CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9143|Reply: 29

mana elok ubuntu ker windows

salam..aku pakai windows xp sp3 skrg nih,
td aku ader terbaca ttg ubuntu..
korg rasa mana best ek nak downloud ubuntu ker or stay dgn yg ader skrg nih??
erm mcm nak pakai ubuntu jer rs..
hehehehe
any suggestion??

download > burn to cd > run ubuntu os from cd...
kalau suka install ka harddisk.. (dual boot pun boleh)

kalo pki live cd baik x payah.
aku pernah buat slow nak mampus.

sbnrnya apa tujuan ko nak pki ubuntu?
kalo setakat nak surf2 n taip2 assignment windows pun dah cukup.

dulu aku try saja install ubuntu.last2 sound x de, pastu kalo cucuk usb modem pun x recognize.
bnyk masalah.
last2 aku pki windows balik jerk.

ko pakai ubuntu ok tapi taleh buat banyak bende r...
game takleh main.. banyak tak support..
tapi aku ade install ubuntu latest nye...cakap leh mian game...
tapi takleh jugak.. tak tau r kene install application lain nak support windows base macam yang lame kot..
tapi kalau takde pape takyah gune la.. lecturer aku cakap kebiasaan yang gune ubuntu ni nak wat keje yang kaitan ngan software je macam programing tu la.. tu r aku tau.. lebih lebih tak leh r...

spatutnya tanya soalan ni kat bod windows dan lain2 sana.
nnt aku move kan.

spatutnya tanya soalan ni kat bod windows dan lain2 sana.
nnt aku move kan.
bzzts Post at 19-12-2009 19:34

tq kepada mod bizzt kite ni yang rajin:pompom::pompom::pompom::pompom::pompom:

Follow Us
tujuan ko nak guna ubuntu tu apa?
sebab aku act tak suka orang yang nak mudah kerja untuk guna linux
IMNO (N=n00b) nanti dia malas nak cari solution juga ^_^

Post Last Edit by tamingSari at 21-12-2009 10:48

bagi aku kalau TT nak cuba tak salah...harddisk sekarang ada partition lebih tak 20GB pun cukup...boleh install linux...dual boot windows buleh linux boleh cam aku pakai sekarang...

aku tak tahu pengalaman orang lain tentang ubuntu..tapi tadi kat atas ada yang kata driver problem?..pakai netbook ke? macam aku lenovo ideapad s10..sama lah terjadi..so.aku cuba cari maklumat linux yang telah ditest dengan ideapad nie..so aku dapat jumpa linuxmint nie..alhamdulilah semua berjalan lancar...bestnyaaaaaaaaaaaa dapat layan linux..btw..kalau tak silap aku linuxmint ni dibawah keluarga ubuntu gak....so aku cadangkan kalau ada masalah nak try linux pada netbook buleh la try linux nie...

interface pun tak banyak beza dari windows..malah lebih cun..ekeke...dan setakat browser firefox,chrome,opera dah support linux..VLC player pun dah support,nak word processing open office ada..aku rasa banyak dah software yang leh ganti apa yang biasa kita guna dengan windows...rajin je la mencari...

mint.. macam tak best lak guna mint.. sebab entah la.. dah biasa dengan ubuntu biasa kot
dia guna gnome ek?

erm klu aku nak pakai wibi ok x??\erm aku nak belajar guna ubuntu la..huhuh

wubi yg baru ni dengarnya ok juga

wibi dah buit-in dalam cd linuxmint..dan memang leh run dari windows macam program lain..tapi lembab sket la...

linux ni sbnrnya tuk orang yg rajin cari jawapan, berani terime perubahan, tau cari kesilapan, dan selalu berusaha tuk berjaya.

kalu rasa2 malas nk google kn apa2 problem berkenaan linux, terase lemah jantung bile sound tak berbunyi, terase nk hempas keyboard bile wifi tak detect,  stick je dgn current OS. sbb anda belum sesuai tuk linux bukannya linux tu tak sesuai untuk anda.

aku guna linux, bukan setakat buat surfing n kije2 biasa. komputer aku dh 100% gune linux, photoshop CS4 bole run dlm wine, office 2007 pun bole run gune wine, tapi aku lebih prefer gune gimp je pasal yg penting dlm artwork adalah creativity, kalau guna software beharga ribu ringgit tapi design macam guna Microsoft Paint baik tak payah pakai CS..hehe.

tentang games dlm linux, aku ada setupkan cc guna linux, dan run games2 lama, maklumlah PC lama, games GTA, CS leh jalan. pastu install top 10 3d games dlm linux, senarainya google je.

yang buat aku stick dengan linux, pasal xde virus, spyware,malware , tak payah install apa2 kejadah antivirus, so pc jadi laju, Compiz > aero .

sebab2 diatas tu juga buatkan susah gile nk cari pengguna linux dari kalangan perempuan, aku ada jupe, setakat ni sorang je yang aku kenal (jgn marah ek yg pmpn kat sini.. )

linux ni sbnrnya tuk orang yg rajin cari jawapan, berani terime perubahan, tau cari kesilapan, dan selalu berusaha tuk berjaya.

kalu rasa2 malas nk google kn apa2 problem berkenaan linux, terase le ...
batmana Post at 29-12-2009 07:46

aku ada jumpa gak sorang. sabayon dia guna
junior aku tahun 2

aku ada jumpa gak sorang. sabayon dia guna
junior aku tahun 2
kmkd Post at 29-12-2009 11:25

whoahh.. ko jupe jugak eh?..
pmpn2 cmnila bagus buat bini tau, mmg tergolong dlm jenis pmpn2 yang maju kedepan, independent, rajin, sabar n tekun orangnye...

linux mint pom default pakai gnome jugak tapi dia custumize giler ler gnome desktop dia

S sekarang  kena monitor develop project guna ubuntu, symphony dan php. Alahai  ..... terlalu banyak nak kena catch  sampai terasa buntu kepala ni .... sekarang ni tengah dok surf pasal  bendax 3 jenis  tu.

ko nk try ubuntu x salah...but aku rse betta ko try dlu kat VM Workstation or Sun Virtualbox..VM Workstation ni ko kne beli..but Sun Virtualbox ni freeware...ada file .iso pun dh ckup dh nk install...x payh penat2 burn dlm cd or dvd...ni link dia klau ko nk download Sun Virtualbox.. http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

whoahh.. ko jupe jugak eh?..
pmpn2 cmnila bagus buat bini tau, mmg tergolong dlm jenis pmpn2 yang maju kedepan, independent, rajin, sabar n tekun orangnye...
batmana Post at 29-12-2009 23:15

ko nak kenal ke? aku panggil dia sabayon gak

ari tu aku ada install ubuntu dalam windows...
pastu online upgrade ke ubuntu 9.XX

best.. mcm2 try.. compiz etc..

disebabkan kerja aku banyak guna win XP.. so aku slalu tukar2 OS.. kejap Xp kejap ubuntu..

one day tetiba masa guna XP pc jadi blue screen..
restart balik OK kejap.. pastu blue screen balik..
aku repair dgn CD XP.. ok kejap.. pastu blue screen balik...

kesimpulannyer.. 2 OS dalam 1 PC (ubuntu + XP) menyebabkan laptop aku tak stabil.. tambahan lagi aku ni suke upgrade any software/aplication yg aku ada.

skarang aku sdg cari RAM DELL laltitude D500 1 G untuk instal dalam laptop yg satu lagi.. untuk OS ubuntu.... laptop yg baru guna XP..

12Next
Return to list New