CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puteri_malam

wanita & Fesyen...

samalah, saya pun bukan jenis yang redah jer asal fesyen terkini. kalau fesyen tuh meletop, tapi tak sesuai dengan diri, i won't bother to wear it..

asal berkenan ja aku beli....aku pon bkn reti sgt pesen2 ni....mekap pun ada bedak dgn lipgloss ja....

sekian dr sy yg tak reti berpesen2 bagai

kalau saya pakaian siap selalu ikut selra suami..mane yg cntik dimata dia saya beli..

tapi kalau baju kurung atau ape nak tempah saya ikut semasa,conth org suka baju kurung moden so bila tempah tu minta pendapat tailor juga macam mne sesuai paten baju tu ngn kite,dari segi kat tangan,kat leher..

kakk ipar saya tak pandai fesyen,badan sedikit gempal tapi memang out cara dia..dia boleh g event orang terdekat pakai leging yang nipis sehingga nampk selulit dia,dengn baju singkat..hazab betul saya tengok

asal berkenan ja aku beli....aku pon bkn reti sgt pesen2 ni....mekap pun ada bedak dgn lipgloss ja.. ...
kurmasafia Post at 21-3-2012 09:32

aku pun same.. asalkan nmpak sesuai dgn majlis dan umur, dah ok.

kiranya mmg ramai gak la antara kita wanita ni tak arif sgt tentang fesyen kan..?tp takper la asalkan tau bergaya dgn fesyen yg sesuai mengikut majlis....yg penting pakaian kita sopan....

kalau saya pakaian siap selalu ikut selra suami..mane yg cntik dimata dia saya beli..

tapi kalau  ...
PitPot Post at 21-3-2012 10:54

huhuhu..sian kat ipar pitpot tu....pitpot bantu la dia setakat yg pitpot bole dlm berpakaian..kesian tgk mcmtu...

Follow Us
Reply 26# puteri_malam

da banyak kali cakap puteri,saya cakap pakai la baju labuh sikit tutp sket punggung tu.ni balik2 pakai baju sendat nampk peti ais 3tingkat tu,pakai legging nmpk selulit tu,saya jalan ngn dia yang segan..pernah hartu kenduri kahwin dia pakai macam tu tapi nasib baik sebelah rumah mertua saya je..

asben dia lagi tak kisah dia nak pakai ape,kalau asben saya cerewet..tak kena kat mata dia,dia tegur..

lepas tu yang kelakar nye kak ipar suke rasa dia kurus,suke nak ambil baju saya kunun muat,tapi bila pakai kat dia macam sarung nangka

Reply  puteri_malam

da banyak kali cakap puteri,saya cakap pakai la baju labuh sikit tutp  ...
PitPot Post at 21-3-2012 11:35

susah gak org mcm gitukan...?huhuhu...
tak kisah la badan besar ke kecik...bergaya tu ikut badan mesti nampak cantik jer...
kalo size xxL nak pakai S mmg ler...tak lawa....huhuhu
kite rasa mcm suami dia kijam ler taknak tegur isteri dia....

Reply 28# puteri_malam

ha betul tu,tapi kalau tengok kak ipar orangnye bile drive(kan nampk kepala je kan) nmpk sweetla tapi bile turun ha ambik ko..

tula kadang depan laki dia saya cakap eh ape la kak x ni pakai macam ni,laki dia jawab 'dia cakap lawa biar la'..hehe,sian jugak la nanti jadi bualan orang kan.lagi dia bertudung

Reply  puteri_malam

ha betul tu,tapi kalau tengok kak ipar orangnye bile drive(kan nampk k ...
PitPot Post at 21-3-2012 11:46

mungkin la kot kan..suami dia dah tegur dia taknak dgr..org lelaki kadang tu bila dah sll ckp isteri takmo dgr depa biarkan jer...
lelaki kadang tu malas nak gadoh2...pitpot jer la sll2 ckp kat ipar tu...sian la dia...elok kalo amik gamba dia masa tgk pakai yg tak sesuai tu...pastu bg dia tgk....sambil letak lak gamba org size mcm dia dgn baju yg sopan dan cantik dimata kita tgk...tgk dia ckp camner....

selalu beli siap2 kat kedai.. jarang nak tempah bju ni.. last week freaky gi pkns carik bju kurung cotton.. xjmpa yg lawa sesapa tau carik bju kurung cotton biasa yg cantek x? manik2 xmo yer.. tu utk raya bleh lah

Kebanyakan tailor yg ada dorang just belajar menjahit so that's why tak semua leh bagi pendapat sama ...
ascouture Post at 19-3-2012 13:01

ha'ah..slalunya yg pandai bg pendapat tu bile dia designer cum tailor, tp slalunya kalau macam tu, upahnya lebih mahal lah kan..
sy depends, kadang2 suka tempah, kdg2 beli yg siap, bli yang siap tu bile nampak bekenan n sesuai plak bila fitting..ada yg tempah tu, adalah 2 3 baju yg sy tak pakai sbb tak sedap tailor tu jahit.. skang plak jatuh cinta dengan style maxi dress, sopan n tak payah pening kepala lebih~ hihihi~

selalu beli siap2 kat kedai.. jarang nak tempah bju ni.. last week freaky gi pkns carik bju kurung c ...
freakygirl Post at 21-3-2012 15:12

tak carik kat alam sentral? kat sana pon cantik2.. n slama sy usha antara pkns n alam sentral, alam sentral murah lagi..

ha'ah..slalunya yg pandai bg pendapat tu bile dia designer cum tailor, tp slalunya kalau ma ...
hanys Post at 21-3-2012 16:54

actually yang mahal selalunya designer yg dah famous tu, ada gak harga yg charge reasonable price ..
kena rajin survey. Selalunya kalau nak tempah pastikan dorang bagi fitting bila 80% baju tu dah siap,
masa ni lah kalau ada part yg tak sedap ke, boleh alter sebelum siap 100% ...

Reply 33# hanys

alam sentral tu kat mana? murah bpe? kat pkns ada yg rm70-130. tu kira murah kn?

utk bju kurung biasa/kebaya sy suka tempah tp kalu moden sket lebih suka bli siap kt butik...sbb susah nk cri tailor yg bleh buat fesyen2 nih kt sini...

saya selalu beli yang ready made jer. sebab selalu beli pun kurung or kurung moden jer. last tempah baju, baju akad nikah dulu which is 5 tahun lepas.
tapi kalau nak yang betul2 puas hati ikut cutting semua, better tempah kan, especially baju kebaya la

i'm a simple person, so bab berfesyen tu xde la up to date. baju kurung biasa ready made je sbb kalo tempah kt kl ni sama je regenya dgn bj siap unlesslah harga kain tu ratus2 barulah berbaloi nak gi tempah.

aku lebih suke kalau tukang jahit tu pandai suggestkan apa yg sesuai dgn bentuk tubuh aku... bukan main ikot je apa yg aku nak....

salam wahai wanita....

sajer nak tanya...adakah anda wanita sangat memahami fesyen pakaian yg ber ...
puteri_malam Post at 18-3-2012 14:26

if me..depends.. 1st impression pun penting..tengok cam lawa kt model leh consider..but before nak beli perati n pikir samada ia sesuai tak dengan diri..kiranya tak melulu laa sewaktu membeli..
apapun selalunya nurin design sendiri je ikut selera sendiri pahtu anto kt tailor.. pueh ati..