CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 8502|Reply: 18

Anak kuat menjerit....

Salam... hehehe umah sebelah ibu kuat mjerit... haaaa niehh anak plak kuat mjerit... mcmana ekk nak handle anak kuat mjerit.. volume tinggi... nieh.. klo menjerit mmg rasa nak pecah gegendang telinga.. huhuhu.. anak alys yg 2nd boy suka mjerit... nak2 time main dgn akak dier.. klo ada yg x kena siap aaa mjerit.. nak mkn mjerit... kenkadang klua mkn kat luo pon dier suka mjerit.. senang ckp bila dier berebut something dgn kakak dier.. dgn cousin.. n anak2 kawan dtg umah... x puas hati dgn nenek or alys pon dier mjerit.. hemmm tapi bila dier tggl sorang kat umah(maksudnya kakak dier xder kat umah) mmg dier mati kutu.. senyap aman jer umah... klo mjerit pon bila dier panggil kita.. kita x layan dier..
yg mjaga dier.. mak kita.. klo dier mjerit mak kita tepuk mulut dier.. hemmm sama jer x mkn saman... mcmana ekk nak handle budak mcm nieh...???

cepat hantar anak ko masuk kelas vocal cikgu siti hajar...untung2 boleh menang af25

sama cam anak aku........ bila marah dia diam la pastu buat balik......

so biorkan jer, suara anak2 tu penyeri dlm rumah......... tak dak suara depa nih aduhhhhhhh sunyinya rumah........

bole ker nak cegah/kurangkan anak dari asyik menjerit??..klu ader aku pon nak tau jugak

hero kecik aku tuh menjerit tahap membingitkan telinga pendengar..dah ditegah pon x jalan..baru setahun stgah..klu ader yg x puas ati kat dia mula laa..satu taman gegak gempita

cepat hantar anak ko masuk kelas vocal cikgu siti hajar...untung2 boleh menang af25
noell Post at 8-12-2009 12:36

yang ini aku penah gak terbaca..kuat menjerit kecik2 dah besar sok pandai nyanyi..suara x putus..
klu jadik qari ker bilal ker..sejukkkkkk perut aku

anak Dini pun sama gak.....gurl...anak nombor 2....

dier ni memang high pitch betul.......sikit2 nak jerit jer keje nyer....pastu abgnyer yang umur 4 tahun lak kuat mengusik....pantang sentuh sikit jer dier dah jerit2...

kdg2 tu pening gak kepala....bayangkan jer lah....sorang kaki mengusik...sorang kaki menangis dan menjerit....memang kena lah.......

yang abg ni memang degil sedegil degil nyer.....sepanjang masa nak usik adik dier....adik pulak kuat merengek...kuat menangis...pastu muntah.....asal nangis jer muntah.....betul2 menguji kesabaran Dini.....

nak jugak tanya otai2 kat sini.....mcm mana nak handle anak2 kalau mcm nie ek...ataupun...sabar jer lah...memang biasala budak2 mcm tu..

yang abg nie...masa kecik2...cukup baik...bila masuk umur 4 tahun jer...semakin menjadi2 perangai degil dier...nakal dan x dengar cakap....suka bebenor nak usik adik dier....

Follow Us
anak tomato pun sama gak....suka sangat menjerit kalu geram ke, orang tak layan dia ke.....tapi betul la, kalu dia tido, sunyi je rasa....jadi bosan lak kita....

tapi mungkin betul kot cakap nubi.....dia tengah latih suara nak jadi penyanyi kot....tapi kalu jadi qari, alhamdulillah.....ahaks...

ekekeke.. noell.. hantar kat af.. haii nnt anak aku dh beso.. af ke berapa dier dpt masuk...

betul lah.. klo anak kita yg no.2 nieh tido.. mmg aman jap dunia... hem x tahulah nak handle mcmana dgn budak kuat jerit nieh... huhuhu

Dini.. haa.aa samalah.. kakak dier suka nyakat adik dier.. x bleh aman derang adik beradik nie...

ank aku pun sama2 kdg2 suka gak menjerit

biasanya aku ckp dulu elok2...lps tu klu buat lagi
masa dia ngah menjerit tu aku pergi je tepuk mulut dia
masa tu dia terkejut,terus diam..

ada la dlm 2,3 kali buat mcm tu
alhamdulillah berhasil..

aku ckp terus terang,mmg aku tak suka ank2 jenis jerit2 ni
nak itu jerit, nak ini jerit

pukul bkn bermaksud benci ..tp sayang
nti dia biarkan jadi 'kepatuh' ckp org jawa
kita jugak yg malu

ank aku pun sama2 kdg2 suka gak menjerit

biasanya aku ckp dulu elok2...lps tu klu buat lagi
masa dia ngah menjerit tu aku pergi je tepuk mulut dia
masa tu dia terkejut,terus diam..

ada la dlm  ...
mek_ja Post at 9-12-2009 16:04

tepuk jer ekk mulut dier.. huhuhu.. hemm mak kita banyak kali gak tepuk mulut anak kita klo dier mjerit.. tp nampak mcm x bhasil... nampak gaya aku gak yg kena tepuk mulut dier... Alys bukan jenis suka memukull.. marah2 bleh aaa...

pernah tengok dalam Cosby Show dulu bila anak dara dia yang sorang tu jerit2 dalam rumah, reaksi si Cosby tu...dia pun jerit2 sama. berkesan

Anak saya yang umur 3 tahun ni pun sama....suka jerit walaupun kami ada depan dia je bila dia nak sesuatu tu. Bila saya pikir2 kan balik.....ikut perangai siapa ni? haaa...ikut perangai kak ngah dia rupanya maklumlah dia sejak kecik memang lebih banyak menghabiskan masa dengan kak ngah dia dan memang kak ngah dia suka mengusik dia sejak dari kecik lagi sampailah sekarang.

so, dah dapat puncanya. sejak dah 'brainwash' kak ngahnye tu....sekarang dah ok dah...bukan dah tak jerit, tapi dah kurang jerit dah

hai cikgu...

samalah anak kita.. kita depan dier pon dier jerit... hishhh bingit telinga.. kenkadang sian.. pd adik dier yg bru 3 bulan tuh.. tido tkejut2.... huhuhu...

12# alysa79

tu lah pasal....asik terkejut je adik dia yang 7 bulan tu.
mungkin faktor genetik pun ada la kot...maklumlah saya dulu selalu terjerit2 kat padang kawad, ayah saya pun macam tu jugak...so, mana tak tumpah kuah kalau tak ke nasi? agaknyalah

pasal petua 'tepuk mulut' tu memang ada yang amalkan dan biasa jugak tengok ada parents buat macam tu....ada yang berkesan dan ada yang tak berkesan. biasalah petua, kan.

tapi saya percaya pada satu perkara...anak2 ni memang dari kecil dia akan terpengaruh dengan orang2 disekitarnya. walaupun kami ibubapa memang amat jarang menjerit dalam rumah, tapi kalau dah akaknya (kak ngah dia) selalu menjerit, memang dia akan ikut sama la.

so kita parents ni, cuba lah ubah selagi masih boleh ubah bak kata orang melentur buluh biarlah dari rebungnya, kan.

setakat ni, kalau dia menjerit, tegur dan nasihat aja lah dulu (walaupun rasanya dah berbuih mulut). Pasal nak 'tepuk mulut' memang belum umurnya lagi tu. tapi esok2 kalau dah 7 tahun dok menjerit lagi, sure kena 'tepuk mulut' tu

12# alysa79  

tu lah pasal....asik terkejut je adik dia yang 7 bulan tu.
mungkin faktor genetik pun ada la kot...maklumlah saya dulu selalu terjerit2 kat padang kawad, ayah saya pun macam tu jug ...
cikgueaizan Post at 13-12-2009 17:18

mmg pun
petua ni mcm2 benarnya
tgk pada penerimaan ank masing2 la

apa yg boleh di buat kita hanya boleh berkongsi apa petua yg kita buatkan utk ank kita
if tak menjadi...so kena cari alternatif lain la

mcm anakku alhamdulillah dgn tepuk mulut membuatkan dorang tk berani nak menjerit2 lagi

9# mek_ja

samalah dgn aku mek ja..aku pantang dgr budak2 terjerit2 tak tentu pasal
rimas, marah semua ada..anak aku kalau jerit sama la mcm kau
aku tepuk jer mulut dia lagi dia buat lagi kuat aku tepuk
tapi jarang sangat la dia org jerit
yg buat aku tak senang duduk bila jumpa anak2 member kat mana2 function atau rmh
mak aii..bukan jerit namanya..melolong tak ingat
takat kat luar rmh tu aku tak heran sgt..ni dlm rmh main kejar2 sambil terjerit2
mmg la aku takleh tolerate..pastu yg buat aku lagi panas boleh pulak mak2 tu buat vodo jer
alahaiiii...last2 aku jgk yg pi sound anak depa in a good way of course
tapi dlm hati..tuhan jer yg tahu

13# cikgueaizan

aku stuju dgn kau cikgu
slalunya budak2 akan pick up habit ni dgn keadaan sekeliling dia
kalau ada abg2 atau kakak2 yg suka menjerit
yg adik of course akan terikut2
dan juga mak/ayah yg suka ckp terjerit2 dgn anak

ha'ah my Honey pun suka menjerit tapi semasa umur dia sekitar 3 bulan ke 1 tahun. Masa masih kecil dia menangis macam menjerit. Kalau melalui telefon lagi bingit bunyi nyer. Tapi sekarang ni dah tak menjerit. Umurnya sekitar 1 setengah tahun. Tapi dia banyak mengomel, membebel dan bersembang. Tapi tak tahu lah dia bercakap apa. Kadang2 tu panjang betul dia bercerita tapi sepatah haram pun tak faham. Tapi dia kelihatan sangat puas. Mungkin baby2 yg suka menjerit ni nanti jenis yang boleh berpidato dan diajak berbincang kot. haha... try to think positif.

17# xfilesfan

my boy yg kecik sekali (dh 4 y.o dh pun..) pun mmg suka menjerit.. start masa umur dia around 3. sampaikan kitorg ingatkan dia ada problem dgn pendengaran dia sbb bdk2 biasanya kalau ada hearing problem, dia bila bercakap akan menjerit2.. kitorg siap bawak jumpa doktor utk buat test segala tapi ok je... so, doktor tu siap bagi conclusion "anak u mmg suka menjerit"! huhuhu....

sabo je lah ekkk...

Alhamdulillah bila makin beso.. kurang dh tabiat mjerit dier hihi... dh darjah 1.. tahun depan darjah 2... nampak dh kematangan abg no 2 nie...