CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surayasukri

Bagaimana untuk Kekal Cantik, Sihat dan Awet Muda seperti Masako Mizutani

kadang sebab muka kita jugak, macam kakak aku umur da 34, anak da dua orang..kalau gi jalan ngan aku ...
hanalinlin Post at 15-12-2011 00:52

Bonus untuk orang tubuh halus dan kecil molek..plus baby face..lagi satu kalo muke orang yang pipi tembam...lambat nak nampak penuaaan senang nampak kat muka,smile lines, crows feet, kalo pipi n kulit muke tembam susah nak nampak.. kalo kulit muka jenis kurus dan cengkung..memang cepat nampak tuanya..bile muke cengkung..mata pun nampak dalam dan cengkung..kulit pon kurang tegang.. cuber tgk masako masa muda..tak ke pipi dier boolat?

Reply 54# siputsedut

malaysia kan syurga makanan..kalau masako datang sini pon..maunye dier melahap roti john dan kari mamak tu sampai berasap.

Reply 55# siputsedut

lain kali sapu kunyit dekat ikan pakai glove

Bonus untuk orang tubuh halus dan kecil molek..plus baby face..lagi satu kalo muke orang ya ...
surayasukri Post at 15-12-2011 11:36

mujur pipi aku bambam hahahahahahhaahha..tp mmg yg badan kurus kecil ssh nak nampak tua cam amy mastura n ary malik tu nampak cam 20an je kan..jelesss tauudorang lak jenis xgemuk kan..ade je yg badan kecik gemok kemetot kan rejeki memasing kan dah memang lawo sejak azali nak wat ganerr

mintak maaf saya nak betulkan sikit..lelaki ni papepon memang physical appearance lah dier nampak dulu..memang tk blh nak sangkal lagi.walopun dier tk ckp pape..jauh dalam sudut hati..kalo keluar sama2..mata mesti nak mengerling dekat pompuan lain yang kemas dan rapi kan? tanak2! meroyan jap..hehe..takderla..isteri tu kalau nak masak kene pakai baju bling2 kan..habis satu almari kan? tu artis pon tak buat...meaning..walaupun tk bergaya..paling kurang pung..biar kita nampak kemas dan bersih..mak saya selalu tegur badan kene rapi (bukan perlu kene pegi salon hari2 pon) tapi nampak bersih dan kemas je..baru sejuk hati suami memandang lagi satu..pemakanan pun..bukan kiter jaga untuk diri sendiri jugak kan? kalau masak healthy food..mestila untuk anak anak n satu family jugak je dak..kalau kita  pon tak amal pemakanan sihat untuk diri sendiri..anak-anak mcmana pulak yer dak? mcm pengambilan supplement untuk anak-anak dan keluarga ker..apa2 jela yg berkaitan dgn penjagaan keshiatan..takkan takder kot??? peratus anak obese pon meingkat kan? sebab anak2 asal nak makan apepon kompem dapat...Dr. pon ada speculate makin ramai orang muda akan kne darah tinggi..which is the main cause is, food! bukan nak lelebih pon kan, kesian anak-anak kita kan... ..tujuan saya share ni..mana taw ada forumer kat sini yg ada masa dan rahsia yg simple dan sesuai untuk orang yg tkder masa amalkan..ataupun boleh kasi jadual routine dier mcmana dier compress masa dan hidup dier..rasa percaya semua orang sibuk kat sini..antara nak dengan tak nak je kan? atapun ada sesiapa kat sini yang pandai curi masa ker..atapun ada sesiapa nak rekomen ada telan pape supplement untuk dier kasi cergas ke..i bet sume org tau hosewife kejenye memang pnt.but i believe..mesti ada yang surpass this dilema and manage to deal with time..saya tanak jadi orang yang redha dan pasrah dengan keadaan without putting much effort....so sama2 la kita kongsi for the better.. tak adala sampai nak jadik mcm masako tu...dier tu memang dah lebih kepada genetic, budaya yang rajin dan tk boleh duduk diam dan environment dier dilahirkan pulak tu.. tapi apa salahnya mencuba kan? kiter ambil je mana yang terdaya.. usaha tangga kejayaan!

Reply 57# haneco

setuju! baca Quran eveyday is a must..kat situla mawaddah warahmah ada dalam institusi rumah tangga not to say saya ni mcm kak nita (sarawak ) yang ckp petua rahsia awet muda amik air sembahyang ye..but actually..i did it..dah jadi habit..tiap kali kalo i lepas mandi..nak tido..memang i ambil air sembahyang..not to mention amik air sembahyang yang lima kali sehari ye..  hubby awak takder kasi specific potongan ayat yang jadi amalan ker..untuk nampak berseri ker..

Follow Us
Reply 58# hatemetoday

gardening tu konon2 ntuk masuk magazine je tu..

Reply 66# surayasukri

x de pulok...kalo ade meh lah share...huhuuhuhuu..

takderla ni...tapi kalo nak ayat pengasih kasi suami awak sayang..saya ada! hehehe..jgn bimbang..bukan nasi kangkang..potongan ayat suci je..baca masa dier tido..tiup kat ubun2 dier..atapun masa dier sedar...baca dalam hati..tgk dekat hubby..

Reply 64# Suchi

ni satu lagi kes aku redha dan pasrah!

mintak maaf saya nak betulkan sikit..lelaki ni papepon memang physical appearance lah dier namp ...
surayasukri Post at 15-12-2011 12:03

memang betul penampilan gimana pun kena jaga tapi berpadalah kan bukan semua org mampu pakai yg lawa2,mekap2 yg mahal,skincare yg terbaik..begitu juga dgn supplemen n jamu bagai..buat yg termampu je..hanya yg berduit byk bolehla nak menelan supplemen 90 biji sehari ke apa kan..pd ku stamina kena jaga maka rajin2 la juga bersenam..supplemen ni jgn smp kita bergantung sepenuhnya sepatutnya bermula drpd pemakanan la..kalo dah seimbang xperlula nak makan supplemen bagai sampai berbotol
selagi mengamalkan pemakanan yg seimbang dan rajin bersenam selain perbanyakkan ibadah kita..byk pikir positip insyaallah dapat menjamin kesihatan kita..nak pakai produk skincare ke apa pun kena la pandai pilih silap hari bulan makin jahanam kulit n beri kesan buruk plak pd badan kita nnt..
aku lebih suka guna petua2 org lama drpd terlalu taksub nk pakai skincare mahal2 ni..lg2 kulit dan tubuh bdn ku jenis sensitip bila xpakai apa2 dia ok molek je,ubat pun xleh sebarangan nak telan sekali mai elegik abis bengkak bdn.

Reply 71# Suchi

yes..itulah dier..so share la sini pe petua nya..tgk dl kalo sng diamalkan aku buat jugak..

Reply  Suchi

yes..itulah dier..so share la sini pe petua nya..tgk dl kalo sng diamalkan aku ...
surayasukri Post at 15-12-2011 12:19

arwah tok nyang aku ni mak aku la cite..umur dia dah tahap warga emas pun mampu lagi pikul guni beras apa kan..dia mmg kuat walo dah tua bercucu cicit bukan sbb dia bela antu raya ke apa tp org lama suka amalkan senaman kucing..yg mcm kucing bangun tido regangkan bdn dia tu kan..pastu mkn minum mmg dia jaga la..paling xsuka makan makanan yg ade ajinomoto ke apa jgnla nak menipu dia kata tak bubuh ke apa kan..sbb dia boleh rasa mknn tu ade aji kan..pendek cite zaman kita ni zaman org malas semua guna mesin sbb tu kita jd xkuat..nmpk lemau..xde stamina kan
org dulu xyah pi gym lengan dah keras kekar sbb giling rempah hari2 kuatkan lengan,sental baju guna berus..angkat air dr perigi mana tak kuat n sihat..
jujur aku akui stamina aku pun xkuat mana nk bndingkan ngn dorang..kene tlg kije2 kenduri ke cepat lelahnya..hihi MIL aku selalu bising tau kat kiteorang korang ni muda2 belaka tp kemain cepat penatnya

Reply  siputsedut

lain kali sapu kunyit dekat ikan pakai glove
surayasukri Post at 15-12-2011 11:39

gigihnya tp bagus la idea ni...orang jepun pon masak pakai glove gak...yang plastik tuh tangan pon tak kesat

Reply  siputsedut

malaysia kan syurga makanan..kalau masako datang sini pon..maunye dier me ...
surayasukri Post at 15-12-2011 11:38

kann..kak masako dibesarkan kat jepun..mmg makanan sup2 tak berminyak..

weols??? nasib la dibesarkan dengan kari mamak

mintak maaf saya nak betulkan sikit..lelaki ni papepon memang physical appearance lah dier namp ...
surayasukri Post at 15-12-2011 12:03

erm betul..share lah resepi jadik supermom...urus family tp tetap dpt uruskan diri sendiri..saya mmg gagal..takde anak lg..tp mmg tak sempat nk ambik tau psl diri

yer la..saya ofis jauh dr rumah..suami ofis sekangkang kera je dr rumah..sbb nk jugak dok situ sbb sewa murah..saya sampai rumah dah mlm..suami sampai awl pon bukan dia tlg buat kerja rumah..ngadap tenet gak sampai2 je..terus cepat2 solat...masak bukan kejap..saya plg kejap masak pon setengah jam pas masak..makan..makan kene teman suami makan..habis awl pon saya duduk kat situ..suami makan lama sbb mata sibuk tengok tv sambil makan..pas mkn kemas dapur...dah pukul berapa dah tuh..lepas tuh mestila mandi...lepas tuh kalau ada masa lipat kain takpon basuh kain...

pastuh terus tido..tak sempat nk tempek mask kat mukaaaa

esok pg bgn kene g keje lak...

weekend pon blom tentu sempat..lg byk kerja nk settle

ke ada sapa2 nk tlg saya susun jadual harian saya ni

Reply 76# siputsedut

cuber pakai sleeping mask terus..bangun pagi esok basuh..kawan kerja dolu2 buat treatment kt tmpt keje...dier nk kuruskan badan..boleh tak dier sapu krim  bakar lemak dekat perut (yg panas tu) lepas tu balut ngn girdle..lepas tu duk atas kusi buat keje..hehe.,dalam hanbeg mesti ada pil(taruk dalam bekas) supaya tak skip supplement...sambil2 teman makan tu..ko p basuh tgn..jalankan projek la..pakai mask depan dier kasi dier tersedak terus..cpt habis makannya...

Reply 74# siputsedut

kene gigih la cket..basuh pinggan pakai glove..haha..budaya mcm ni dah lama dekat jepun..

Reply 75# siputsedut

haha..nasib jugak aku tk minat kari mamak..

Reply 73# Suchi

u ada amal pape supplement ker untuk cergas? kadang2 memangla org kata tk elok makan mcm2..tp kadang2 jugak..badan kiter tk lh nk produce stamina sebab vit tk ada atau kurang dalam makanan..ataupun dah tercemar sebab makan mcm2.supplement ni ganti fungsi vit yg kurang dalam badan kita...org tua dl stamina kuat sebab pemakanan jugak kan? pisang..telur mentah..ubi kayu..ulam-ulaman..mana tak energetik...btw..bagus makan pucuk pegaga dan ulam raja..atuk n arwah nenek suke makan ulaman2 seperti jantung pisang muda (baik untuk bykkan susu),pegaga(awet muda),pucuk gajus,jagung muda,terung(antioksida)..since aku dibesrkan ngn atuk..sedikit sbynk..aku memang suke makan ulam-ulaman..ratah mentah je aku sanggup..