CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 24664|Reply: 48

Keguguran Luar rahim dan kena buang tiub.

salam semua.....

Nak tanya sesapa yang pernah ada atau sedang mengalami keguguran luar rahim. Baru2 ni aku keguguran luar rahim tanpa disedari rupanya pembesaran babyku telah tersangkut di tiub fallopio (tak berjaya turun ke rahim). Dan akibat incident tu aku kehilangan 2 liter darah dan tiub kanan ku telah dibuang bersama babyku...

Nak tanya ttg cara berpantang dan pengalaman kwn2. Mai share.

wjc jgn bersedih yer...
kalo nk info pasal masalah neh saya x berapa tahu sgt..
tp kalo nk kenal dgn mama neh mungkin bole wjc communicate dgn dia..

pg ler blog dia http://www.mamakembar3.blogspot.com

asenya dia mengalami mslh yg sama ngn jwc dulu,sebelum dpt kembar 3...

u mean hamil luar rahim & kemudian mengalami keguguran?

mcm pelik skit bila u kata keguguran luar rahim  

etopic pregnancy la kot neh..

a'aaa btl tu ms_buterrfly. Ada jugak doc sbb2 perkataan tu. Kehamilan luar rahim. hehehe...biasalah tak berapa arif ngan ayat2 perubatan.

Berita gembira bila doc yg bedah tu kata kat hubby, peluang nak hamil semula 200%. Then bila nak discharge tu ada doc yg last check kata kehamilan normal 80% dan nak jadi semula mcm kes ni 20%. Then if berlaku lagik dah tiub kena buang, peluang nak hamil kena thru IVF.
Tu yg kurang best tu. Now, harap sgt tiub kiri tak ada msalah apa2.

Follow Us
em..ada tgk psl ni kat wanita hari ini..hingga doktor dah sahkan dia xleh hamil..tp dia xptus asa..akhirnya bjaya mgndung..kembar..

Post Last Edit by kodoklawa at 20-12-2010 18:29

pernah alami  & terpaksa dibuang tiub fallopian belah kanan..puncanya..dah tau cam pregnant tp menafikan & gatal2 makan jamu utk pecah darah ..ngok ngeknya aku time tu..haa amikk ko!..sekali keluar darah yg ku sangkakan  darah period berpanjangan selama 2 minggu..pada hari kejadian ,aku plan nak pergi klinik kononnya nak jumpa doktor & tanya nape period tak stop2..

belum sempat aku g jumpa doktor mlm tu..aku dah termuntah ijo dlm bilik air..nasib baik aku sempat panggil hubby..ms dia bawa keluar tu aku dh pitam tak boleh bangun.Terus pergi ke klinik..sampai klinik doktor kata ni kene transfer hospital..memecut laa hubby aku ke spital dungun..sampai spital ..nurse bawa ke bhg pesakit luar dulu (lambat betul bertindak..aku dh separuh mati time ni)..bila doktor periksa air kencing rupanya aku ni pregnant luar rahim & sudah MELETUP kat dalam..klu lambat operate mmg aku hilang nyawa malam tu...kene transfer ke lagi ke spital beso pulak kat KT..malam tu jugak aku kene bedah.

Sepanjang didalam ambulan & hospital KT aku terpaksa diberi bantuan pernafasan sebab aku tak boleh bernafas dgn sendiri..sesak dada aku ketika itu..paling sadis ada attendan spital yg memandai pegang mata aku pastu g report kat hubby cakap aku ni dah nak mati:@

Berpantang mcm org bersalin biasa juga cuma masa tu aku ingat tak boleh dapat anak lelaki lagi sebab ada kwn aku kata mak dia pun kes cam aku tp ptong tiub kiri pastu adik dia berderet semua lelaki...rupanya tak benar mitos tu! & aku pregnant kali ke 3 dlm masa 6 bulan lepas operate..tak sampai setahun baby girl keluar ..aku pregnant lg pun dpt gegirl jugak..hehehe (time ni aku teringat mitos yg kawan aku ckp tu)..4 tahun kemudian aku pregnant lagi & dapat pulak boy..so dah complete ler tu..tp hasrat aku nak dpt anak kembar tak tercapai sbb aku dh dekat 40th ..kene tutup kedai;)

Reply 8# kodoklawa

Menakutkannya pengalaman you.  Sure hubby you trauma.    Syukur selamat kan.

Reply 9# AnitaSabrina
Alhamdulillah ..syukur Allah masih pinjamkan nyawa untuk bernafas hingga kini..my hubby mmg trauma..mana taknya..anak sulung blm setahun pastu dpt tau peluang wife dia hidup sgt tipis.Sepanjang masa dlm aku bilik operation tu dia tunggu kat luar tak dapat lelapkan mata seminit pun.Kesian my laling time tu.Lps keluar dr operation room..aku ckp rasa milu..dia dgr aku mintak milo

kwn aku ada kes cmtu gak..pantang mcm org biasa..tp tk la sampai 44 hr..aku rs dlm 2 minggu jek kot..satu tiub kena buang, dan alhamd, blh peknen lg..skang ni anak dia dh sepasang..ok jek..

Reply 10# kodoklawa

ngilu jadi Milo.  Kelakar!  

saya pon penah jd mende nih... taun 2008... masa tu pregnant atas bantuan iui...
dh masuk 7 mggu ++... 2,3 hari sblm tu dh wat scan kat klinik pakar...
mmg nmpk degupan jantung dh... syiokkkkk sgt2...
hari nk jd tu... pg sarapan nasi lemak... lepas tu jd mcm x larat sgt2...
so... lepas mkn tu tido jer... tghari rasa cam nk kencing...
tp, bile bangun je dr katil... terus pitam...
ingatkan biasa2 je... so ida ngn hubby wat biasa2 je la...
mlm tu... start muntah teruk... dh le sehari suntuk x mkn...
mmg perit sgt la masa muntah2 tu...
dh tgh mlm... hubby mula risau... sbb muntah x stop2...
so, terus call ambulans suh dtg amik...
sbb masa tu dok kat umh flat... tgkt 4... xde lif...
smpai kat emergency dept... terus g kat semi kritikal unit...
doc ngn staff2 lain masa tu cam kompius gak la... diorg x syak pon ectopic...
x smpai sejam kat situ... hb drop... dr 9++ turun smpai 4++ je...
masa tu... pucatnye mmg dh sama cam selimut kat spital tu...
pas tu... tetibe je rasa sakit perut yg amat2 sgt...
bile kabo ke doc tu... dia bukak selimut... tgk2 perut dh buncit...
sama cam org ngandung... nk tggu hari dh...
terus wat scan... doc kata ectopic... dh pecah kat dlm...
masa tu... doc kata mmg kritikal sgt2... peluang pon cuma 50-50...
terus masut OT pg tu jugak...
darah kluor 3 liter... masuk balik 7 beg darah...
pg esknyer... sedar2 je dh ada kat icu...
terus hubby bisik... dia kata, klu lepas nih xde bby pon xpe la...
sbb dia x sanggup nk hadapi saat2 cemas camnih lg...

** lepas tu... pantang lebih kurang 21 hari. doc ckp... sape yg penah kena ectopic, peluang tuk jd lagik pada kehamilan seterusnya 20% lebih tggi berbanding dgn yg x penah kena ectopic... huhuhuhu...

kesiannya dengar...sabar ye...semoga TT cepat sembuh...takde pengalaman pregnt luar rahim...tapi ada pengalaman gugur...jadi nasihat aku, pantang la selama 44 ari...mcm aku dulu mak bidan kata 22 ari cukup...aku yg 22 ari tu sungguh2...pastu nak ke 44 ari tu ngelat la jgk...g jalan2 la...kesannya mengandung 4 bulan lepas tu asyik saket sana sini...alhamdulillah semalam dah kuar dah anak bujang tu....ehehhehe

Reply 13# idacayang

sabar ida ya!..cuba lagi insyallah pasti ada rezeki.Akak dah rasa betapa peritnya bila dh pecah kat dlm tu..sbb bila attendan tu bagitau hubby yg akak takde harapan utk hidup..hubby akak jadi tak keruan.

Reply 8# kodoklawa

Ya allah..sama benar pengalaman kodoklawa ni nagn apa yg happened to me 3 weeks ago. Cuma ms tu sya ada KL. Cepat juga tindakkan doc dari emergency smp naik ke pakar n decide to bedah. Ms doc kata nak bedah tu, ya allah tak tau nak kata mcm mana. Peknen pun tak tau...tau2 ms kat emergency tu lah doc bgtau positif. Ayat keramat yg ku dan hubby nanti2kan slm 3 tahun tapi...................rupanya dh meletop. Ms plg takut tu bila doc asyik tgk mata then habaq kat nurse suh cepat. Aku plak rs sakit mcm nak mati pun ada( hehhehe..tak taulah sakit mati tu mcm mana). Tp mmg ngerilah kejadian tu.

Darah nifas abis around 9-10 hari je. Then leh solat mcm biasa je kan? then skrg aku dh stat lasak2 sikit lah sbb MC pun dh nak abis. Next weeek nak masuk keje..aduhai..terpk2 ngilu naik trn tangga. Opis tangga, umah pun tangga.

Reply 13# idacayang

3 liter????????????.....me 2 liters.....Tp i really imagine kesakitan tu. So, skrg mcm mana?

kwn aku ada kes cmtu gak..pantang mcm org biasa..tp tk la sampai 44 hr..aku rs dlm 2 minggu jek kot. ...
annorr_maira Post at 21-12-2010 12:49 PM

Hope dapat senasih ngan kwn annorr lah. Sgt menanti cahaya mata. Harap juga trajedi lps pertama n terakhir. Kalu peknen pun hope mama n bb sihat ceria selamat....................aminnnnnnnnnnnnnn

Mcm mana ngan pantang dlm pemakanan? so far kesan operate tu dah comei...tp tak taulah yg dlm ni mcm mana......

Reply 18# wjc610

insya allah..cuma kena usaha lbh jek sikit..kuikui..rezeki tu ada kat mana2..yg penting, jgn cpt putus asa dan mudah mengalah..tk mo bsdih2..pengasuh aii pun cmtu gak..kena 3 thn lps..dh peknen blik pun..baby dia baru 3 bln..