CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7796|Reply: 29

Maid tempatan

Ada tak sesapa yang tau mana saya nak dptkan maid yg tak payah go through imigresen2 nie semua. sbb setau sy kalau takde husband xleh amik maid kan? betul ke? jd kalau ibu tunggal mcm mana yek? lgpun nak jimat kos. dr sabah ke sarawak ke..

emm ada ke maid tempatan nh...kalau ada saya pun nak sorang...

saya pon nak tau jugak kalo boleh...kalau takder husband tak boleh apply eh?  tapi saya perlukan maid sebab saya dudok dgn kedua2 org tua saya..

hello areeya..

saya pun ada maid gak dari indonesia...memanglah kene apply mesti ada husband..syarat utama.
ada tak g imegresen bgtau pasal masalah ni..sebab nak amik maid kita kene ada anak kecik atau anak sakit ataupun mak ayah yang dah tua/sakit...
kalau kita perempuan dan berpendapatan tinggi..rasanya boleh consider kot...lgpun kita ada alasan kukuh...kenapa kita perlukan maid..

kalau org tempatan ni...ada gak risikonya...lagi2 korang yang bekerja,kalau bisnes sendiri dan sentiasa leh pantau pekerja okaylah...

ini mengikut pengalaman sayalah...saya pernah amik maid tempatan gak...tp macam2 masalah..maybe tersalah pilih org...biasalah org tempatan...susah nak diatur..tp takkan nak marah hari2...saper tahan kan..tp tulah keje pun tak berkualiti...rugi jer bayar gaji mahal2...

Rate

1

Aritu nak amik maid juga ada 2 choice either siam @ tempatan.
Siam semua x mau kerja rumah diorg prefer kerja restoran. On the other hand, citer dr org yg dekat..takut diorg bawa lari baby masa aku keluar hantar anak sekolah..sbb dia mmg dah tentu boleh lari cepat g border.
MIL offer org tempatan kat kg..kang ada mulut jahat pergi citer yg bukan2 kat kg, aku nak g shopping beli apa2 kang ada mata menjeling..kalau beli dia yg murah2 rasa mcm dia low sangat kang.
Jadi aku solution hantar anak no. 2 age 4 yrs gi nursery 7am-5pm, 1st son darjah 1 jadi sekali keluar pagi dan balik petang dgn abang dia .
Tinggal la aku kat rumah dgn baby 10 months..

saya ada 2 org anak..sorang 5 tahun hantar sek. sebelah office je..so tak de prob...balik pukul 4.30 teacher siap hantar sampai depan pintu...

2nd 1 tahun hantar nursery balik pukul 7. Yang jadi masalahnya, kerja saya tak menentu kadang2 sampai pukul 10 malam baru habis (kerja sendiri dgn suami sekali).  Rumah jauh... balik rumah dah tak larat... makan hari2 kat luar tak sempat nak masak.... rumah tentu lah tak bermop...sapu bolehla...kain baju alahaiii...menimbun...kalau basuh kang tak kering... sidai kat luar kalau hujan...lagi satu hal... lepas tu dah basuh...tak sempat nak lipat pulak...

hujung minggu kena balik kampung la..hal keluarga la... kalau  bagi reason kemas rumah... org2 tu kang mencebik...byk sgt nak dikemas...org tak tau susah kita...

tapi bila pikir maid kang.. lagi pening...nak ambik org asing...alahaiii byk betul kesnya.... depan rumah my sister ada maid yg akan jemput anak majikan dia dr tadika...bawak sekali adik yg kecil dlm 2 tahun... budak tu dibiar tak pakai kasut ke selipar ke...jln atas jln tar panas2 tu...budak tu terlompat2 kepanasan...

sedih tengok...mak bapak org senang...maid tu tak de hati perut.... nak ambik tempatan..kalau mahal sikit pun tak pe la...tapi takde and i know nak jaga feeling diorang nih payah sket...

abis tu camne? berhenti keje? tak stabil lagi nih...walaupun itu adalah impian dan cita2ku....... ....*hanyalah luahan perasaan yg dah lama terbuku"

Follow Us
susah gak nak amik maid yer

aku tengok syarat tadi, kena ada anak bawah 15 tahun, then kena ada ibu bapa yg perlukan penjagaan...

ingatkan kalau setakat nak tolong aku yg takde anak ni, boleh la... rupanya takleh

Originally posted by aqis at 7-5-2008 01:06 PM
saya ada 2 org anak..sorang 5 tahun hantar sek. sebelah office je..so tak de prob...balik pukul 4.30 teacher siap hantar sampai depan pintu...

2nd 1 tahun hantar nursery balik pukul 7. Yang ja ...

kalau fikir macam tu sampai bila pun masalah tak selesai
nasi dulu pun pikir mcm2 pasal maid ni
tp memikirkan utk menyenangkan diri kita jugak so tawakkal jer la
yg penting doa pada Allah, moga2 orang gaji kita ni amanah & boleh diharap

dalam dunia ni semuanya ada risiko.. maid indon ni okay kalau kena pada caranya.

Originally posted by aReeYa at 6-5-2008 10:27 AM
Ada tak sesapa yang tau mana saya nak dptkan maid yg tak payah go through imigresen2 nie semua. sbb setau sy kalau takde husband xleh amik maid kan? betul ke? jd kalau ibu tunggal mcm mana yek? l ...

rasanya ibu tunggal takde masalah
lain la kalau bapa tunggal

yg penting tgk pada gaji kita
kalau tak salah kena lebih dari 3,500 (syarat dia)

korang....

mmg pening tau ..pk pasal MAID ni....

kita kan...amik MAID....modal RM150 aje....ade kakak indon tolong carik.....sekarang susah nak carik MAID tau...payah pakai agency ni.....MAID dia x berkebolehan...n kalau lari .......duit hangus......x berani amik risiko....

MAID kite x de passport........pakai passport pelancong ...dah mati dah pon.....

TP kan....dia boleh balik indon tau...dia bt camaner ntah...diorg ade tekong....bayar rm1500....dia

uruskan semua sekali..siap tiket naik kapatube....

Bulan 7 maid kita nak balik...lepas raya baru dtg cni.........LEGA rasanya dia nak balik cni semula...........

Originally posted by alamaktuan at 21-5-2008 06:24 PM
korang....

mmg pening tau ..pk pasal MAID ni....

kita kan...amik MAID....modal RM150 aje....ade kakak indon tolong carik.....sekarang susah nak carik MAID tau...payah pakai agency ni..... ...

wah berani nya u!

tapi kalau jadi apa2, susah la u nak buat report ke apa
skrg mungkin senang tp kita tak tau pada masa akan datang
kalau boleh bila melibatkan warga asing, jgn la langgar undang2
ikut procedure yg betul
jgn ingat nak murah jer sbb kita kena fikir panjang kalau jadi kejadian yg tak diingini (nauzubillah)
contoh kalau maid kena tangkap, silap haribulan dgn majikan2 sekali kena tahan sbb langgar undang2

just my opinion laa..

rasanya forummer shidahameera ada amik maid tempatan...try pm dia

ada sorang makcik nih memang keja sbg live-in-hse maid la...
asal kedah umur 65thn...
dah resign frm her current employer...
so pd sesaper yg berminat leh la pm aku...
aku bagi contact no makcik tuh...
she's will available on 16th July onwards...

Originally posted by pu3rania at 3-7-2008 02:07 PM
ada sorang makcik nih memang keja sbg live-in-hse maid la...
asal kedah umur 65thn...
dah resign frm her current employer...
so pd sesaper yg berminat leh la pm aku...
aku bagi contact no mak ...

leh lagik ker wat keje, aku tak sampai ati nak suruh warge emeh wat keje nih ...

ada sorang kakak ni tapi dia ni bisu.(melayu)
dia ni kawan aku yang rekemen kat aku. dia suruh try ambik kakak ni.
dia ni mmg bagus and sangat pembersih.
keje2 dia mmg puas hati. (meangikut kata kawan aku ler)
tapi sayang nya dia tak boleh bercakap.
mula2 aku plan nak letak dia kat kedai makan aku je..
tapi aku rase susah lak.. sebab dia tak boleh bercakap. kesian lak tgk dia...
kalau nak ambik dia keje untuk jadik cleaner pun payah gak...
kalau korang nak ambik dia jadik maid maybe korang boleh deal sendiri n interview dia sendiri.
risiko semua korang tanggung yerrr
p/s: korang boleh sms and jumpe dia sendiri- jangan call pulak. dia tak boleh cakap   *berminat sila pm pada saya*

[ Last edited by  nasi^impit at 27-7-2008 09:46 AM ]

zaman dolu2 byk le..la ni maid dimonopoli org indon...org melayu suka keja kilang lagi best dr jadi maid..

aku masa membesar time 80 an maid tempatan yg bela...sbb mak aku tak caya kat org luar tapi start awal 90an dah takder kot maid tempatan...org kita lagi suka keja kilang

nurul dok kat area manajalara/segambut. ingat nak cari maid yg opis hour. huhu (ada kah) atopon yg balik hari la... mana nak cari ha?.. ada sesapa tau? nurul ada 2 babies. satu 19 bulan, satu lagi 6 bulan. parents nurul ada dok skali ngan nurul, so bab pantau-memantau ni mmg takde prob la. sesapa ada idea?

susah sgt dah nak dptkan maid temaptan ni..

my auntie was so lucky to get one
dah lama kerja w her...

budak tu dari kawasan pedlaman...dkat chini...
tp bukan budak org asli, org melayu kita...

mmg susah nak dapat yang tempatan.
lagi satu dia org rasa rendah diri kalau keje2 maid ni.
sebab maybe dia org rasa setaraf dgn warga2 asing yang ade kat malaysia ni.
tapi elle penah dapat sekali staff tempatan.
pmpuan ni janda. ade anak ramai.
kite ni kesian la kat dia. bagi dia macam2. beras,barang2 basah...
ambik dia keje. pagi ambik. petang antar balik..
tp. keje sebulan je.. elle tanya dia knp nak berenti.
then dia cakap dia dapat keje RELA.
pelik elle.. seminggu keje RELA RM50 je dia dapat.
benda tu kan macam suka rela.
tapi dia sanggup keje macam tu dari jadik maid ni..
adei...

12Next
Return to list New