CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5630|Reply: 25

MUN JADI JUTAWAN....

Mun ktkorg jadi jutawan, apa impian ktkorg? ktkorg nak polah apa ngan duit ya? mun kmk, impian kmk go around the world nangga tempat org....n fulfil my passion for photography....

Rate

1

hehe mun dah jadi jutawan
mcm2 mauk molah
langsai utang la, invest la, travel round the world la...pa gik owh..

tek terpk.. kak balit dr toilet terus ilang idea...kak tok nambah gik

aok owh...lupak....mek langsai segala utang lok.....then beli umah kei my parents, labur juak duit ya..kei shopping wak...pasya baruk go around the world.....

mun kamek jutawan mek bayar jak apa-apa jak utang....nang sik maok berutang pas ya nama lah tek jutawan,baru lah mikir apa nak d polah ngan duit ya.....aroung the world ya mesti,tapi yg utama rumah mek mesti seperti dlm impian ku selama ini....ow....bestnya....bilakah....bak kata org tua sampey bertandok ada dak kah......

Langsai semua hutang....buat simpanan (takaful, ASB ) ...pegi haji ngan keluarga ...pulang haji bukak bisnes (hartatanah, Restoran ...)  25% dari hasil kekayaan aku aku kenak konmgsi ngan orang yg memerlukan spt anak yatim, org miskin dsb... Lebih banyak buat amal dunia utk akhirat

mun kmk jadi jutawan......kmk akan settlekan semua utang piutang kmk, pasya kmk akan gi melancong, shopping, beli segala barang keperluan utk dirik empun, anak2 kmk, mak kmk........time gi melancong & bershopping kmk sik akan lupak embak mak, laki & anak2 kmk......sidak yg paling utama.....(in law 2dn trip la)....hehehe
pasya ada juak nok kmk simpan, maybe nak bukak bisnes, sedekah kat org yg memerlukan....sik khusus utk anak yatim org org miskin....tp kat sesiapa ajak nok benar2 memerlukan especially ahli keluarga.

hehehe...tok angan2 yg kmk selalu madah dgn laki kmk mun  kmk jd jutawan.... kmk nak beli 1 keta khas utk kmk, pasya keta lain utk laki kmk, pasya keta utk anak2 kmk.......selain dr ya keta utk kmk sefamily....upah driver utk antar kmk ke siney2 kmk mauk.....  pasya kmk beli umah banglo 2-3 igek, sik dilupak utk anak2 kmk, pasya mungkin kmk sik akan keja gik....sama ada kmk gi melancogn or shopping ja keja kamek....HAHAHA...bestnya jd org kaya ..tp entah bila jd kenyataan pun kmk sik tauk.......di kelahiran yg lain kot...

Rate

1

Follow Us
mun kmk la jadi jutawan.. of course la kmk dh sekda hutang.. mok anta mak bpk g menunaikan haji.. ya jak impian kmk..

mun mek jutawan..

1. bayar ptptn...

2. bayar loan mara...

3. bayar utang2 ngan orang2 berkenaan...

4. berik wit lump sum ngan mak bapak k sidak simpan...

5. beli keta...or servis n modified keta kancil sayangku...

6. beli rumah dikpun...mun sik pun apartment...

7. melancong ke hollywood..mok g universal studio....mbak kakak mek,abang mek,bespren mek n gerek kakak mek n gerek abang mek...ko da gerek ka?? <---soalan untuk abangku..

8. antar mak bapak gi haji...

9. beli rumah baru ngan nenek,hire sorang orang gaji k nenek...

10. beli sebuah bangunan khas untuk tempat kamek,member mek n family mek hang out...polah macam entertainment pun tempat la...

banyak gik eh...adoh...bila nak berik tek?

mun la semua yg kita impikan tok jd kenyataan......niat tok mcm2 jak mun jd jutawan.......bak kata kak rosesyim, nunggu bertanduk baruk ada kali....hehehehe.....

alang kah indahnya kalau impian itu jadi kenyataan.......hai....bilakah masa ya tiba.....

1.  mula-mula nak derma 10% dari RM ya utk gereja..

2.  byr hutang

3.  spend seberapa byk duit utk pegi U.S. and molah liposuction, tummy tuck, pokoknya plastik surgery utk menguruskan badan.

4.  labur dalam ASB

apalah nok dipadah aku tokhahahahahhhaha.. angol.

ada satu impian gila...........nak borong segala dvd n vcd best kat mydin.......

mun aku kaya a.k.a jutawan
mula mula aku setel utang..
kakya pegi aji..
kakya..sedekah kat masjid..
kakya...meruboh rumah lamak aku n adik beradik untuk dijadikan bangolo 2 1/2 tingkat sebuah...
kak ya molah parit sidak rumah atas yang melepaskan aik juruk daknya ke tepi jalan sukati jak :@ :@
kak ya aku bukak bisnes jd distubutor   sidak celkom sidak dg sidak maxis ...
aku akan saplai ngan semua bumi jak ... ( bukan rasis ha )
kak ya aku jadi distrubotor   spaepatr komputer ...
kakya
kakya
kakya
kaya
kaya hahahahahha l

waseh...macam2 jak impian orang ehh...

bak kata cok,mok molah liposuction..hahah!!

pegi slimming world polah treatment ngurus badan..hehehehe

Mula2 aku mok bayar zakat melalui duit ya.. 2.5% nak? Kak ya aku nak bayar hutang (termasuk car loan)... kak ya aku nak settle hutang mak bapak aku... mun ada lebih, aku embak kamek sefamily pegi haji (best mun pegi haji waktu gik mudak... sbb masih fit bah).. mun ada lebih agik, pakei service kereta kesayanganku, pasang woofer, dvd, projector semua... mun ada lebih agik, simpan jak lah.

Aku rasa mun kitak org masang niat mok beli rumah, nang abis duit ya. Better kitak org beli tanah jak dolok... pakei pelaburan.

Reply #16 Muntz's post

kenak ko sik beli tanah?

mun kamek insyaallah diizin Allah jadi JUTAWAN berikut adalah hasrat kamek

1. langsai hutang piutang
2. derma sebahagian wang utk masjid
3. derma sebahagian wang utk anak yatim
4. derma sebahagian wang utk rumah orang tua
5. mengerja ummrah/haji
6. beli rumah kedua dan rumah ketiga
7. beli sebuah van (untuk pengangkutan)

apa gik oooo.....

APAKAH YG KU IMPI ITU AKAN JADI KENYATAAN

jalinyanyok

mun jd jutawan, nak polah umah pets cam SPCA......nak angkut semua stray cats n dogs....

mun lah aku jadi jutawan sama macam kitak urang bayar utang n settle segala utang2 mak bapak ku! lepas ya embak mak bapak n family pg haji then molah umah untuk org tua ku, semestinya aku molah umah utk aku kedirik, suk ati mun dpt jadi jutawan petik jarik jak semua ada depan mata ieeeeeee best nya!

12Next
Return to list New