CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Arthur

FAM BANGSAT PENGKHIANAT NEGARA, BACUL ABADI, BANGANG ABADI, telur kecut atau tak

Reply 384# bobby2008

Ini bukan alasannya nak berdiam diri Bro. Kita nak bertanding cara sihat. Mana2 team dunia pun ada pasang surut permainan bukan semua perform untuk setiap masa. Mungkin masa Myanmar player2 kita off form tapi kalau diberi peluang ke pusingan akhir, kita dapat tunjukkan sesuatu. Kita tak harap nak menang Asia Cup pun tapi sekurang2nya kita dapat naik setingkat lagi dan jumpa team2 yg lebih hebat lagi. Itu je.

Bantahan FAM sekadar nak meyendapkan hati tukang2 komplen pun apa guna? Nampak sgt taknak bantah atas sebab2 tertentu. Mana semnagt kesukanan FAM? Yang ada pun tak berani nak tegur dan push, semangat mangampu je lebih.

Reply  bobby2008

Ini bukan alasannya nak berdiam diri Bro. Kita nak bertanding cara sihat. Mana2 ...
sharfox Post at 7-7-2012 14:50

kalau tegur bro
silap2 jadi seperti annuar musa

tau2 saja lah...
the power of Power

People Power!!!.....
org2 di FAM membosankan.....

KALAH lagi.....ceh, FAM lagi la

ni semua sebab kita kalah time lawan myanmar.kalau tidak takde jadi camni nak kena bantah2 segala.aku berani kritik sebab haritu kita main memang teruk.kembali pada taktik lama.msia memang selalu camni.time orang tak harap ape2 time tu lah menang besar la ape la.bila berharap time tu lah permainan jadi teruk.

cam haritu lawan myanmar.nak gak main long ball, nak gak main wing.padahal si ruzaimi tu ade speed kalau main tru bola2 bawah dia boleh kejar.wing kita dah la tak leh pakai si wan zack haikal tu.kita punya centre dua2 strong tapi takmo main.last2 bila start main tru dari tengah baru berhasil dapat penalti tapi dah terlambat. serius aku hangin betul. bukan takleh nak main cantik tapi taknak.

kalau main sedap tapi kalah penyokong pun tak kesah.hati pun puas.ni main taktik yang tak sesuai dengan ability player. pastu skang terpaksa kita terhegeh nak bantah.demo bagai.mynmar memang main tipu dalam umur player tapi aku rasa kemenangan diorang memang tak tipu.aku tak rasa kita patut letakkan kesalahan dan attack myanmar giler2 padahal kita pun bertanggungjawabatas kekalahan kita juga.

Buatlah bantahan kenapa tak nak buat dah tahu player myanmar turunkan pemain lebih umur.FAM ni tak guna langsung.

garuda di dadaku....
fyieen Post at 6-7-2012 19:53

garu dadaku....

Follow Us
Tuddiiaaa. Misi presiden persatuan bolasepak Jepun (JFA). Diorang senaraikan 11 benda penti ...
Arthur Post at 6-7-2012 16:30

bagusnye.. baru la orang lain/peminat nampak halatuju satu persatuan bola..natang FAM ni.. usah kan peminat.. ahli jawatankuasa FAM sendiri tak tau apa halatujue

Saya senyum sahaja melihat gelagat umma java tongkang lokal. Dahulu hila java indon asli mahu ujian air kencing timnas lokal bila kalah sukan sea bukan main lagi mencerca, namu skarang bila timnas lokal kalah main dgn myanmar macam macam lah alasan pemain lebih umur lah pelbagai.

Sikap masing masing tidak ubah macam adik beradik indon mereka si tanah java yg mereka cercakan itu.

Fam vavis
Presiden bangsat

Reply 448# Changa

oi indon g men jauh2 la..org sembang lain lu melalut kelain..

Hanya orang jahil saja yang tak nak buat bantahan tindakan Myanmar - Prof Khoo

“Sekurang-kurangnya buatlah bantahan dahulu. Tak salah kita minta lakukan siasatan jika kita mengesyaki berlaku penipuan umur oleh pasukan Myanmar. “Tindakan itu yang patut dilakukan oleh orang terpelajar. Hanya orang jahil saja yang tak nak buat bantahan.” kata pengkritik sukan terkemuka negara, Profesor Emeritus Tan Sri Dr Khoo Kay Kim ketika diminta mengulas tindakan pelik Persatuan Bola Sepak Malaysia (FAM), kelmarin.
FAM yang diberi masa 48 jam, akhirnya enggan membuat bantahan rasmi kepada Konfederasi Bola Sepak Asia (AFC) berhubung tindakan Myanmar menggunakan beberapa pemain lebih umur pada Kelayakan Piala Asia B-22 2013 di Yangon, baru-baru ini atas alasan, tiada bukti kukuh.

“Kita semua tak tahu kenapa FAM sanggup bersikap sebegitu. Hantar sajalah bantahan, biar AFC siasat terlebih dahulu. Ini bantah pun tidak, macam mana nak tahu apa kebenarannya.

“Perkara seperti ini tak patut berlaku dalam zaman moden. Jika ada pihak langgar peraturan dan undang-undang, takkan semudah itu kita nak menerimanya,” kata Kay Kim ketika dihubungi, semalam.

Terdahulu, Setiausaha Agung FAM, Datuk Azzuddin Ahmad mengadakan sidang media khas di Kelana Jaya bagi menjelaskan punca pihaknya tidak meneruskan bantahan biarpun notis awal sudah dihantar pengurus skuad B-22 negara, Datuk Afandi Hamzah selepas aksi bertemu Myanmar di Yangon, Selasa lalu.
“Kita kena bantah berserta bukti kukuh. Jika tidak, ia boleh beri implikasi terhadap imej FAM dan hubungan kita dengan negara-negara ASEAN kerana Presiden FAM (Sultan Ahmad Shah) juga adalah Presiden AFF (Persekutuan Bola Sepak ASEAN).

“Saya juga sudah persembahkan kepada Presiden FAM kenapa FAM tak teruskan bantahan ini. Bukan sebab kita takut kehilangan wang bantahan AS$500 (RM1,580), tapi adalah tidak beretika untuk kita mempersoal dokumen pengenalan diri yang diperakui kerajaan Myanmar,” jelas Azzuddin.

Ditanya mengenai jurulatih kelab Myanmar, KBZ FC, P N Sivaji, mengesahkan pemainnya, Kyaw Zayar Win yang tertera umur 24 tahun dalam senarai perlawanan Piala Singapura bertemu Loyola Meralco Sparks adalah individu sama menjadi kapten skuad B-22 Myanmar, Azzuddin berkata “Saya tak meneliti sehingga tahap itu.”

“Kita tak pasti dia Zayar Win mana satu (yang berusia 21 atau 24). Ini satu input baru. Saya tak tahu pendaftaran Piala Singapura pergi ke AFC atau tidak.”

Azzuddin berkata, badan induk bola sepak Asia hanya menerima maklumat yang didaftarkan dalam sistem maklumat pemain AFC dan segala data dalam kejohanan bukan anjuran badan itu seperti Sukan SEA, Sukan Asia dan Piala Suzuki AFF, tidak diperakuinya.

Reply  Changa

oi indon g men jauh2 la..org sembang lain lu melalut kelain..
antagenaiz Post at 7-7-2012 18:59

Kadang kadang kebenaram itu sangat menusuk hati. Saya hanya berkata benar. Apa yang saya perhatikan sikap ummah java tongkang lokal saling tidak ubah dgn adik beradik mereka di tanah java namun enggan cermin diri.

ummah java tongkang, lazer hang noqs

Reply 452# Changa

ada kaitan kah antara melahar puak2 indon ketika mereka kalah tempoh hari dgn tred FAM bangsat ini...

Reply  Changa

ada kaitan kah antara melahar puak2 indon ketika mereka kalah tempoh hari dgn tred ...
antagenaiz Post at 7-7-2012 19:12

Saya sebagai ummah  yg bebas dna java ini boleh melihat perkara ini sebagai orang luar. Kamu yg ada dna java Mungkin sukar melihat.

chang...chang..nk mengata orang cermin diri dulu

Reply 455# Changa

di rumah kamu tidak ada cermin kah...
sifat kamu yg menghina ummah felda pprt tu adalah terang2 perangai serupa ummah java..
lagi mau berselindung mengatakan tidak mkn rendang...

Reply  Changa

di rumah kamu tidak ada cermin kah...
sifat kamu yg menghina ummah felda pprt tu  ...
antagenaiz Post at 7-7-2012 19:19

Jikalau kamu masih sangsi sama ada kamu ada dna java atau tidak, lihat sahaja apa menu utama terhidang di pagi aidilfitri bulan hadapan. Jikalau ianya rendang, saya senyum sinis sahaja lah.

Reply 458# Changa

itu saje alat membandingkan dna java pd kamu yer..
mmg perkara biasa bg puak2 indon otak singkat yg mau claim rendang hanya milik indon..

Saya senyum sahaja melihat gelagat umma java tongkang lokal. Dahulu hila java indon asli mahu ujian  ...
Changa Post at 7-7-2012 18:55

nak senyum ko senyum sorang2 dah ler.......yg nak citer kat forum nih pasal ko senyum pehal bai.....pegi dekat BOX lawak & jenaka laaa kalo nak senyum bukan kat thread nih....ko tau x adanya BOX Lawak & Jenaka bai???