CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Bantuan RM500: Rayuan permohonan BR1M dilanjut akhir bulan ini

mentaliti chaprut sumpit babee pelahap tegar babee salai dan itik salai :-

duit gomen = duit  ...
C.K Post at 12-12-2011 14:16

balachi marah lobai ambik 500 tapi tak sokong amenok. mcm la duit tu duit tabungan ahkak.
pelahap babee pon tak sebodoh ini.

duit rasuah sana, bom c4 sini, menindas rakyat sinun

mana berkat, subahat dengan kezaliman namany ...
d'zeck Post at 12-12-2011 02:19 PM

mentaliti lebai songkok tinggi kontraktor jambatan kayu rejek lemboo baka one menerong :-

duit gomen = duit umno/bn

sapa2 yang tak sokong partai lemboo umno/bn tak layak terima

ramai yg x betol dr yg betoL dlm CI nih

balachi marah lobai ambik 500 tapi tak sokong amenok. mcm la duit tu duit tabungan ahkak.  ...
atira Post at 12-12-2011 02:20 PM

apa boleh buat...mereka udah diinjek dakyah segitu oleh nenek moyang mereka sedari azali....diajar kepada mereka...duit yang gomen rolling saban hari saban tahun buat jalan....lampu jalan...pembangunan etc itu adalah uwang ringgit harta benda bergolok gadai tanah air nenek moyang pemimpin tertinggi umno/bn

tapi bagaimana pula dengan ini ck??

yang ke hulu ke hilir kononnya
wang rakyat sana sini,

mulai tahun depan korang tak yah bayar cukai la,
simpan duit cukai korang yang kononnya
banyak sangat tu kat bawah bantal masing2

cukup tahun nanti mohon la jadi warganegara amerika ke,
uganda ke, takde la kecoh2 lagi pasal duit cukai korang
dah lepas ni

menyemak je kejenya

di posting oleh manusia ka lembu ka kucem tak pasti wallahualam

konsep di kelate...
org bg kita amik...
nanti nak pangkah ikut suka kami la bukan otomatik dap ...
azharfcsit Post at 12-12-2011 14:08

konsep la, prinsip la

depan mata rembat semacam,
prinsip taik kucing

Follow Us
kenyataannya...segala duit yang dipegang oleh kerajaan yang kini diklaim katanya duit partai lem ...
C.K Post at 12-12-2011 14:10

lu sulah angkat bolang ka ah soo?

kiasu pun moleh dapat punya maa,
butut cakiap ohh

lu sulah angkat bolang ka ah soo?

kiasu pun moleh dapat punya maa,
butut cakiap ohh
d'zeck Post at 12-12-2011 03:00 PM

slip gaji saya tidak mengizinkan saya untuk menepati syarat yang ditetapkan....makanya saya berbesar hati memberi laluan kepada kamu yang kurang berkemampuan keluar pagi balik petang cukup bulan bayar hutang.....hari2 berbuih dalam forum terima kasih umno...namun awal bulan menggagau mohon pinjaman...

Reply 14# along3746

Timbalan Perdana Menteri berkata, mekanisme tuntutannya dipermudahkan iaitu setiap individu yang layak tidak perlu mendapat pengesahan terlebih dahulu daripada ketua kampung atau pegawai daerah.

Aku baru balik dari rumah mak mertua di kelantan semalam.Hari Sabtu di kawasan perumahan mak mertua aku tu dah mula diagih2kan borang di sekolah2 yg terpilih.Masalahnya org yg bertugas mengedarkan borang tersebut mengatakan yg borang tu hanya diedarkan selama satu hari dan untuk penghantaran borang akan tamat pada 31.12.2011.Aku rasa kesian pulak pada yg tak dapat borang tu.Ramai lagi sebenarnya yg tak dapat borang tu macam mak saudara suami aku yg sekarang ni uzur.Sedangkan klu ikut kelayakan memang dia layak.
   Yg aku gelihati ada juga yg tak layak gi isi borang.Suami tak bekerja, isteri jadi cikgu.Aku rasa klu isteri dah jd cikgu confirm2lah tak dapat.Isteri misi pun apply juga.Lepas tu pulak ada juga yg tak nak memohon bila kena dapatkan tandatangan tok penghulu.Maklum la yg jadi tok penghulu tu org BN.Yg nak minta duit RM500 tu org PAS.So dah tak jadi nak dapatkan wang tu walaupun sebenarnya layak.
   Kenapa ya kat Kelantan prosudernya lain mcm kena dapatkan tandatangan penghulu tu semua?

tempat aku borang tu org buat bungkus belacan je,,,tak ade plk rebut-rebut..

Reply 189# zuraida8177

ni lah masalah nyer kalau org2 kampung dapat maklumat yang salah ngan tak lengkap ni daripada JKKKP.. kita sedia maklumlah kan JKKKP ni org mana kan, mesti dia nak bagi kat orang2 dia jer..

slip gaji saya tidak mengizinkan saya untuk menepati syarat yang ditetapkan....makanya saya be ...
C.K Post at 12-12-2011 15:05

ah soo manyiak kaya ohh,
ini luit kasi malayu miskin pun ah soo punya
tax punya luit ohh

sumua luit pun kasi miskin punya olang,
kaya selupa ah soo punya olang apa muleh lapat?

BISIK-BISIK AWANG SELAMAT

AWANG terharu apabila mendengar orang ramai yang baru sahaja mengisi borang Bantuan Rakyat 1Malaysia berasa kerajaan pimpinan Datuk Seri Najib Tun Razak prihatin tentang kos sara hidup rakyat. Dan mereka tidak malu-malu mengucapkan terima kasih kepada kerajaan Barisan Nasional.

Bukan senang-senang kerajaan hendak keluarkan wang daripada Perbendaharaan negara. Tetapi kerana mengenang kepayahan hidup rakyat, kerajaan keluarkan sejumlah RM2.6 bilion untuk diberi kepada seramai 5.2 juta isi rumah. Wah banyak tu.

Awang dengar juga kalau peruntukan itu tak cukup, kerajaan akan tambah lagi.

Semua ini memastikan semua keluarga berpendapatan kurang RM3,000 sebulan menerima bantuan khas RM500 yang dijanjikan Najib pada pembentangan Bajet 2012 lalu.

Tapi, ada juga berita yang tak sedap Awang dengar. Belum apa-apa, sudah ada orang mahu ambil kesempatan edar borang palsu dan jual borang yang percuma itu.

Ada sahaja manusia nak ambil kesempatan. Bulan November lalu heboh kisah pihak sekolah dan PIBG mahu memotong bantuan RM100 yang kerajaan beri kepada setiap pelajar sekolah.

Awang harap semua ketua kampung, ketua persatuan penduduk kawasan perumahan, ketua-ketua pejabat sektor awam dan swasta diminta turun padang menyebarkan perihal bantuan kerajaan untuk mengurangkan beban sara hidup rakyat.

Kalau boleh biar semua pihak yang berkenaan dapat bantuan tersebut. Kalau ada yang tidak mahu, janganlah membuat tuduhan melulu. Baik diam sahaja.

Awang – Semua akan dibantu.

Perasan tak dlm borang tu ada ruang P & N (parlimen dan negeri), ruang untuk kawasan adun dan parlimen mana kita hantar borang tu...telaan aku senang, duit ni ni adalah part of kempen BN time pru13 nanti..diorang dah nak set siap2 berapa bajet duit untuk setiap adun or parlimen untuk tabur duit .. So disamping 500 tu adela value add yg akan dibagi...time tu tadela org nak cakap tu duit kopi sbb diorang dah wartakan siap2 itu part of belanjawan 2012...

Takpe la org bagi sebat jer....

bagi balaci kalu tak undi dacing tak layak ambik bantuan ni sbb tu duit hasil peluh pemimpin umngok dan sekutu2nya...pprrrffttthhhhhhh

aku tak pernah undi bn tapi masih nak cuba mohon.nasib laaa dapat atau tidak.

kalau dapat pun aku tetap takan undi bn.

Ketua masyarakat perlu uar-uar BR1M

KUALA LUMPUR 12 Dis. - Pemimpin di peringkat masyarakat harus memainkan peranan dalam mengedarkan borang serta memberitahu kepada orang ramai mengenai Bantuan Rakyat 1Malaysia (BR1M) supaya tiada yang layak terlepas daripada menerima bantuan tersebut.

Ahli Dewan Undangan Negeri Taman Templer, Datuk Subahan Kamal berkata, bagi memastikan tiada yang tercicir daripada menerima bantuan tersebut, pemimpin masyarakat seperti wakil rakyat, ketua kampung serta imam masjid diminta memainkan peranan mereka dengan menyebarkan perkara itu.

Katanya, bagi kawasan beliau, selain daripada melalui pemimpin-pemimpin ini, mereka juga turut menaikkan kain rentang bagi memberitahu tempat di mana borang permohonan bantuan BR1M boleh diperoleh.

"Setakat ini, maklum balas yang diberikan amat baik sekali dan sudah ramai yang telah mengambil borang serta membuat permohonan.

"Rakyat sememangnya sudah lama menunggu bantuan ini dan ia patut diteruskan pada masa hadapan," katanya.

Beliau berkata demikian selepas mewakili Menteri Wilayah Persekutuan dan Kesejahteraan Bandar, Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin ke Majlis Berkhatan, Penyampaian Sumbangan dan Kenduri Pemimpin Bersama Rakyat di Projek Perumahan Rakyat (PPR) Intan Baiduri di Kepong semalam.

Majlis khatan anjuran bersama Persatuan Penduduk PPR Intan Baiduri dan Rukun Tetangga dengan kerjasama Dewan Bandaraya Kuala Lumpur tersebut telah disertai 54 orang kanak-kanak yang berumur antara 5 hingga 12 tahun.

Kanak-kanak termuda yang menyertai majlis itu, Mohd. Nabil Mohd. Nasir, 5, berkata, dia tidak berasa takut untuk dikhatankan kerana diberitahu seperti digigit semut sahaja.

"Saya sendiri yang mahu bersunat sebab orang cakap tidak sakit dan seperti digigit semut.

"Rasa seronok kerana dapat mandi beramai-ramai dan dapat cenderamata," ujarnya.

Sementara itu, ibunya, Shadliza Dali, 35, berkata, anak lelaki sulungnya itu sudah beria-ia untuk menyertai majlis berkhatan sejak tahun lepas lagi.

"Mungkin sebab dia banyak berkawan dengan kanak-kanak yang lebih tua daripadanya dan mereka memberitahu bahawa berkhatan ini tidak sakit yang membuatkan dia dengan sendiri hendak berkhatan," jelasnya.

aku tak pernah undi bn tapi masih nak cuba mohon.nasib laaa dapat atau tidak.

kalau dap ...
golok mail Post at 13-12-2011 00:02

tapi awang selamat mcm konpiden jer rakyat yg ambik rm500 ni akan undi dacing...mereka sgt terharu keprihatinan najib terhadap nasib rakyat katanya

Aku nak tanya korang yg arif, kalau adik kandung boleh dikira tanggungan jugak ker? Sbb mak bapak aku mmg tak layak memohon, kakak aku pun tak layak, jadi adik aku tu sorang jer yg belum kerja. Kalau aku claim atas nama dia sbg tanggungan aku, mmg aku layak. So boleh ker tak?

Kalau takder jawapan konkrit nie, aku nak claim saja lah.

aku nk lps geram ni.

baru kejap td smbg2 ngn geng2 aku sekali dia ckp dia n adik beradik mertua dia semua dpt. smlm famili dia call mintak copy ic nk apply bnda ni. xpayah isi borang sbbnya bapak dia jkkk besar kg kenal pak menteri. confirm semua dpt. yg xkawen pn blh dpt. gaji xkira berapa. padahal kwn aku ni gaji dia sorg dh rm3000 lbh belum lg gaji laki dia. so, aku sggh kecewa ngn jkkk mcm ni. smp bila perangai jkkk ni xberubah lg. ni yg buat org makin menyampah. bukannya xmampu. mmg mampu sgt. beli myvi pn cash je. tu pn msh nk mntk bantuan. aku laki bini yg beli moto ansuran pn terkial2 walaupun aku pn xlayak mintak tp aku kesian sbb aku dgr kat kg2 ramai yg jkkk dh shread borang pemohon yg dipercayai pengundi pbangkang

aku harap mmber aku tu xmsk tread ni sbb dia pn silent reader forum ni