CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lilypie

fesyen wanita bertudung dengan legging okay ke?

saya yang buka topik ni tapi sangat sibuk bbrp hari lepas sampai tak sempat baca langsung komen korang.

pakai legging ketat ni pada saya dah macam kemuncak kepada pakaian x tutup aurat yang lain. bertahun2 kita tengok dengan selambanya perempuan2 sebangsa dan seagama dgn kita pakai macam ni:-

tudung+tshirt ketat(lengan pendek/panjang)
tudung+jeans ketat
tudung+track suit ketat
tudung+kebaya ketat
tudung+kurung moden ketat
dan lain2nya...

akhirnya kita dah anggap biasa je..biarlah derang nk pakai apa pun. sampailah baru2 ni ramai yang pakai legging.

sy sbg perempuan pun rasa x mampu nk tegur...tengok je, tegur dalam hati.
rasa nak tegur sbb kesian+sayang sesama kaum perempuan tp  tak cukup berani nak tegur.

perempuan mungkin banyak x berani...lelaki pun x berani jgk ke?????

Reply  fa_mulan

lain org lain pendapatkan...tapi kalau mcm ni i rasa cantik n ok jugak sbb ski ...
MYADEN Post at 27-4-2011 12:08

yes tudung kena labuh menutupi dada..dan baju pun wajib dilabuhkan hingga ke paras bawah punggung..sebab kalau angin tiup still boleh menampakkan bentuk punggung kan..tak manis dipandang..

legging pon aku tade.. apalagi nak pakai. memang tak mungkin..

even kalo orang tu tak pakai tudung pun, at least kena gak hormat sket orang kat sekeliling. legging tu cekci ler...

better jgnla bg yg bertudung...baru2 neyh mse kat stesen lrt hang tuah ad sorang minah neyh, cantek da bertudung ala2 hana tajima n baju kemeja yg bnyk jual kt sg.wang plaza 2(i rse u 0ls ta0 k0wt) lngan pendek i ley trme lg but smpai kt kaki 0mg, legging tuh da la jrang n when dye naek tngge(i kt blkg dye) i nmpk dye nye bntuk tuttttt n panties...sbb legging 2 jarang...dtmbh plak bdn dye yg agk2 chubby 2....hurmmmm...s0 i taley kate ap kang tg0r i kne semb0r blk tp nk nng0knye x snggup....

tak ok..n tak sesuwei...lebey baik jgn pkai...

Katakan TIDAK utk selamanya...
as takkan sesekali pun pakai..dan tak teringin pun nk buat koleksi..

Follow Us
housemate aku pon pkai legging g kje..huduhh ya amat..aku sound jer die...weh..lupa pkai suar ker...hehehe..kemalu-maluan die...
pas2 aku tgk die pakai legging tuh wt tdo jer..
kain legging tuh kan lembik..melekap sgt kt kulit...tmbah2 yg jarang plk...alahaiii...

legging sah2 le tak cover aurat kita....

ade sekali tu, mase gi amek anak kat sekolah..ade makcik ni (me pun tahap makcik ok)....kuar dr keter, pakai legging, tshirt ketat & singkat...rase cam nak nangis je tgk...
sbb die pakai tudung .....& sbb segala mak nenek isi, lemak berlebihan nampak nyata & bergegar2 ..sungguh memalukan....kat perut, pinggang & montot..uwaaaaa......awat la depa tak tgk cermin dulu!!!!

legging ni cantik kalu kaki kurus cam org korea, jepun... sebab tu fashion ni famous kat sana..

tapi yang tak tahan nyer, yang kaki macam kayu balak yang banyak pakai... tak kisah lah bertudung ke tak... hazab betul aku tgk... adoi!! plis lah cermin diri...

for me kalo islamic clothing nih musti jgn nampak bentuk bdn n menutup apa yg perlu di ttp..tp legging nih mmg sah2 ler..siap leh agak saiz kepla lutut hagaknyer..ckp ler kita pakai legging kat gym buat aerobic sesama pompuan...biler kuar sarung la trackbottom...menutp aurat n takde la sakit mata yg melihat..

Tak sesuai utk wanita bertudung pakai legging semasa berjalan2 shopping ke, jogging ke..

Reply 38# VirginLady

rase2 org nih nak selindung ng org depan dia tuh..dats y dia pegang pelampung tuh..pdahal dia xsedar org blakang dok amik gambar dia..hahaha...

x sesuai hokayyyyy....

aku tk minat.. baik bukak tudung trus,,,

tidak akan ku pakai..kecuali dlm rumah jek..

Reply  VirginLady

rase2 org nih nak selindung ng org depan dia tuh..dats y dia pegang pelampun ...
mawarharum Post at 3-5-2011 14:46

beh tu dia x sedar langsung ke? xder yg tlg inform dia ke?? mustahill!!

NGERI SIOT!!!

pnh gak tgk..mmg huduh.ade skali tu srg rumaja naik komuter.pakai legging kaler pink,baju singkat.agaknya dah dduk lama sgt,celah2nye dah basah.bla berdiri,terserlah la lengging ketat ngan bontot basah tu.terkesima org dlm komuter tgk.makcik india pun geleng2 pale...

Reply 96# VirginLady

ase dia sedar tuh..tu yg bselindung tu.. owg len xsanggup nk bgtau, maluuu..kah kah..

xsesuai langsung pakai legging pahtu bertudung...aku ader jugak 2..3 lai..tapi pakai kat umah jer....malu weh nak pakai kat public...

sweet pun dah tengok style camni, pompuan tu agak chubby pakai legging warna  dark purple, memang colourful yang sadis dier  naik motor nampak segala mak nenek, sweet pun hairan takde rase malu ker, yang sedih dier pakai tudong