CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11347|Reply: 61

Bazaar Ramadhan Miri

Just want to know, ada bazaar ramadhan yang lain ke kat area Miri, Sarawak......................???

Last year, the only bazaar ramadhan i know kat area sabarkas if i am not mistaken..............

this year dekat stadium and sabarkas, right??

I am not sarawakian....................seorang pendatang je..................tapi boleh kata lama tak lama la jugak menetap kat miri atas urusan kerja.........................

saja nak tukar angin makanan.................maklumlah berbuka tanpa parents and family........................

tadi berbuka makan nasi goreng dabai...........................

tak tahu nak cakap sedap ke tak.......................

kalau boleh suggest makanan yang pelik-pelik sikit, esok boleh beli...............................untuk mengubat hati yang luka.........................

taun nie blm skodeng g mana2 bazaar ramadhan kt miri

taun nie blm skodeng g mana2 bazaar ramadhan kt miri
eizka_wa Post at 25-8-2009 22:03

not much choices in bazaar stadium.................................

finding my fav kuih pun takde.............and i dont know what's the name of the kuih.......................

so sleepy, but afraid of sleeping......................... :cf:

goodnight!!!!!!!

bazaar ramadhan kt emart, kt pekan lutong, kt saberkas, kt indoor stadium n kt morsjaya..but mostly org semenanjung kalo rindu kt masakan kpg dorg prefer g army camp-kt dpn surau tu (on the way 2 airport)..myself duduk B.B Permyjaya pun x jengah mana bazaar ramadhan lg eventho emart tu just around the corner kata omputeh..

Follow Us
bazaar ramadhan kt emart, kt pekan lutong, kt saberkas, kt indoor stadium n kt morsjaya..but mostly org semenanjung kalo rindu kt masakan kpg dorg prefer g army camp-kt dpn surau tu (on the way 2 airp ...
sygmirza Post at 25-8-2009 22:24

tak tahu pulak banyak bazaar ramadhan kat miri...........................not really la rindu masakan kampung halaman...............want to try something else dari kebiasaan........................

i'll try one of those places tomorrow........................

eh,encik banker kat sini.aku baru balik dari miri semalam.pegi bazar kat stadium tu je la,jalan kaki dari hotel mega.tempat lain pun aku taktau sangat la,hehe.kalo ade pu,dorg jual cam bebola goreng & keropok lekor kat pintu tepi imperial shoping kompleks tu.

tak tahu pulak banyak bazaar ramadhan kat miri...........................not really la rindu masakan kampung halaman...............want to try something else dari kebiasaan........................ ...
The_Banker Post at 25-8-2009 22:33

myself sarawakian,mkn dabai tp xpenah pun try nasik goreng dabai,hm..sedap ker?
kalo nk try srwk exotic food,rasa2nya x jual kt bazaar ramadhan kut..mcm x penah pulak nampak jual umai ker, linut ker,
ulat mulong ker kt bazaar ramadhan,he heh..
mostly kueh mueh,cucur/goreng,ikan/ayam panggang,nasi lemak,lauk pauk..tu jer la..

eh,encik banker kat sini.aku baru balik dari miri semalam.pegi bazar kat stadium tu je la,jalan kaki dari hotel mega.tempat lain pun aku taktau sangat la,hehe.kalo ade pu,dorg jual cam bebola goreng & ...
tajul186 Post at 25-8-2009 22:48

really?????? kalau tak boleh ajak ko teman aku bukak puasa.................   ko bua apa kat miri??????? ko stay dekat mega hotel???? do you know they have halal dim sum, if i am not mistaken??????

aku tau yang kat stadium dengan dekat sabarkas tu je................... tapi tak banyak pilihan sangat.................rindu pulak masakan kampung halaman..................tapi nanti balik boleh melantak, jadi nak la rasa masakan tempat orang..................

myself sarawakian,mkn dabai tp xpenah pun try nasik goreng dabai,hm..sedap ker?
kalo nk try srwk exotic food,rasa2nya x jual kt bazaar ramadhan kut..mcm x penah pulak nampak jual umai ker, linut  ...
sygmirza Post at 25-8-2009 23:00

my friend said makcik yang jual tu the only person yang jual nasi goreng dabai kat miri.................entah, rasa macam nasi goreng biasa je to my taste.......................

yang exotic tak nak la..............yang seangkatan dengan nasi goreng dabai, i want to try..................bukan laksa sarawak sebab dah selalu cuba..................

really?????? kalau tak boleh ajak ko teman aku bukak puasa.................   ko bua apa kat miri??????? ko stay dekat mega hotel???? do you know they have halal dim sum, if i am not mista ...
The_Banker Post at 25-8-2009 23:01

aku ade kursus la bro ari isnin semalam.malam semalam tu gak balik kl.dia ade cakap dimsum dia sah halal oleh persatuan agama islam sarawak,ade poster dia.aku dok mega hotel tu la,bilik 1211.kalo leth,leh urut2 bro.rm100 untuk sejam.lagipun pusat urut tu kat level 7 je,nanti kejap je dorg sampai bilik.
ko tanye pasal makan,kan.hehe.tu je la yg aku tau.bazar kat stadium dgn imperial mall tu.tempat lain punye bazar aku taktau sgt

aku ade kursus la bro ari isnin semalam.malam semalam tu gak balik kl.dia ade cakap dimsum dia sah halal oleh persatuan agama islam sarawak,ade poster dia.aku dok mega hotel tu la,bilik 1211.kalo  ...
tajul186 Post at 25-8-2009 23:06

selalu pergi sini ke dude????? lain kalu kalau ada course lagi, bagitau la...............

rasa macam miri kurang sikit tempat makan.......................... atau aku yang tak tahu.............so hopefully orang miri dapat guide sikit la................selalu tu aku gi makan dengan kawan-kawan je.............so tak ambik kisah sangat.............ni dah start nak membawa hati ni, rasa nak pulak cari tempat makan best sikit.......................

selalu pergi sini ke dude????? lain kalu kalau ada course lagi, bagitau la...............

rasa macam miri kurang sikit tempat makan.......................... atau aku yang tak tahu... ...
The_Banker Post at 25-8-2009 23:14

aku baru pestaim pegi
ada kawan aku yg ade projek kat sane ade la bawak aku pegi kedai2 makan kat miri tu,ok gak la.sane femes nasi lalapan.
nasi ni ada ayam goreng & ulam,harga dalam rm10 ke rm12 kot,ke rm7.aku tak ingat sangat la.
tapi aku rasa tempat makan memang kurang gak la,7 eleven pun tak nampak.
tapi kalo nak try gerai2 depan seberang hotel mega tu ok gak,cam masakan melayu semenanjung pun ade kalo tak salah.

my friend said makcik yang jual tu the only person yang jual nasi goreng dabai kat miri.................entah, rasa macam nasi goreng biasa je to my taste.......................

yang  ...
The_Banker Post at 25-8-2009 23:03

baru t'ingat,time bln posa ni yg sedap lauk 'bubo pedas',tp x pedas la,namanya je camtu..tp xleh nk rekemenkn yg mana 1 sbb bubo pedas nih adalah sejenis 'bumbu' masakan..yg buat sedap tu adalh bhn2 yg dicampurkn kt dlm masakan tu..kalo menepati selera on la,kalo x out....
1 lg lauk,try carik 'sulo keladi'..masakan nih campur ngan belacan..

lg 1 kt saberkas area,blh try 'ati buyah'..slalu dia letak dlm tray je,blh request nk bli brapa rm..ati buyah ni kering je,itam lagi,nampak huduh je tp kt tekak sy rasa sedap,he heh..actually ati buyah ni adalah peparu lembu..

dim sum kt lotus lounge mmg halal,chef chinese muslim dr china..sedap n murah..
nasik lalapan lak mostly kedai makanan melayu mmg ada serve..

aku baru pestaim pegi
ada kawan aku yg ade projek kat sane ade la bawak aku pegi kedai2 makan kat miri tu,ok gak la.sane femes nasi lalapan.
nasi ni ada ayam goreng & ulam,harga dalam rm10 ke ...
tajul186 Post at 25-8-2009 23:19

dah pernah makan dah nasi lalapan tu............................ memang best la, pedas.................... aku suka pergi yang area muara.....betul ke entah, tak pasti la......................... tapi aku rasa yang ko makan tu bukan nasi lalapan kot.....................tu nasi ayam penyet.................

baru t'ingat,time bln posa ni yg sedap lauk 'bubo pedas',tp x pedas la,namanya je camtu..tp xleh nk rekemenkn yg mana 1 sbb bubo pedas nih adalah sejenis 'bumbu' masakan..yg buat sedap tu adalh bh ...
sygmirza Post at 25-8-2009 23:40

baru beli tadi........................ tapi makan macam tu je la...................... perlu cicah apa-apa ke...................????

tapi sedap la hati buyah tu................buyah tu apa actually......................???? hmy3:

dim sum kt lotus lounge mmg halal,chef chinese muslim dr china..sedap n murah..
nasik lalapan lak mostly kedai makanan melayu mmg ada serve..
sygmirza Post at 25-8-2009 23:45

yang dekat mega hotel tu, aku tau camtu je..........................pergi tak pernah lagi la.....................orang cakap kek kat situ pun murah dalam pukul tiga petang....................betul ke??????

bubur pedas pernah makan last year........................best la.......................tapi tak sure la bazaar ramadhan ada jual ke tak...........................

best pulak tak boleh tidor layan pasal makanan..........................

esok mesti cari bazaar ramadhan yang lain........................hopefully jumpa makanan yang best!!!!!