CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5653|Reply: 40

Anak anda comel?hati-hati yer...

hati2 la..bg yg ada anak2 yg comel..... along dpt e-mail nie dri kawan..hope dpt iktibar...

AWAS KEPADA IBU BAPA SI COMEL

Awas kepada ibu bapa si comel!!! Baru ni kawan saya citer pasal kes kakak dia kena tipu. Sedang si ibu berjalan di tengah KL sambil mendukung babynya yg comel, dtg seorg perempuan muda menegur memuji si comel.

"Comelnya anak akak...sesuai buat cover magazine kami." Kakak kawan saya pun membalas, "Eh, kamu org majalah ke?" "Ha'ah, kak..saya dr majalah *****, memang saya selalu cari baby comel utk cover. Kakak berminat tak? Nie kad saya, kakak ada nombor telefon, nanti saya contact kemudian." Si ibu pun memberikan nombor telefonnya. Tak berapa lama lepas tu, si ibu dpt call dr perempuan tu. Dia aturkan perjumpaan
utk sesi fotografi.

Kakak kawan saya punya seronok! So, pada hari yg dijanjikan, si ibu  pun dtg ke hotel & bilik yg dimaklumkan. Siap bawa hubby n maid skali.

Perempuan tu make-upkan si ibu dulu kat bilik sebelah (bilik yg dimaklumkan), untuk bergambar bersama babynya nanti, untuk mencantikkan lagi gambarlah katanya..si ibu pun percayalah akan kata-kata perempuan tersebut. Sementara tu si baby pulak diberinya
susu sampai kenyang oleh assistantnya. Sebelum make-upkan, dia sound siap, "Rantai, gelang, subang, cincin semua tu tanggalkan dulu kak.

Kang terkena barang make-up saya ni, rosak lak." Kakak kawan saya tu pun ikut je lah. Di letakkan di atas meja. Perempuan tu pun make-upkanlah. Sambil bersembang. Kemudian dipakaikan pulak mask utk bersihkan muka. Memang mata kakak kawan saya tu kena tutupla. Tak lama lepas tu, perempuan tadi minta izin keluar sekejap. Lama menunggu, perempuan tu tak balik. Maid dia lak yg masuk bilik tu  sebab dah lama sangat tak siap-siap, si baby lak elok tak nangis-nangis.

So si maid ni tanya mana org majalah tu. "Keluar sekejap katanya. Tapi dah lama dah..tak masuk." "Eh..Mana brg kemas kakak?" "Ada atas meja tu..saya letakkan, tak nak kena make-up." "Takde pun? Betul!" Syak something, terus tanggalkan mask n buka mata. Confirm hilang! Cincin je tinggal, kebetulan kakak kawan saya ni letak barang merata, tak
letak satu tempat. "Penipu rupanya perempuan tu! Heh pi tengok baby kat sebelah sana sebab tadi diaorang tengah bagi dia susu. Alangkah terkejutnya sebab hanya tinggal botol susu kosong jer kat situ, baby dan org lain semuanya tak ade. Padahal tadi sikit punya ramai kat situ termasuk kamera mannya sekali.

Apa lagi siibu pun meraunglah, terus jer mereka pi buat report kat balai d an polis pun mengesahkan bahawa benda cam ni ade terjadi baru-baru ini.

Ini bukan citer bohong. Kat KL ni memang ada  perempuan tu buat kerja jahat ni. Harap semua ibu bapa berhati-hati. Tolong maklumkan kpd rakan yg lain.

So berhati-hati ya kawan...terutama yang ada anak comel dan nak tumpang glamour majalah konon...

Reply #1 alongee's post

Yer ker takut nyer aku dgr..sbb damia kalu p mana2 mesti org suka kacau dier especially mamak...

Takut dah aku nak kasik damia org lain pegang2 kalu dah benda cam ni happend

hubby nye gi mane????? ...ikut skali kan?????

emm...
ape2 pon...thanks...
so..beware la parents..

macam2 taktik depa guna utk dapatkan baby...takutnye

selalunya kita sbagai ibu-bapa nie excited sangat bila org dok puji anak kita cutelah..lawalah...handsomelah..

tpi kekadang kita terlepas pandang rupa2nya tk semua org yg memuji itu ikhlas..ada diantaranya hanya nk mengambil kesempatan...

so sama-samalah kita berhati2..sebelum terkena..

[ Last edited by  alongee at 11-10-2007 09:53 AM ]

Follow Us
emm....lg satu...jgn senang2 je bg anak kt org..
cam dlm kes tu td..klau tul mak die nak make up...si maid tu kene tgk la bb tu...jgn tgglkn ngan org tk kenal... ....

Camner boleh diorang pulak yg kasi susu kat baby tu. Kan maid dia ada. Biar je la maid dia yang jaga. Yang somi dia tu pulak xkan sampai langsung x jeling2 kat baby tu. Eeee..... takutnya dengar......   Kiter pun ada si comel gak. Mintak simpang le benda2 camni.

p/s : Ingatlah wahai ibu bapa......... jenayah ada dimana2..... berhati2 sebelum terlambat.... Kelak anda yang akan dipersoalkan atas kecuaian sendiri.... !!!!!!! :kant: :kant: :kant:

Reply #8 aliosa_07's post

duit boleh dicari..tpi kalau anak???? jgnlah hendaknya kes aruah nurin berulang lgi...

la ingatkan barang kemas ja yang hilang...rupanya ngan baby sekali...mau meraung mak baby tu...

ye ker...ada terjadi macam ni...takutnya...anak saya pun org suka nak pegang2 ..ehm..semua org takleh nak dipercyai skrg ni..dah akhir zaman ni...hati2 pada ibu2 semua ya..

takde sambungan lagi ke citer ni?? jumpa balik tak baby tue?? kesian kan kat mak dia... takleh gak nak salah kan family tudiorang just nak suka2 je... kalau kita dapat peluang mcm tu pun mesti kita suka kan...

pegang2...ayat2 sikit..emmm trus anak kita ilang...uwaaaaaa jgnlah kita mudah percaya kt org yg kita tk kenal skrg nie..org yg kenal tu kurang sikit possibility nyer ekk...

pegang2...ayat2 sikit..emmm trus anak kita ilang...uwaaaaaa jgnlah kita mudah percaya kt org yg kita tk kenal skrg nie..org yg kenal tu kurang sikit possibility nyer ekk...

eeee... takutnye sekarang ni mcm2 le pasal baby n budak2... risau kannnn

moral of the story
- tak yah pakai brg kemas byk2 le... kalau betul pon bior agency tu yg accesorize kan..

- anak aku pernah gak shooting ni..time dia mekap sume aku ade je kat tepi dia.. takde plak org tu suh aku keluar and dok dalam bilik berkunci ke apa.... ade sorang model yg aku biase tgk lam magazine ade kat situ..mmg fussy le sebab dia pro model, tp takde lak sebelum mekap kene pakai mask bagai utk bersihkan muka..

-satu lagi kalau dpt offer dr casting agency, check out dulu le serba sikit latar belakang kampeni tu thru internet... anak2 aku ade dpt invitation suh gi buat portfolio tp aku malas nak pegi bangsar sana...tgk le lepas raya (selama ni blom masuk under mana2 agency, baru nak gi buat la ni dah org offer tu... leh le tambah duit dlm bank... )

Reply #16 Delifrance's post

tul tu...sblm trima apa2 offer..check dlu...

Originally posted by alongee at 11-10-2007 09:31 AM
hati2 la..bg yg ada anak2 yg comel..... along dpt e-mail nie dri kawan..hope dpt iktibar...

AWAS KEPADA IBU BAPA SI COMEL

Awas kepada ibu bapa si comel!!! Baru ni kawan saya citer pasal ke ...

Peringatan yg baik utk kita semua.  Mudah mudahan kita tak senang terpedaya dengan dunia glamour.  Tak popular pun tak apa, asalkan kita tak diperdaya secara zalim macam ni.

Reply #1 alongee's post

emel ni dah pernah keluar tak lama dulu..

but it is ok to paste it here again so that it will alert all mothers yang masuk parenting dan baca thread ni..

bab org tegur anak memang dah terbiasa..tapi honestly, aku tak gemar org puji anak aku..bangga jauh sekali, risau dan takut lagi ada..normally org2 yang biasa approach anak2 aku chinese..

hmm..shooting kat bilik hotel macam suspicious sket kan? kalau kat studio dah tentu dlm bangunan tempat derang bekerja tu..

pernah dengar kes nih.
masuk dlm beritapun.
huh..jauhkanlah