CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {5} Ditendang cikgu sampai pengsan! pic

chazey posted on 18-4-2014 02:41 PM
Aku dah kata,

Budaya kaver malu ni tak sihat untuk industri gomen.

pssttt... ada kes ipta yang cuba kaver kes pil kuda dan curi motor... tak ingat berjaya ke tidak... rasa cam berjaya... hahaha... kaver malu [dan kaver jawatan, takut kontrek tak sambung] ekekek.... lama dah ni... lebih seploh tahun dulu...

mommymonster82 posted on 18-4-2014 12:26 PM
Mysara tolong bg thesis ke apa..ada ke link sy nk bc nk tgk 1 mlysia ke mcm mn ..setakat sebut kaj ...

tesis apa yg ada kat internet di malaysia ni
kena rujuk di universiti le mommy

tapi kena akui, byk cikgu yg sakit jiwa kerana tak suka jadi cikgu dan terpaksa jadi cikgu sbb tak de pilihan kerja yg ada benefit mcm cikgu nih.. cikgu2 mcm ni le yg menjatuhkan martabat cikgu
sebenarnya byk cikgu2 kita yg bagus yg terbaik
tapi biasa le hidup manusia... yg buruk jugak yg disebut sampai ada peribahasa kata, "hapus kemarau setahun dek hujan sehari"
itu mmg sifat manusia lah mommy
fitrah manusia yg lebih terpaut kpd kenegetifan
sbb tu manusia kena dibentuk oleh mereka yg baik dan boleh dijadikan role model
ke mommy kata golongan cikgu ni maksum tak boleh ditegur?

mysara posted on 18-4-2014 03:38 PM
tesis apa yg ada kat internet di malaysia ni
kena rujuk di universiti le mommy

Xde manusia yg maksum selain nabi.. Tu jer...

Ok cuba bg tajuk n uni mana.. Me nk rujuk....

Org ni mcm 2 sara... Janji kita tahu.. Apa yg kita buat xsalh dr sisi agam n undang2... Insyaallah xkn sesat selamanya.. Ada org nmpk defensif tp bila kita tegur dia jawab then dia berfikir.. Ada org nmpk senyum ja bila kita tegur kita rs mcm dia ok.. Setuju.. Sebenarnya diam belum tentu setuju.. Yg ni yg byk jd keyboard warrior.. Xberani berdepan berdebat.. Yg byk jd gtulah budak skrg..anak2 kita ni.. Bila ditegur nmpk mcm akur ..tgk fb ke twit dorg baru tahu tru colour

Dewa19XKangen posted on 18-4-2014 07:13 AM
aku sokong cikgu nie jadi cikgu disiplin kat sekolah paling teruk akhlak,baru pairing..

takut tambah depress jer

chazey posted on 18-4-2014 03:09 PM
Weol memang wajib ambik psikologi pendidikan Aji. Namun teori dengan praktikal jauh bedanya.

Uj ...

even adik aku yg amek TESL pn ade subjek tuh. kalo cikgu tadak, cam ne nak ade ilmu nak handle budak

sekngucing posted on 18-4-2014 06:21 AM
biarlaa
zaman dulu mak ayah siap sokong lg cikgu pukul anak

mana bole biarkan.. menjadik2 skrg cikgu ni.

mmg bole pukul / gertak ker tp berpada-pada la. girly pon sokong kalo cikgu pukul bdk dengan alasan mendidik. tp berpada2 lah. agak2 la. baik panjang nyawa budak tuh.. kalo xde nyawa lagi camner??

mcm zaman girly sek dl.. sesuka hati cikgu math pial bawah lengan sbb x hafal sifir (dah le montel lengan time tuh.. kemain sakit gile lg) , di baling nyer buku sains girly kat luar kelas sbb liquid paper kan 'kemarahan' yg cikgu conteng kat buku.. etc..etc.. bila ngadu kat mak ayah.. di tambah nyer lagi

tp girly pasrah.. last2 belajau pandai2.. msuk gak u.. hihihihihiih

tq teacher.. Pn Katemi Jemangin (mak mirnawan- hockey player cikgu math yang kemain garang) & teacher chua (cikgu sains yg cantik tp garang gile)

Follow Us
mommymonster82 posted on 18-4-2014 03:44 PM
Xde manusia yg maksum selain nabi.. Tu jer...

Ok cuba bg tajuk n uni mana.. Me nk rujuk....

Kawan sara yg buat tajuk tu mommy
tajuknya mula dengan "Daya Tahan Guru ...." UKM. bulan 9 ni dia masuk balik kerja..mmg cita2 nak grad on time
32 dah nak siap phD tu mommy... dia mmg jenis kuat kerja walopun dah anak 4
mommy tgk2 le, mmg dah search...di malaysia ni belum ada yg nak buat kajian ttg daya tahan guru nih
yg detail tak de le pulak sara tau sbb dia ckp jer ngan sara dan sara tak de le pulak nak ajak dia bagi talk ttg kajian dia tu
tapi dia mmg byk pusing malaysia utk kajian dia tu sama ada cpllect data, bagi talk, buat kursus dan bengkel

KESIAN NYE BUDAK TU...DAH LAH CEKEDING..KURUS MELENGKUNG...D BALUN LAK.
KOK YE PUN DIA BERSALAH HUKUM LAH SECARA BERHEMAH.
APA CGU NI PUN X SUKA NAMA BAPAK BUDAK 2 KE?? ADA ISU SEJARAH KE????

ajinomotonosuga posted on 18-4-2014 02:44 PM
possible gak view cigu

maybe patut di masukkan lebih ramai bukan melayu, agar sama banyak gitu ...

Sori bukn nk racist... Sek me bidak cina ramai cikgu cina pon ramai... Kaunsrlor cina...
Tp budak hilg duit cikgu cina menonong jer..siap kena marah lg... Masuk ngajar n blah.. Xde nk ajr moral value ke haper..
Cikgu mlayu jugak yg pujuk ambil berat..buat program motivasi pon xnak utk budak lemah...bpkat tolak2 srmua..nk ajar budak pndai jer..yg xpndai cikgu melayulah yg ajar..yg maki hamun cikgu sbb dia igt cikgu xfahm bhasa dia...bab akademik mmg dorg tekankan..tapi makin besar kita boleh nampk..moral value kurg atau hampir xde..

Tp honestly mak bapak cina xkisah lnsung cikgu rotan anak dia...sbb tu cikgu cina skolh rendah semua bawak rotan.. Ank murid sy.. Majoriti sy tanya semua pernh dirotan masa di sekolh rendah..cikgu bm ke bc ke semua rotan... Mak ayah xkesah lnsung... Janji untuk ajar bukan kasi cedera...bab tu sy puji.. Lg Parents cina dtg bg mcm2 hadiah n sumbangan... Mak bpk melayu ank kena marah dgn cikgu baru nmpk muka dtg sekolh..minta derma senyap... Parents cina melimpah ruah bg mcm2... Sbb tu rezeki dorg bertambah murah... Cikgu buat baik ajar ank dia, mcm2 di kasi... Sy klu gi baiki kereta ker mmg dpt murah bila kedai tu parents murid sy... Mkn dorg byr klu jumpa direstoran...

Tu nanti balik lagi cikgu banduan dr sweden tu dia start pulak perangai bangsat dia kat budak2 sekolah sini. Padan muka sweden dah penjarakan dia bagi dia rasa skit budak pun ada perasaan.

Suka2 cikgu2 sekolah duk pukul anak org, byk sgt kes, sampai ke thp dah jd talban, cikgu pukul, budak ucap terima kasih n cikgu beralhamdulillah sujod sukor.

mysara posted on 18-4-2014 03:58 PM
Kawan sara yg buat tajuk tu mommy
tajuknya mula dengan "Daya Tahan Guru ...." UKM. bulan 9 ni dia ...

Ok tq sara..nice talking too u... Nanti me cek...

Mmg bagus kajian pasal pendidikan ni patut diketengahkn..buknnya buat n simpan dlm library university jer...  Surat khabar pon patut lebih akademik skit cerita psl mslah pendidikan..bukan nk sensasi n spekulasi jer

Beza org minda terbuka n minda tertutup.. Siapa yg ksta taliban tu pegilah komplen kt kementerian.. Anak pon xde.. Pengalmna handle kumpulan budak pon xde ckp ikut sedap jer....kajian ke apa.. Cskp ikut sedap jer

Beza orang ada ilmu dgn xda ilmu..... Dah xde point nk ckp..dulu sibuk ratib org online 24 jam..dah termalu org skrg boleh online psl hp jer..ratib plak teroris lah... Xsalh dr segi undang2... Dlm pekeliling kuasa merotan oleh pengetua dan guru yg diberi kuasa SEBAGAI JALAN TERAKHIR.. Maksudnya kaunseling nasihat semua dah... Tu pon bukn sembarang cikgu boleh rotan sesuks hati...

Org pikiran xmtang gtulh.. Ank murid aku tingkatan 1 Lg matang fikiran...

sekolah rendah dulu cikgu kelas aku ok ja yakni kitaorg dapat guru kelas org yg sama dari darjah 2 sampai darjah 6, kelas sebelah cikgunya tak ok, tu yg kelas sebelah ramai jadi penagih bila sekolah menengah, adik2 beradik aku yg lain dapat cikgu yang tak ok itu, pelajar asik di cubit dipukul lempang ja, bila anak2 cikgu membesar asik kena tempeleng budak2 balas dendam

sekolah rendah dulu cikgu kelas aku ok ja yakni kitaorg dapat guru kelas org yg sama dari darjah 2 sampai darjah 6, kelas sebelah cikgunya tak ok, tu yg kelas sebelah ramai jadi penagih bila sekolah menengah, adik2 beradik aku yg lain dapat cikgu yang tak ok itu, pelajar asik di cubit dipukul lempang ja, bila anak2 cikgu membesar asik kena tempeleng budak2 balas dendam

cikgu perangai mcm ni,pastu bila kena beduk ngan budak2 mula la merengek sana sini..aish

mommymonster82 posted on 18-4-2014 04:06 PM
Sori bukn nk racist... Sek me bidak cina ramai cikgu cina pon ramai... Kaunsrlor cina...
Tp budak ...

saya paham maksud cigu tuh..bukan soal racism pun

maksud saya tu macam cikgu chazey kata agaknya budaya melayu ni nak jaga aib sangat tu sampai duk simpan cigu2 bermasalah ni

maybe dah tiba masa u do ur crime u must do ur time..kalo tak di hukum nanti melarat2

so saya berpendapat kalo di ramaikan lagi oang bukan melayu dalam sektor gomen tu budaya2 cengitu lama lama pupus lah

cikgu berpendapat ini seme soal perangai manusia, tak kire bangsa apa, ini pun btui gak

tapi saya berpendapat kebaikan bercampur tu lebih banyak gak banding dok campur sesama kaum aje..pasei nanti kita tak terbuka fikiran

bukan kita aje dapat faedah depa yang bukan melayu pun dapat faedah, itu ler essence intergration

memang tak di nafikan setiap manusia tu ada kelemahan depa so setiap kaum tu tentu ada pegangan or cara hidup yang tak relevan lagi dah..btuii

budaya cina macam tu cigu ,kalo depa dapat favour depa mesti balas favour tuh tak kire sikit pun, ayah saya pun salu dapat hadiah pasei tolong obat kawan cina dia saya pun dapat gak depa kasi..itu adat depa tau macam mana balas budi or favour..ni yang susah gak esp kalo kene sektor gomen, the thin line samada itu rasuah or hadiah

bagus lah cigu nampak nya berdedikasi jadi guru..macam depa2 cigu kat sini, kami yang bukan guru ni sekadar dengar dan cuba faham aje

makcik aku cakap.....cikgu zaman skang mmg banyak yg stress sbb workload bertingkek2.bekerja pagi sampai ke petang balik bersambung sampai ke rumah....sebab tu la banyak kes cikgu anak mati boleh lupa tertinggal dalam keter bagai....thats y among her friends,dorang selalu cakap....check anak kat mana....jgn lupa anak bla bla bla....makcik aku cakap nasib baik dia dah nak pencen...dia pun x sanggup dah kije cikgu

ingatkan apa benda yang berpage tadi..

Citer sebelah pihak ke dua belah pihak ke, kalo anak murid tu jahat sekalipun ko tak berhak nak penerajang sampai mcmtu..dh namanya cikgu didik la budak tu..
Abis ko ingat jd cikgu nak anak murid yg sedia pandai sedia baik je yg dtg skolah??senang betul la kje mcmtu...