CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 15037|Reply: 95

Bagus ke baby dalam buaian??

Aku tak taulah samede thread ni dah ade ke belom...
aku just nak tanya...ape kebaikan dan keburukan kalo anak kite masokkan dalam buaian??

no idea bgs ke x???
tp...aku nampak byk keburukan baby tido buaian........
antaranya...........
pi mana2 pun kena bw buai.......xde buai....baby xmau tido.........
pastu....jd keje plak asyik nak buai2 jer......buai stop baby pun bgn.............

aku pakai buai dlm 2-3 bln jer..........
lps tuh aku rs lg byk susah dr senang.........

ni pendapat aku jer yek..........
org lain mayb lain pendapat.............

aku baru jerk li buaian smlm...
anak aku ni susah skit...
susah nak tdo..nak kene dodoikan baru die nak tdo...
tp kalo bwk berjalan die suke...
lg2 dalam kete...senang jerk die tdo...
ok ke kalo die dibuaikan??

anak2 qies semua tak berbuai....sbb

1.  pergi mana2 nak kena bwk buai....
2.  stok buai kena ade lebih dari 2 sbb 1. kat pengasuh (nursery tak dibenarkan),
     1 dlm keta kalo nak berjalan dan 1 lg kat rumah...jenuh nak beli buai aje...
3.  bahaya gak sbb budak bila dah pandai pusing2 nanti kalo leka bole jatuh buai
     takut impak kat kepala....
4.  anak jadi manja sbb asik nak berendoi ajer tak leh renti jap musti nangis...

qies mmg ajar anak2 tido atas katil or baby court ajer senang depa tido mmg tak ajar beriba n berendoi...sbb nanti susah nak wat kerja....so anak2 qies g memana kalo letak ajer comforter dah leh lelap sonang eh....takat tepuk2 montot sikit2 mmg depa leh lena....

walaupun mentua siap beli 2 set lg buai....tp tersimpan ajer ler sbb anak2 qies kalo MIL letak dlm buai lg kuat depa nangis...maybe sbb tak biasa kot...tak pun depa kecut perut duk turun-naik2 n berbuai ajer...

[ Last edited by  naqies at 10-10-2008 10:44 AM ]

aku mmg x pernah masukkan anak aku dlm buai. apa lg nak beli & biasakan dia tido dlm tu. sejak abis pantang, mmg anto dia gi nursery. so kat nursery dia mmg tido atas tilam or dlm cot je. mmg aku x nak ajar dia tido dlm buai. takut la dgr mcm2 kes jd bila tinggalkan anak dlm buai. nsb baik gak mak & MIL aku pun jenis x ajar anak berbuai.

BUAIAN X ELOK

jgn ajar anak tidur pakai buai...nanti maknya yang susah...nak kena berdodoi baru tido..penat wo.....

anak ME tido telangkup......senang aje..nak tido telangkop tepuk montot dia tido la...tp masa tu memang dia dah ngantuk nak tido la...kalau dia x nak tido ..paksa tido pon dia x mau....

budak2 ni kalau dah main2..dah kenyang..dah berak....dah penat..senang je nak tido...

mcm itulah.....tp kalau ICENG nak guna buai gak...kena la hadapi risiko nya....

mcm ME ni jenis malas nak angkut buai sana sini......ambil langkah mudah aje

Follow Us
lagi satu..

masa nak dodoi kan tu jgn cuai...kang buai2..kena dnding.......

ade kawan ME punya kakak..dah jadi x betul..sebab masa kecik ..pengasuh dodoi kan akak dia..sekali dia maindodoi aje..terantuk kepala kat dinding...langsung ade masalah otak smp sekarang...sian!

Si kecik dari lahir sampai skrg nak masuk setahun tak pernah guna buaian sebab sama seperti anak alamaktuan..tidur terlangkup. lagipun masa time pregnant lagi ramai nasihat jgn guna buaian reason seperti korang kata, susah bila nak travel or buat keje. Tapi memang betul, so far takde problem bila travel sebab dia terus tidur atas katil takyah kene dodoi dulu

kalau susah nak tidur skrg sebab dia semakin lasak, nis pasangkan lagu barney, baca buka, baca alfatihah or biar dia main sampai letih, kekadang tu ibu & daddy buat nya pura2 tidur.

Reply #7 alamaktuan's post

sadis citer tu

pendapat aku, boleh je tido buai.. asal ko jgn lupa akan faktor keselamatan... lagi satu ko kena pandai pakai tektik.. so that anak tu tak gian berbuai je

anak aku dulu walaupun tido buai, aku ajar gak dia tido tilam.. lepas lena je aku pindah ... tido telangkup gak.. sedap tido kalo telangkup, baby kecik takle asik tekejut2..

cukup 10 bulan.. dah tak tido buai dah.. aku ajak je masuk tido dia tido.. tp kadang2 nak keluarkan gak buai tu at times anak sakit ... kalo dibuai jap je dia tido, so dpt la tido n rest yg sgt diperlukan tu.. kesian kalo dok nangis je semalaman

anak2 qies kalo tido musti menongeng....tu ler posisi dia yg plg lena sekali siap tangan tu dia siku masuk bwh badan dia......cuter giler....mama dia lak yg geram kalo tgk depa tido lagu tu...sbb time tu ler pipi diaorg selambak ajer tgk...

lagipun dulu tak silap ade kes yg budak terjerut tali buaian kan....so bertambah2 ler bahaya buaian ni tak kira ler buaian manual or letrik.....

cons. guna buai pada aku is kene berangkut buai tu kamana sajer. aku mmg ader 2 set buai satu untuk berjalan2, satu mmg kat umah. satu tu aku beli. Satu tu pak mentua aku beli.

mmg ralat sket la sebab kene hangkut buai tu kesana-sini. tapi sebab dah biasa... tak der la susah lama2..

tapi skang ni baby dah pandai melangkup... so dia senang tido telangkup jer... so tak pakai buai... skang baby dah 5 bulan dah... ada masa tu kalau susah sgt nak tido mmg aku buai jer.. pastu bagi menan gigit2 kat dia kejap lagi tido la dia...

bab ngangkut2 tu mmg ada org rasa leceh la...

tapi aku just nak tanya kalau buaian ni ada effect tak kat perkambangan baby...

Originally posted by naqies at 10-10-2008 10:42 AM
anak2 qies semua tak berbuai....sbb

1.  pergi mana2 nak kena bwk buai....
2.  stok buai kena ade lebih dari 2 sbb 1. kat pengasuh (nursery tak dibenarkan),
     1 dlm keta kalo nak berjalan ...

aku mmg terpk sume mende kat atas tu...
tp memandangkan anak aku ni makin beso makin nak berdodoi bile tdonye..terpaksalah beli buai...

Originally posted by alamaktuan at 10-10-2008 11:41 AM
jgn ajar anak tidur pakai buai...nanti maknya yang susah...nak kena berdodoi baru tido..penat wo.....

anak ME tido telangkup......senang aje..nak tido telangkop tepuk montot dia tido la...tp m ...

tp anak aku bijak skit...
kalo die tak nak dok buai die nangislah...
tp kalo die ngantok kenelah duk dalam buai...
tp malam..aku buaikan die dulu...lepas die terlelap teros angkat masok dalam baby court...

Originally posted by Nisda_ at 10-10-2008 11:53 AM
Si kecik dari lahir sampai skrg nak masuk setahun tak pernah guna buaian sebab sama seperti anak alamaktuan..tidur terlangkup. lagipun masa time pregnant lagi ramai nasihat jgn guna buaian reason ...

dulu mase die 1-2 bulan die senang tdo sendiri kat baby court...
skrg ni die tak leh dah tdo sendiri..kene berdodoi dulu baru leh tdo...

anak kepo pun suka tdo terlungkup. nyenyak jek dia tdo. siang bb tdo buai. mlm bb tak mo tdo buat tdo kat katil jek.

haah la... tak bgs tido buai... mak susah nak berjalan. my baby, refuse buai dengan sendiri... masa dia around 4 month, tettiba dia taknak buai dah... letak kat katil, terus dia menonggeng then tido 4 jam... mmmm... rupanya dia nak tido mcm tu... siap keluar air lior basi lak tu..   paling dia senang tido masa dalam keta... dukung pon dia boleh tido... asalkan ibu dia dodoikan..

anak2 cheetot memula tidokan kat buai..5-10 minit kemudian  turunkan..hehehhe

mula2 dulu.. x nak tdokan kat buai..tapi asyik nak merengek jer / susah sangat nak tido..kekadang amik masa 1 jam ++ untuk tidokan kat bawah..so cheetot pon masukkan laa buai..tak sampai 5 minit dah lelap..senang..pastu turunkan balik..heheh
(jimat masa 1 jam nak dodoikan dia..heheh)..

tapi x laa bawa buai kehulur hilir..

anakku tidur berbuai di waktu siang ketika maknya tiada di sisi.....(waktu kat umah penjagalah)

malam & waktu siang ketika ku ada tak tidur buai sebab BF buat anak senang tidur...

tak der isu nak angkut buai sini sana sebab kalau maknya ada otomatik di mana mana sahaja dia akan tidur kalau ngantuk...

cite pasal buai ni kan, aku ada pengalaman yg paling menakutkan..bayangkan anak aku umor3 bln jatuh buai..aku pun heran camna dia leh jatuh..mcm ada org saja2 pi buang buai tu..sib baik anak aku takde apa2..takut gak, pi spital kat langkawi, kena xtray pas tu doktor ckp la ada crack..adoi..mcm nak luruh jantung aku..pas tu laki aku tak puas ati, pi private hospital kat alor setar, buat ctscan..alhamdulillah takde mende..semuanya ok..ikut condition bb aku pun ok, aktif mcm biasa..alhamdulillah sgt2..sib baik bb aku tak kisah, buai ke, atas tilam ke, atas kusi ke, semua dia boleh tidor..kat umah bb sitter tidor dlm buai, tp yg jenis buat permanent tu, tak le susah hati sgt..tengok kat umah dia, kat bawah tu siap letak tilam lagi..

kalau ckp pasal buai..

aku akan sentiasa terkenangkan kawan aku yg kehilangan anak ke 4 nye lepas baby tu lemas terlangkup kat bantal dlm buaian.

dia tido ok je..maid gi letak bantal atas perut (donno for what purpose?!!)..budak tu pusing2 agaknye tertutup muka kat bantal tu... lemas tak leh bernafas, habis la hayat dia..