CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12818|Reply: 76

Macamane cara korang bgtau org yg korang pregnant???

Salam...
sebenarnyer aku nak tanya kat ibu-ibu kat sini, macammane anda semua bgtau ibu, bapa, kuarga, kawan-kawan pasal anda preggy.
Macam saya, masa lps kahwin saya hanya sempat honeymoon sebulan sj, pastu trus lekat. Masa buat g klinik ngan hubby punyala happy.

tp tak taula...saya segan/malu nak bgtau mak saya tentang saya pregnant, puasla saya pikir..macamane nak bgtau mak..last2, msj adik yg kebetulan ade kat umah mak bgtau sy pregnant..padahal mase tu saya dok ngan family saya lagi..

dan sekarang saya rase saya dah pregnant lg, period saya mmg xde bulan lps..tp kali ni saya lbh berani...sy dah kol mak saya n bgtau kemungkinan besar sy hamil..sbb period saya mmg ok setiap bulan..dah secon pregnancy ni x la malu sgt..huhu

saya pon wat x tau jerr... tp mak tau sendriii... kadang2 kite pregnant 2 3 mgu, orang2 tua skang da prasan.. cme x nak tye..  

...kan derang buat cam x tau je...padahal dah syak dah hihi

zaman skrg ramai yg tulis kat pesbuk...hahhaha

saya kasitau je...call mak ckp dah peknen.
pastu berita pun merebak.

zaman skrg ramai yg tulis kat pesbuk...hahhaha
eniliana Post at 8-7-2011 09:43

hahahahahahaha
i like ur stmt

Follow Us
suruhh suami yang bagi tahuuuu

ko tweet ke email ke kat mak pak

macam buterfly, buterfly call bagitau mak yang dah mula muntah2..
orang tua paham ler...

Reply 4# eniliana

ni lg satu masalah....my fren die xde anak lg..die selalu ngadu kat i yg die nyampah tgk org update status kat fb pasai hal2 pregnant ni...so..i pun pikir 2 kali gak nak post kat fb...sian plak kat die

Reply 10# patik

i dah kawen 3 1/2 years dan masih belum ade anak.. tak dpt di nafikan pada awalnya mmg rasa sayu tengok org tulis kat fb ni.skrg plak ade application baby progress tu. setiap tumbesaran baby dia letak kat fb. cerita baby tendang2, cerita mengidam. kdg2 tu baby kentut pun nak bgtau..hehehe tapi lama2 pandai2 lah ubah perasaan tu. kita kongsi kegembiraan ngan diorang.dah brape lama ur friend kawen?

saya bagitau tanpa segan silu...
kawen bulan 10 tahun lepas...bulan 11 period datang,memang keciwa time tu....sebab suma orang dah tau yang kami memang nak segera coz umor dah lanjut...
bulan 12 sebab gatal2 try check seminggu sebelum datang period,hasilnya memang -ve...time ni dh keciwa lagi...betau kat mil,dia ckp sabar....
tapi tunggu2 tak period2 pun..sampai la seminggu lepas tarikh sepatutnya datang period check lagi sekalik..(time ni wat test sendiri jeks)... Alhamdulillah +ve....
trus tepon my mom,tapi dia ckp jgn excited sgt...soh g klinik confirm btol2...
time ni betau husband jeks dulu,tapi pesan kat dia jgn betau mil dulu coz takut tak lekat nanti malu pulak....
rupanya husband trus betau mil...weekend tu balik umah PIL which husband dok skalik kat situ (kami PJJ) g klinik...doc trus confirmkn...
kesimpulannya kami pasangan yang takda segan silu dengan kedua2 family...sumanya bicara secara terbuka..

bgtau yg dah confirm peknen kt pesbuk tu ok lagi.

yg bgtau dia ada simpton2 nk peknen tu tapi tak peknen2..
letih baca.

Reply  patik

i dah kawen 3 1/2 years dan masih belum ade anak.. tak dpt di nafikan pada  ...
eniliana Post at 8-7-2011 10:27

huhu... ai ler salah sorang yang guna apps mcm nih... bukan nak menunjuk yang kite ni tgh preg... cuma ai guna apps tu pun sbb nak tau gak perkembangan baby dlm perut nih... walaupun ni anak no 3... itupun seminggu sekali update...hope kengkawan ai tak merasa bosan ler tengok posting2 tu...

tapi yang ai perasan, pompuan yang first time preg lagik cam nak bagitau satu dunia yang die preg.... sbb status kat fb selalu sangat update... klu boleh every sec nak update... kekadang nyampah bile terbaca...

Reply 13# ilham_ryana

ni mcm kawan aku jeks......
sekejap sakit pinggang,sekejap muntah2..sekejap loya tekak,sekejap pening kepala....
bila tanya dah ada isi ke?dia ckp takda lagi..tapi blom datang period....
masalahnya setiap bulan tulis mcm tu... last2 malas dh nak tanya lagi....

Reply  eniliana

ni lg satu masalah....my fren die xde anak lg..die selalu ngadu kat i yg die  ...
patik Post at 8-7-2011 10:15

kitaorg kawen thn yg same...thn 2007, thn 2008 i dah pregnant n dpt anak...n die still menunggu sampai hr ni...kebetulan plak tarikh period kitaorg dekat2, so bln lps die tanya i dah period blom, bila i ckp x period lagi...i tgk ekspresi muka die pun berubah..pastu siap perli lg, lps ni tiap2 harila ko post kat fb erk...

Reply 14# aikon

ops..!!haha.. alah.. jangan nyampah kat kawan tu. org tgh teruja. pi mai pi mai nanti kena balik kat kita. kita pun taktau mcm mana org lak nyampah kat kita ye tak..
for me, i dah takde masalah baca2 tu semua. tapi bagi org yg mengharapkan anak, at the first 2 years mungkin menyeksakan(tapi ade jugak org yg tak mampu kawal perasaan. dah 10 tahun kawen pun masih nak sedih tengok benda2 mcm tu).
esok2 mana lah tau.. my time.. of koz akan muncul perasaan nak bgtau kat satu dunia. after all those years penantian dan penyeksaan emosi..hehe.. tapi of koz akan rasa berhati2. takleh terlebih gembira.. kang nangis lak..
bagi yg mudah lekat maybe tak berape rasa kot perasaan tu. yelah, honeymoon pun tak sempat dah loya2, apatah lagi nak sempat rasa terseksa.. ..hehe..

application tu i bg contoh je.. ngee.. sebenarnya kdg2 syok jugak baca.. oo mcm ni rupanya waktu bulan ke ini itu..
it depends pada org.. yg penting kite kena berpada2. kalau sehari namblas kali cerita pasal pregnancy, makcik anak 7 pun rimas..hihihi

Salam...
sebenarnyer aku nak tanya kat ibu-ibu kat sini, macammane anda semua bgtau ibu, bapa, kuar ...
patik Post at 7-7-2011 16:08

thaniah

Reply 16# patik

ohh.. lebih kurang  la usia perkahwinan tu..hmm.. susah jugak ek.. hati kawan lagi.. rasenye takde masalah kot update kat fb but agak2 skit kot.. kalau tak pun hide je dari kawan tu bila nak tulis status pregnancy.. stress tak bagus utk org yg berusaha nak dpt anak..sian lak..

Reply 19# eniliana

itula pasal.... serba salah dibuatnyer..