CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Iklan Ramadan TV9 Menghina Ibadah Sahur - Pemuda PAS

1. iklan petama, bila ditgk bersama iklan kedua, yg aku faham, si lelaki ni kejenye nak besaing ngan si ppuan... moralnya, x perlu nak besaing dgn niat x elok, nti diri sendiri yg rugi (telepas sahur, terbeli mknn byk2)...

2. rasanya PAS patut lebih sentap ngan iklan / drama / filem pelakon2 wanita muslim yang mendedahkan aurat... tegur sket artis2 yg berpakaian x senonoh esp time malam anugerah ke ape tuh...

adehhhh..sentap sana sini jerk...apa2 jer laa..

tu la tiru iklan mcm rtm je.... iklan raya... himpun jer staff ramai2... pastu... ade seorang nyan ...
dino Post at 4-8-2011 14:30

eh ade gak yg sentap la bang dino, yg muke tak masuk tibi sure sentap

Reply 81# cingai

i second the motion...mtv live stage tuh pon tak mampu nak halangggggg....akhirnye halang iklan je lah..kesiann

skit2 sentap...skit2 sentap

macam lahabau punya peel

“Jika salah seorang kamu mendengar azan sedangkan ia masih memegang sepinggan makanan, maka janganlah ia meletakkannya sehingga ia menyelesaikan hajatnya”. (H/R Ahmad 2/423. Abu Daud 1/149. Ibn Jarir dalam tafsirnya 3/529. Hakim 1/426. Baihaqi 4/218. Dan diriwayatkan oleh selain mereka. Lihat: Fawaid al-Muntaqa. 1/2 Abu Muhammad al-Jauhari)

Riwayat dari beberapa jalan, dari Hammad bin Salamah, dari Muhammad bin Amr dari Abu Salamah dari Abu Hurairah ia berkata:

“Rasulullah bersabda: Abu Hurairah menyebutkan hadis: Jika salah seorang kamu mendengar azan sedangkan ia masih memegang sepinggan makanan janganlah ia meninggalkan makanannya sehingga menyelesaikan makanannya”. (Menurut Hakim, hadis ini sahih berdasarkan syarat Muslim. Disepakati oleh az-Zahabi. Hadis hasan)

Follow Us
jadi si ayah nye buat apa..isteri sudah sibuk didapur, menjadi tanggujawab si ayah kan utk  ...
AprilNing Post at 4-8-2011 14:31

rasanya jiran... yg laki suka bersaing... pdhl jiran die tak layan pun
rasanya iklan ni byk versi smp ke raya
tp dah tgk skit dah tersinggung nak buat mcm mana

Reply  cingai

i second the motion...mtv live stage tuh pon tak mampu nak halangggggg....ak ...
kueh_kueh Post at 4-8-2011 14:34

die takleh halang konsert tp at least kasi tazkirah la kat melayu takyah p konsert... hbis yg bkn islam mcm mana....
skdr politaik jer la...

sentap lagi

elok duduk bawah tempurung jer depa yg sikit2 nak sentap ni...!
chekshu Post at 4-8-2011 13:13

org yg kurang imannye saja akan brkate begitu..

1. iklan petama, bila ditgk bersama iklan kedua, yg aku faham, si lelaki ni kejenye nak besaing ngan ...
cingai Post at 4-8-2011 14:32

maknya iklan nih ada la point dier kan..secara reversenye, bgtau jangan niat nak bersaing dengan orang kelak diri yg rugi...kan..
so, ok la.buat apa nak sentap..

Mesej apa sebenarnya TV9 nak sampaikan kepada audience?
Pada pandangan aku lah, yang si lelaki tu bangun pagi, terus je ada negative thought kat jiran sebelah. Yang si perempuan pun sama, macam seronok je bila jiran tak dapat nak sahur.
Part ending iklan pun tiada lesson.
Pada aku sepatutnya kene tunjukkan good part ibadah bersahur ni.

## Disebabkan yang bagi feedback tu wakil pemuda pas, ada pulak yang dok bising2x. Cuba kita twist situation, kalau pemuda umno yang komen mcm mana pulak respon forumer. Aku bukannya apa, sikit2x nak dijadikan politik. Entah apa-apa.

Post Last Edit by cingai at 4-8-2011 14:56

Reply 90# dainese

at least bg aku la...lain org lain tafsirannyer... klu tak salah aku, bersaing dalam ibadat sbnrnya digalakkan... cth, bila tgk orang lain mengaji, kita pun nak mengaji, orang lain bgun solat malam, kita pun nak solat malam.... belumba2 merebut keredhaan Allah...

TAPI.... biar kena dgn niat dan kena dgn caranya.... bukan bangun sahur semata2 nak tunjuk terer kat awek sblh umah... kan dah rugi...

katanya iklan ni mcm besambung2, nanti ada lagi la benda2 yg dibuat oleh si lelaki nih... mgkin last2 skali, si lelaki & perempuan tu bedamai di Aidilfitri..     

PAS yg bongok...UMno jugak salah.....Haha!

its only a joke la faggedPAS...

Media Prima.... badut sarkas sume dalam tu.

xde menghinaaaa laaa

bagi iklan 8tv tuh...knape plak nak sentap2..even melayu yg berposer pon lgk bnyk pakai seksi seksa  ...
skymania Post at 4-8-2011 12:58

aku lagik sentap smlm tgh2 jln jem ada satu mamat dlm 40an buat iklan live ...bawa keta sebelah aku selamba badak merokok dgn tingkap terbuka sambil hembus asap....budus tul jantan tuh...dah tua x reti nk posa:@

pada pendapat aku, iklan ini memberi pengajaran kepada orang-orang Islam agar jangan menunjuk-nunjuk dan jangan leka, dah sahur buat cara sahur, dok lumba-lumba masak last-last sahur pun tak lepas.. apa yang sentap menghinanya? ada pengajaran tu... cuba la tengok dan hayati betul2... ape daaa

semalam baru tengok iklan ni...lucu gak...nak nak time berlawan sapa bunyi kuat dok hayun sudip kat kuali.....
tak ada yang nak protes iklan bulan ramadhan tv8 ke?..menarik jugak..hehhe

Reply 97# mixed

melayu tak pose lgk menyampah tgk dr non-muslim dok minum or makan depan kiter...