CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kamon508

Abang Long Fadil - Zizan Razak, Tauke Raja Lawak (29 May 2014)

CauPandin posted on 3-6-2014 10:24 AM
khennn very der... kamek cita camtok nggu cd/donlot jak mun cita Mamat Khalid jak kmk pg waya ...

very der....

*sik sampey hati nak ngabis ayat

kamek dah berkurun dah sik nangar mobie melayu .. cuma nunggu mobie melayu ditayang tyme raya jak... ya pun mun sik gago berjalan ngabas umah saudara mara sahabat taulan

MissNigga posted on 3-6-2014 11:24 AM
very der....

*sik sampey hati nak ngabis ayat

mun x bna nang x ngga..bkan x maok ngga tp nggu org engkah rah tebi jak

raya tok jmput g umah.. mlm tok bruk nak nyelepat ngga edge of tomorrow.. bizi sekalsssss

Kwn sy ckp kelakar gak...

Dgr kelakar tu kira ok la kot. Dari dia ckp membosankan...hehehe

aku da tengok.. mmg klaka.. pastu ada flashback..  pastu ada ala2 kungfu hustle.. pastu part mcm matrix tu.. mmg ok la nmpk.. dari pada cicakman kahkahkah.. tp korang tgkla .. bg aku yg penonton biasa ni ok jee 4/5 bintang aku bg

Rate

1

kata 2 juta dalam 4 hari?

Aku baru tengok malam tadi kat GSC..
Hahaha~ so far.. for me kelakar.. ada la lawak2 bodoh or biasa yg aku rasa lame tu aku leh mahapkan.. sbb aku mcm rasa lawak tu sama cam movie2 lawak HongKong.. Cuma versi Melayu..

okay review aku..

SPOILER ALERT
Kisah menceritakan bagaimana kehidupan Fadil semasa Malik ditahan di dalam penjara.
Fadhil nak keluar dr geng gangster tu.. Tapi SHARK x bagi.. Shark nak bunuh dia.. biasalah kan Fadil budak Malik.. dengki la.. pastu Ajib dtg ckp.. bunuh buat apa.. dia bukan lari. dia nak keluar jer dr geng.. So, keluar kena la bg habuan..
Nak jadi cerita, dlm area KL tu Kampung Berani ni la paling payah Shark nak congquer. So, dia suh Fadil pi dptkan Kg tu untuk dia.
Kebetulan plak Fadil ni mmg asalnya org kg tu. Kampung tu dikuasai oleh gangster nama Pailang ngan Tauke (aku lupa nama Tauke punya watak).
Semua org kg takut ngn dorg.. Sampai la 1 masa fadil balik kg tu balik.. pi kedai roti canai Pak Harun.. Ada sorg lelaki ni mkn x byr..
So si Adam (Kamal Adli) kejor ler ckp apsal x byr.. mamat gangster tu mcm nak belasah Adam.. Adam ni ala2 ada kekuatan la.. cuma dia ni x train baik jer lg.. ada bakat bersilat.. masa gangster tu nak belasah dia.. refleks dia pun terbelasah gangster tu.. maka mulalah dia bawak geng isitu PAILANG ketuanya tok kacau kedai Pak Harun ni..

Tengah lawan punya lawan.. Si Fadil ni dia pi ketuk kepala PAILANG dengan kuali.. kekonon nak selamatkan Adam ngan Pak Harun.. terketak2 dia sbb PAILANG x tumbang.. sesi kejar mengejar bermula.. Aku suker biler dorg amik kwsn2 yg mcm x modern sgt kat Kg Berani (Kg Bharu) tu..
Masa tu la cmaner Abang Fadil ni 'TER'bunuh si PAILANG.. hahaha! walau hakikatnya Pailang mati sbb heart attack.. bkn sbb dia bunuh.. tengah nak menCPR kan PAILANG la budak2 PAILANG dtg.. makannya odrg tersalah sangka si Fadil ni la dah bunuh Pailang.

Tauke dengar citer Pailang kena bunuh.. dia try ajak Fadil masuk geng dia tok bergabung.. tp Fadil x mau.. dia pi plak ajak geng2 baru dia jadi Gangster yg baik,, yang beriman.. makanya? bebudak tu pi ler kat Tauke.. x der gangster nk jadi baik..  Dari situ la si Fadil ni bertemu Adam sbb Adam ckp adam leh join dia..  

Kisah bermula la cmner Pak Abu (1 onf 3 legend heroes kat Kg Berani) sbnrnya nak sgt train Adam ni.. sbb dia nak kekuatan Adam tok jaga and lindungin Kg Berani.. Dia mintak Fadil pujuk.. Adam ni sbnrnya adik badik angkat ngan Tauke.. Bapak angkat dia plak ketua Kg bernama Karim yg juga 1 of pahlawan lagenda tu.. Okay akiu rs sampai sini jer la cmner jln ceritanya.. lelain korg tengok sendiri kat panggung.. kang x best plak kalau dah tau.. heee~

Part2 yg byk diparodikan plak mcm Matrix (peluru elak tu), Bumblebee lompat atas Zizan, Iron Man dll.. mostly kalau masuk part2 merapik cmni maksudnya itu semua bygn dan imiginasi Fadil jer.. sbb dia kan penakut.. tp dianyer bayangan dia la paling kuat dan berani.. Yg x boleh blah, MALIK sentiasa ada dlm imiginasi dia. Filem2 under SKOP Production pun kuar gak.. masa si Fadil jumpa AJIB kat car park.. tetiber kembar2 SHARK dr KL Drift, Rempit, Bohsia semua kuar.. Part2 tu semua sbnrnya x der la perlu sgt.. tp nak tambahkan suasana lawak dan watak2 filem2 sebelumnya.. dah tentu la okay jer..

Ada gak lawak2 double meaning mcm Ajib dtg umah Fadil tok bg 'adik-adik' dia kat Zizan.. sbb masa tu Kimar dah culik mak ngan adik pompuan dia.. So, Ajib just bg idea bawak 'adik-adik' tu tok dapatkan family dia semula.. Byk adegan2 dorg buat aku rs mcm WOW gak..  maksud aku dr CGI dia ker apa? mcm ada part FREEZE.. tapi aku suker part yg Fadil belakang dinding ngan 2 gangster belakang dinding.. camera mcm pusing 360 darjah non-stop.. kat situ aku rs menjadi gak..

Scene kena sepak penerajang semua.. bila dorg melantun jauh ke langit.. dinding bangunan.. masa tu mmg teringat movie Stephen Chow tu.. Kungfu Hustle.. lelagi part 3 pahlawan lawan gangster.. Pastu part yg Adam (kanak2) sepak bola kat budak tu smpai masuk goal.. mmg la Shaolin Soccer punya style.. So far aku rs Syafiq maybe nak tunjukkan betapa Malaysia punya filem pun mampu nak buat adegan2 mcm tu dlm filem kiter.. So, ader la adegan2 yg diselitkan yg sesuai tok melebih2kan part gitu.. kena sepak smpai jauh ke langit..

For me aku bg 4/5 bintang gak tok movie ni.. lelagi aku mmg suker watak2 KL Gangster.. cam biasa 1 jer la.. Shamsul Yusof.. dia mmg kayu skit la berlakon.. x leh nak ckp apa.. TAUKE aku suker.. geram jer biler dia berlawan tu.. kuat rupanya.. ANJING ada taring maa~~ hehehe!

that's all.. x leh bgtau byk2 sgt.. nnt korg dah tau.. x lawak plak tengok kat panggung..Happy watching..

Rate

1

Follow Us
cite nih hanya 1 bintang je..dari pengalaman ai ( still tertanya2 lagi kenapa nak tgk cite ni)
indah kabar dari rupa..nyesal tgk

1.sgt merepek (dgn begitu banyak imigination and scene yang tak perlu-rasanya utk flashback filem2 skop tu semak je

2.lawak yg splastik-especially tauke masa nak bertumbuk tu...xbleh nak blah...gangster ada masa nak buat lawak??

3.Jalan cerita macam cerita melayu 90an..kg berani + org kg yg bodoh2 alang + gangster bawak parang ..pisau segala...

one thing ok about this muvie
CGI ok even ada yg sgt bombastic

Rate

1

akak nak bagi review pun rasa sedih

filem ni memang not my type, memang sampah + pengaruh tak baik,
memang akak lebih rekemen sape yang nak tonton baik pirate sahaja, tapi kita mesti support filem tempatan, jadi yang tak mampu tu tunggu sahaja keluar kat TV, tapi kalau sissy2 takde TV dan golongan miskin asnaf, tunggu sahaja dapat duit zakat baru tonton filem ini.

INI REVIEW SAMPAH DARI AKAK:
Dari mula akak tengok sampai habis memang sunni ehh sunyi sangat filem ni, takde pun reaksi memuaskan atau scene yang menarik perhatian, hingga lah ada benda yang sangat menakutkan terjadi dekat akak, memang ni lah pengalaman yang akak tak boleh lupakan! memang filem ni sebenarnya filem komedi gengster, tapi tak sangka akak filem komedi ni boleh jadi ngeri dan seram hingga meremang bulu akak, masa akak tengok filem ni memang takde tertawaan atau gelak pun walaupun katanya filem gengster komedi, sampailah beberapa minit kemudian, tiba2 naik meremang bulu roma akak, memang seram seluruh badan, tak terkata rasanya dan tak terbayang, tiba2 akak dengar bunyi yang sangat menakutkan, seram, jijik! dan nyaring lagi kuat dari filem gengster ni, sampai terkecing sikit akak time terdengar bunyi tu, di sahut dengan bunyi cengkerik yang krik krik krik! akak ingat malaikat maut nak menjemput akak dah atau hantu kopek datang nak sorok akak rupanya bunyi tadi tu bunyi kawan akak kentot, punyalah bosan dan tak lawak cerita ni sampai kentot kawan akak tu lagi kuat dari gelak ketawa komedi filem ni.

SPOILER :
tah hape2 filem ni, memang layak di beri cercaan (kutukan ke atas mu),
nak tengok pun baik tunggu duit zakat je dik, dari buang uang.

CGI dia not bad walaupun masih dalam kategori tak berapa real. Tapi takdelah seteruk filem Vikingdom kot?

Motif bumblebee dalam filem ni pun akak tak tahu? nak naikkan rating kah?

MENYAMPAH dengan zizang dan segala pelakon yang ada, termasuk yus yang tah hape2

Bintang 1/10 juga macam sis @lizaluvliz  bagi.

SissySembah posted on 6-6-2014 05:35 PM

filem ni memang not my type, memang sampah + pengaruh tak bai ...

gelak giler baca review uols so better dari filem SAM atau worse?

kumbang7 posted on 2-6-2014 05:09 PM
sesape yg mengharapkan jalan cter ni terbaik seperti yg pernah ditonton dlm kl gangster 1 & 2 mintak ...

KLG 1 pun aku rasa tak best mana..org mesia ni mmg camni kan..nampak aksi ala2 hollywood sikit dlm filem melayu terus terkesima gituh

arisa_imamura posted on 6-6-2014 07:05 PM
KLG 1 pun aku rasa tak best mana..org mesia ni mmg camni kan..nampak aksi ala2 hollywood sikit dlm ...

At least terbaik antara semua sampah2 yg ada

Since kwn saya kata best, LAWAK gila....so saya pon pegi la tgk...

Saya rasa movie ni boring. Kisahnya nak tunjuk teknik CGI kot....tapi kalau dah semedangggg je berlawan, bosan la gak. Kalau dialog spontan kita blh la tergelak...ni lawak yg dibuat2. Saya suka scenes tiap kali zizan balik rumah dia.

Cuma nak puji gamba cerita ni mcm lawa...suka plak tgk rumah2 papan mcm setinggan tu. CGI pon cun la sket.

Rate

1

Tadi bw ank buah nk tgk cite ni tapi xleh masuk sbb ade ank buah
yg umur bwh 18 ..last2 g tgk edge of tomorow
aku siap btekak ngan akak jual tiket..
aku kate rugila bwk rombngan ramai2
xlwh tgk cite ni...
dia kata nanti finas tahan
or ank buah aku tpengaruh ngan cite tu
nanti depa pun ikut jd gster...
mcm siallll je

no_el posted on 6-6-2014 10:54 PM
yg umur bwh 18 ..last2 g tgk edge ...

jgn la sial-sialkan org kaunter tu...memang betul lah apa dia cakap
ikut jah rules lpf buat tuh...kalau dia ckp tak sesuai dgn budak bwh umur, maksudnya mmg tak sesuai la
kita yg dah dewasa ni jgn jd ignorant sgt...kena la ada rasa tanggungjawab
budak2 tu bukan org lain, anak buah uols gak

parasitology posted on 7-6-2014 01:22 AM
jgn la sial-sialkan org kaunter tu...memang betul lah apa dia cakap
ikut jah rules lpf buat tuh.. ...

good reply..

nanti anak2 terikut dialog n perbuatan dari filem tu, baru nk menyesal gak nye..

tolong le bertanggungjawab dgn apa yg anda bg si kecil tengok, dengar, makan, dan segalanya..

anda sebagai dewasa, anda pemberi input di awal tumbesaran hidupnya, ingat itu lah output anda terima bila dia makin dewasa.

no_el posted on 6-6-2014 10:54 PM
yg umur bwh 18 ..last2 g tgk edge ...

kamu sendiri yg bodoh nak bertekak dgn akak kaunter pulak. aku yg jrg tengok wayang pun tahu filem abg long fadil tu 18+. sendiri punya salah pun nak buat kecoh

x faham aku org tua yg nk bawa budak2 tgk cite cam ni,klu setakat hiburan byk lagi kita leh buat.agaknye suke dgr kot bebudak tu nanti menghafal dialog2 dlm movie sampah ni.

SissySembah posted on 6-6-2014 05:35 PM

filem ni memang not my type, memang sampah + pengaruh tak bai ...

kahkahkah...shilake sgt review uols....slmt iols xikut bro iols tgk citer ni..sure iols xleh nak tdo mlm asyik teringt kngerian citer nih....

lurve82 posted on 7-6-2014 01:34 PM
kahkahkah...shilake sgt review uols....slmt iols xikut bro iols tgk citer ni..sure iols xleh nak t ...

review akak lah paling jujur sekali sis, sekarang ni akak tengah tunggu filem adnan sempit baharu untuk di cerca, nantikan kutukan akak.

SissySembah posted on 7-6-2014 09:38 PM
review akak lah paling jujur sekali sis, sekarang ni akak tengah tunggu filem adnan sempit baharu  ...

ok uols...akan iols nantikan...