CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: FadzliAmri

Melayu Mudah Tertipu? - Massimo Vs Gardenia

dia nak kaya sorang2 jah la tu...... kalau betul2 dia ni  usahawan muslim yg patut diban ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:00

Brader emasriba berjiwa kacau, siapa yang kau nak mempertikaikan kerja2 amal dia? kau siapa? Kita nak bangga dengan siapa? Robert Kuok instead of Tan Sri Syed? or kau prefer ananda krishnan??

Reply 186# pyropura
kaulah yang pernah rase babi, sbb tu kau bersungguh2 mempertahankan roti babi nie HAHAHAHAHAHA

dia nak kaya sorang2 jah la tu...... kalau betul2 dia ni  usahawan muslim yg patut diban ...

saya rasa anda juga dah lahirkan 47 usahawan muslim yg berjaya / bina masjid? pi donate wang anda kepada pelajar yg berkelayakan?

Brader emasriba berjiwa kacau, siapa yang kau nak mempertikaikan kerja2 amal dia? kau siapa ...
FadzliAmri Post at 8-1-2012 13:04

ini bukan soal nak compare syed moktar dgn jutawan2 lain, tapi soal indah kabar dari rupa yg dijaja oleh peminat2 fanatik dia

kalau syed moktar tu betul2 la pembela nasib bangsa, tak payah susah2 TV3 buat BERSAMAMU...... apa sangat la nak tolong org2 miskin dlm slot tu..... celah gigi syed moktar je

saya rasa anda juga dah lahirkan 47 usahawan muslim yg berjaya / bina masjid? pi donate wa ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:07

saya tak de peminat yg mewar-warkan citer bertelur sebiji riuh sekampung. Harap maklum.

mana ade jual roti kosong..maksud iols beli sandwich dia la
KIM.mafia Post at 8-1-2012 11:48

wah...subway tiap-tiap ari tuuu...very der org putey

Follow Us
ini bukan soal nak compare syed moktar dgn jutawan2 lain, tapi soal indah kabar dari ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:07

Masing2 ada tanggungjawab masing2 brother, kalau kau rasa setiap orang yang tak bernasib baik tu salah Syed Mokhtar sebab tak bantu, you're totally wrong, so what's your role? Kau nak bantu orang melayu pun susah, pastu kau nak harap orang melayu bantu melayu lain. sakit siot mental kau ni. dalam top 10 individu terkaya Malaysia pun cuma sorang tu jelah yang melayu. Or kau usaha jadi  dalam list top ten pastu kau sponsorlah semua orang melayu sampai tak ada satu pun yang susah or hidup tertekan..

mungkin ada yg tak faham kot mesej aku.

aku takde hal dgn syed moktar dan hartanya. Soal camana dia nak salurkan harta dia kepada kebajikan atau nak joli sorang2 pun, itu hak dia, apa aku kisah. Bukan keje aku nak dictate camana dia patut manage wealth dia.

cuma mesej aku dlm thread ni adalah mengenai peminat2 syed moktar yg terlalu fanatik dan overrate syed moktar ni lebih drpd sepatutnya hingga menjadikan perniagaan syed moktar tu perniagaan yg wajib disokong oleh umat Melayu dengan dakwaan konon-kononnya perniagaa syed moktar ni bergerak demi interest orang Melayu Isele. MUla la cucuk propaganda kena beli produk Syed Moktar atas nama bangsa dan agama. Macam la Syed Moktar tu selama ni benar-benar memainkan peranan sebagai pelindung orang Melayu sehingga pernigaannya begitu wajib disokong membuta-tuli walaupun produknya tidak sebaik produk pesaing (dlm kes roti gardenia vs massimo).

Harap faham ye hehehehehe.

Kalau kerja dengan Bill Gates pun sure ada tekanan jugak. kalau tak nak tertekan, kau duduk je depan PC ni & merapu sampai tua, suruh orang tua kau tanggung hidup kau. pastu mengharap kat anak kau pulak jaga kau.. hahaha.
FadzliAmri Post at 8-1-2012 13:00

ko ni pesal

sentaP x sudah2

ko org susah kaa elok sgt la ko amik syed mokhtar tu idola ko...jgn lupa ngan adik badik dia syed mohd n seripah tuu..ko pi la blaja dgn dia mcmmn nk buat roti sampai ko tua bangka

saya tak de peminat yg mewar-warkan citer bertelur sebiji riuh sekampung. Harap maklum. :l ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:11

maka yg lebih baik ialah ingat kebaikan orang , kan? dan saya percaya bahawa Allah sahaja yg mempunyai pengetahuan mutlak akan apa yg budi amal yg SYED Mukhtar tu buat.

dan sekiranya anda seorang neutral anda juga boleh komen apa tokoh korporat ex renong buat ?  yg depa tu sepatutnya berusaha menjadi 'umbrella' atau payung tetapi apa depa buat pada society ? saya  bertanya ni sebab makin lama nama nama syarikat itu semakin lenyap.

pengkaguM dia x penah keje dgn syed nih...tu yg npk manis jaaa

aku takde hal dgn syed moktar dan hartanya. Soal camana d ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:16

jgn lupa..datuk K, somi ct nurhaliza pn ada buat mesejid

aku takde hal dgn syed moktar dan hartanya. Soal camana d ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:16

what parameters yang you katakan gardeinia tak sebaik massimo? i pun tak beli dedua tapi nak tanya what absolute parameters yg you ambil untuk bandingkan kedua duanya?

harga? ke bahan ? etc ?

massimo roti dia sedap sikit

what parameters yang you katakan gardeinia tak sebaik massimo? i pun tak beli dedua tapi n ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:24

ko kena beli dua2....compare sendiri baru boleh citer. Aku dah entah baper belas tahun beli Gardenia, bila Massimo ni keluar dan aku cuba utk kali pertama, terus aku tak beli Gardenia dah. Value for money lebih pada Massimo.

kekdah aku, aku beli drpd sape yg offer produk yg lebih baik. Takde based on racism, lebih2 lagi sentimen2 memperbodohkan orang Melayu seperti beli roti syed mokhtar bermaksud mempertahankan bangsa Melayu as if Syed Mokhtar tu selama ni jadi pelindung kepada umat Melayu. Kalau betul pelindung konsumer Melayu, dah lama dia sahut cabaran fardhu kifayah invest duit dia utk hasilkan produk2 daily consumption umat Islam yg selalu kontroversi dari segi kehalalan seperti ayam, mee, surimi products etc.

ko kena beli dua2....compare sendiri baru boleh citer. Aku dah entah baper belas tahun b ...
emasriba Post at 8-1-2012 13:31

oh okay lebih pada value for moneylah...well i am more to the fibre content tapi rasa macam  kertas recycle lah tapi good for you.. so kat sini nilai kita beza kot. may be, mungkin.

And all along aku ingat massimo ni, massimo ducati, the bike....huhuhuhu

oh okay lebih pada value for moneylah...well i am more to the fibre content tapi rasa maca ...
mbhcsf Post at 8-1-2012 13:36

Massimo pun ada keluar yg jenis sihat tu.

tapi kenapa dalam thread kalau sorang tu buat kebajikan kita lekehkah dia? walhal di abukan sokong say seksualiti merdeka pun? so ?? buat apa seretkan nama org yg cuba sumbangkan  setalat yg dia mampu ...? i mean kita tu sumbang macam dia ke?

tapi brioche mark and spencer jugak sedap ...hahaha