CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 67513|Reply: 100

Tabika KEMAS.. Apa pandangan korang?

Salam semua.. aku ingat tahun depan aku nak register anak aku kat Tabika KEMAS jer... ok ker.. next year my daughter wil turn 6 years old.. aku x mampu lah nak hantar kat tadika2 yang swasta dan mahal itu.. tu la kalau bule nak tanya pendapat dan pengalaman hantar anak ke Tabika Kemas ni... plizzzzzzz...

Rate

1

aku blom ader anak lg tp adik aku dulu antar gak swasta & tabika kemas ni...umo dia 2 1/2 thn lg dah antar tadika swasta...

aku rasa ok je tadika KEMAS...yuran pun berpatutan...dulu adik aku gi antar tadika swasta english..mmg skang ni manjang speaking english je la..sampai bila masuk tadika KEMAS dia kurang berkawan..aku tanya kat budak2 tadika sana napa x nak kawan dgn adik aku diorang kata x paham apa adik aku cakap ..pasal tadika ni kat pekan kecik..kalo KL tu lain la kot..hehe..

ari ni mak aku bawak dia gi daftar sekolah cina plak...yg lawak nya bila cikgu tanya dia "nama siapa" dia wat bodo je sampai mak aku dari jauh bisik kuat2 "english! english!" kat cikgu dia..cikgu dia tanya dalam english mau plak menjawab..poyos tul adik aku

Rate

1

Balas #1 ikinbest!\ catat

skrg memang byk pilihan kindergarten, bergantung kepada kemampuan ibu bapa sebenarnya..dr segi kurikulum dan teknik belajar mungkin berbeza.tapi dr segi matlamat utama rasanya sama, iaitu sebagai  persediaan kanak-kanak utk alam  persekolahan sebenar mereka nanti

Rate

1

GH pon tgh pikir nak antar anak no.2 ke tadika KEMAS sbb dia sebok nak sekolah..padahal br nak masuk 4 tahun...
diorg terima lagi tak yea..atau diorg terima tak budak 4 tahun..

ok je tadika kemas..memang tuk org tak mampu antar swasta nyer...
semua adik beradik aku mula prasekolah dgn tabika kemas..ok ajer..
menjadi gak...

lupa nak komen..

my sis antar anak dia umor 5 tahun masuk tadika KEMAS..
OK je rasanya.. yuran pon tak mahal mana..
cuma syllabus diorg tak sama nagn smart reader ke q-dees ke..
alhamdulillah anak dia pon dah pandai baca ... cuma takde la lancar sangat .. tp kira OK laaa... yang GH tau tadika KEMAS nie budak2 tak stress sangat nak buat homework bertimbun2, belajar bagai nak pecah otak cam ada kindy berbayar .. nama pon budak dia nak enjoy zaman budak2..

Rate

1

Follow Us
Originally posted by ikinbest! at 2-1-2009 11:16 AM
Salam semua.. aku ingat tahun depan aku nak register anak aku kat Tabika KEMAS jer... ok ker.. next year my daughter wil turn 6 years old.. aku x mampu lah nak hantar kat tadika2 yang swasta dan  ...

yg aku tahu dr jiran2....tadika kemas ok...tp tak sebagus tadika swasta ler
tp yg penting penerimaa ank2 kita jugak...
klu dah jenis susah nak ketchup..anta le sek swasta yg beribu riban...hmmmm tak jln jugak
tp klu yg jenis ok tu...duduk le kemas ke...sek agama ker....ok jugak
bkn sekadar ckp kosong...dah byk yg aku tgk kat sekeliling aku ni hah....

aku nak kome lebih2 pun tak reti sbb start tahun ni ank aku yg 4 thn tu akan aku anta ke private punya tadika

eh lg satu....utk budak 6 yrs ni ada pra kan ?
maksud aku sek tadika kat sek.keb terus...
ni aku tgk ank jiran aku ler...

katanya better pra dr kemas...sbb pra depa dah mcm alam persekolahan sebenar dah
sek pun kat tempat sek.keb tu jugak....

Rate

1

Originally posted by GreenHawa at 2-1-2009 11:48 AM
GH pon tgh pikir nak antar anak no.2 ke tadika KEMAS sbb dia sebok nak sekolah..padahal br nak masuk 4 tahun...
diorg terima lagi tak yea..atau diorg terima tak budak 4 tahun..

rasanya dorang start terima budak umur 5 thn jerk...

klu dah ank GH nak sgt sek why not try je anta private...
utk half day yg every months rm150..
aku rasa ada bykkk...

bila dah 5 thn masukkan dia kat kemas
at least dia dah ada asas n basic dah...

just my 2 sen

Rate

1

anak sadara sy 3 tahun dah masuk sekolah smart reader. umur 4 tahun dah pandai baca english dan malay. skrg dia 5 tahun, mmg pandai bdk tu. adik sy pulak dulu masa dia 5 tahun masuk tadika kemas. umur 6 tahun baru pandai mengeja. tiap2 hari balik sekolah bila tanya belaja ape dia jawab harini menari cindai   hari2 nyanyi, menari, nyanyi menari...

Rate

1

tabika kemas... hurm teringat cikgu and kawan2 masa kecik
anyway Tabika kemas ni ok gak kalau nak hantar tapi seriously adik meha mula2 masuk TABika kemas dan waktu di tabika memang semua ok semua tinggi.Tapi diorang banyak kurang bab agama la Doa yang diorang belajar doa makan je Doa lain takde. sebab tu dia masuk 6tahun ibu hantar dia ke tadika Islam.Hasilnya macam2 doa and surah dia hafal eventhough tadika Islam tapi math,english,dia ok Apapun pilihan ditangan anda

Rate

1

Originally posted by togeh at 2-1-2009 12:03 PM
anak sadara sy 3 tahun dah masuk sekolah smart reader. umur 4 tahun dah pandai baca english dan malay. skrg dia 5 tahun, mmg pandai bdk tu. adik sy pulak dulu masa dia 5 tahun masuk tadika kemas. ...

yap ini yg aku sfr dr jiran2 aku...
nyanyi,main,makan....mcm tu ler...

tp aku tak brani nak tulis lebih2...sbb aku pun takde exp lagi
kang tak pasal2 aku kena bombbbb karang

tp mcm aku ckp ler...
tak semua budak kat kemas mcm tu kan...

sorang ank jiran ni...5,6 thn dok kemas jerk...
masuk standard 1..dia je yg pegang no.1 dlm kelas n aliran sampai darjah 6
baru2 ni UPSR 5A...

Reply #1 ikinbest!'s post

xdew anak lagi..tp dulu tadika kat kemas ni la..
so far ok tp ikot cikgu yg ngajar gakkk..kalo cikgu nye xley bg ilmu dgn sempurna so bdk2 pon akan lambat la gak..tp terpulang kepada setiap individu nak menilai..yg kita biase dgr tadika kemas ni slalu nye banyak blaja menyanyi dr blaja yang lain Wallahualam...

Rate

1

pd i, senang aje...

apa2 tadika pun yg anak2 nie pi....mak/ayah takleh lepas tangan, kalo hantar tadika mahal...mak/ayah nak lepas tgn at least boleh marah cikgu tadika kalo anak tu tak pandai2 gak...

kalo hantar tadika murah plak, nak lepas tangan...takleh marah cikgu laa...

aoa apa pilihan yg kita ada

Rate

1

As for me, mana2 pun boleh asalkan budak2 tu faham ape yg cikgu ajar n as parents kite pun kena tgk gak progress anak2 jgn nak harap cikgu jekorg dulu2 pun ramai yg anta KEMAS berjaya gak skang ni mak pak yg over nak anta anak2 kat swasta like me

Rate

1

Balas #1 ikinbest!\ catat

aku tengok ok aja tadika tu...anak2 saudara aku ramai gak yang sekolah tadika kemas nie...alhamdulilah semua pandai gak membaca dan mengira...

apa yang penting ibubapa pun harus sama mengajar anak waktu dirumah...barulah ilmu tu seiring... tak kira lah sekolah mahal atau apa...kalau mak bapak buat dek aja dengan pelajaran anak x kemana juga!!!!!!buat penat aja bayar memahal....

tapi aku hantar anak sekolah cina...sebab kat sini x de tadika kemas....bila aku bandingkan sekolah tadika yang ada dengan sekola tadika cina bayarannya lebih kurang sama aku pun hantar aja kesekolah cina...mudah-mudahan anak aku berjaya walau dimana pun berada....amin!!!

Rate

1

untuk pengatahuan aku pun bekas pelajar tadika kemas....nasib baik jadi juga orang....insyaallah!!

Originally posted by ikinbest! at 2-1-2009 01:16 AM
Salam semua.. aku ingat tahun depan aku nak register anak aku kat Tabika KEMAS jer... ok ker.. next year my daughter wil turn 6 years old.. aku x mampu lah nak hantar kat tadika2 yang swasta dan  ...

u dok area mana? bleh i suggest kot dekat2 dengan tmpt i...trend skrg parents suka anta ke tadika2 yang ada nama (yang franchais)..sebab lebih establish
dan maybe pada mereka anak akan cemerlang...TAK MESTINYE..hantar tempat paling bagus dan mahal pun tapi mak ayah takde penglibatan utk masa
depan anak2 pun tak guna...penglibatan tu maksudnye ada kesinambungan lepas sekolah..balik umah mak ayah sambung balik pelajaran di sekolah tadi.

bukan nak belajar 24 jam tapi at least buka le latihan dan sepand quality time utk anak2...hantar tadika KEMAS tak mesti anak tak bagus...cuma nama tak
segah hantar ke Genius Aulad la...ikut la kemampuan..tadika swasta paling murah rm200 gak....aku penah survey satu tadika islam area tmpt keje aku..
tadika campur nuseri rm480!!! sayang duit aku nak abiskan mcm tu je..

so aku masukkan ke tadika masjid negara (dekat dengan tempat keje husband)..tadika rm25 je sebulan..campur nuseri rm175...murah kan!! lagipun
persekitaran islamik..tiap2 ari dengar azan heheh

Rate

1

kat tempat aku ni,kalau sebut tadika kemas,mcm leceh je.tanggapan diorang,situ ajar nyanyi je.tapi aku punya pengalaman,hantar ank masa umur 4 tahn setengah(bln 5). tahun depannya bulan mac,ank aku dah boleh membaca.bahasa inggeris pun kira okey,stakat campur tolak,semua bilang dlm bah.inggeris.kalau aku sendiri ajar pun,belum tentu anak aku blh membca seawal tu.
yuran pun murah,rm10 je sebulan.selalu bagi makan vitamin,cereal mcm conflakes dgn susu,hantar pertandingan merata tempt.budak jadi berani utk tonjolkan bakat.cuma...bab doa ke,kurang le sikit ajarnya sb cikgu tu bkn line agama.
kalau ikutkan fungsi tadika ni,lebih kpd membina kemahiran sosiolisasi kanak-kanak,ajar bertolak ansur,mencungkil bakat.cuma..kita yg meletakkan sasaran terlebih drp sepatutnya.

Rate

1

memana skolah sama je....yg penting cara pengajaran dan penerimaan anak2 kita.....ratu pn anak ratu yg sulung last year 5 thn ratu anto tabika kemas sebb dekat.depan umah mak je.so ratu takla risau sgt....lgpun baru 5 thn kan...so far ok lah...drp tak kenal huruf...dah kenal...dah pandai menulis....pandai baca doa makan...selawat atas nabi...cume bila tadika kemas ni..(tgk tempat jugak)...aktiviti tak berapa banyak....kalau ade pun just hari keluarga...dan lawatan sambil belajar...tu pun dekat2 je...mungkin sbb dorang takde budget yg besar kan...maklumla...yuran pn murah...lg plak tmpt yg ratu anto ni kira dlm kawasan kecik2 jugak...sbb ade kemas yg aktif depends on kawasan...aktiviti2 anak ratu masa tu lbh byk dlm skolah je....pertandingan mewarna la...apa la...tp tu la...dia sama dia je....and mase penyampaian sijil aritu...anak ratu dapat piala 'pelajar cemerlang pendidikan islam'....so far...itula pengalaman anak ratu smasa dia di tabika kemas....so far ok....cume kurang maybe dr segi budget dia agaknya...yela...mana nk sama ngan swasta kan...smenye duit...bila ade duit sme nya jadi...tol tak...apa apa pun yg penting anak2 kita ble terima pembelajaran tu...skolah mahal ke murah...kalau anak kita bleh catch up...tu pun dah lbh dr memadai....ratu dulu pun tabika kerajaan jugak...tabika perpaduan......snonoh gak bila dah besar ni...eehehehehe...

bg i memana hantar memana pun sama jer..

yg penting kita sebagai mak bapak ni pun kena sama jugak terlibat dlm bab pembelajaran ni..

selalunya expectation org ni bila anak masuk sekolah terus assume anaknya jadi pandai boleh membaca, mengira segala..