CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

mommymonster82 posted on 27-4-2014 04:26 PM
Mmg ada tau nobito... Ada yg tetiba ditukar 24 just sbb suarakn ketidak puasan hati...

Tu xki ...

Tu aku cakap generasi tua ni gagal... terutama generasi baby boomer dan generasi X...Yang dipersalahkan generasi Y..

aku ada buat thread untuk elak fitnah generasi Baby Boomer dan generasi X ni...yang percaya dgn perkara kurafat macam daulat dan kuasa Raja-Raja Melayu...

Dia tak tahu Allah bayar cash kat diorang...nanti baru Melayu tahu siapa lagi berdaulat.

Last edited by nobito on 27-4-2014 04:32 PM

nobito posted on 27-4-2014 04:31 PM
Tu aku cakap generasi tua ni gagal... terutama generasi baby boomer dan generasi X...Yang dipersal ...

Try bg link tajuk yang mana? Mcm byk jer nobito buka thread..

Yang kes biasa pasal duitlah.. Nak beli something untuk budàk xde duit. Cikgu nak potostate susah amat mcm nak amik ketul mas....tetiba bilik pengetua sofa baru... Ni salah satu contoh jelah...

Thread ni saya buat nak elak fitnah generasi gagal iaitu generasi Baby Boomer dan generasi X

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=746740

nobito posted on 27-4-2014 04:38 PM
Thread ni saya buat nak elak fitnah generasi gagal iaitu generasi Baby Boomer dan generasi X

http ...

Ok tq..jap nk khatam jap..

Santeira posted on 18-4-2014 07:55 AM
There will always be cikgu gila in every generation I guess. Masa aku darjah satu, ada budak nama Sa ...

Jahatnya cikgu noriah tu dah la perangai jahat mcm musibat dah tentu la bdk2 takut nak mintak gi kencing. Rasa2 duit gaji yg dia dpt tu halal ke?

Aku penah belasah sorang anak cikgu disiplin aku masa aku skolah rendah sb bpk dia rotan adik aku sampai tersiat kulit. Adik aku tu salahnya kecik je, baju terkluar dr seluar biasa la bdk2 kecik. Cikgu tu mmg saiko jln suka bwk rotan kdg tu sambil lalu je dia bleh sebat bdk...vavi betul. Aku melakukan jenayah ni secara berkumpulan. Aim anak dia pstu serkup kepala dia dgn beg xde la dia nmpk sape belasah dia. Anak dia ni saiko mcm dia gak belagak gila sb org takut kt bpk dia. Puas hati aku :@

Follow Us
NBM posted on 27-4-2014 08:41 PM
Jahatnya cikgu noriah tu dah la perangai jahat mcm musibat dah tentu la bdk2 takut nak mintak gi k ...

entah la uols. benda ni berlaku tahun 80'an. cikgu tu rambut kerinting halus, masa tu dia pakai tudung tiga segi tapi jambul atas terkeluar dan rambut terkeluar di belakang. boleh kau bayangkan kan?

cikgu tu mmg garang gila, pantang silap sikit mula menyinga. masa kecik aku tak berapa boleh fikir tapi bila dah besar ni, bila aku fikir2 balik, baru deduct betapa teruknya cikgu tu. budak terkencing pun dia tengking dan sebat dpn budak2 lain mcm la budak tu takde mak bapak.

gilerrrr ka apa cikgu nie ???

nobito posted on 27-4-2014 12:36 PM
Sistem pendidikan di Jepun sangat bagus...Malaysia ni je perasan bagus.

Rosmah kata Jepun sendi ...

sistem didikan jepun mmg bagus..
sbb cikgu dtg awl..n greeting kt pagar sekolah n alu2 kn kedatngan murid
malaysia pn bagus..tp masalah pd tenaga pengajar..baran x tentu pasal

arwah makcik aku dulu cikgu kt satu sekolah area Johor sana. Dia meninggal sb cancer tulang msa tu umur dia dlm 30 an masih muda sgt2. Yang tak dpt aku lupakan ialah pada hari arwah meninggal tu punyalah ramai anak2 murid arwah yg dtg melawat sampai kena beratur tunggu turn utk tatap wajah arwah buat kali terakhir. Semua anak2 murid arwah tu student skolah menengah, dorang menangis sampai bengkak2 mata. Nampak sgt syg mereka kt arwah makcik aku tu. Makcik aku tu sorang yg sgt lemah lembut tak pernah tinggi suara, muka sentiasa senyum jer...seingat aku dialah yg ajar aku mcm mana nak melukis, mewarna cara betul. Msa tu tak silap aku umur aku baru 9 thun gitu. Pokok pangkalnya sorang guru tu mestilah ikhlas dan penuh kasih sayang terhadap murid2 tak kira la yg tak bermasalah ker yg bermasalah ker. Barulah anak murid respect. Respect tu tak payah dipaksa2 atau diminta2, ianya dtg dgn semulajadi kalau ikhlas