CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: husosa

letih & lesu

bagaimana kaedah2 yg digunakan untuk menentukan kebaikan2 jamu yg kamu katakan???

apakah baha ...ratu_cinta Post at 1-11-2011 03:42

bagaimana kaedah2 yg digunakan untuk menentukan kebaikan2 jamu yg kamu katakan???
A: Semestinya jika kamu mengamalkan pemakanan jamu/ vitamin/ supplement secara konsistent (bukan jamu sahaja, ia termasuk vitamin2 secara umumnya seperti spirulina, EPO, vit C dll) badan kamu sendiri yang akan memberitahu anda kebaikannya,atau kamu akan rasai kebaikannya. EXAMPLE: For heavy weight body builders, their main concern adalah utk menaikkan mas badan, otot2 dll, so mereka akan consume PROTEIN POWDER utk build muscles. Ape yg saya ingin perkatakan adalah kamu makan apa yg kamu kehendaki. Budak perlu makan kalsium lebih utk mendapat tulang yg kuat so some parent beri kalsium supplement.Perempuan yg mempunyai keputihan yg berlebihan (setelah mencuba banyak2 cara) akan memakan jamu bcos some of them dah betul2 putus akal mengatasi masalah ini ..seperti diri saya. saya dulu banyak keputihan, jerawat, period tak teratur, i also went to gynaecologist for my keputihan, pakar dermatologist, laser skin treatment, for my jerawat. all d doctors beri makan ubat..adakah ubat ini sihat kalo dimakan jangka masa panjang. i was prescribe accutane. do u heard before accutane? its a medication that u consume long term u cannot get pregnant., if u makan accutane n u r pregnant, ur foetus will be deformed..so yes i have done my fair share of research my ownself before i buat keputusan makan jamu. alhamdullilah so far i makan for 9 years, all my problems i listed just now are history. it worked for me personally. so i am sharing the goodness it has done for me to many other women. its purely up to them to accept or reject my sharing. if they accept, they will reap the goodness jamu can do for them. but if they reject my sharing of jamu, its also up to them. i didnt put a gun to anybody's head and force them to buy jamu from me or other sellers...jamu untuk saya adalah sesuatu yg personal. I am proud to say i am a Chinese. Not Cina kacukan but both my parents are pure chinese. As my knowldege, chinese also have their own herbs and concoctions to eat for very specific conditions. Trust me, my parents and grandparents advise me to eat chinese herbs to overcome my problems but it didnt work for me as compared to jamu has helped me. they even question jamu's credibility, just like you, my family questioned every single nook and cranny about jamu until our friendly malay neighbour educated my family the benefits of jamu.  so the point of kaedah2 yg digunakan untuk menentukan kebaikan2 jamu yg kamu katakan simply lies to one's own adaptability to accept a food. if ur body accept d food well, that is the kaedah to show u d kebaikan. if ur body rejects d food taken, then thats d kaedah that tells u, u cannot take d food. to itch its own. "one man's meat, may be another man's poison" pepatah orang english . ataupon tak silap saya "tepuk dada, tanya selera" ... btw, jamu as d same to chinese herbs, has long been practise by the decades... im just taking advantage of what our ancestors has benefited even before man-made medication was invented and i also reap the benefits of God's gift of abundance of herbs for mankind. It all boils down to natural resources available.

Ratu cinta, kalo you tak cuba you tak tau khasiat and effect kebaikan jamu. Baguslah jika Ratu c ...
Amaryscloset Post at 1-11-2011 07:24

pada pendapat saya, tak logiknya semua orang akan mengalami kesan yg sama...jika berfaedah bagu u..tak semestinya faedah bagi saya tambahan khasiat jamu juga tidak dibuktikan sebarang kajian..dan seperti yg saya lihat kebanyakan produk jamu/maajon menggunakan testimono pengguna untuk membuktikan keberkesanan produk...kenapa jika tanpa testimoni produk tersebut  tak boleh dibuktikan berkesan ke....

Reply 39# ratu_cinta

apa yang sedang berlaku antara kamu dan xue tiada mengena dengan saya. Kamu berdua ingin berkelahi sampai akhir hayat pun tiada kena mengena dengan saya. Ok ini dia maklumat yang saya dapat menberi kamu. Kalau kamu perlu lebih maklumat, sorry saya bukannya seorang Doktor . This is the best that i can furnish you. Isi kandungan JAMU RATU DARA adalah seperti berikut ya -
1. Herba Labisia Pumila - 100mg
2. Semen Nigella Sativa - 80mg
3. Radix Goniothalamus Macrophyllus - 50mg
4. Herba Elephantopus Scober - 50mg
5. Fructus Terminalia Chebula - 50mg
6. Rhizoma Kaempferia Galanga - 50mg
7. Rhizoma Curcuma Longa - 20mg

saya sudah check that alot of website provides highly detail descriptions of the ingredients listed above. Btw the manufacturing plant for the Jamu is accredited with GMP status (GMP means Good Manufacturing Practice) and this is the Kementerian Kesihatan Malaysia approval number - MAL 09032148T. Kalau tak percaya dengan approval number yang saya beri, sila contact KKM sendiri dan verify ya.

Terima Kasih

Reply  ratu_cinta

apa yang sedang berlaku antara kamu dan xue tiada mengena dengan saya. Kamu ...
Amaryscloset Post at 1-11-2011 09:15

highlite kan kenyataan saya yg menyatakan ia ada kene mengena dengan kamu pula...ooo  apakah yg menentukan  khasiat produk tersebut seperti yg disenaraikan dalam iklan dan    logik ke pula menggunakan kaedah khasiatnya dan kesan akan diberitahu badan kemudian kerana sebelum pengguna mencuba sesutu produk, khasiatnya sudah disenaraikan dan penjual jamu pula promote boleh bagi itu, boleh bagi ini etc etc seperti kamu.....dan saya ulang soalan  bagaimana khasiat produk diketahui dan ditentukan seperti yg diklankan..???adakah produk tersebut telah dikaji seperti epo n kalsium yg kamu katakan....

Reply 37# ratu_cinta

Wah wah wah, the way you write sebiji macam Ceramah election, If You miss the ceramah, you wont miss a thing, If you sit down and listen, the more you listen the more crappy you think of it. So why bother. Did what i said in my thread bothered you? i had a good rest last night though . You continue to be who you are, no one can stop you. Honestly i didn't even bothered to read your reply, like i said before, all your previous reply is like pilihanraya agung punya ceramah. I hope you didn't waste your energy in vain while writing the 3 new reply which i didn't read. I think you want to earn credit points or maybe get some additional reward points from moderator by showing you have quality write up LOL. Btw, how can you be Ratu_Cinta if you are such a hard, stubborn and argumentative person? hmmm....makes me wonder?? That is really a huge contradiction there. Anyway that is you not me. Maybe you can do everyone here a favour by stop being a nuisance, i'm sure i'm not the only one that will appreciate it. Thank you jangan marah marah ye

mm...maaf ye, tumpang lalu, bolehkah kita stop sebentar perdebatan ini dan teruskan dgn TOPIK SEBENAR perbincangan ini???letih dan lesu ye...

Follow Us
Reply 44# ratu_cinta
saya promote sebab saya sudah berjamu untuk 9 tahun. Saya dah berulang banyak kali beritahu kamu bahawa saya sudah merasai kebaikannya, so that's why i'm sharing, kalau customer i beli dari saya, itu adalah terpulang kepada mereka. Adakah kerana saya seorang cina kamu mahu attack saya menjual jamu? Customer yg beli dari saya mungkin rasa saya senang diapproach, customer saya semua berbilang kaum and i am happy all my customers are 1Malaysia.. I did not point a gun to your head and force you to buy from me. Semua orang pun ada had kesabaran. Sebagai seorang seller, saya telah menjalankan tanggungjawab untuk berkongsi informasi khasiat jamu, kebaikan jamu dengan kamu dan tidak lupa juga saya telah mencuba sedaya upaya memberikan kamu informasi yg relevant seperti ingredient yg terkandung di dalam Jamu Ratu Dara. Saya betul betul tidak faham mengapa setelah sekian lama perkongsian ini, kamu masih tidak faham penjelasan saya dan asyik mengulangi persoalan yg sama.. seperti yg saya katakan awal tadi, semua orang pun ada had kesabarannya.. Please leave me alone if you are not a genuine customer or a person. Tolong jangan ganggu saya lagi jika kamu bukan serious buyer ...

mm...maaf ye, tumpang lalu, bolehkah kita stop sebentar perdebatan ini dan teruskan dgn TOPIK SEBENA ...
daniela_athirah Post at 1-11-2011 10:00

BOleeeehhhhhhhh I sokong sangat kat daniela...   itupon yang saya nak....tapi ade orang tak lepaskan cengkaman... ape boleh buat...

Reply  ratu_cinta
ya promote sebab saya sudah berjamu untuk 9 tahun. Saya dah berulang banyak kali beritahu kamu bahawa saya sudah merasai kebaikannya, so that's why i'm sharing, kalau customer i beli dari saya, itu adalah terpulang kepada mereka. Adakah kerana saya seorang cina kamu mahu attack saya menjual jamu? Customer yg beli dari saya mungkin rasa saya senang diapproach, customer saya semua berbilang kaum and i am happy all my customers are 1Malaysia.. I did not point a gun to your head and force you to buy from me. Semua orang pun ada had kesabaran. Sebagai seorang seller, saya telah menjalankan tanggungjawab untuk berkongsi informasi khasiat jamu, kebaikan jamu dengan kamu dan tidak lupa juga saya telah mencuba sedaya upaya memberikan kamu informasi yg relevant seperti ingredient yg terkandung di dalam Jamu Ratu Dara. Saya betul betul tidak faham mengapa setelah sekian lama perkongsian ini, kamu masih tidak faham penjelasan saya dan asyik mengulangi persoalan yg sama.. seperti yg saya katakan awal tadi, semua orang pun ada had kesabarannya.. Please leave me alone if you are not a genuine customer or a person. Tolong jangan ganggu saya lagi jika kamu bukan serious buyer ...Amy

Amaryscloset Post at 1-11-2011 10:16

adakah itu boleh menjadadi satu justifikasi kerana kamu sudah menggunakan jamu selama 9 bulan kamu boleh promote seolah-olah org lain juga akan merasa apa yg kamu rasa?? dan org lain perlu menerima pendapat kamu????dan kenapa ia dibuktikan kerana berdasarkan testi kamu...kenapa produk itu itself lah yg dibuktikan secara kajian dan berkesan terlebih dahulu??jika kamu kata apa yg kamu promote pengguna akan merasainya..buktikan pula bagaimana...kesan  atau khasiat yg kamu rasa akan saya rasa pula...sebab itu saya tanya adakah khasiat ini dibuktikan secara kajian...tetapi kamu memperkenalkan kaedah badan yg akan memberitahu kemudian???so ini menunjukkan apa yg kamu promote sesuatu yg subjektiflah kerana ia tidak disokong oleh bukti yg konkrit terlebih dahulu...baiklah.. kalsium...sebelum kita mengambilnya kita tahu ia baik untuk tulang etc etc....sendi2....dan disokong oleh kajian..so kita tahu ia berfungsi untuk apa..dan hanya mengharapkan produk itu memberi respond seperti yg dikatakan....setelah kita consume..bukannya kita hanya mengharapkan badan kita sendiri memberitahu kemudian tanpa terlebih dahulu produk itu diuji terlebih dahulu untuk membuktikan khasiatnya ..itulah bezanya

apa bukti saya attack kamu...kamu tahu perbezaan attck dengan pertanyaan??...sekiranya saya attck kamu saya akan menyentuh hal2 personel kamu ....yg tidak berkaitan dengan jamu..... dan saya juga tidak memaksa kamu menjawab saya...kerana itu up to u..so tak perlu meminta tingal saya keseoarangan..cos itu bermula dengan kamu.....dan kamu tak boleh stop people...daripada bertanya dan meluahkan pendapat....harap ini dapat membantu kamu

adakah itu boleh menjadadi satu justifikasi kerana kamu sudah menggunakan jamu selama 9 bulan ka ...
ratu_cinta Post at 1-11-2011 11:08

OMG i said 9 years woman!!! NOT 9 Bulan. enuff is enuff lah.... u are not tired , i am tired and i am sure alot of people are too. especially the person who started the thread just wanted a simple solution to letih n lesu...mana tau ...letih lesu punya thread memangnya letih lesu... And i am surprise u call urself ratu cinta when u cannot even learn how to let go n learn that enuff is enuff. pls read the 7 ingredients i gave u n do ur research....sendiri yg malas nak buat research nak cari pasal dgn orang pulak...bukannya orang tak bagi dia info atau senarai ingredients.....

Reply  ratu_cinta
ah wah wah, the way you write sebiji macam Ceramah election, If You miss the ceramah, you wont miss a thing, If you sit down and listen, the more you listen the more crappy you think of it. So why bother. Did what i said in my thread bothered you? i had a good rest last night though . You continue to be who you are, no one can stop you. Honestly i didn't even bothered to read your reply, like i said before, all your previous reply is like pilihanraya agung punya ceramah. I hope you didn't waste your energy in vain while writing the 3 new reply which i didn't read. I think you want to earn credit points or maybe get some additional reward points from moderator by showing you have quality write up LOL. Btw, how can you be Ratu_Cinta if you are such a hard, stubborn and argumentative person? hmmm....makes me wonder?? That is really a huge contradiction there. Anyway that is you not me. Maybe you can do everyone here a favour by stop being a nuisance, i'm sure i'm not the only one that will appreciate it. Thank you jangan marah marah ye

Xuetaylor Post at 1-11-2011 09:45

saya tak marah.. kerana saya tidak menetapkan org perlu mengikut style saya dan hilang kesabaran kerana org tak sependapat dengan saya...so saya punya tenaga tak guna banyak berbanding dengan orang yg fokus n highlite kan saya tetapi dalam masa yg sama mengaku tidak peduli..so ini perlukan tenaga yg luar biasalah.....dan siapakah yg menyapa siapa yg terlebih dahulu dan melakukan P.A..tetapi ironinya mahu menasihatkan saya..dan berkempen untuk kebaikan forum..so diharapkan kamu praktikkan apa yg kamu cakap sebelum kamu menasihati org lain..dan membaca undang2 thread ini juga kerana ini bukan thread jual beli..dan itu pekara yg asas terlebih dahulu...untuk mencapai apa yg kamu inginkan....

Aik????????????????X abis lg kaaa??????jom kite cerita pasal cara@kaedah@ubat yg boleh mengilangkan LETIH dan LESU ye.....

Reply  ratu_cinta Tolong jangan ganggu saya lagi jika kamu bukan serious buyer ...Amy

Amaryscloset Post at 1-11-2011 10:16

ini bukan thread jual beli lolll.so dimanakah undang2 board ini menyatakan hanya serius buyer saja boleh bertanyakan soalan??apakah definasi serius buyer...hanya menerima pendapat kamu saja?? dan sesiapa boleh memberikan respond pada posting saya..malahan org yg lebih pakar  dari bidang displin yg berbeza dialu-alukan....so kita boleh melihat daripada pelbagai sudut dan persepsi yg neutral dan tiada hidden agenda....so saya rasa perbincangan lagi menarik...dari pelbagai sudut negatif dan positif...

aduyai...sudah2 la tu..meh kite discuss balik pasal thread ni..

tolong lah, saya pun nak bincang tentang thread ini. Hais.....penatlah cakap dengan orang yang suka melatah.......sakit meroyan kut......Meh!! kita bincang tentang thread asal ni, penat nak layan orang yg sakit meroyan hari ini.

tolong lah, saya pun nak bincang tentang thread ini. Hais.....penatlah cakap dengan orang yang suka  ...
Amaryscloset Post at 1-11-2011 12:03

salah satu tanda orang sakit meroyan ialah cepat hilang kesabaran..tak sangka internat busniss bole memberi kesan pada real life...

Post Last Edit by ratu_cinta at 1-11-2011 12:52
OMG i said 9 years woman!!! NOT 9 Bulan. enuff is enuff lah.... u are not tired , i am tired and i am sure alot of people are too. especially the person who started the thread just wanted a simple solution to letih n lesu...mana tau ...letih lesu punya thread memangnya letih lesu... And i am surprise u call urself ratu cinta when u cannot even learn how to let go n learn that enuff is enuff. pls read the 7 ingredients i gave u n do ur research....sendiri yg malas nak buat research nak cari pasal dgn orang pulak...bukannya orang tak bagi dia info atau senarai ingredients.....
Amaryscloset Post at 1-11-2011 11:19

oorrr apa bezanya 9 months ke 9 years ke..since kamu juga tak boleh menjawap soalan saya..even 100 tahun pon adakah apa yg kamu rasa rasa akan dirasai oleh semua orang...??why saya yg kena buat research..org yg cakap terlebih dahulu lah dan promote pung pang pung pang itu mcm tin kosong???saya percaya produk yg baik ada r nd yg tersendiri sebelum lancarkan  produk mereka sudah buat kajian dan ia proses...berterusan untuk menjamin kualitinya dan keberkesanannya ..so bukannya suruh pengguna buat sendiri pula..cos siapa yg mengendalikan busniss,undang2, garis panduan .dikenakan dibahu siapa..sudahlah cukai pon dipindahkan di bahu pengguna...banyak cantik pula nak suruh pengguna buat kajian sendiri...logiknya pengguna ada autoriti ke nak akses pada pihak pengeluar../pengilang etc etc...research bukan bergantung pada senarai bahan kandungan saja..tetapi lebih pada itu untuk membukti keberkesanannya , kesan jangka masa panjang, pelbagai hipotesis lah...dan siapakah yg boleh amil dan tidak..setahu saya ubat2 ni pon ada limit dan terhad pada siapa yg sesuai..bagaimana tahu..sebab ada kajian dan ditetapkan berdasarkan keadaan yg spesifik pesakit..contoh untuk menentukan antibiotik ada lab test kuman apa..culture test jika tak salah saya, tetapi produk jamu ni bagaimana??.main pukul rata saja???...dan apa kaedah kamu tahu letih2 ni ada kaitan dengan masalah kesihatan dalaman wanita spesifik pada diri seseoarang dalam usaha kamu mempromosinya??? setiap individu berbeza kan..sebab itu diaognosis lihat individu yg sakit bukan buat andaian yg umum, bagaimana nak sembuhkan sesuatu jika kita tak tahu punca yg sebenar dan kaedah yg salah tidak tepat mengikut keadaan sebenar??? dan ..bagaimana kamu promote jika kamu tak tahu keadaan dan apakah puncanya yg sebenarnya...??jika tahu boleh share kaedah kamu diagnosis bakal pengguna kamu...sebelum kamu syorkan jamu...?? adakah kandungan JAMU n khasiatnya boleh spesifik ikut keadaan yg diperlukan oleh diri pesakit..cos untuk menegelakkan sesuatu yg tak diperlukan....yg terlalu umum pula....jika tak perlukan...jadi toksin..ermmm toksin juga boleh menjadikan seseorang letih n lesu juga........apa yg saya cakap ini adalah merujuk pada orang yg telah mengalami letih n lesu dan ingin mencari jalan penyelesaiannya ...so tak perlu nak bagi jawapan cliche ellleeehhh jamu2 ni kan makan lebih awal lagi baik cos mencegah lebih baik daripada mengubati

Malas nak layan............jom Kawan sekalian meh makan lunch.  Lepas tu pos office. Banyak customer tunggu produk depa.

Post Last Edit by ratu_cinta at 1-11-2011 13:04
Malas nak layan............jom Kawan sekalian meh makan lunch.  Lepas tu pos office. Banyak customer ...
Amaryscloset Post at 1-11-2011 12:56

and i am surprise u kata u pengamal jamu 9 tahun tapi u tak boleh menjawab soalan saya dan sekiranya ada jawapan tak menggambarkan like 9 tahun pon... ....