CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
Respon Wardina:

----------

Bismillah,

Saya terkejut dengan respons untuk post Ustaz Don. Seharian sibuk dan melihat response yang berbagai sebelah petangnya. Cukup sedih membaca sesetengah dari komen-komen. Saya mahu kepastian dengan isi penyampaian ustaz setelah dishare video ini di inbox saya, dan ditanya oleh seseorang. Saya biasa bertanya dan berkongsi permasalahan dan persoalan yang ditanya kepada saya.

Saya TIDAK pernah 1.MENGUTUK 2.MENGECAM 3.MEMPERLEKEHKAN Ustaz. Saya tak pasti
dan kecil hati serta keliru melihat pertuduhan Ustaz kepada Ikhwanul Muslimin (halal darah mereka...Ikhwanul Muslimin adalah salafy wahabi?) dan sesetengah kisah yang ustaz bawa. TIdak ada kata-kata kesat mahupun tidak baik dari saya. Semuanya jujur dari hati.  

Kita semua perlu bertanggungjawab dengan apa yang kita sampaikan. Ada khabar angin entah dari mana mengenai staff di TV Hijrah minta saya upload video TIDAK BENAR. Saya tak kenal staff tersebut.

"Sebab utama Wardina mengecam Ustaz Don adalah kerana ada staf dalam TV
Alhijrah yang tidak mendapat surat jemputan ke United Kingdom seperti
yang diperolehi oleh Ustaz Don sakit hati, kemudian staf tersebut
dikatakan mengedit video itu dan meminta Wardina menghentam Ustaz Don
Daniyal melalui video tersebut."

??? Tak ada masa saya ikut cakap staff yang saya langsung tak kenal. Agak tak masuk akal. Sebenarnya tak masuk akal langsung.

Saya sebagai seorang yang mahukan kebenaran, mencari dan bertanya. Saya suka bertanya. Saya ikhlas bertanya. Bukan ada niat tersembunyi dimana-mana. Banyak perkara yang saya kongsi di FB. Ini satu daripadanya. Saya ingat pada mulanya mahu kita berdiskusi, namun jelas kita belum boleh bersifat terbuka. Maafkan saya.

Video tersebut...ya iainya diedit… namun pada saya ianya BUKAN video aib. Itu ceramah ustaz, apa yang aib tentang ceramah ustaz? Menggali masa silam saya,  ya itu aib. Maafkan saya kerana cuba bertanya. Sebab saya ini jahil, tidak ada ilmu. Ramai yang berkata kepada saya kenapa tidak bertanya secara 'private'? Sebab jujur sebelum ini saya rasa tak perlu, sebab ianya BUKAN video aib. Ianya ceramah ustaz. BUKANnya video mengaibkan ustaz. Saya tidak lihat ianya sebagai mengaibkan ustaz.

Saya juga tidak ada handphone Ustaz Don. Setelah ini terjadi maka saya mencari dan sudah sms Ustaz tadi setelah bertanya kepada rakan. InsyaAllah saya yakin Ustaz akan jawab.  Saya akan cuba hadir ke kuliah Ustaz dan cuba bersemuka dengan Ustaz InsyaAllah. Saya orang yang jujur. Tak ada yang mahu disembunyikan. Ustaz orang yang baik, saya pernah berjumpa dengan Ustaz dan Husna di rumah Prof Muhaya. Saya hormat Ustaz sebagai orang yang lebih alim dan berilmu dari saya. Saya ni pula pendosa.

Ini bukanlah personal attack kepada ustaz. Cuma mahu bertukar pendapat secara terbuka mengenai "inti" ceramah ustaz. Orang ramai memang dah tahu, kerana ianya ceramah umum. It's something public anyway. It has always been public. Boleh sama-sama bertukar pendapat dan dibahaskan. Nobody should take this personally. THINK. I just want us to think. BUKAN nak mengutuk. But to be more open with ideas.

Saya tak kenal Puteri Nur Dayana. Wahabi, salafy, sufi, geng habib, ahbash, syiah, Ahli Sunnah, ahli Bidaah, macam-macam gelaran...Saya masih belajar. Jangan hina saya. Jangan hina mana-mana saudara kita. Kita semua ada pendapat masing-masing. Teruskan mencari ilmu. Itu saja kuncinya.

Jika orang yang mahu mencari kebenaran seperti saya dikecam, saya bimbang kita menjadi masyarakat yang tidak mampu berfikir. Saya bersikap terbuka dengan teguran. Terima kasih. Saya bertanya. Video tersebut bukan video yang memalukan. BUKAN video aib.

Sekali lagi, saya tidak mengecam ustaz. Video tersebut BUKAN video aib. Maafkan saya. Saya sudah cuba… saya tidak terdaya.  

Moga Allah melorongkan setiap dari kita ke jalanNya yang lurus. Kerana akhirnya kita semua mahukan destinasi yang satu..yang kekal abadi. Dunia ini permainan.

***Artis yang Jahil. Maafkan saya.

Semua komen yang tidak berhemah akan diblock dan dipadam. Malu membaca sesetangah komen dari kita yang menggelarkan diri Muslim.

obelisk posted on 17-4-2014 07:25 AM
Respon Wardina:

----------

tak sempat nak kata inb4 komen playing victim.

ni aku quote komen setazah wardina:-

Saya bukanlah orang alim. Namum saya menyeru kepada para ulama’..ustaz.. mufti supaya menyemak kembali apa yang diperkatakan oleh Don Daniyal. Minta berdiskusi bersama beliau. Saya risau jika masyarakat kita disogokkan dengan sumber cerita tanpa rujukan. 1) Saya risau ketaksuban kita pada cerita mistik. 2) Agama Islam sudah cukup dengan Quran dan Sunnah… It is an amazing mukjizat on its own. We don’t need anything more to strengthen our faith. Our faith is strong with the Quran.

3) Saya pohon pada pihak TV Al HIjrah supaya menyemak balik content Ustaz Don. Sudah beberapa kali saya terdengar perkara dan peyampaian yang tidak sahih darinya. Saya sayangkan Ustaz Don dan mereka yang cintakan agama. Namun agama ini perlu hujjah dan dalil, perlu disiplin. Agama Islam bukan agama mistik. Ianya berpadukan dalil Quran dan Sunnah. Wallahualam.

1) Setazah kata risau dengan ketaksuban kepada perkara mistik, tetapi level mana yang dia nak kata taksub tu? Don quoted cerita2 dari kitab lama karangan ulama', bukan bikin cerita sendiri. Atas dasar apa setazah nak label Don sebagai 'taksub'?

2) Setazah kata cukup dengan Al-quran dan sunnah, tetapi Allah ada kurniakan mu'jizat pada Nabi dan karamah pada waliyullah. Cerita setad Don tak lari pun dr konteks Al-Quran dan Sunnah. Cerita yang diberitahu sebagai mistik tu termasuk dalam perkara ghaib, iaitu:-

Iaitu orang-orang yang beriman kepada perkara-perkara yang ghaib, dan mendirikan (mengerjakan) sembahyang serta membelanjakan (mendermakan) sebahagian dari rezeki yang Kami berikan kepada mereka.

Pentingnya 'perkara ghaib' ni, kerana ia disebut dalam ayat ketiga Al-Baqarah selepas al-Kitab disebut.

2) Wardina minta TVAlhijrah semak kandungan ceramah Don, sbb katanya dia dah banyak kali dengar penyampaian ustaz Don yang tak sahih. Jd Wardina kena terangkan part mana yang tak sahih tu? Kenapa dia terus hukum tak sahih sedangkan dia tak rujuk dulu dengan mana2 ahli dalam bidang ni. Kenapa minta TV Alhijrah semak content dia? Adakah cerita yg dia guna tu dia sampaikan melalui TV Alhijrah atau semata2 ceramah luar, dan tidak kena mengena dengan stesen tersebut. Kenapa nak libatkan majikan dia, sedangkan ceramah2 tersebut disampaikan di luar TV?

Last edited by Santeira on 17-4-2014 08:33 AM

Rate

1

ni status fb dia...sarcastic sgt..adeh wardina oh wardina....

Saya setuju pendapat yang mengatakan saya patut PM Ustaz untuk dapatkan penjelasan. Sorry. I am not in contact with him. I will try to be.

Saya orang tiada ilmu. Setuju. I should sound less intimidating. Saya tak patut tulis status sebegitu. Saya tak patut suruh TV Hijrah menyemak kandungan Ustaz. Siapa saya? Sedar. Pendosa. Thank you for the reminder.

Ustaz lulusan tinggi bukan seperti saya. Setuju. Siapa saya? Nobody. Absolutely Nobody.

Maafkan saya.

Ikhlas.

No this is not sarcasm nor do I seek for anything. It is sincere.

tapi mcm sarcastic jer?????? Last edited by fossil on 17-4-2014 07:52 AM

please akak wardina, don't play victim and Islam right only under yr spell
huh!

Mesti ada sebab Ust Don kata spt yg dia perkatakan........saya ingin melihat sekuelnya....

fossil posted on 17-4-2014 07:51 AM

ustaz lulusan tinggi. saya? nobody.

eh kenapa kau compare diri kau ngan ustaz plak wardina oi.

tak cukup sarkastik ke tu? living in denial la wardina ni.

cakap dah slow skit rse macam terkene setepek atas muke lettew

Follow Us
kan dah berpanjangan , dah jadi perang cyber lak, so saddd

Wardina mmg very d outspoken person

semalam ramai2 ade tagged/share kt fb dia jemput dia datang kt masjid muadz bin jabal maghrib ari kamis next week 24hb utk sesi soal jawab dgn ulama tersohor nusantara tuan guru syeikh nuruddin.... so wardina sila datang ehh...boleh berdiskusi panjang lebar. jangan nk play victim plak bila mulut n tangan tu x reti nak kawal kt alamaya ni.

pakweneelofa posted on 16-4-2014 04:51 PM
apa yang hipokritnya??? sila jelaskan.... ustaz don danial nk kasi ko pahala backupkan dia petang2 ...

apasal dia nk bg pahala kat aku plak..ckp mcm takde iman... ehhh lupa ko bknnya islam pun kan... sbb tu ko ckp cenggitu... kan...hahahaha

kiahbosan posted on 16-4-2014 06:15 PM
Wardina ni bukan perfect mana pun pakai baju nampak lengan tak pakai sarung lengan muslimah la sanga ...

bentuk telinga dia pun nampak bila bertudung... ape kes
rumah takda cermin agaknya...
lobang kt baju org lain nmpak, bju sndiri compang camping x perasan....
suami mrs know it all wardina, sila gantung cermin lebih byk di rumah besar anda...

Aku tak minat dia ni....sejak brtudung , mcm perasan diri hebat...klu nk menegur ada saluran nya...mulut mcm longkang ...tak tau jaga adab bila berkata kata....nmpk riak pon ada jgak dia nih.....pengetahuan ttng islam masih cetek lagi, tak payah lah nk hentam org je

Harap Ustaz Don jgn balas komen Wardina di sosial media, tak payah ikut rentak the socalled nobody
Jumpa face to face dan settle semua

Wardina pun nampak sama taraf dgn abby

oh pls!!ayat itu harus dibaca dgn nada sarcastic..itu bukan ayat kekesalan apatah lg ayat ikhlas memohon maaf

satu aib org kita cuba sebarkan.... berjuta aib kita telah di uwar2kan... baik wardina mahupun kita sendiri. Belajarlah dengan kesilapan... kerana tanpa kesilapan kita takkan belajar. Bukan utk wardina shj... untuk kita semua.

Santeira posted on 16-4-2014 02:52 PM
Aku tak taksub pun kat setad don. termasuk la si maza pun aku tak taksub. Tak guna nak taksub kat ma ...

setuju
dia pun tak boleh langsung ditegur.

geolimarkisa posted on 16-4-2014 09:10 PM
USTAZ DON DANIYAL DEDAH KENAPA WARDINA KECAM DIRINYA8:38 PM  SUNGAI RAPAT  13 COMMENTS
...

jwpn nie dapat dari mana? fb ustaz ke? boleh bagi link?

nacein posted on 17-4-2014 09:19 AM
apasal dia nk bg pahala kat aku plak..ckp mcm takde iman... ehhh lupa ko bknnya islam pun kan... s ...

hahaha...kalau kapir baca statement ko pun..dia gelak akan tengok perangai muslim mcm kamu ni...bani tamim.. ta maksud tanah.. mim maksud melayu.. hahaha sapa tk rasa pelik?

Blah la wardina.. Nt org buka aib ko Zaman jahiliah nt.. Ko tu bkn baik sgt..ada baik ko merendah diri