CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9434|Reply: 73

Ada tak Maid Melayu

Saya plan nak ambil maid lah.  Tapi tertanya2 juga adakah sekarang ni orang Melayu yang nak kerja sebagai maid di rumah orang.  Kalau boleh saya tak naklah ambil pembantu rumah orang Indon.  Bukannya apa rasa tak seronok pulak kalau anak kita dijaga oleh orang yang berlainan budaya hidup ni.  Kalau maid Melayu tu kalau boleh biarlah orang yang elok akhlak, cekap menguruskan budak dan mengemas rumah dan tidak terlalu tua atau terlalu muda.  Ada ke iye sekarang ni

Reply #1 hisyra's post

x tau la...tapi makcik2 ku ckp kalau org melayu ni byk kerenah...byk demand...buat keje pun ala ala je...dah tu x respek kt kiter>>>byk kes melawan....dah tu sbb die melayu dh tentu ramai kwn2 kt sini...selalu gayut n mintak cuti....

klu ada maid melayu yg da berumur dan nak dtg pagi dan balik ptg.....(hari kerja je) saya pun suka juga....

neisya pun dah lama cari maid melayu...kalau ada, memang la nak.....

Originally posted by neisya at 15-8-2007 01:44 PM
neisya pun dah lama cari maid melayu...kalau ada, memang la nak.....

Tapi skrg ni agak ssh gak nak dpt maid melayu kan....
I pernah dpt maid melayu... Tapi Ya Allah... Banyak plak kerenah dia... Giler nak cari bf plak... Masalah nyer, lari umah ikut bf.... Kalau nak maid melayu pun... Cari yang agak dah berumur... Mcm ibu tunggal ker... Tapi biar ler x de komitment ngan anak2....

Ni citer mama:

mama tgh mencari utk jaga masa confinement nnt...nak balik kg kesian kat dotter sbb sekolah, nak ambik daily maid indon yg bersepah kat kawasan rumah mama ni, diaorang dah pandai demand sbb dah lama dok sini, so mintak tolong mak kat kg tuln cari org siam or org kelantan yg nak keje 2 bulan. Cari punyer cari jumpa satu makcik ni kononnya middle man ler...tau tak..dia mintak Rm600/mth...mak aiiihh...yg nak keje org siam....sure middleman ni makan jugak...n father mama cuba negotiate mintak 400, dia tk mau... mak aiii demand giler. so mama kata tk payah lerr............

kebetulan mama jumpa someone, dia ni org siam tp duduk kelantan. memang dia keje maid ler kat kelantan tp sebulan posa dia nak mintak cuti tanpa gaji sbb majikan ni cerewet giler, nak terawikh pun susah...so mama mintak dia duk sebulan sampai raya, nak terawikh ker, nak ke masjid ker mama tk kisah coz mama perlukan dia siang hari jer...mlm hubby ada bleh tolong..skrg dia tgh mempertimbangkan...mintak2 ler dia setuju...dia ni keje memang cekap, cuma mulut tuh bising skit ler..byk cakap...

kesimpulannya......nak cari local memang susah...sapa lerrr yg nak keje rumah org sedang kan keje kilang lebih bebas...org siam puuuuuunn demand....

Follow Us
Originally posted by camPro at 15-8-2007 01:50 PM

Tapi skrg ni agak ssh gak nak dpt maid melayu kan....
I pernah dpt maid melayu... Tapi Ya Allah... Banyak plak kerenah dia... Giler nak cari bf plak... Masalah nyer, lari umah ikut bf.... ...

SAN pernah ada maid melayu ni..tapi menyakitkan hati pun ada..datang pagi balik petang..ikut suka hati dia nak dtg kul brapa..janji pukul 8 dah sampai rumah tp ada masa..kul 9 baru sampai...kadang2 tak datang langsung..harap nak call tak de..nak pinjam duit usah ceritalah..bila nak berenti tak de lah pulak bagi notis..tup2 dah tak datang keja 2-3 hari..kita gi rumah dia..selamba je dia kata..akak tak nak keja lagilah..penat.. geramnya....bayangkanlah mana kita nak carik org time tu nak jaga anak2 kita..nak hantar nurseri pun kena ada time buat survey gak...

Reply #7 san_2006's post

saya pon tgh peknen ni...tgh nak carik maid gak..
dah la anak 1st nih..uwaaa.
nak suh mak jaga pas pantang sian lak sebab mak saya dah puas jaga
cucu..
plan nak gka la kan amik maid ni melayu..tp tu la..org ckp susah nak
amik malay ni..tak tau napa..
nak amik indon pon..nak bayaor permulaan tu..mak ai mahai nya..
sekarang nak kat 6 ribu...
sesiapa la yg ade contact2 sal maid..harap leh pm saya

cousin-cousin saya pakai maid melayu.. boleh je kalo nak cari, tapi susah la nak dapat. dorang dapat maid tu kat pulau perhentian.. sebab mak dia tinggal kat pulau perhentian.. senang le, sebab dah kenal. bebudak pulau ni ok la buat keje. senang nak dgr kata, cekap menguruskan dapur & anak

Originally posted by some1in at 15-8-2007 01:20 PM
x tau la...tapi makcik2 ku ckp kalau org melayu ni byk kerenah...byk demand...buat keje pun ala ala je...dah tu x respek kt kiter>>>byk kes melawan....dah tu sbb die melayu dh tentu ramai kwn2 kt ...

my friend pun ada bad experience dgn malay maid ni..

lebih kurang macam citer you juga..

Reply #2 some1in's post

Emm...... mungkin ada logiknya maid melayu ni buat karenah.  Tapi maid Indon pun bukan semuanya ok.  Ada kes yang dah bayar 3-4 ribu pas tu tak bagus buat keje.  Duit hangus macam tu je.  memang terfikirlah karenah maid melayu ni...... Plan nak ambil terus lah kalau ada. Tak pun dapat 2-3 bulan masa dalam pantang nanti pun ok gak.

Reply #9 effa's post

Hah effa kalau ada sumber2 ada orang melayu yang memang nak cari duit ngan keje jadi maid kat umah org contact lah kita.  Atau sesiapalah kat dalam forum ni yang ada sedara mara or jiran tetangga kat kg yang memang nak jadi maid.  Dapat dalam 2-3 bulan pun ok.  Pada pandangan saya orang yang dah biasa or pernah jadi maid or memang cari rezeki dengan jadi maid ni boleh diharap kot.  Kalau budak muda 20-an payah sikit kot.  Macam CamPro kata ibu tunggal ke or perempuan yang berusia tapi tak kahwin lagi.  Umur dalam 40-an ke atas.

ok gak nak amik maid melayu ni..tapi fr my experience..leceh..cara nak tegur pon nak kene berlapik..kkdg end up kita yg makan hati..nak suruh lebih2 pon susah sket..sbb dorang tak selasak macam minah2 indon..

Reply #9 effa's post

Menarik ni..jarang SAN dengar peluang2 camni..la ni pun SAN tengah process ambil maid baru..yg lama dah lari... hampeh..baru dapat kelulusan imigresen..so dalam seminggu dua lagi masuklah kot..hai..entah macamana plak kali ni...  dah nak bersalin ni kenalah ambil risk..kalau anak2 dah besar tak payahlah ambil maid rasanya..

Baik ambil yg datang weekend tolong kemaskan rumah/gosok baju..baru RM 50/- fulll day..(pagi ke petang le) hati pun tak sakit...

Sepanjang ingatan aku lah tak pernah dan takkan ujud kat Malaysia nie orang melayu yang sudi nak jadi pembantu rumah.....mana lah orang melayu yang sanggup.......orang melayu bukan ke darjatnya tinggi

Originally posted by hasmania at 16-8-2007 10:39 AM
Sepanjang ingatan aku lah tak pernah dan takkan ujud kat Malaysia nie orang melayu yang sudi nak jadi pembantu rumah.....mana lah orang melayu yang sanggup.......orang melayu bukan ke darjatnya t ...

sinis ...tapi memang btol

dolu2 arwah my mom keje..so we all ada satu maid melayu..diambil keje masa umur 16 thn....my mom trained dia ...dr tk tahu segala jadi tahu semua...so from my eldest sis umur 3 thn sampai lah my youngest bro umur 12 thn, my mom meninggal...masa tuh dah almost 20 yrs dia berkhidmat...after my father kawin lain dia berhenti, kebetulan jodoh dia sampai, kawin ngan suami arwah my auntie...kira stepmom to my cousins laaa.. kira tk pegi jauh jugak ler. cara dia masak 100% masakan my mom, so kalu dtg rindukan masakan arwah my mom, mula la ngada2 suruh dia masak time balik kg. Zaman sekarang dapat tk local maid yg macam gini esp Maid Melayu?

Sepanjang ingatan aku lah tak pernah dan takkan ujud kat Malaysia nie orang melayu yang sudi nak jadi pembantu rumah.....mana lah orang melayu yang sanggup.......orang melayu bukan ke darjatnya t ...

adalah....mak jah dlm cite sembilu kasih tuh...

dulu ms aku kecik mmg adamaid melayu.....
tapi mix siam gaklah......
bagus sungguh.... baik, kelakar, pandai masak.....
tp dia terpaksa balik kg sbb mak dia meninggal, bapak dia sakit n anak dia xde org jaga....

Adalah....... My officemate dpt maid melayu umur 50.  Org ni memang cari rezeki dengan jadi maid kat umah org. Rezeki kawan agaknya. Pas tu keje org tu memuaskan hati..... . Agaknya 1 dalam seribu kan?