma mkn pulut dakap je. Sebab sedap iols mkn 2 ketul huhu.
Pastu umah2 seterusnya cuma mkn kuih kering ja cth popiah simpul dan kerepek2.
Ketupat rendang mmg tak lalu plak nk mkn, hat umah ada laksa dah abis plak. Cepat tul abis juadah ramai sgt katanya org dtg.
Biasa hari raya mmg iols cari menu gitu je laksa atau  bihun tomyam ke sbb muak nk mkn yg bersantan2 nih.

Gingerly replied at 23-4-2024 05:05 PM
Mmg kurang arwah disbbkan juadah raya sbb raya bukan hari2. But be it fast food ka juadah raya ka. ...

Makanan basah tu ok lagi kuih2 raya mcm biskut sebaiknya jgn mkn langsung laa tinggi gula dan kalori.
Pehtu hat guna tepung gandum plak mudah buat perut sebu je.

itu semua bukan hari hari jumpa free, aku memang ngap semua selagi ada jamuan raya Syawal

Takkan sehari 2 makan terus mati mengejut...orang yang tak jaga makan dari awal, dan memang dah ada penyakit, memang ada pun kebarangkalian mati mengejut ni. Tak tunggu hari raya..

kotakbaju replied at 22-4-2024 09:02 AM
Buleh kata setahun 2x dapat merasa ketupat lemang rendang daging kuih2 raya tu semua. Raya posa &  ...

Tapi Raya Haji bahayanya tinggi sikit sebab menu ada tambah
Mana yg tolong program korban dapat la makan sup daging/tulang, rendangnya lagi...sebelum tu sarapan pagi nasi lemak.Tak tolong korban pun..mana yg dapat daging atau tulang tu..apa lagi mengesop la kat rumah.

Korang tak nak makan lantak lah..  aku makan je. Setahun sekali ja pun makan lemang 2 potong. Itu pun nak berkira.. yihh

Herlina replied at 24-4-2024 11:57 AM
Tapi Raya Haji bahayanya tinggi sikit sebab menu ada tambah
Mana yg tolong program korban dapat ...

Puas aku pikir menatang apa mengesop. Rupanya pakat buat masak sup tulang atau daging ya

Haah betul la tu. Raya korban ni jenuh le makan daging. Tapi daging ni bagus juga untuk sapa yang ada darah rendah ni. tapi terlajak makan kang jadik darah tinggi pulak pakej sakit kepala.

Edited by rosmahisham at 24-4-2024 06:39 PM

Family iols jenis x kuat mkn..bila tgk bini adek sepupu, badan kurus tp tinggi g rmh makcik pakcik, semangkuk lemang ,senangkuk lontong, semangkuk mi rebus .mak aih..mana dia simpan eh mknan tu byk2.meols rajin jgk msk.lauk raya tp mkn lemang 2 potong..nasi impit 4 ketul..dulu2 iols x suka mkn ketupat nasi daun kelapa tu..sbb x putih bersih mcm nasi impit iols geli nk mkn..skrg ni dh tua mula pandai mkn..tp iols org utara mmg lemang n ketupat palas je lahhh..tp klu rmh iols siap ada nasi beriyani sbb kitorg tetappp nk cari nasi...ketupat lemang lontong tu hanya sampingan..tghari iols msk nasi putih grg ikn masin celur pucuk ubi..sambal belacan heaven..berebut dgn adek sepupu ..berebut sedara mara carik nasi putih!

boikot makanan raya

kalau makan serangga konfirm selamat kan xde risiko mati
you shall eat bugs
sedangkan makan belalang pun sunni