CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 32642|Reply: 91

baby korang ada tanda lahir tak?

nak tanya semua pasal tanda lahir nie.
setahu leen kadang2 ada yang merbahaya n ada yang tidak
anak leen yg ketiga lahir jan09 lepas ada tanda lahir kat kepala
tanda tu tak berambut n masa lahir nurse yg sambut kelahiran just tulis kat kad baby tu birth mark kat kepala dia
tp leen tak puas hati masa doktor check kat wad leen tanya balik kat doktor ape benda tu n doktor terus bagi appoinment
1 april, semalam, doktor pakar kulit tu cakap tanda lahir tu sejenis tahi lalat n kalau dah umur 30 keatas bolh membawa kanser
uih gerun gak dengar n doktor cakap kena bedah masa umur dia remaja nanti, kesian lak tengok baby leen tu
harap2 ada ibu2 yg berhadapan ngan masalah macam nie share kat leen benda nie merbahaya tak masa baby masih kecik cam nie.

Rate

1

sekadar nak kongsi ngan u...  anak me... yang ke3... ada tanda merah kat bibir....
yang tak bestnya masa lahir takde.... pastu dalam masa sebulan... kira dlm pantang la...
baru ada tanda merah tu...

masa checkup kat klinik kesihatan... tanya kat dr yang check tu.. apa bende yang warna merah kat bibir bawah... dr tu cam tak tahu nak jawab.. pastu ada plak jawab ooo may be anak you hisap botol susu tu kuat sangat kot... sebab tu ada merah2 kat bibir tu...

me tak puas hati ngan jawapan tu so  gi check kat azzahrah plak...
dr ckp tu pendarahan bibir.. n benda masa mula lahir memang dah ada.. cuma tak nampak sebab kecik lagi... dr tu ckp takpe nanti akan hilang... ok sket rasa hati ni...

last week... kelopak mata baby i tu cam bengkak sket... so i bawa la gi klinik biasa check mata tu.. bila masuk dr kata bengkak tu takpe.... sebab may be serangga samada nyamuk or semut gigit... ok setel pasal kelopak mata yang bengkak tu..

tetiba dr tu tegur tanda merah kat bibir anak i tu... ada 1 istilah... strawbery apa ntah ada la dr tu sebut... so me bila dr tu dah cakap istilah tu... i pun terus la tanya... apa benda tu n apsal jadi camtu.. n bagitau la kat dia yang tanda merah tu jadi lebih kurang sebulan lepas lahir...

dr tu punya penerangan cam lain plak... dia cakap benda ni jadi dr dlm kandungan lagi.... and dia cakap setengah org kata cam tanda la... and bende ni kekal... takkan hilang....   sedihnya dbila dengar dr kata camtu... dah la anak i tu pompuan....

tapi dr tu cakap balik... itu bukan penyakit... n tak perlu risau... anggap je pemberian tuhan...

so pada me... better u try tanya banyak dr... lain dr lain pandangannya...

Rate

1

aku ade jumpa orang ade tande itam tu.
ok la buat masa nie...dah nak 40 tahun dah mak aku ckap sib baik kat kepala kalu muka lagi haru

aku pon dah jumpa sorang kawan aku tempat yang sama so far ok lagi la tak der masalah cuma rambut kat area itu cam uban tapi tak sumer struktur pon tak sama macam rambut lelain contohnya kalau lelain rambut halus lurus rambut area itu akan hitam dan keras serta nampak macam firm sikit

bukan baby...haku sendiri ada tanda lahir besaq kat kaki kiri...

Balas #2 afzanieza\ catat

tu le dr tu cam confident jek kata benda tu tahi lalat, tengok cam tu je pegang tak ape tak, tanda tu mmg ada timbul ( leper ) skit warna cam kulit kepala yg heran nye dlm kad baby ku waktu lahir dr sukat benda tu 8mm semalam pun still 8mm tapi doktor kata membesar ikut pembesaran badan sempat senyum lahir tak tahu muka kita muka nervous.
leen pun akan bawa lagi anak leen jumpa doktor kulit lain nanti cam tak confident jek ngan doktor tu.

[ Last edited by  azs~leen at 2-4-2009 11:54 ]

Balas #5 azs~leen\ catat

tu la better tanya dr pakar lain sama... cam me tanya dr kat klinik kesihatan la... cara dia jawab pun cam tak confident.... bukan nak kata la... me tak berapa percaya sangat ngan dr kat hosp. n klinik kesihatan

Follow Us
anak saya ada tanda lahir dr dahi sebelah kiri sampai kat pipi bawah mata....masa memula lahir nampak kat dahi ja, tp makin besar dah menjalar sampai bwh mata....skrg dia dah 1 tahun 7 bln...tanda dia mcm lebam, color itam...setgh baby tu ada tanda mcm ni kat belakang badan atau kat area bontot...

kat mata putih dia belah kiri pun ada tanda itam tu....sian plak tgk, kalo jumpa org mesti org akan tanya, kenapa ni? jatuh ka? sbb mmg obvious tanda tu...

even kalo pi klinik, doktor pun tanya kenapa...bleh ilang ka tanda camni ek...sian dia...muka comel2 tp bertanda plak ...slalu berdoa supaya bila besar nanti akan ilang la tanda tu....

Originally posted by manjamalinja at 2-4-2009 11:36
bukan baby...haku sendiri ada tanda lahir besaq kat kaki kiri...

org kata bukan aku kata.......kalo ada tanda lahir kat kaki
tu maknanya org tu kuat berjalananak aku pun ada tanda hitam kak kaki dia...

adik angkat norrah dulu pompuan ade tanda mcm taik lalat timbul yg beso kat mate kiri kalu xsilap..

sedih bile budak2 lelaki slalu ajuk dia "pirate" :@ :@ :@ :@ :@

baby ku takde... tapi one of my nephews ada. it's a big mark yang macam melecur, warna pink. bulat. rupanya macam melecur/or kalau ko ada rashes camtu. tapi takde mende or sakit la. as he grows, so does the birthmark. makin lama makin besar. until dia masuk sekolah, tiba tiba warna pink tu makin lama makin hilang. now ada lagi tanda tu but it's not as pinkish as before.

Balas #7 Yagi-Uda\ catat

sama la ngan kes anakku... asal jumpa org je mesti diorang semua tanya nape ni... jatuh ke.... tersembam kat lantai ke... n memang aku perasan... dulu masa awal2 kecik je... cam satu titik... tapi now umor dia dah 6 bulan.. makin besar tanda tu.... hopefully akan hilang la nanti...

Reply #1 azs~leen's post

aku sendiri yg ada birthmark kat belakang
dan x hilang2
alhamdulillah both daughters aku xda birthmark langsung
tapi anak kakak aku 2 org ada birthmark
kakak aku sendiri xda birthmark
aku rasa genetik jugak la benda ni

Reply #11 afzanieza's post

tu laa..org ckp tanda mcm lebam tu bkn birth mark...dia akan fade bila besar nanti....kalo birth mark dia lebih kepada setompok gitu....

i redha je...hubby ckp esok2 dia dah keja ka apa suh dia buat je laser treatment

Reply #9 norrah_joe's post

saya risau gak kat anak saya tu, takut nanti bila masuk tadika ke apa budak2 tanak kawan ngan dia ka..ye laa bebudak lg mana tau tu tanda apa...nanti org tgk dia mcm alien lak

my baby de tande kt cm tahi lalat kt pale dia. but small la. tp semlm my mum kate it's become bigger than before   hopefully just a birthmark

baby  saya  pon  ada   tanda  lahir  warna  merah  kat   bawah  lutut  dan  tangan  kiri...saya  dan  hubby  anggap  tanda  lahir  tu  bertuah  je ....  tp  klo  memudaratkan  bila  dia  besar  ntt ... kena  le   buat  sesuatu...

anak aku ada birthmark tp aku rase takde masalah ape. cuma masa sek dulu, ade sorang senior ni birthmark dia kat pipi mmg makin hari makin beso. siap berbulu2 lagi. so maybe yg ni jenis blh mendtgkan kanser kot.

ehhhh...
anak aku xde pon tanda lahir ni...
mmg sume bb ade ke ek????
sbb sume anak buah aku ade...
tang ank aku xde le plak...

mak aku ckp...
bb kalu ade tanda lahir yg hitam or biru tu...
nti bila besar kulit dia gelap ckit...
wallhualam...

Balas #12 ampersan\ catat

genetik ke? leen n hubby mmg takde tanda lahir 2 anak lain pun takde tanda lahir yg ketiga nie jek ada.

anak aku ader tanda lahir kat bawah ketiak sampai bawah lengan.masa lahir doktor xbgtau pon.aleh2 pas kuar spital,sampai umah baru nampak.skrang anak dah besar n pandai cakap.dia tanya kenaper tangan dia ader kaler.siapa buat?so aku jawab yg abg good boy sbb tuh ader tanda.tp i aku tensen nyer bila org2 luar terkejut klu nampak tanda anak aku.mcm nampak antu..